Sta za bebu?!

Atrix

Početnik
Poruka
34
Sestra mog supruga se porodila, pa kako ovdasnji obicaji nalazu treba da odnesemo nesto kada idemo prvi put kod bebe ( inace u pitanju je decko ). E sad, mi ne zelimo da nosimo garderobu i posteljinice jer sve to vec ima, nego nesto zanimljivo i korisno.

Zato bih zamolila mame, naravno i one koje to nisu, za neku ideju, jer sigurno postoji nesto lepo sto ste dobile ili niste, a zelele ste. HVALA UNAPRED
 
Super stvar koju sam kupila bila ej dodatak za kupanje bebe ,to je kao peskiric nataknut na ram koji se stavi u kadicu i bebi ne moze da udje voda u usi .Takodje super su i oni medvedidji koji se stave na stomak kada beba ima grceve , ovo dvoje ne kosta preko 500 dinara a ako hocete nesto malo skuplj tu je igraonica ya decu od 3 meseca do godine ..Ona se stavi u krevetic ili posle na pod i sa tim se bebe igra i uci da sedi ,puzi ,prati predmete i razvija inteligrnciju.Ovo kosta oko 1200 do 4000 dinara ( chico).ovo sve sam ja imala za svoju decu i garantujem da je super ako se setim jos recicu ti.
 
Knjiga ona radosnica, u nju se prvo upise koliko beba ima kila i koliko je dugacka kad izadje iz porodilista, a onda , kao u neki spomenar, u sarene stranice, lepe se slike, sa krstenja, prvog rodjendana, slike sa clanovima familije, upisuje se koje su detetu omiljene igracke...
 
Imas slatkoih patofni na svakom koraku pa mu uzmi jedne(od 200 do 1200),da deta kada zahladi ne bude samo u carapama.Ako imas mogicnosti uzmi mu onu nosiljku za bebe koja posle moze da bude auto sediste za dete do 12 kg a moze da se koristi i kao stolica za hranjenje .Ja sam to kupila sa kolicima i onda sam dala dobre pare za to ali nisam zazalila jer mi dete nije bilo stalno na rukama,i kada sam isla kod nekoga nisam morala da razmisljam de ca spavati. Kosta oko 3000 dinara a ona markirana si skuplja ali verujmi isto je to.A imas i portabl krevetac koji kosta oko 6000i moze da ga koristi stalno a kada se skupi nije veci od putne torbe i moze posle da ga korist kao ogradicu.Ne znam koliko si para spremna da das,pa napisi sumu i ja cu reci sta sve mozes da kupiss za te novce.
 
xmmm... ono za igranje sto je rekla darkoje
mi to na engleskom zovemo activity pad
ima ih svakakvih modela... nemoj samo da kupis onaj koji je ogradjen, super je se beba nasloni, ali ne moze da lezi i lako izraste...

inace, to je moj sin koristio od drugog meseca

ako ti je ovo skupo, onda predlazem nesto slicno kao ova lamaze kocka na slici... nju isto imamo i mnogo je zgodna, sa svake strane ima hvataljku i moze lepo da se vezba... i gricka :)
lamaze_cube.gif
 
Ako si iz BG,imas u Nusicevoj ,gde je nekada bio Sony,sada veliku prodavnicu za decu i bebe, tamo ima svasta nesto zanimljivo...Cene su nako a ima za 2000 sigurno nesto lepo..
Probaj i u TURBO LIMAC u Merkatoru....
 
Stolica za bebu koja se zakaci za sto, pa beba "sedi" za stolom sa ostalim ukucanima. To je super stvar, ja sam to imala. Jeste da im nece odmah trebati, ali vreme brzo leti. Mislim da kosta tu negde oko 2000.
 
Bilo je neceg slicnog u radnji na cosku prolaza ka Platou.
A mozda imas neku staru lampu za koju sama napravis abazur... Videces kako ce ti Strahinja aktivirati mastu...
 
Atrix:
Ja bih nesto do 2000, a nju nisam pitala jer zelimo da je iznenadimo i odnesemo nesto neuobicajno.
Ipak pitaj.
Ili, Chicco ima dobar izbor, a moze da se nadje po pristojnim cenama.
Gledali smo neki dan igrackice za bebu od godinu dana.
Gledali smo i, tako da kazem, "nefirmirane" igracke.
Ljudi moji, pa ono je opasno po zivot.
Ostre, neobradjene ivice, delovi se odvajaju...
I zato, nemojte stedeti bar za najmladji uzrast.
Osim Chicca, tu je i Fisher Price, Little Tikes, Lego.
 
sanja:
Bilo je neceg slicnog u radnji na cosku prolaza ka Platou.
A mozda imas neku staru lampu za koju sama napravis abazur... Videces kako ce ti Strahinja aktivirati mastu...

Bila ali nema vise...
Sigurno ima po onim radnjama sto prodaju rasvetu,ali reko mozda neko zna da nesetam...Slabo mi ide ovih dana...Stoma sve veci..a ja sve teze hodam :lol:
 

Back
Top