Dragi forumasi treba mi pomoc

  • Začetnik teme Tazi mladozenja
  • Datum pokretanja
T

Tazi mladozenja

Gost
Pa forumasi evo bas za ovu temu jedno pitanje.Ziveo sam 24 god u nasoj lepoj Srbiji.Svo to vreme i pored svakodnevnih püroblema,raznih kriza i mnogih drugih nedaca koje zivot nama mladima zivot donosi.Ipak je bio lep i jako zanimljiv.Bezim od teme.Pre dve godine upznajem jednu lepu crnu Nemicu.Pocinjemo da se zabavljamo.Zaista jedna lepa avantura,mislim u sebi.Barem ce ovih tri meseca brze proci nego sto ocekujem.I prosli su culi smo se porukama ali neracunam nista vise od toga.Medjutim prosle god u sep.Ja se vracam u Nemacku i gle cuda ona je i dalje tu.Nastavljamo tu gde smo i stali.Nakon dve nedelje se vencavamo.I ja se vracam za jugu da dobijem neku vizu za sklapanje familije.Nazalost cekam je tri ipo meseca.Ali evo me sada sam u Nemackoj.I to tek nedelju dana kao ozenjen covek u jednoj novoj ulozi.Koja je meni apsolutno strana.Naime ovde je zivot totalno drugaciji od onog sto sam imao dole.Zena radi po ceo dan,Ja jos nemam posao izlezavam se gledam TV.Ucim jezik koji hvala bogu je lak pa sam ste strane barem necim zaokupljen.E sada ono glavno koliko zapazam ovde su odnosi izmedju supruznika mnogo opustaniji nego kod nas.Ljudi imaju punu slobodu.Zene izlaze vole i da flertuju naocikled svojih muzeva.Ali se pitam kako jedan okoreli balkanac kao ja da otrpim breme savremenog zivota.Odnosno kako izigravati savremenog muskarca naravno Evropskog tipa.Kada ja to nisam ne osecam se tako.Nisam sisao sa neke gudure odrastao sam u gradu.Ali sam ucen kroz zivot da cuvam ono sto je moje.A moje je pravo jer sam se odrekao svega cak skoro svog zivota zarad njene ljubavi.Kako objasniti jednojh zeni da me vredja takav odnos i da je to iako za nju normalno.Za mene vrlo neprijatno.Nezelim da neko pomisli da je ljubav prosla.Mi se volimo.I cak te razlike nas jos vise vezuju.Samo se plasim da moje zanovetanje i moji pokusaji da je barem malo promeni.Neizazovu bunt.I :roll:
 
Stvarno ne shvatam kakvu vrstu pomoci ocekujes.
O svemu tome je trebalo da razmisljas pre nego sto si odlucio da napravis takav rez u svom zivotu - ako ti vec to tesko pada.
No, kad si vec tu gde jesi, s jedne strane ukazi svojoj Evropljanki na ono sto jednom Balkancu smeta i pogadja ga. Moguce je da ona to i ne primecuje, te te nenamerno povredjuje.
S daruge strane, potrudi se da se prilagodis, da shvatis da si ti taj koji je promenio sredinu, te je moguce jedino prilagoditi joj se... Sredina se sigurno nece tebi prilagodjavati...
I sto pre resi pitanje svog zaposlenja - kad budes malo vise angazovan, neces imati vremena da toliko razmisljas o svemu ovome. "Besposlen pop i jarice krsti"
 
I sto pre resi pitanje svog zaposlenja - kad budes malo vise angazovan, neces imati vremena da toliko razmisljas o svemu ovome. "Besposlen pop i jarice krsti"[/quote]

dA PITANJE ZAPOSLJENJA:cEKAM POSAO:Inace problem je da ja neznam kako da se ponasam u jednom drustvu novih ljudi.Nema prisnosti,nema internih fraza.Nema one opustenosti.Osecam se suvise sputanim.Kako sada da objasnim svojoj zeni da mi je teze nego sto sam zamisljao da ce mi ikada biti.Najgore od svega sto razmisljam kako naci nacin sve to napustiti i vratiti se tamo gde pripadam.
 
Ta opcija ti uvek ostaje...
Necu otkriti Ameriku, niti rupu na saksiji, ali jedini, eventualni, izlaz iz tvojih problema je da otvoreno i iskreno ispricas svojoj zeni sta te muci i da zajedno pokusate da dodjete do resenja...
Nisam propagator odlaska u inostranstvo, ali iz iskustva svojih (bliskih) prijatelja znam da odande sve ovo deluje mnogo lepse i privlacnije nego sto stvarno jeste... A i ono tamo ima svojih velikih prednosti...
 
