Izgubljeno dijete

della

Primećen član
Poruka
587
U blizini Banja Luke, neko selo je u pitanju stric je ostavio na trenutak dijete od chetiri godine sa mobilnim telefonom. Iz nekog razloga mali se uputio u nepoznatom pravcu i izgubio se u nekoj shumi. Vec pet dana traze da mjeshtani tog sela, u potragu su se ukljuchili vatrogasci, policajci, psi tragachi, ali dijete ne mogu da pronadju. Pronashli su niz tragova koji svjedoche da dijete nije kidnapovano, ni mrtvo. Malac jednostavno tumara okolo po shumi. Strah me je pomisliti kakve sve strahove to dijete dozivljava nocu izlozeno svakakvim zvukovima. Zamislite samo da se takve stvari deshavaju vama.
 
STRASNO JE POMISLITI SAMO TAKO NESTO.ZAMISLITE KAKO SE OSECAJU TI RODITELJI A TEK JADNI STRIC,NE MOGU NI DA ZAMISLIM.MOSLIM DA TAKVE STVARI NE TREBA OSUDJIVATI JER TO JE MOGLO DA SE DESI BILO KOME.
 
Pa jeste gladno, ali dijeca tog uzrasta su navikla da imaju sigurnost u roditeljima i da roditelji rjeshavaju sve njihove probleme. Sad, problemi su tu i ogromni su, a od roditelja ni traga ni glasa.
 
stric je ostavio na trenutak dijete od chetiri godine sa mobilnim telefonom

Ју, морбидно, ал мени паде на памет онај виц где мали Перица плаче што му је упао у реку комад хлеба... Па га питају:
-А је л' са пекмезом?
-Није!
-А је л' с машћу и алевом париком?
-Није!
-Па са чим је?
- Са сестром!

Мислим, оставио га са мобилним телефоном, и? Каква је ту улога мобилног телефона у свему томе?
 
Мислим, где га је оставио? У кући? Напољу?
Колико је то ''кратко време'' за које се дете изгубило па да не можеш да га дозовеш?
Биће да и није било баш кратко....или је дете много брзо....
 
Neodgovorno, ostaviti dete od 4 godine na ''kratko vreme'' da ono uspe da se izgubi, Boze bas strasno.

Aj javite sta je sa tim detetom, ako budete saznali??

Zamislite kako je tom sirotom malisi? Boze, rasplakah se
 
Meni se isto desilo jednom. Kada sam imao isto tako oko 4 god., bio sam sa mojima na more. Bili smo dakle ja, sestra koja je samo 2 god. starija, ćale i keva. I šetamo se tokom dana i keva reši da obavi jedan telefonski poziv i ode do najbliže pošte, gde je bila malo veća gužva, a ja, sestra i ćale smo ostali da je čekamo negde na sred šetališta. U jednom trenutku, mene nije bilo! Znači ćale me je ispustio iz vida na možda par sekundi i ja sam nestao! Sestra isto nije znala gde sam. Trčao je svugde, tražio me svuda, ma ništa! Kao da sam u zemlju propao! I tek odjednom eto mene tu kod njih. Ćale me gleda izbezumljeno. Pita me "Gde si bio?", "Pa tu.", "Pa gde tu?!", "Pa tu, ovde.". Fora je što se ja toga uopšte ne sećam.
 
meni se desilo vise puta da me izgube
nikad tako dugo... uvek su me nasli ili sam ih ja nasla... ali secam se jednog puta kada sam ih trazila preko razglasa na bazenu u Novom Sadu: mala Bela trazi mamu... imala sam tako oko 4-5 godina

uvek sam znala da se snadjem... jbg, nisam zivela u sumi :( bilo uvek ljudi i tehnickih pomagala
 
