Dok se Srbija razoruzava...

gnjec:
ja koliko se secam mi imamo dosta bvp-ova...samo smo se ratosiljali zastarelih t-55...mada je bio jedan na sajmu naoruzanja sa dodatom elektronikom...
Глупост.
Т-55 је одличан тенк за подршку пешадији, као самоходни топ је одличан, 100 мм у месо.
Иначе Израелци и Руси су преправили своје Т-55 у оклопне транспортере, скинули куполе и заварили надграђе. Ми смо направили прототи, а уместо да прерадимо тенкове ми их .... бацили...

bmpt.jpg

BMP-T "Oruđe za podršku tenkovima", prerađeni T-55 Ruski

achzarit_4.jpg

Achzarit, Izraelski prerađeni T-55 u trnsporter

achzarit_1.jpg


achzarit_7.jpg
 
@aleksandar

nemoj da zaboravis da je izrael u ratu proteklih 50+ godina...a rusi su poznati po tome sto sve sto mogu oni doradjuju :D

sta je Black Eagle nego t-90 sa dodatnom elektronikom i oklopom? :D

al koliko sam ja skapirao...oni su se ratosiljali starog naoruzanja...a planiraju drugaciji sistem vojske...manje tenkova vise bvp-ova...a opet prerada t-55 u bvp nije bas jeftina...tako da ko ce ga znati...

tenk inace i jeste osnovno oruzje podrske pesadiji zar ne?

mislim da bi bilo super da uzmemo t-84 i t-72 sa dobrom elektronikom i da ih dobro odrzavamo...a sto se bvp-a tice...to nek nadju nesto sto ce biti jetino za odrzavanje i dobro da sluzi buducoj vojsci
 
hrvatska kupuje oklopnjake u sklopu programa modernizacije vojske i dostizanja NATO standarda. to je nesto sto se mora napravit. koliko ja znam i srbija planira uci u NATO pa je samo pitanje vremena kad cete modernizirat vojsku, ali buduci da kaskate za HR to vas vjerojatno ocekuje za koju godinu.

vec vidim komentare tipa: "ustase" se naoruzavaju da bi opet klali srbe i parvili nove jasenovce :lol: :lol:


torenteBG cekam komentar :lol: :lol: :lol:
 
Max Hardcore:
Kako se ja izjasnjavam potpuno je nebitno za cinjenicu da si pokusao da slazes i podvalis i da si neslavno propao u tome.
pa moraš ti da dokažeš da je Crna Gora bila deo Srbije do 2000, odnosno do 2005, a kad to relativno smisleno meni objasniš, dobićeš zadatke za dalje.
Mala pomoć tebi kako je to izgledalo do 2000

citat iz jedne studije koju možeš naći ovde
"Kako je postepeno dolazilo do hla
 
ZG_city:
hrvatska kupuje oklopnjake u sklopu programa modernizacije vojske i dostizanja NATO standarda. to je nesto sto se mora napravit. koliko ja znam i srbija planira uci u NATO pa je samo pitanje vremena kad cete modernizirat vojsku, ali buduci da kaskate za HR to vas vjerojatno ocekuje za koju godinu.

vec vidim komentare tipa: "ustase" se naoruzavaju da bi opet klali srbe i parvili nove jasenovce :lol: :lol:


torenteBG cekam komentar :lol: :lol: :lol:
Naravno.Bolesnici mogu da imaju samo takve ideje...potreban vam je doktor!:lol:
 
gnjec:
@aleksandar

nemoj da zaboravis da je izrael u ratu proteklih 50+ godina...a rusi su poznati po tome sto sve sto mogu oni doradjuju :D

sta je Black Eagle nego t-90 sa dodatnom elektronikom i oklopom? :D

al koliko sam ja skapirao...oni su se ratosiljali starog naoruzanja...a planiraju drugaciji sistem vojske...manje tenkova vise bvp-ova...a opet prerada t-55 u bvp nije bas jeftina...tako da ko ce ga znati...

tenk inace i jeste osnovno oruzje podrske pesadiji zar ne?

mislim da bi bilo super da uzmemo t-84 i t-72 sa dobrom elektronikom i da ih dobro odrzavamo...a sto se bvp-a tice...to nek nadju nesto sto ce biti jetino za odrzavanje i dobro da sluzi buducoj vojsci

Прерада Т-55 у оклппни транспортер је уштеда око 60% финансија.
 
Alekasandar3:
Глупост.
Т-55 је одличан тенк за подршку пешадији, као самоходни топ је одличан, 100 мм у месо.
Иначе Израелци и Руси су преправили своје Т-55 у оклопне транспортере, скинули куполе и заварили надграђе. Ми смо направили прототи, а уместо да прерадимо тенкове ми их .... бацили...

BMP-T "Oruđe za podršku tenkovima", prerađeni T-55 Ruski

Achzarit, Izraelski prerađeni T-55 u trnsporter
T55 je star i neefikasan tenk koji je veoma skup za održavanje (odakle delovi?). Objasni, zašto bi neko izdržavao i plaćao nešto što faktički nema upotrebnu vrednost? Podrška pešadiji... pa, svaki tenk može (treba) da služi kao podrška pešadiji...

A za unapređivanje je takođe smešno, treba dati pare, a i onda je pitanje kako bi radili i sl, a para za bacanje nemamo.

Trebamo ih prodati ili iseći, kao i T72, a ostaviti m84, m84ab i m84ab1 i za nekih 10ak godina da nabavimo nove zapadne ili da mi dizajniramo neki nov tenk (malo verovatno). Slično to je i za nove transportere i avione. Iako je Marks rekao da "kvantitet uvek pobeđuje kvalitet", svi znamo kako je Komunizam proš'o...
 

Back
Top