Inman proteze

Pozdrav svima. Posto sam videla da na ovom forumu postoji tema o Inman aparatima koja , nazalost nedovoljno objasnjava o cemu se radi bicu slobodna da pojasnim koliko mogu.


Dakle:

Inman aparati

...izgledaju otprilike ovako:

2005Upper.jpg
2005Lower1.jpg

expansionupper2005.jpg
expansionlower2005.jpg

FixedBow.jpg




Da ne bi bilo zabune Inman aparat sluzi za korekciju zubnog niza u FRONTU, tj. sekutića, dok se fiksnim aparatom moze korigovati skoro ceo zubni niz.
Fiksna proteza je moćniji ortodontski aparat ali kod slucajeva korekcije polozaja sekutica Inman postize podjednako dobre i brze rezultate.
Dakle Inman aparat moze biti resenje ukoliko imate, naprimer izbacen ili rotiran sekutic, teskobu niza ( kad vam se zubi preklapaju jer jer nema dovoljno mesta)...
Ja nazalost za sada nemam "before-after" slike posto ih jos cekam ali evo nekih slika sa sajta lekara koji radi Inmane u UK, cisto radi i lustracije

Bonita1.jpg
Bonita2.jpg

Bonita3.jpg
Bonita4.jpg



haroon1.jpg
haroon2.jpg

haroon3.jpg
haroon4.jpg

haroon5.jpg
haroon6.jpg


Koga zanima jos slucajeva moze ih videti OVDE
Kao sto vidite vecina pacijenata su odrasli, tako da godine nisu ogranicenje za nosenje aparata.
Inman aparat se nosi oko 10 sati u toku dana (ili noci), od 6 do 20 nedelja u zavisnosti od tezine slucaja, godina pacijenta...
Nije preterano neudoban, privikne se na njega za nedelju dana otprilike, dakle disciplinovanom pacijentu nije problem da se adaptira.
Fiksni aparat ima tu prednost da kada se postavi na zubice ne daje pacijentu izbor da aparat izvadi, sto osigurava uspeh terapije , dok Inman mozete izvaditi dok ste, recimo na poslu ili u skoli, izlasku... sto moze biti i prednost ali samo odgovornom pacijentu koji zeli rezultate za novac koji daje.
Inmani se kod nas rade nesto vise od pola godine i nisu jos popularizovani tako da je jako mali broj zubara koji ga imaju u ponudi.
Sto se tice cene ona se razlikuje od ordinacije do ordinacije, otprilike bi trebalo da bude za nijansu skuplja od cene decijeg mobilnog aparata, mada opet daleko manja od fiksnog aparata.

Ja sam i sama nosila Inman aparat posto sam imala blazu teskobu donjeg zubnog niza i drago mi je da nisam morala da nosim fiksnu zbog tako blage korekcije.
Sama cinjenica da je od ovog meseca Inman poceo da se radi na Stomatološkom fakultetu, na klinici za ortodonciju je dovoljna je preporuka.
Koga interesuje moze da procita post o iskustvu nosenja Inmana, jedne devojke koja ga je dobila u BG, na forumu doktor.co.yu...Evo i direktnog linka http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=13762

Ukoliko neko ima dodatna pitanja moze ih postovati ovde ili na privatnu poruku. Kontakt ordinacija koje rade Inmane necu ostavljati u ovom postu posto nisam sigurna da smem da ih reklamiram bez dozvole admina. Meni ce biti drago da vam pruzim sto vise informacija mogu.
Stomatolozi ortodonti koji su zaiteresovani za vise tehnickih detalja me mogu kontaktirati na PP ukoliko zele promo materijal.

Pozdrav svima
 
Ajde kada vec idemo u off-topic..

Zanimljiv metod za sta?
Ne vidim cemu takav stav.
Pokrenuo si temu o kojoj trazis vise informacija o ovome, a buduci da moja tehnika jedina radi Inmane u Srbiji sumnjam da bi dobio bolju informaciju bilo gde.
Ako sugeriras da se direktno reklamiram na sajtu silno gresis. Posto apsolutno nemamo konkurenciju nemam ni potrebu za time. Kvalitet mog rada mi je sva reklama koja mi je potrebna.