Znam to je moj izbor.Nikada nisam razmisljao o zivotu,jednostavno dosta puta sam bio vec u Evropi smatrao sam da kada se dvoje ljudi vole da je to dovoljno da se sve lako podnese.Cak i osecaj izolovanosti.oja namera nije bila da zivot provedem u inostranstvu.Cak sta vise ideja o zenidbi je bila privlacna .To je ljubav ili zaslepljenost.Tek kada je proslo ovih tri meseca u srbiji shvatio sam koju ludosat sam pocinio.problem je kako sada ici protiv sebe i ziveti jednim suludim zivotom
 
Pa ako mene pitas, najpre moras dobro da preispitas sam sebe i svoje zelje, potrebe, namere, planove... Postoji jedan jako racionalan i dobar pristup: Na jednu stranu ispises sve razloge "za", na drugu "protiv"... Na kraju dodjes do zakljucka sta je "jace" i tako i uradis... Nema tu mnogo nauke, a u zivotu, obicno nesto moramo da damo da bismo nesto drugo dobili...
Pozdrav
 
Pa mladozenja,nemoj gledati sve tako crno....ima tu i pozitivnih stvari.....naprimer,ima ona sigurno drugarice,kojima je sigurno zanimljivo da vide i bolje upoznaju balkanca,,,,ma ima u tome sigurno jos pozitivnih stvari,,,,,Sacekaj...budi strpljiv....pa kad prodje par godina ,ako se ne naviknes .....razvod,ali nemoj sad dok nisi sve isprobao....i dok nisi stekao berehtigung....valjda se tako kaze
 
Nemoj mnogo da se sekiras sve ce doci samo polako,ti samo nastavi da ucis jezik,jer bice ti potrebno za poso kasnije.Naravno drugacije ovde zive zene i nisu kao nase jadnice Srbkinje sto im muz naredjuje i kako kaze muz tako mora da bude.Treba naci neku sredinu izmedju vas i moras joj objasniti da ce ti trebati malo vremena da se uklopis u novi zivot,a brzo ces se uklopiti uz pomoc nje.Ti joj objasni,a ona ce te 100% razumeti.Moras brzo naci poso i steci prijatelje,ako si se bavio ranije nekim sportom,potrazi ga i tu tako ces steci isto dosta prijatelja.Za godinu dana ces svatiti da se tako zivi ovde u Evropi,naravno zene ovde radu po celu nedelju i imaju pravo kao i muskarci.Neka ti je sa srecom i samo napred,budi jak nemoj da se predas videces da nisi pogresio sto si dosao tu gde si.POZDRAV.
 
.Neka ti je sa srecom i samo napred,budi jak nemoj da se predas videces da nisi pogresio sto si dosao tu gde si.POZDRAV.[/quote]

Pa hvala vam narode.Mozda sam ja malo i preterao u svemu ovome.Jednostavno osecam se malo zapostavljeno.Mozda je to samo trenutno stanje.U svakom slucaju kada vikend dodje sve stvari izgledaju malo drugacije.Najvise od vega me ubija samoca.Potrbni su mi moji prijatelji i jutarnje caskanje po obliznjim kaficima.Ali zivot nikada nije idealan.Ma da bice bolje.
 
Pa sad...
Ne mislis valjda da citavog zivota bilo gde na ovom svetu mozes poceti dan "jutarnjim caskanjem po kaficima"? Osim ako ti tata ne ostavi dovoljno novca...
Iako nam nije uvek drago da to spoznamo, vreme je da odrastemo...
 
Anonymous:
I sto pre resi pitanje svog zaposlenja - kad budes malo vise angazovan, neces imati vremena da toliko razmisljas o svemu ovome. "Besposlen pop i jarice krsti"
Da ali u vezi nje nije dovoljno da se samo zaposli. Treba malo da poradi i na njoj.
Kakav si ti lik, kazes voli da flertuje. Sacekaj da ti se sredi situacija oko posla. A onda...
Slusaj pricu.
Pre x godina ode Crnogorac u Australiju i ozeni neku njihovu tamo. Crnogorac ko crnogorac dosao iz domacinske kuce gde mu je majka kuvala, prala i peglala tako da je covek imao zdravu predstavu o porodici i braku. Ali naravno i tamo su devojcice savremenih shvatanja pa se mladi djetic zatekao u njemu nepoznatoj situaciji. Dodje on sa posla mrtav umoran vata se za frizider, nema nista, gleda u pravcu sporeta nista. Pita on nju:" Zeno sta ima da se jede?" Na to ona njemu odbrusi:" Nisam ti ja majka, niti sam ja sluskinja balkanska. Moja majka nikada nije kuvala mom ocu.Imas dole fast food pa idi kupi sebi jedan hamburger." Covek stade zbunjen za sekund, ali samo sekund jer mu je u istom momentu proradila zica Balkanska. Zavali on njoj samarcinu onako muski na sta se ona skameni za sekund, ali samo sekund jer ju je majka naucila da ne trpi niciju torturu. Pozove ona pandure. Nista dodje policija...da ne duljim mnogo u glavnom oglobe ti oni njega sa prijavom u visini 100 australijskih dolara za taj samar. Djetic to iskulira i ode na spavanje. Sutra kada se vratio sa posla, pravo sa vrata upita je:" Zeno sta ima da se jede?". Mala pametnica mu odbrusi na slican nacin kao i prethodnog dana. Nista covek lagano skine sako, izvadi iz dzepa svezanj novcanica od po sto dolara i prebroji nekih dvadesetak tridesetak novcanica i baci ih na sto ispred nje. Ona stade zbunjena pa ga preupita sto mi dajes ovaj novac. Na sta je on njoj odgovorio:" Bolje ti da uzmes novac nego da ga dajem pandurima i sudijama".
Epilog price je da je slatka australijanka postala prava balkanka na ocigled njenih rodjaka i majke koji nisu mogli verovati u transformaciju njihovog ceda.
Naravo pa jos i ucenije mladozenja izmedju Srba i Crnogoraca nema mnogo razlike, to su isti narodi. Pa ti lepo zasuci rukave i razmisli o pristupu svojoj ljubavi. Samo nemoj da se snebivas mnogo kako ne bi sebe stavio u situaciju da moras da izadjes iz kuce kako mladoj dami ne bi smetao kada bude pozvala kolegu sa posla na kaficu.
Pozdrav
 
