konjuktivitis

mojickamala

Zainteresovan član
Poruka
319
Ne bih klince da vodim po ovom paklu svaki cas kod lekara.
Imaju konjuktivitis sva trojica, i to u krug.
Stavljam im hloramfenikol 3x na dan od petka svoj trojici.
Bilo im je bolje, ali su juce ujutru opet malko crvene i krmeljive oci.
Pretpostavljam da moze za to da bude kriv bazen u dvoristu u kome su se kupali.
Klima uredjaj mozda?
Nesto trece?
 
Naravno da ne, doktorka je rekla, stavljaj 3x dnevno, za 3 dana prolazi crvenilo i krmelji, pa stavljaj jos 2 dana da se ne vrati...
I tako bi - u nedelju su im oke bile ok, do utorka je sve bilo super, ali ujutru je jedan imao malo krmelja na jednom oku, a drugom su oke bile blago crvene.
Pitala sam doktorku koliko dugo smem da im mazem, ona rece da je hloramfenikol blag i da nije problem da se terapija produzi na 10 tak dana.
Jedino, ne bih da mi se crvenilo i krmelji vrate, ja bih da im ukinem uzrocnik, ali ne znam sta je.
Od juce sam ukinula bazen (teska srca, ali...), klimu ukljucujem samo kada nisu u prostoriji i kada je zaista nepodnosljivo, a kucu provetravam 5x dnevno.
I dalje im ne mogu dokazati da se prljavim rukama ne trljaju oci, ali ne mogu im ni ribati ruke na 20 min, cim nesto dohvate.
 
Ne, u pedijatriji (bar u mom domu zdravlja) se deca reeeetko salju kod specijaliste, vec pedijatar sam odredjuje dijagnozu i terapiju. Specijalisti su uglavnom merodavniji za vecu decu i odrasle.
Meni je na ushnom specijalista prepisao za dete nenormalno veliku dozu antibiotika, koja na detetovu kilazu nista ne bi znacila u toj meri.
Kako rece doktorka - isti ucinak ce imati i duplo manja doza.
 

Back
Top