Zasto te ugrozava to sto sam otvorila novu temu?
Smatram da informacije koje sam pruzila o ovom aparatu zasluzuju novu temu na ne upad na pola neke teme koja je stura na informacijama i zasniva se na rekla-kazala nagadjanjima.
I cemu skodi link ka daljim informacijama nekome ko se stvarno interesuje za ovaj aparat?

Pozdrav Poglede, i nadam se da ces se odluciti za terapiju ovim inovativnim aparatom ...pa se mozda i vidimo.
 
Kao prvo, zensko sam. Kao drugo, ovo sto sam napisala u svom prethodnom postu napisala bih u svakoj drugoj temi, bila "moja" ili ne. VIdim da si nov clan na forumu i verovatno nisi preterano upucena u to kako forumi funkcionisu (mada me poznavanje termina "off-topic" baca u nedoumicu, al zanemaricu to), pa cu se potruditi da ti objasnim. Dakle, kada vec postoji tema o necemu o cemu ti znas nesto, ti lepo to sto znas napises u, verovala ili ne, toj istoj vec postojecoj temi. E sad se postavlja intrigantno pitanje-zasto? Zbog toga da ne bi postojalo 10 tema o istoj stvari. To je logicno zar ne? Jer neko ko zeli da sazna nesto o Inman protezama, on ce svakako u opiciji "trazi" ukucati "Inman" pa ce mu se otvoriti jedna tema u kojoj sve lepo pise. Sto je mnogo bolja opcija nego da mu se otvara gomila tema sa po 2-3 odgovora. Valjda smo se razumele.
 
Bicu dovoljno pristojna da ti ne odgovorim i pretvorim ovu temu flame bez potrebe. To ipak ne prilici mojim godinama.
Smatram da to nije u interesu onoga ko je dosao ovde po informacije a ne da glumi "smartass" bez preterane potrebe.
Ovime se moje ucesce na ovoj temi i zavrsava, ako neko ima pitanja u vezi inicijalne teme moze odgovore dobiti na novoj temi koju sam otvorila. Nadam se da tamo nece biti spammer-a.
Pozdrav
 
Daaaaaaaaaaaaaaaaa...cuvena lepljiva tema koju niko ne cita!
Dawn ostavila sam tvoj post,da bi ljudi imali informaciju ali te moram upozoriti i najmanja reklama ce biti brisana.
Molim te procitaj lepljivu temu.
Dobrodosla na forum!
 
Fiksni ortodontski aparat je fiksni ortodontski aparat. Zakon. Tu nema ni price ni diskusije. Iz mnogo razloga, a jedan je i zato sto se brzo vide rezultati. Vec posle 2-3 nedelje mozete da vidite boljitak , pomerene neke zube. Posle 3 meseca. Napredak je vrlo vidljiv. A to je vazan psiholoski efekat. Proteza se nosi dugo, prvenstveno zbog toga da bi se formirala nova kost oko pomerenih zuba. Jer sta ona fakticki radi, ona fakticki gura zub u odredjenom zeljenom pravcu i sa te strane na koju gura kost se povlaci. Dakle kad vi smestite zube u zeljeni polozaj mora da se oformi kost oko njih. Fiksna je zakon.
 
Fiksna proteza jeste najbolje moguce resenje za korekciju polozaja zuba. O tome stvarno nema diskusije.
Apsolutno se slazem sa tobom Luciferko.
Ali smatram da ne treba biti iskljuciv. Inmani su totalno nova stvar u ortodonciji posto se ovim jednostavnim sistemom opruga postizu kretnje koje ranije nisu bile moguce standardnim Švarcovim plocastom protezama i celicnim oprugama.
Ako si u struci (a po nacinu kojim pises bi rekla da jesi) kapiram da mozes da vidis primenjivost ove tehnike u slucaju ovog pacijenta, naprimer:
inmantwinfr7.jpg