Gorska služba spasavanja sa specijalno obučenim psima za traženje nestalih osoba iz Hrvatske od juče je krenula u potragu za troipogodišnjim Ratkom Makarićem, koji je nestao 16. jula u selu Josipovići, u Potkozarju.
"Gorska služba spasavanja iz Hrvatske je jedna od najboljih u svijetu i došli su sa tri psa koji mijenjaju 60 osoba", potvrdio je Zoran Stanišljević, načelnik CJB Banjaluka, istakavši kako je u pitanju specijalna ekipa sa tri psa tragača.
Upravo zbog specifičnog načina rada Gorske službe spasavanja, banjalučka policija je zamolila mještane da se više ne uključuju u potragu za malim Ratkom.
"Ovi psi su obučeni da traže isključivo čovjeka, a ne njegove mirise kao naši službeni psi i zato smo morali skloniti ljude", pojasnio je Stanišljević.
Procjene i saznanja kojima raspolaže CJB Banjaluka, kako ističe Stanišljević, upućuju na to da je mali Ratko živ i da se i dalje kreće.
Malog Ratka su juče tražili na šumovitom predjelu između banjalučkog prigradskog naselja Dragočaj prema Motikama.
U rejonu Dragočaja, nedaleko od mjesta gdje je stacioniran štab CJB Banjaluka, pronađeni su mobilni telefon i dijelovi plastičnog pištolja koji je Ratko imao kod sebe u trenutku nestanka. Dijelovi pištolja pronađeni su neposredno uz put kojim se inače služi lokalno stanovništvo.
Pronađeni su i brojni drugi tragovi, kako je rekao Stanišljević, a koji upućuju na to da je dječak živ.
"Iz razgovora s porodicom dobili smo informacije da je Ratko snalažljiv u šumi, jer je odrastao uz nju. Zna pronaći izvor, hranu, ne boji se životinja. Pronalazili smo čak i tragove poput košpi šumskih plodova, kupina i malina", kazao je Stanišljević.
On je istakao kako se na osnovu svih prikupljenih tragova procjenjuje da je mali Ratko živ, a što su, kako je rekao, potvrdile i kolege iz Zagreba.
Iz banjalučke policije su još jednom ponovili da su u potpunosti isključili mogućnost da je Ratko kidnapovan, ili nešto treće.
"Grupa djevojčica ga je vidjela nekoliko trenutaka nakon što je nestao, a naši službeni psi su pronašli tragove nedaleko od ovog mjesta", kazao je Stanišljević.
Dječak Ratko je, kako upućuju tragovi, prošao čak i pored kuća, ali, kako ističe njegova porodica, Ratko neće ući u kuću jer mu je ona nepoznata.
"Djeca su za razliku od starijih osoba izdržljivija, a temperatura u šumi je daleko podnošljivija nego izvan nje. Za razliku od starijih osoba, djeca u slučaju kada se izgube idu pravolinijski i slijede put, dok odrasle osobe počinju da se kreću ukrug", kazao je Stanišljević.
On kaže da pripadnici EUFOR-a nisu mogli obaviti specijalno snimanje terena na osnovu kojeg bi se otkrila toplota ljudskog tijela, jer je spoljašnja temperatura identična ljudskoj.
 
Hellen:
Мислим, где га је оставио? У кући? Напољу?
Колико је то ''кратко време'' за које се дете изгубило па да не можеш да га дозовеш?
Биће да и није било баш кратко....или је дете много брзо....
Stric se spustio do pojilišta da napoji konja, to je neka jaka strmina od oko 20m, mobilni mu je dao da se igra sa njim dok se on ne vrati. Mališan je navodno vrlo snalažljiv, zna da pronađe vodu u šumi. Našli su košpe od šumskog voća, dijelove igračke i telefon, otiske stopala i svi se slažu da je još živ.
 
Hellen:
А где је дете остало, на ливади? Колико се стриц то задржао тамо?
Pa ne znam, ali ne vjerujem da je prošlo više od recimo 4-5 minuta. Koliko sam shvatio radi se o nekom šumskom putu, a nedugo poslije toga su ga vidjele neke djevojčice.
 
Јбт, за 4-5 минута да се дете толико удаљи да га не нађеш и не довичеш...
Много брзо дете....
Извини, ал мени ту нешто не штима...
Мислим, деси се да се деца изгубе негде у маси људи, на аутобуској станици, на безену, на плажи..али не одлута нигде далеко, него плаче и виче родитеље...
Жао ми детета и његових родитеља....али некако ми све то чудно...
 
dete nikad ne bi bacilo mobilni telefon..........moguće da mu je istekla baterija.........ili mu ga je neko oduzeo......bookve u bosni i ostalo drveće jeste visoko i te šoome su velike i gooste....ali majq moo..... alpe i moreuze pretraži polcvija...mnogo je 4 dana.........a da nema nikakvih tragova..........u bosanskim šumama ima medveda..........na fox crime sam gledao emisiju kada je dete otišlo bajsom u šoomu..naišao na nekog psihopatu na uslovnoj i završilo se kobno..............ne mora da je to ovde slučaj......pre će biti da ga je kidnapovao razvedeni roditelj......stric.....ili nemački turista bez dece........ali dobro nije.......
 
Cula sam ja pricu o jednoj devojcici koja se izgubila negde u crnogorskim sumama na obroncima Durmitora.Tamo su takodje veoma guste i mracne sume,znam da je mala lutajuci stigla cak nedge do Pivskih planina.........i tamo su je pronasli,usla je u neko dvoriste.....bilo je davno,znam da je duso trajalo.Mala je pricala da je jela plodove,pila izvorsku vosu i sakrivala se od medveda.Ma deca se izgube zacas.Pogotovu u sumi.........sve im deluje poznato,samouvereni su,pogotovu ako bar malo poznaju tu sumu,to mesto..........
 
ma da, samo se ta devojčica izgoobila bez unprofora ...to jeste eufor-a......nije bilo kidnapera dece u to vreme baš nešto ..... pogotovu na obroncima doormitora,,,, da je ratko pa bi ga našli..........čika doktor je najcrnje najbliže nekoj verziji .....
 

Back
Top