Anonymous:
Pa sad...
Ne mislis valjda da citavog zivota bilo gde na ovom svetu mozes poceti dan "jutarnjim caskanjem po kaficima"? Osim ako ti tata ne ostavi dovoljno novca...
Iako nam nije uvek drago da to spoznamo, vreme je da odrastemo...

Pa ja sam imao tu mogucnost.Jer moj posao se radi nocu.A odrastao sam i pre vremena jer me zivot nikada nije mazio.Jerdino sto sam zeleo reci je to da mi nedostaju moje navike.
 
Anonymous:
Anonymous:
Pa sad...
Ne mislis valjda da citavog zivota bilo gde na ovom svetu mozes poceti dan "jutarnjim caskanjem po kaficima"? Osim ako ti tata ne ostavi dovoljno novca...
Iako nam nije uvek drago da to spoznamo, vreme je da odrastemo...

Pa ja sam imao tu mogucnost.Jer moj posao se radi nocu.A odrastao sam i pre vremena jer me zivot nikada nije mazio.Jerdino sto sam zeleo reci je to da mi nedostaju moje navike.

Mozda se nismo razumeli... samo zelim da pomognem... Cinjenica je da se navike menjaju cak i kad si u istoj sredini. Cak i ako je tvoj posao dopustao to o cemu govoris, ne bi to dopustio posao onih sa kojima si pio kafu... Druga stvar, pre ili posle doleze jos neke obaveze, porodice, deca, sticu se neke druge navike, druzenje se svodi na neke druge vidove...
Samo zelim da ti kazem kako zal za nekim lepim danima ostaje, ali je prirodno da idemo dalje i trazimo (i pronalazimo) neke druge vrednosti...
Pripadam generaciji koja je jako puno odlazila u "beli svet"... Ono za cim oni najvise zale i sto im je u najlepsem secanju ne postoji vise ni ovde... Ljudi su se pozenili, poudavali, grade karijere, bore se za zivot i porodicu i to je to... Hteli ne hteli pre ili posle dodjemo do toga...
Druzimo se, naravno, sigurno vise nego negde u tudjem, hladnom svetu, ali nema se vise ni vremena ni mogucnosti da to bude kao u nekad...
O tom odrastanju sam ti govorila...
 
Da mislim da si upravu.Neke stvari u zivotu dolaze same od sebe i ja sam toga apsolutno svestan.Ali mnogo je teze prihvatiti cinjenice ako smo sami porusili sve mostove.Da tesko je biti pametan u ova luda vremena.Razum mi govori to je pametan potez ona te voli s njom ces sve probleme prevazici.Medjutim nesto unutra coveka izjeda neda mira i to je ono sto me plasi sto moze izaci na povrsinu.A tada necemo biti povredjeni samo ja i moja zena.Tada mogu biti povredjena deca.A ja nikada svoju decu nebih napustio zato bih patio.Ali kako god da postupim uvek mogu da pogresim.
 
Sad mi se namece jedno pitanje... Volis li ti tu zenu? (Ne, ne moras odgovoriti meni, odgovori sebi). Bez namere da te napadam ili osudjujem nekako mi se provlaci misao da te je privukla ta njena odanost i privrzenost, da nisi tome mogao da odolis, ali da ne osecas za nju ono sto oseca ona za tebe...
E, ako je tako... onda ne znam sta da ti kazem osim da budes posten prema sebi i dobro preispitas svoja osecanja. Kad sa tim budes nacisto, onda ispitaj argumente za i protiv.
Pozdrav!

PS Uglavnom sam ja bila i "gost" samo zaboravim da se potpisem
 
Hoces iskren savet... Da ona nece da bude sa tobom nebi bila ...

Prihvati to i na isti nacin se i ti zabavljaj... opusti se i uzivaj.

Da te ne voli nebi bila sa tobom... zezajte se bre opustite i uzivajte ... veruj mi nije tesko a prijace ti nevidjeno.

P.S. Pod hitno poso!!!
 

Back
Top