Koliko kosta web sajt???

blubokiz

Zainteresovan član
Poruka
235
Da Vas vidim, za koliko bi ste Vi uradili jedan ovakav sajt...

* Neograničen broj slika i stranica

* Optimizacija i prijavljivanje na najpoznatije svetske i nase pretraživače.

* Optimizacija prezentacije za pregled u svim browserima.

* Brojač i statistika posecenosti sajta.

* Upotreba java skripti, flash animacija, gif animacija, PHP.

* Postavljanje prezentacije na internet (FTP upload).

* Izrada online forme za naručivanje Vaših proizvoda (podaci će stizati na Vaš e-mail).

* Izrada vašeg web pretraživača

* Prva dva meseca održavanje besplatno

Nije bitno kako bi ste radili i sta bi ste koristili...
 
ma ovi ce ti prolupati 100000€ oni su ti extra web dizajneri nemoj ti tako za njih je malo 100000€ to je sica oni ti rade sajtove u note pad.... ma oni su ti cudo vanzemaljci automatski se programiraju i automacki prave najbolje sajtove


evo kratki opis jednog od njih

>>>code maker<<<
on ti se rodio sa kompjuterom a kao beba su mu dali da cita sve knjige o html-u i o xtml i svim tim kodovima koji postoje tako da je on kao mali poceo da pravi sajtove a sa 3 godie je poceo da pravisajtove u "notepad-u"
 
Shadow - Hajde ostavi tastaturu, i vrati se za par godina dok u medjuvremenu malo ne porastes i ne naucis da pises i normalno komuniciras. `Ajde lepo je vreme, idi da se igras sa drugarima.

blubokiz:
Da Vas vidim, za koliko bi ste Vi uradili jedan ovakav sajt...

* Neograničen broj slika i stranica
Nerealno! To moze da se protumaci i kao nekoliko miliona slika i stranica. Zavisi sta se radi sa slikama, sta se radi sa stranicama. I tu se postavlja pitanje sta se radi sa slikama. Da li se radi neka korekcija, ili samo obrada za web. Cena moze da varira od nekoliko centi do nekoliko $ po slici, kao sto rekoh vec, u zavisnosti sta se radi sa slikama.
blubokiz:
* Optimizacija i prijavljivanje na najpoznatije svetske i nase pretraživače.
Optimizacija moze da kosta od nekoliko desetina $ do nekoliko stotina $ u zavisnosti sta,gde,koliko itd.
Sajtovi se ne prijavljuju na pretrazivace.
blubokiz:
* Optimizacija prezentacije za pregled u svim browserima.
Mislim da je standard raditi sajt prilagodjen svim browserima i da se takve stvari ne naglasavaju.
blubokiz:
* Brojač i statistika posecenosti sajta.
Svaki sajt ima svoje interne statistike u vidu logova, tako da to nema veze sa kreiranjem sajta i externi brojaci poseta su nepotrebni,
blubokiz:
* Postavljanje prezentacije na internet (FTP upload).
To radi narucilac sajta osim ako ne zna elementarne racunarske operacije kao sto su copy/paste. U tom slucaju-dzabe upload.:mrgreen:


Sto se tice ostalog sto nisam naveo, tu nisam kompetentan ali kad pogledam sve ovo sto si naveo, to sigurno kosta par stotina evra kod nas.
Sto se tice stranaca - to bi kostalo mnogo vise.

U principu svaki iole ozbiljan sajt ne radi jedan covek jer tesko da neko zna sve da radi. Dizajn se radi posebno i to rade strucni ljudi, programiranje posebno, optimizacija posebno itd.
 
