krv u stolici

teriv

Početnik
Poruka
4
imam 20 god. i već dugo vremena imam problema sa stolicom, par dana imam zatvor u obliku
zrna kave (jako tamna i jako sitna)i jako je bolno, zatim par dana uopće nemam nuždu, a u posljednja dva,tri mjeseca
često puta stolica je puno sluzi i krvi. prošle godine dijagnosticiran mi je gastritis i ulkus, te konstantno imam anemiju, željezo je dobro, pa me zanima jeli to povezano jedno s drugim, ili... :confused:
 
rekla sam to svojoj doktorici, ali sam je izgleda bila uhvatila u lošem trenutku, nije joj se dalo radit tako da me je bez da mi je išta rekla otputila. sad mi je zato loše opet otić kod nje, i zbog toga pitam vas za savjet. a gastroenterologu nisam ništa rekla, jer mi je u to vrijeme bilo dosta i doktora i pretraga, samo sam htjela što prije završit s tim.
 
teriv:
rekla sam to svojoj doktorici, ali sam je izgleda bila uhvatila u lošem trenutku, nije joj se dalo radit tako da me je bez da mi je išta rekla otputila. sad mi je zato loše opet otić kod nje, i zbog toga pitam vas za savjet. a gastroenterologu nisam ništa rekla, jer mi je u to vrijeme bilo dosta i doktora i pretraga, samo sam htjela što prije završit s tim.
:shock:
Sistem "mozda prodje samo od sebe" u medicini je krajnje iracionalan.
Ono jeste,moze da prodje,sto znaci da je neka tegoba bila banalna,ali sta ako je nesto ozbiljno u pitanju?!Izgubljeno je uludo dragoceno veme.
Nemas izbora,nego ponovo da odes kod lekara po uput za gastroenterologa.
Nece proci samo od sebe-ocigledno je.
 
teriv:
imam 20 god. i već dugo vremena imam problema sa stolicom, par dana imam zatvor u obliku
zrna kave (jako tamna i jako sitna)i jako je bolno, zatim par dana uopće nemam nuždu, a u posljednja dva,tri mjeseca
često puta stolica je puno sluzi i krvi. prošle godine dijagnosticiran mi je gastritis i ulkus, te konstantno imam anemiju, željezo je dobro, pa me zanima jeli to povezano jedno s drugim, ili... :confused:
Javi se obavezno gastroenterologu. Ulkus (nisi navela gde je) i gastritis neće obično dati promene u navikama pražnjenja, krv i sluz u stolici, ali hoće anemiju. Potrebno je ispitivanje debelog creva, mala je verovatnoća za tumor, jer si mlada, ali možeš imati ulcerozni kolitis, ili Kronovu bolest, ili kolitis drugog uzroka. Takodje u sklpou ispitivanja bi trebalo da daš i stolicu na ispitivanje (bakterije, gljive i paraziti). Znači: kod gastroenterologa.
 

Back
Top