BRACO SRBI I SESTRE SRPKINJE POMAGAJTE!!!

Sterka©

Početnik
Poruka
41
Puno mi je potrebna vasa pomoc!!!

Ja idem u 4. razred gimnazije u Leskovcu.
Moji drugovi i ja smo izabrani za prvljenje multimedijalne prezentacije za siemens-ovo takmicenje. Nas zadatak je da saznamo kako djaci naseg uzrasta zive kako provode dan u skolu i slicno...

Ako vam nije problem da mi neko kaze kako sve to tamo izgleda (nacin obrazovanja , slobodno vreme...). To mozete napisati na srpskom ili na engleskom kako vam je lakse.
Time biste mnogo pomogli mojim drugovima i meni i omogucili nam da ucestvujemo (daj boze i da pobedimo) na Siemens-ovom takmicenju.


Unapred Hvala.

Puno pozdrava Srdjan.
(my icq number is 126805769)
 
Pa nekako ovako. Ujutru ustaju u 7h, dorucak, spremanje i odlazak u skolu. neka deca imaju skolski autobus a neke voze roditelji. Moja deca idu trenutno kolima jer ta skola nema autobus. Skola im je kao neka zabava ali samo u osnovnoj skoli ali u srednjoj se mora da uci. Sta je uopste ovde naj vaznije. Pa ovako , skola zahteva od dece mir, tisinu, koncentraciju i paznju. Nema svadje , nema tuce, nema diranja, ruznih reci. Uvek skola moze da zove roditelje i da kaze sta je dete radilo u skoli isto tako roditelj moze da kaze sta su mu druga deca radila sa detetom u skolu. uciteljica isto moze da bude u nevolji ako je bila nepostena, neljubazna ako dete nevoli. A isto tako i roditelj ako galami ili se svadja. Skola je totalno razlicita od one u koju sam ja isla u Jugi. Da nezaboravim da dodam da deca imaju rekorde koji se daju roditeljima na uvid svaka 3 meseca ili tacnije dobiju zajedno sa ocenama. Record se prenosi iz godine u godinu a posebno ako dete ima otvoren criminalni recod. Onda imaju posebi sitremi za tu decu, oni nemogu da nadju posao, ni jedna poslodavac nezeli nevolju na poslu.U srednjoj skoli imaju testove u januaru i u junu. svako dete moze da izabere 8 predmeta u skoli , prvo uci samo 4 onda drga 4 predmeta i polaze ih u januaru i u junu. Ako ima vise od 51% dobija kredit za tajpredme. Ako ima ispod 40% ne moze cak ni da ide na popravni u julu tj letnju skolu. Ali to nije sve. Predmete dele na academic i na apply. Neki predmeti ti vaze samo za upis na univerzitet. Iako neka deca imaju sve predmette polozene u toku 4 godine skole oni se nemogu upisati na univerzitet jer nisu polagali za to.
Pa neznam sta bi te to jos moglo da interesuje. Mogu ti na neka konkretna pitanja da odgovorim ali samo ako znam odgovor.
 
nije bitno:
e zini da ti kazem

nisi se obratio i nama NE-srbima

srecno!


Nadam se da cete primiti moje izvinjenje jer naslovom moje teme nisam zeleo nikog da uvredim( cilj je bio privuci vise paznje i navesti vise ljudi da odgovori na pitanje kako bi projekat uspeo).

Hvala sto ste nam pozeleli srecu na takmicenju .

Puno pozdrava Srdjan & tim gimnazije iz Leskovca.
 

Back
Top