Slucaj retrogenije kod klinca koji uz to ima i jako izbacen front.Dete ima 10 godina i voljno je da nosi aparat. Zagrizaj se resava Twin blokom dok se protruzija u frontu resava Inman sistemom opruga. Dakle ovaj mali nosi samo ovaj aparat koji mu u potpunosti u isto vreme kompletno ispravlja i front.
Da se ova tehnika ne primenjuje dete bi nakon ovog, ionako mucnog procesa naosenja Twina moralo da se opredeli za fixnu ili totalno novi aparat da bi ispravio samo front.
Ovde postoji i jako bitan finansijski momenat, posto roditelj ne samo da ne mora da plati novi aparat vec ne mora ni da finansira fiksnu protezu. Ovaj mali nosi protezu i za sada smo svi prezadovoljni pomakom u odnosu na pre mesec dana.
Ja razumem da ce skoro svaki ortodont pre savetovati fiksnu protezu iz sledecih razloga:
1.Posto je aparat fiksiran u ustima i ne daje izbor, 'oces-neces samim tim je i terapija agresivnija i ne ostavlja puno mesta za greske u terapiji. Samim tim doktor izbegava situaciju gde pacijent malo nosi malo ne nosi aparat pa onda "svali" doktoru odgovornost za neuspeh. Ovako su svi garantovano zadovoljni
2.Vodeci se ovim prvim, zubar ce uvek kao i svaki preduzetnik prvo ponuditi robu koja je unosnija za njega pa tek onda izneti alternative. To je totalno normalno i od toga ne treba bezati to je jednostavno tako.

Skoro svi doktori kojima samo imali priliku da prezetnujemo ovu tehniku u pocetku imaju otpor prema Inmanu dok ne skapiraju prednosti. Kada radim Inmane za privatne ordinacije u vecini slucajeva su za ljude do 35 god. koji su kod zubara dosli da poprave zub bez namere da ispravljaju manje nepravilnosti koje kvare estetiku. Posto je pacijent informisan da za manje od 300 eu moze, onako usput da koriguje front evo novog neocekivanog trzista za stomatologa a uz to su i pacijenti prezadovoljni :grin:

Najlakse je bacati komentare o tome koliko je fiksni aparat bolji, to je uzaludna diskusija jer se SVI slazemo da je tako. Volela bi kada bi se javio neko ko se u praksi sreo sa Inmanima i da iznese svoje misljenje. Stomatolozi sa kojima ja radim su prezadovoljni rezultatima i stvarno do sada nisam imala nikakva losa iskustva.
Ja se nadam da nikoga nisam uvredila svojim misljenjem o ovome.
Pozdrav :)
 
Da li je moguce fiksnim ili Inmanovim aparatima ispraviti zube koji su malo krivi zbog male vilice, a da pritom osmice jos nisu izrasle? Radi se o jednom kecu gore i trojci dole. Kad sam pre par godina pitala zubarku da li mogu da nosim protezu, rekla je da je za to kasno.
 
Da li je moguce fiksnim ili Inmanovim aparatima ispraviti zube koji su malo krivi zbog male vilice, a da pritom osmice jos nisu izrasle? Radi se o jednom kecu gore i trojci dole. Kad sam pre par godina pitala zubarku da li mogu da nosim protezu, rekla je da je za to kasno.

Moraces da uradis snimak veliki digitalni ortopan snimak svih zuba da se vidi gde su osmice. Tj ima li ih i ako ih ima kako rastu. Za protezu nikad nije kasno. Za inman ne znam to ces morati da pitas Dawn.
 
Godine nisu ogranicenje, samo motivacija pacijenta i disciplina nosenja.
Tesko da ti iko na osnovu samo verbalnog opisa moze reci da li moze ovako ili onako.
Okaci neku slicicu da vidimo.
 
Imam snimak gde su mi slikali sve zube ali spreda, kada se postavljalo pitanje da li treba ili ne da vadim osmice. Ne znam kako se taj snimak zove ali na njemu je veliko slovo D.
Meni se kod ovih Inman proteza dopada sto ne moraju da se nose stalno, ali se nadam da i pored toga dovode do zeljenjih rezultata posto planiram da ih nosim. Koliko je bolno?
 
Rekla bih da je taj snimak suvise star.
Jedini realan nacin da saznas koje su ti opcije je da zakazes pregled i sednes ortodontu u stolicu.
Sve dalje i preciznije informacije jedino mozes dobiti tako posto realna ocena tvog stanja prevazilazi mogucnost komunikacije putem foruma.
Pozdrav i srecno ...javi sta si uradila :)
 

Back
Top