KAKO DA PODESIM BitComet DA BRZE SKIDA FILMOVE?

Niti je program los, niti ti ne znas da ga podesis. OK ima neka sitna podesavanja ali meni je svojevrmeno radio bez ikakvi podesavanja. Ceo problem sa torrentima je u broju seedera. Evo razmisli i sam. Skidas nesto sta ima samo 2 seedera. Svaki od njih ogranici upload na recimo 1KB sto zbirno daje 2KB i ti ne mozes da izvuces vecu brzinu pa da si kifla :lol:
Naravoucenije. KAd biras neki fajl da skidas izaberi onaj torrent koji ima najveci broj seedera. Ako skidas neke "egzoticne" stvari spremi se da duuugo skidas ;)
 
drv ne znam ni ja samo skomentarisem mnaslov coek pita za Bit Comewt a savetuju mu uTorrent i tako i krug dok ne instalira sve P2P programe onda sam 101% siguran da mu ni edan proram nece raditi. I ja se patim kao ostali jer niko nece ili ne zeli da kaze kako se podesava a ima veze sa seed. U pocetku sam samo instalirao program (koji niko nije ni spomenuo) i radio bez ikakvih naknadnih podesavanja kasnije su poceli da se javjjaju problemi oko podesavanja zasto, kako, odakle,. NE znam. Na netu svi objasnjavaju kako se podesava odnekle donekle a niko ni ne spominje Windows Firewall sta tu treba da se dozvoli. Pogotovo podesavanje za anntivirusni program :)
 
Niko osim polarnog mede mu nije rekao za utorrent....znači pojedinac je u pitanju,no nebitno to sada....

Kad smo već kod takvih vrsta programa ja koristim uTorrent i Azureus i nikakva podešavanja nisam setovao,osim što me je ZA 7 pitao u vezi ovda dva navedena klijenta i ja sam naravno prihvatio tj dozvolio im slobodan izlaz na net....to je bilo sve oko podešavanja i programe koristim godinama nemam nikakvih problema,zdrav torrent-brzina dobra,bolestan torrent-brzina slaba i nema tu pametovanja i postavljanja milion pitanja,kako neće,zašto neće,kako da podesim program,kako sa Firewall-om,itd...
 
Buraz nije kod svih isto..
ja sam jedno vreme koristio taj utorent,i na kraju se pokazao kao najlosiji torent klijent..
sad koristim bit comet
nema tu sta da podesavas..
samo ga pusti da radi..
nacice on sve sto treba..
zavisi koliko ces brzo skidati sa neta od toga koliko je zdrav torent..
zavisi i od brzine koju imas..
nemoj sad da ocekujes da ces skidati 5x brze nego koliko ti je dozvoljeno..
a uostalom..
ako ti je sporo..
uzmi satelitski net
 
Da ne otvaram bezveze novu temu.
Imao sam i ranije uTorrent, koliko toliko se razumem u celu pricu.
Kada sam odradio ponovo komp. stavio sam uTorrent verziju 1.8 (zadnja), i imam problem sa download-om...Health max, seedera mnogo.... Ali meni ide preslabo. Ranije sam mogao da na, fajl koji skidam, kliknem desni klik pa properties i da stavim Maximum upload rate na 1 i da mi se ubrza skidanje, sada, kada ga rucno ogranici skidanje se smanji do 12 kilobajta :(
Imam 512/64 net.
Pozdrav
 
Da ne otvaram bezveze novu temu.
Imao sam i ranije uTorrent, koliko toliko se razumem u celu pricu.
Kada sam odradio ponovo komp. stavio sam uTorrent verziju 1.8 (zadnja), i imam problem sa download-om...Health max, seedera mnogo.... Ali meni ide preslabo. Ranije sam mogao da na, fajl koji skidam, kliknem desni klik pa properties i da stavim Maximum upload rate na 1 i da mi se ubrza skidanje, sada, kada ga rucno ogranici skidanje se smanji do 12 kilobajta :(
Imam 512/64 net.
Pozdrav

imao sam i ja problem nikako da predje 12,vrati se na stariju verziju i problem resen
 
Sve je to relativna stvar. uTorrent je jedan od najboljih torent klijenata tako da, što se samog programa tiče tu nema nikakve dileme. Ja sam imao u početku problem sa brzinom skidanja torenata (nije prelazila 10-15 Kb/s sa paketom 256/128) i pored raznoraznih podešavanja. A onda, posle par meseci sve je počelo da radi kako treba. Dakle, sve je to relativno, nekad hoće - nekad neće, nekom radi - nekom ne radi! C'est la vie! ;)
 
Ima podesavanja, neko je napisao da nema. IMA. Treba: ukoliko imate ruter- forwardovati port, ako imate modem- automatski je odradjeno. Firewall- ili ga iskljucite ili dozvolite portu koji ste forwardovali da prolazi kroz Firewall. Uvek koristite taj port, nemojte u programu stavljati kukicu na random, stavite kukicu na enkripciju (dozvolite je). Kada ste sve to odradili proverite da li je port pravilno prosledjen. Pisace OK ili ERROR.
U samom programu idite na Options pa na Speed Guide, pa na Connection Type pa u zavisnosti od uploada, koji imate, oznacite. Podesavanje za download i upload imate za sam program i za svaki torrent koji skidate.
Imam telekomov adsl 1024/128, za program mi je download 120kb/s a upload 9kb/s, uvek skidam po jedan torrent i zadajem mu download 120 kb/s a upload ~4kb/s, ako je dobar broj seedera skidam brzinom od ~105 kb/s.
utorrent i bittorrent su poprilicno slicni tako je podesavanje slicno za oba programa.
 

Back
Top