Da li se ljubav ipak može sakriti?

Taisa

Domaćin
Poruka
3.239
Da li ste se nekada ogledali u nečijem licu i blistali i istovremeno smatrali da vas taj/ta ne voli?
Gledala sam blistava lica često i razmišljala da li se to samo kod nekih ljudi vidi, a da oni toga nisu svesni, ili se ljubav ukoliko je potrebno ipak može sakriti.
Da li me taj ipak voli iako mu lice ne blista u mojoj blizini ili da li me taj voli a lice mu tek tako blista.
Možda će neki primer odgonetnuti dilemu ljubavi za razliku od zubobolje.
 
Indigo71:
... i da mislim da se ne može sakriti. Pitanje je samo koliko onaj drugi, želi da veruje u to (neprijatno) što vidi ... te pokušaje sakrivanja ...[/QUOTE

Slažem se sa onim što si napisao, ali bez toga ( koliko god nam bilo jasno da je samo savršena Ljubav beskonačna ), jednostavno ne možemo opstajati.

Znači ti misliš da se ne može sakriti i da to "neprijatno" što vidim nisu čak ni pokušaji skrivanja (to ja o svom slučaju).
 
Ljubav nema definiciju,i nikad je niko nije definisao,i nece.
Ljubav se krije tamo gdje je najmanje vidimo,ljubav i
nije da je okacimo poput privezka i nosimo oko vrata...
Ljubav je kada se voli i kad nisi voljen...ljubav je................................................................................................................................
 
Taisa:
Kako god to nazvali, da li se moze sakriti?

Oh, još kako :-D

To zavisi od karaktera i temperamenta osobe a ne od količine emocija.
Neki ljudi prosto nisu sposobni da pokažu emocije, a neki ... pokazuju i više nego što osećaju. :wink: Otuda negde previše a negde premalo "blistavosti".

Naravno ... neki suptilni znaci se daju primetiti ... ako je čovek dovoljno suptilan :wink:
 
Elle_77:
Oh, još kako :-D

To zavisi od karaktera i temperamenta osobe a ne od količine emocija.
Neki ljudi prosto nisu sposobni da pokažu emocije, a neki ... pokazuju i više nego što osećaju. :wink: Otuda negde previše a negde premalo "blistavosti".

Naravno ... neki suptilni znaci se daju primetiti ... ako je čovek dovoljno suptilan :wink:
Prepoznao sam se malo u tome.Sto se tice nekih(devojaka),sa nekima znam i imam odlicnu spiku(ukratko,sve mogu laganezi),dok sa drugima(ponekad)ne znam,tako da se cesto desi da se zbunim i ne znam sta da kazem.Tako da(opet se desava ponekad),ako me recimo neka i odbije,podnesem laganezi kao da je sve u redu i mirno predjem prek svega toga,a opet ako me neke druge odbiju,mogu i veoma lako da planem,ali se to ne vidi,jer to krijem na razne nacine.A sto se tice teme,ja to radim vec godinama,jer ne znam kako da saopstim doticnoj,jer imam panican strah od gore navedenog(jako bih zeleo vezu s' njom,ali ako me eventualno odbije....onda ne znam sta da radim,jer je tu ulozeno dosta muke i znoja).
 
Taisa:
Kako god to nazvali, da li se moze sakriti?
orgazmma lepo si to rekla ljubav je mnogo vise kako ti kazes ali meni se zaista zaljubljenost vidi po ocima,licu,osmehu....NARAVNO KADA JE OBOSTRANA
I sada sam zaljubljena ali nesrecno propade dugogodisnja veza i sta sada...
Oci moje vise nisu tako blistave i sjajne,osmeha nema... na mom licu iako nisam placljivica ali i posle toliko meseci kada ostanem sama prepustim se osecanjima i pustim suze da teku jer dugo posle soka nisam mogla cak ni to sebi da priustim...
 
Indigo71:
Potreba čoveka da voli i da bude voljen je nepresušna. Bez te potrebe, život jednostavno nema smisla. Na žalost, posle izvesnog vremena, ljubav počne da se uzima zdravo za gotovo i to je trenutak kad ljubav krene da polako ali sigurno odumire. Avantura i uzbuđenje, ustupaju mesto dosadnoj izvesnosti i konformističkim navikama. Dolazi do zamora materijala. A manifestacije tog "zamora" u principu nisu nešto ni bitne i razlikuju se od slučaja do slučaja. Potrebna je velika hrabrost i vera u ljubav da se krene iz početka, jer ljubav je pored svega lepog i veliki rizik, a bez tog rizika ne bi bila tako uzbudljiva stvar tj. osećanje...
...lepo recno
 
kada volim...ne govorim, ne pricham bajke, smanjujem moja idealizovanja...

kada volim: prihvatam ga onakvog kakav jeste
brinem se za njegovo zdravlje i osecanja...ne izigravam psihologa!
kada ga slusham, ne mislim u tim trenucima o sebi
radujem se svakom njegovom uspehu, bodrim ga da napreduje dalje...
pomazem kada je nisko pao
kritikujem ga oshtro kada je lenj ili besciljno luta...
shvatam i povlachim se kada zeli biti sam...
 
Sneky-Bgd:
orgazmma lepo si to rekla ljubav je mnogo vise kako ti kazes ali meni se zaista zaljubljenost vidi po ocima,licu,osmehu....NARAVNO KADA JE OBOSTRANA
I sada sam zaljubljena ali nesrecno propade dugogodisnja veza i sta sada...
Oci moje vise nisu tako blistave i sjajne,osmeha nema... na mom licu iako nisam placljivica ali i posle toliko meseci kada ostanem sama prepustim se osecanjima i pustim suze da teku jer dugo posle soka nisam mogla cak ni to sebi da priustim...
...i neka cudna sena ti je na licu,tackice tuge ti se vide u ocima......bol se primeti na km :cry:
kada si euforican,zaljubljen-to se vidi.sijas,bljestis,osmeh ti ne silazi sa lica :D
a,kad sve to prodje,i dodje vreme da se ljubav dokaze,onda treba mnogo vise od osmeha,sjaja u ocima,i tome slicnih stvari.........
 
SANDRINAbg:
Taisa, ako se dovoljno trudiš, može se sakriti... :?

Ukoliko ne želiš da vidiš...ni ne znaš za nju... :smile:

Potrudila sam se da je sakrijem...ljubav...ne znam ni sama zašto...ali sada je kasno...tako to obično biva... :confused:
Zasto je toliko lako uprskati stvari a da nismo ni svesni toga? Shvatio sam da je u ljubavi mnogo lakse da budemo surovi, neposteni i licemeri prema voljenoj osobi... Sve je to zbog slabosti koje nam ne daju da budemo nesebicni.... Voleo sam je i sakrio sam ljubav, nisam je postovao, mazio i pazio koliko zasluzuje... Zbog toga sam sada proklet, ne mogu to oprostiti sebi nikad.
 

Back
Top