Mislim, dakle Bog jeste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
jomini:
Ne smeta pojam vere, već u celokupnu pričicu iz Biblije, zatim o čiki kojeg su ubili, pa on oživeo, pa o brodu u koji su stale sve životinjske vrste... Ima toga.

Ako ja prihvatam tvoj stav da je to pričica i ne protivriječim ti, zašto ti ne možeš da prihvatiš moju vjeru da je Isus rođen u tijelu i da su ga ubili pa je ozivio i sve čega ima u toj divnoj knjizi prestavlja osnov mog bitisanja.
 
nekim ateistima i nihilistima npr. smetaju odredjene ideje

Beseda na gori:

Chuli ste da je recheno: Oko za oko i zub za zub, ali Ja vam kazem, da se ne opirete zlu; a onome ko vas oshamari na desnom obrazu, okrenite mu i drugi takodje...Volite svoje neprijatelje, blagoslovite one koji vas kunu, chinite dobro onima koji vas mrze i molite se za one koji vas uprkos svemu koriste i proganjaju vas"

Za ateiste i nihiliste ovo se zove licemerje i mazohizam
Za vernike ovo se zove nedostiznost velichine duha
 
della:
Ako ja prihvatam tvoj stav da je to pričica i ne protivriječim ti, zašto ti ne možeš da prihvatiš moju vjeru da je Isus rođen u tijelu i da su ga ubili pa je ozivio i sve čega ima u toj divnoj knjizi prestavlja osnov mog bitisanja.
Vidi, ti meni sad kažeš da su čoveka ubili, a on posle oživeo?
 
onisifor:
Vaskrsenje je jedan od najdokazanijih događaja u istoriji.
U redu je. Hajde sad lepo na neko mesto gde ćete moći jedni druge da lažete (pritom prvenstveno sami sebe) i uživate u tome. Nema potrebe da se ponašate kao sektaši i ubeđujete ostale u priče i bajke.

Pazi - dokazano...
k022.gif


Piše negde i to je dokaz...

Paljba!
 
Indigo71:
A šta tu ima da se objasni. Ako ga osećaš on postoji (ili ona ili ono). Ako ga ne osećaš onda ne postoji. Bog stanuje u subjektivno emotivnoj ravni a ne u objektivno intelektualnoj.
Bog kao neka vrsta ideologije i kao osnova neke vere je još i prihvatljiva varijanta. Ali kako se priča raširila i došla u RL, sve pada u vodu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top