umrli od vrucine???

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
citam vesti i vidim te u rumuniji umrlo ovoliko, u madjarskoj onoliko, u hrvatskoj toliko....
da li je neko izdao saopstenje koliko je kod nas umrlo zbog posledica vrucina?

normalno, ne racunamo one price "povecan broj intervencija na javnim mestima"....
 
Сада су јавили на вестима јавног сервиса РТС-а да код нас НИКО није умро од врућине... за разлилку од Румуније, Мађарске и других...
 
Strela:
Не верујем да нико код нас није умро од врућине и није ми јасно зашто крију те податке?!

Умрети од врућине - значи добити топлотни удар..... и онда рикнути...а иначе је умрло много света од последица можданог и срчаног удара који су такође изазвани високим температурама али то се не рачуна...
 
eremita:
Умрети од врућине - значи добити топлотни удар..... и онда рикнути...а иначе је умрло много света од последица можданог и срчаног удара који су такође изазвани високим температурама али то се не рачуна...

А шта мислиш, да код нас нико није умро од топлотног удара?
 
Strela:
А шта мислиш, да код нас нико није умро од топлотног удара?

Наравно да јесте... сећам се да је био неки смртни случај због скока у воду - и то је по мени смрт од последица врућине... а зашто јајаре са РТС не објављују није ми јасно... можда старе комуњарске навике... :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Сада су јавили на вестима јавног сервиса РТС-а да код нас НИКО није умро од врућине... за разлилку од Румуније, Мађарске и других...

Па ми смо вежбали под бомбама '99, и сад смо отпорни као озрачене бубашвабе.
 
eremita:
Наравно да јесте... сећам се да је био неки смртни случај због скока у воду - и то је по мени смрт од последица врућине... а зашто јајаре са РТС не објављују није ми јасно... можда старе комуњарске навике... :lol: :lol: :lol:

А шта ти мислиш, да РТС ради нешто мимо Владе? А где су остали медији?
 
eremita:
Наравно да јесте... сећам се да је био неки смртни случај због скока у воду - и то је по мени смрт од последица врућине... а зашто јајаре са РТС не објављују није ми јасно... можда старе комуњарске навике... :lol: :lol: :lol:
Pa ne znam baš, onda bi i svaki srčani i moždani udar bio to isto. Ono, čovek sa srčanim tegobama izađe iz prostorije rashlađene na 16C napolje na 45C i capne. Nije to zbog vrućine, nego zbog nepažnje, da ne kažem gluposti (malo mi je bezveze da ovako seciram smrti, iskreno). To ti je isto ovo kad pregrejan skačeš u vodu...
 
Torius:
Па ми смо вежбали под бомбама '99, и сад смо отпорни као озрачене бубашвабе.

a mozda nekima pomaze i patrrijotizam prema zemlji, mislim znaju da ce srbija propasti brez njih pa .... :lol: :lol: :lol:
ps. kod nas su javili dva-tri slucaja, ali nemam neku zvanicnu vest
 
adem_ks:
a mozda nekima pomaze i patrrijotizam prema zemlji, mislim znaju da ce srbija propasti brez njih pa .... :lol: :lol: :lol:
ps. kod nas su javili dva-tri slucaja, ali nemam neku zvanicnu vest


Па и ви сте бомбардовани, мислим сви ми у Србији. А има и патриотизма, мада и самоодржања, замисли Чекуа без јахте или Мирчића без стана од 180квм.
 
Obersturmfuehrer:
citam vesti i vidim te u rumuniji umrlo ovoliko, u madjarskoj onoliko, u hrvatskoj toliko....
da li je neko izdao saopstenje koliko je kod nas umrlo zbog posledica vrucina?

normalno, ne racunamo one price "povecan broj intervencija na javnim mestima"....

Sto bi kod nas neko umro kad je samo jedan dan bilo 43 stepena po zvanicnim priznanjima.Kod nas vrucine po hid.met.zavodu nisu ni bile.
 
eremita:
Сада су јавили на вестима јавног сервиса РТС-а да код нас НИКО није умро од врућине... за разлилку од Румуније, Мађарске и других...
Pa, Srbin se kali od rodjenja, ove vrucine mu jos dodju kao osvezenje :lol:
 
Torrente BG:
Sto bi kod nas neko umro kad je samo jedan dan bilo 43 stepena po zvanicnim priznanjima.Kod nas vrucine po hid.met.zavodu nisu ni bile.

kako nisu bile, pa zvanicno su proglasili taj dan za najtopliji od kada se meri temperatura, slali upozorenja....
inace, sve preko 36 stepeni moze se smatrati vrucinom...
 
Torrente BG:
Sto bi kod nas neko umro kad je samo jedan dan bilo 43 stepena po zvanicnim priznanjima.Kod nas vrucine po hid.met.zavodu nisu ni bile.

На мом термометру, који стоји између прозора и жалузина, било је 49 степени, тог 24.јула!!! :shock:
А код једног познаника, који живи у Белегишу и има термометар у хладу, на дрвету, на 2м од земље, односно траве, термометар је показивао 46,9 степени!!! :shock:
Не смем ни да помислим колико је било по улицама, у центру Београда, изнад бетона!!! :shock:
 
Obersturmfuehrer:
kako nisu bile, pa zvanicno su proglasili taj dan za najtopliji od kada se meri temperatura, slali upozorenja....
inace, sve preko 36 stepeni moze se smatrati vrucinom...
Ima ovde istine!
Taj dan koji je proglasen za najtopliji, gradjani su bili upozoravani da ne izlaze van ako ne moraju......itd...da ne nabrajam sve savete i lekara i ostalih.
Medjutim, ni gradjani to nisu poshtovali. Jer, tog dana je bilo kupacha na Savi tushta i tma, a umrla je medicinska sestra koja je tu poslata kao prva pomoc za ne daj Boze.
Ona je zrtva i tih nesavesnih kupacha, ma kako sad neko rekao da nije.
 
eremita:
Сада су јавили на вестима јавног сервиса РТС-а да код нас НИКО није умро од врућине... за разлилку од Румуније, Мађарске и других...

E moj Mito,

na RTS-u su objasnili kako to ima da bude suše i u Madjarskoj, i u Rumuniji i u Bugarskoj i u Grčkoj a kod nas nema niti može da bude:

uprkos ogromnom rastojanju izmedju Sunca i planete Zemlje, te rotiranju iste, Sunčev toplotni talas POŠTUJE NEOTUDJIVOST I CELOVITOST GRANICA naše i susednih zemalja.
 
Не знам да ли су објављивали за људе.
Али, баш јуче, "ухватих" вест, да је страдало, од топлотног удара, много живине.

То је штета, и трагедија. Друге врсте, али, такође врло велика.
 

Back
Top