<<<Shadow>>>:
ma ovi ce ti prolupati 100000€ oni su ti extra web dizajneri nemoj ti tako za njih je malo 100000€ to je sica oni ti rade sajtove u note pad.... ma oni su ti cudo vanzemaljci automatski se programiraju i automacki prave najbolje sajtove


evo kratki opis jednog od njih

>>>code maker<<<
on ti se rodio sa kompjuterom a kao beba su mu dali da cita sve knjige o html-u i o xtml i svim tim kodovima koji postoje tako da je on kao mali poceo da pravi sajtove a sa 3 godie je poceo da pravisajtove u "notepad-u"
Vidi momce mlaod, da mi je ovo gore napisao neko od ljudi koje cenim ovde i od kojih mogu nesto da naucim, mozda bih se upustio u diskusiju da razjasnimo stvari.
Ali, posto to pise frustrirani decarac, mogu samo da se osmehnem i da se nadam da te ovakva frustriranost nece omesti u nastojanju da nekad nesto i naucis u zivotu.
Sto rece Agent, uzmi kanticu i lopaticu idi igraj se u pseku, napolju je lepo vreme, nije ovo mesto za tebe...
 
Tu 6. stavku sam stavio jer gledam i drugi kace, pa reko mozda je to nesto bitno....
I ono neograniceno slika i stranica (niko, ko je to stavljao nije mislio tako), isto kao i sa flat internetom, on je zapravo ogranicen (makar u Srbiji), ali se kaze tako jer niko ne ocekuje da ce se doci do limita, tako i sa stranicama i slikama.
 
Dizajn je slican onome sto se radilo pre 5 godina i vise kao internet strane. Me mozes takvim dizajnom da ocekujes da ces pridobiti mnogo klijenata. Iz aviona se vidi da nije radjen od strane iskusnih i oprobanih veb dizajnera. Osim toga pokazuje da je sajt radjen pocetnickim znanjem,

Primer klinike Pekic. Koncepcija elemenata losa, boje lose slozene, fontovi katastrofalno odabrani, slike niso obradene i izgleda kao "kako mala Ana zamislja web-album".

Sve u svemu, dobro je sto se trudis ali jos tu ima brusenja i brusenja.
Nemam vremena da taksativno navodim ono sto vidim da treba popraviti, ako budem imao vremena napisacu pa razmisli. A verovatno ce se jos neko javiti.
 
e to sa poliklinikom i ordinacijom (sa sajtovima) ja licno nisam zadovoljan sa dizajnom, ali vlasnik jeste, nece da menja i lepo placa. Tako da ja cutim i nista se ne bunim.
PS polikliniku sam radio tek kad sam poceo da se bavim web dizajnom.
 
blubokiz:
Da Vas vidim, za koliko bi ste Vi uradili jedan ovakav sajt...

* Neograničen broj slika i stranica

To se kratko kaze CMS, a to ti je cak i u nasoj bednoj zemlji vise od 800 evra uz prosecan dizajn. Ako se o slozenijem CMS recimo za prodavnicu tu cena krece od 1.500 evra bez odrzavanja etc, etc.

Cena ozbiljne optimizacije zavisi od kljucne reci za koju klijent zeli da bude na prvoj ili drugoj strani Google-a, Yahoo-a. Recimo, trenutno ima dosta firmi koje kod nas pocinju da se bave VoIP telefoniranjem, a Google za VoIP daje 131 milion rezultata... Za nase reci tipa letovanje, namestaj za koje Google daje oko 300.000 rezultata optimizacija je peace of cake, pa ja naplacujem okolo 150 evra mesecno, ako firma hoce stalno da bude na prve dve strane (za prvu stranu ne garantujem)
 
GB, da li je oko 800 Evra cena instaliranog i doteranog CMSa ili samo onoga koji sam odradiš?

Boki, slažem se sa codemakerom. Ne možeš odjednom sve da hoćeš. Sajt poliklinike bi odlično prošao 1998. godine, ali ne i danas. Pazi kad nemaš ni pristojan CSS na njemu, naslov je drečavocrven, sa obe strane nalaze se logoi koji čak nisu ni transparentni. Flash dugmići su ti beskorisni, jer su samo tako nanizani i šta...mislim, malo pređu u bebi-roze kad ih pritisneš.

Kad na ovako odrađenom sajtu vidim natpis "Vaš licni estetski hirurg", prvo što mi padne napamet je:
Hi, everybody!"
Hi, dr Nick!"


