Predlog - Malta ili Tunis?!

navigator

Početnik
Poruka
35
Planiramo pocetkom avgusta da idemo na odmor.
Agencija mi je dala ponude i za Tunis i za Maltu, s tim da ja treba da izaberem hotel.

Prije svega, zelim da ovo bude PRAVI odmor, bez nekih velikih obilazaka, kako ga ja zamisljam - uglavnom u nekom finom (ne mora pre-ekskluzivnom, ali dobrom) hotelu, pored bazena, a eventualno uvece neke setnje i lagani obilasci okoline. Za Maltu sam cula da je skuplja, ali nekako me ona malo vise i privlaci. Ne znam. Mada su cijene aranzmana za 8 dana relativno iste (razlika 50-80 eura).

Mozete li mi reci kakva su vasa iskustva, sta mi preporucujete, gdje sigurno necu pogrijesiti?
Izbor hotela je ogroman, vec mi se zavrtilo u glavi od svih googleovanja :) samo sta sam primjetila jeste da su hoteli u Tunisu, sa 3 zvjezdice, ispod prosjeka..
Znam da sad zanovetam - da bih sa sto manje para sto ekskluzivniji hotel, ali barem koliko se sjecam, za ove destinacije je barem vazilo da mozes da dobijes puno za malo para .


Ponudjeni hoteli za Tunis: BEL AIR ***, FOURATI ***, HAMMAMET ****, MIRAMAR ****, IBEROSTAR BELISAIRE ****

Ponudjeni hoteli za Maltu: ALEXANDRA PALACE ***, PLEVNA ***, DIPLOMAT ****, BERNARD ****



Unaprijed hvala!!
 
evo da probam ja da ti pomogne posto sam bio na oba mesta.
Meni je Malta milion puta bolja od Tunisa, tako da ti je od srca preporucujem! Ali problem je sto ti nisi zainteresovana preterano za obilaske vec prvenstveno za odmor, a tu moram priznati prednost ima Tunis. Na Malti je prilican problem kupanje u moru jer ima samo par pescanih plaza, a ni one nisu nista posebno. Problem moze da bude i kupanje na hotelskim bazenima jer ogromna vecina hotela ima bazene na krovu, koji su prilicno mali i sa veoma ogranicenim brojem lezaljki. Zato ako ides na Maltu prvo i osnovno je da dobro pazis kod izbora hotela i odlucis se za onaj koji ima bazene u basti a ne na krovu i po mogustvu sredjenu kamenu plazu (oni to zovu lido). Moja preporuka ti je hotel New Dolmen Resort u mestu Buggiba, ima sve - velike bazene i veoma lepo sredjenu kamenu plazu, a u neposrednoj blizini je i jedna malecka, vestacki napravljena pescana plaza. Dobar izbor je i hotel Sol Suncrest u susednom mestu Quawra (ili tako nekakao). Od hotela koje si navela poznat mi je Bernard ali ne znam kako on stoji sa bazenima i plazom. Inace ja ne bih nikad izabrao hotel u Sliemi ili St. Juliansu, osim ako imas manje od 25 godina i na Maltu dolazis iskljucivo zbog nocnih izlazaka.
Sto se Tunisa tice, vecina hotela ima velike vrtove sa bazenima i direktan izlazak na pescanu plazu. Dobra stvar je sto su veci hoteli na samoj plazi tako da bez problema mozes da sa plaze udjes u vrt bilo kog od tih hotela i lepo se kupas u njihovim bazenima i koristis njihove lezaljke, mi smo to stalno radili i skoro svaki dan smo menjali hotele. Problem sa Tunisom je sto tamo nemas skoro nista zanimljivo da vidis osim izleta u grad Tunis i u Saharu, tako da si prinudjena da 90% letovanja provedes u hotelu. Ako si zeljna mirnog odmora onda ce ti to potpuno odgovarati i u tom slucaju moj savet ti je Tunis, ali ako hoces da napravis kombinaciju lepog odmora sa puno obilazaka onda definitivno Malta (ali samo ako odaberes dobar hotel!). Ako se odlucis za Tunis moj savet ti je mesto Port el Kantaui, a od hotela koje si navela nijedan mi ne zvuci poznato.
Nadam se da sam bio od pomoci, ako jos nesto treba slobodno pitaj, a posebno ako se odlucis za Maltu mogu da ti preporucim puno lepih obilazaka.

Pozdrav!
 
Hvala puno! Svakako ste mi bili od pomoci sa svim ovim informacijama!

E sad, to sto sam ja neodlucna osoba svakako je uticalo na to sto "u zadnji tren" trazim aranzman. Taman smo se, po preporuci, odlucili za Tunis i hotel Hammamet, medjutim sad mi agencija govori da nema mjesta na letu iz Bg.. :(

Sada bih ja trebala da trazim nove aranzmane, a imam fixan datum polaska i povratka, a s obzirom da se agencije i nisu bas nesto potrudile i vecinu prepustile meni (kao npr - izbor hotela, a kako ja mogu u moru hotela da izaberem pravi?!) - na kraju ce opcija biti da podjem na Zlatibor i odmorim se...

Ja sam mislila da je svrha agencije da se "slome" oko tebe, jer sam izbor hotela i rezervaciju aviona mogu i sama da odradim od kuce.. nego, eto, valjda ce i bolja vremena doci...


@Bari91 - hvala na korisnim informacijama! Cula sam da je Malta dosta skupa? S obzirom da sam u organizaciji Argusa vidjela da su ovi hoteli koje si preporucio oko 520 eura + 80 doplata za PP + 25 viza + 75 aerodromske takse.... - sto ispada jako mnogo - koliko mi tek onda para treba da nosim sa sobom? :)
 

Back
Top