Poaro ili Šerlok Holms?

koga lika vise volite?

  • Poaroa

  • Serloka


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Valjda se misli na detektive iz literature, a ne na njihov filmski ili TV prikaz. U svakom slučaju glasam za Šerloka, sviđa mi se što nije prikazan idealistično, nego kao ekscentrik sa manama i slabostima. Dojl je za koplje iznad Agate Kristi. Ako su TV detektivi u pitanju, moj favorit je uvijek inspektor Morse.
 
Ne glasa mi se bash jer gotivim i jednog i drugog...pa chak i gospodju Marpl....:D :D :D
Inache chitam Agatu jer nema Dojla u gradu mome.....

Omiljene knjige Agata : Misterija 7 brojchanika, Velika 4, i Ubistvo u Orijent Expressu...

Omiljene Knjige Dojl : Case of a dying detectiveee....

Glumci David Suchet&Jeremy Brett
 
Prvo sam pocela da citam Agatu Kristi, tako da sam vise naklonjena Poaru (ili Poarou, mrzim kad moram da menjam strana imena po padezima), ali ni Dojl nije los pisac, u svakom slucaju bio je ispred svog vremena. Ipak, niko ne moze da se poredi sa Agatom. Uvek me je odusevljavao njen smisao za deskripciju i detaljisanje, kod drugih pisaca se to svodi na puko nabrajanje i ume da smori, dok je ona cinila da se citalac jos vise udubi i skoncentrise na roman. Eh da, onima koji vole Agatu preporucila bih njen roman, koji je malo drugaciji od ostalih (u slucaju da ga nisu procitali) - VECITA NOC. Izmedju ostalog u tom romanu akcenat je stavljen na ljubavnu pricu, koja doduse nije u centru, ali za one koji ne znaju kraljica krimi romana je naginjala ka ljubicima, cak je i objavila nekoliko pod pseudonimom, naravno novija izdanja su potpisana njenim imenom.
 
quentin:
Valjda se misli na detektive iz literature, a ne na njihov filmski ili TV prikaz. U svakom slučaju glasam za Šerloka, sviđa mi se što nije prikazan idealistično, nego kao ekscentrik sa manama i slabostima. Dojl je za koplje iznad Agate Kristi. Ako su TV detektivi u pitanju, moj favorit je uvijek inspektor Morse.

Mislila sam da je u pitanju televizija i film. Nisam pogledala.
 

Back
Top