I ono "vrhunski doktori iz BG". Kako može na ozbiljnom sajtu da piše BG? Ne znam da li je Beograd ili Bugarska!

Dakle, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali sajt ne uliva poverenje. Da sam bolesna, radije bih samu sebe operisala.
 
U nasim krajevima, gola instalacija Joomla-e je koliko ja znam 200 evra uz najsitnija podesavanja, ali onda sledi obuka... Cena od 800 evra je za 10-15 strana koje se azuriraju na isti nacin, dakle, preko iste forme u admin panelu.

DS, sto se CSS-a tice - pazi da se ne opeces - ako postoji procena da ce sajt imati veliki broj poseta bolje je stilove ugraditi u HTML, jer ako se CSS ne ucita zbog overload-a moze biti problema. Naravno, to je pod pretpostavkom da postoji ugovor za izradu sajta.
 
To sa CSS i overloadom sam se ja vec jednom opekao. Radio sam sajt za jednu firmu (Data Entry System) i procena je bila da ce imati maksimalno 200 klijenata od kojih svaki po cca 1000 korisnika, dakle negde 200,000 potencijalnih (u najgorem slucaju) korisnika odjednom. Naravno ta cifra je figurisala samo u domenu laboratorisjkih simulacija.
Desilo se medjutim da je firma enormno povecala broj svojih klijenata (delom zahvaljujuci i sajtu koji sam za njih uradio) i ispalo je da su u kratkom roku stigli do cifre od preko 1000 klijenata pa je nastao problem izmedju ostalog sa i ucitavanjem CSS. Morao sam na vrat na nos da ugradjujem stilove u HTML, da neke izbacujem uopste, da simplifikujem strane, da menjam raspored baza podataka, da smanjumem graficke elemente na 1/3 itd, itd. Oni su klasterisali servere, ludnica, ali slatka ludnica, bilo je i vise para..

Dakle, uvek ima nesto na sta treba obratiti paznju. Neki puta sve lepo izgleda, dobro "fercera" i nema problema, dok nesto ne podje u pravcu koje niko nije mogao predvideti....
 
codemaker:
To sa CSS i overloadom sam se ja vec jednom opekao. Radio sam sajt za jednu firmu (Data Entry System) i procena je bila da ce imati maksimalno 200 klijenata od kojih svaki po cca 1000 korisnika, dakle negde 200,000 potencijalnih (u najgorem slucaju) korisnika odjednom. Naravno ta cifra je figurisala samo u domenu laboratorisjkih simulacija.
Desilo se medjutim da je firma enormno povecala broj svojih klijenata (delom zahvaljujuci i sajtu koji sam za njih uradio) i ispalo je da su u kratkom roku stigli do cifre od preko 1000 klijenata pa je nastao problem izmedju ostalog sa i ucitavanjem CSS. ...

Mada, recimo, evo Krsta jos uvek ima eksterni CSS, a ja sam video samo jedan overload pre mesec-mesec i po.
 
Bez obzira sto je vreme u izradi web sajta relativno potrebno je da stranka zna koliko ce sta da kosta, s tim u vezi ja sam napravila kod proracuna - jos je u test fazi, potrebna je jos koja izmena, i obicno se na sve da popust, u zavisnosti od saradnje sa klijentom, ali bi to bila okvirna cena...
www.iwebteam.net
 
3dmak:
Bez obzira sto je vreme u izradi web sajta relativno potrebno je da stranka zna koliko ce sta da kosta, s tim u vezi ja sam napravila kod proracuna - jos je u test fazi, potrebna je jos koja izmena, i obicno se na sve da popust, u zavisnosti od saradnje sa klijentom, ali bi to bila okvirna cena...
www.iwebteam.net


Cena je realna ako radite kvalitetno (dodushe, naplacivanje meta tagova je malo van pameti). Medjutim, poshto portfolio nemate, na osnovu kvaliteta vashe prezentacije - malo ste zacenili.
 

Back
Top