ljubav i verovatnoca

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
na forumu ima dosta tema sa savetima kako, kad i gde startovati neku.
ova tema pokusava da ode korak dalje i odgovori na pitanje KADA ce se uspeh desiti, tj kada ces se smuvati s nekom.
a ako si vec u vezi, da i taj deo populacije forumasa ne zapostavimo, isto se moze primeniti za procenu prognoze datuma raskida.

napomena, ako ne volis da razmatras o svojoj buducnosti unapred, ne citaj dalje...
iako nije rec o prorocanstvu, magiji, vec o naucnom modelu za grubu statisticku procenu...

prvo i najvaznije: ne postoji neki poseban razlog zasto bi ovaj trenutak bio pristrasan ili nepodoban za odogovor na gornje pitanje. :idea:

dakle, trenutak u kom ovo pitanje razmatramo je tek tamo neki trenutak, tj on zauzima nasumicno mesto u ukupnom vremenu trajanja pojave koja nas zanima (trajanja u smislu ukupnog zivotnog veka pojave, od njenog pojavljivanja pa do nestanka), i nemamo razloga da verujemo da je ovaj trenutak u kom smo sada, zauzima neko specijalno mesto u lancu trenutaka te pojave. jednostavno, naleteli ste na ovu temu, totally random...

sve sto treba da se uradi, je da pogledas koliko je vremena proslo od raskida ili poslednjeg bliskog kontatka, tj koliko tvoje samovanje traje do sada.
neka traje recimo 100 dana do danas.
iako je naravno sasvim moguce da ti vec sutra nadjes devojku/decka, to nije mnogo verovatno :-( . jer zasto bi od tolikog samovanja, bas isti dan u kom vrsis procenu koliko ce ono jos potrajati, bio ujedno i zadnji?sanse za to su 1/100=1%

bas kao sto ti nisi ni previse visok ni previse nizak, ni previse pametan ili glup, nego se utapas u prosek po mnogim aspektima, tj sredinu, :| , verovatnoca je na strani toga da se, bas kao i ti, i ovaj nasumicno izabrani dan iz mase dana, utapa u prosek, tj on je negde oko sredine ove epizode tvog samovanja i ne strci ekstremno. niti je sam kraj niti je na samom pocetku, pre ce biti da je pozicioniran negde oko sredine ukupnog vremena koje ce proteci. te mozemo proceniti da ce proci jos oko 100 dana dok ti ne smuvas nesto(hahaha, sorry). moze se dati i pouzdanija procena u vidu intervala od do, ali da ne davim racunicom.

isto se moze primeniti i na trajanje postojece veze. koliko vasa veza, brak traje do sada? mozda ce nekima delovati strasno, ali prognoziram za bar pola od vas da ste negde na pola trajanja tih veza. i zato, uzivajte u njima, jer nije vam jos mnogo ostalo.
procena ne bi vazila kada bi trenutak u kom vrsim procenu bio po necemu poseban u kontekstu trajanja te pojave, npr neki drug se upravo zeni.to nije pogodan trenutak za procenu koliko ce njegov brak trajati, jer prisustvujem pocetku nastajnja te pojave, moje prisustvo tu nije nasumicno izabrano u kompletnom vremenu koliko ce trajati njihov brak, vec sam specijalno pozvan na vencanje. ali nemamo razloga da verujemo da je ovaj trenutak sada po necemu poseban u pogledu toga koliko ce trajati vasa veza ili singl situacija...

pa, iznesite procene buducih datuma, i pustimo da vreme pokaze da li ce desavanja zaista biti u njihovoj blizini... ;)
 
dragojIo:
pa, iznesite procene buducih datuma, i pustimo da vreme pokaze da li ce desavanja zaista biti u njihovoj blizini... ;)

ili, ako nam se ne svidja sta prognoze kaze, neka nas to dodatno motivise da ulozimo dodatne napore, kako bi se pomerio taj trenutak u vremenu (ka napred ili nazad u odnosu na procenu) ka kojem vodi postojeci tempo naseg dosadasnjeg ponasanja po ovom pitanju

takodje, treba naglasiti da su shanse pola-pola da je ova procena da se nalazite blize sredini intervala nego nekom od njegova dva kraja, tacna...
dok je verovatnoca da ste blize kraju pojave 25%, ili njenom pocetku takodje 25%, tj to je manje verovatno...
 
Hellen:
Е, је л' теби Патак неки род?

hajde da pitanje shvatimo ozbiljno pa da i to prognoziramo.

u moru svih forumasa koji postoje ubedljiva vecina njih nam nije rod. tako da iako ne znam ko je covek iza nicka patak, moja prognoza glasi da mi nije rod. :D
ali, ti mozes reci da po necemu licimo i da nisi nasumicno dovela u vezu nas dvojicu.

npr, neka bude slicnost u tome sto recimo obojica koristimo cirilicu. ali isto tako, ja sa nekim drugim mozda licim u vrsti avatara, ili sa nekim trecim u (ne)koriscenju smajlica, sa cetvrim u izbegavanju velikih slova itd.... pa opet, malo je verovatno da sam sa svima njima rod jer nam velika vecina forumasa nije rod. zasto bi slicnost oko cirilice bila posebna u odnosu na vrstu avatara, nemam razloga da verujem da je tako.


nego jesi obavila proracun? zar nikada nisi mastala o tome da objektivno prognoziras stvari ili ti je radja intuicija?
ili te mozda tematika predvidjanja ne interesuje previse...
hajde da i to prognoziramo. :) salim se....
 
hm..kazu statisticari da prosecan covek ima u zivotu dve velike ljubavi..ko je srecan..tri

:-(
sta mislite o toj teoriji?kao..nas mentalni sklop ne moze da podnese vise?raspukli bi se?uvenuli?

uvek sam mrzela statistiku:roll:
 
dragojIo:
pa, iznesite procene buducih datuma, i pustimo da vreme pokaze da li ce desavanja zaista biti u njihovoj blizini... ;)
a jes udarila ova vrucincina danas, i to vidno... ne brigaj, vec sutra ce biti bolje. kazu najtopliji dan u bg u poslednjih sto leta, ili koliko vec beleze temp. misim, mogao si i ludju temu da postavis ako se sve to uzme u obzir...
 

Back
Top