Srbija gori - pozare nema ko da ugasi

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
demokrate ne mogu vec 4 dana da ugase pozar na staroj planini, kao ne moze pozar da se ugasi jednom jedinom letilicom za gasenje pozara koju srbija ima? :shock:

A na pitanje novinara zasto imamo samo jednu letilicu, ministar DS-ovac je rekao da je zato sto je vojsci skresan budzet? :shock:

A ko je vojsci skresao budzet? Pa opet demokrate naravno.

U medjuvremenu sume u nacionalnom parku na Staroj Planini nastavljaju da se pretvaraju u pepeo zbog demokratske nesposobnosti
 
Није него опет се зајебавамо са шиптарима доле. Колико сам ја упознат они ништа не предузимају а ни они из КФОР-а а на Шари је хаос. Чуо сам да је неколико села евакуисано, а ни Македеонце не занима док не виде шта ће и како Срби да ураде, па кад дође до њихове авлије онда да се укључе, ако Срби не угасе сами!
 
Jerry Ropero:
demokrate ne mogu vec 4 dana da ugase pozar na staroj planini, kao ne moze pozar da se ugasi jednom jedinom letilicom za gasenje pozara koju srbija ima? :shock:

A na pitanje novinara zasto imamo samo jednu letilicu, ministar DS-ovac je rekao da je zato sto je vojsci skresan budzet? :shock:

A ko je vojsci skresao budzet? Pa opet demokrate naravno.

U medjuvremenu sume u nacionalnom parku na Staroj Planini nastavljaju da se pretvaraju u pepeo zbog demokratske nesposobnosti

Ovo je već stvarno vrhunac debilizma, demokrate gase požar, pa koji ste vi qrčevi u ovoj zemlji, ako ste opozicija, neka izgori cela Srbija...sutra da gori u tvom selu, jel bi gasio ili kuckao ovde kako gori selo, a demokrate ne znaju da ugase požar.
Ima li jedna stvar u ovoj Srbiji da je tebi značajnija i voljenija od j@bene politike i j@benih demokrata i j@benih radikala????
 
Obersturmfuehrer:
opet klasicna kuknjava....
cuo sam na TV da apeluju na ljude da se pridruze u borbi protiv vatre.
hoces da ides dzeri ili neces, gori srbija?


pa to su u srednjem veku gasili gradjani pozare. u normalnim drzavama postoje za to nadlezne sluzbe koje za taj posao primaju platu . e sad te nadlezne sluzbe nemaju opremu jer je demokratama vaznije da sprcaju 25 miliona eura u renoviranje narodnog pozorista nego da ugase koji pozar , poprave koji put u srbiji i slicno.
 
Jerry Ropero:
pa to su u srednjem veku gasili gradjani pozare. u normalnim drzavama postoje za to nadlezne sluzbe koje za taj posao primaju platu . e sad te nadlezne sluzbe nemaju opremu jer je demokratama vaznije da sprcaju 25 miliona eura u renoviranje narodnog pozorista nego da ugase koji pozar , poprave koji put u srbiji i slicno.

ljudi nema dovoljno.
a ti opet bezis.
znao sam da ne smes prstom da mrdnes.
 
Jerry Ropero:
nisu krivi za pozare vec su krivi zato sto u celoj srbiji postoji JEDNA JEDINA LETILICA za gasenje pozara :shock:

i cek ako nije vlast kriva , ko je kriv? da nije opozicija? :shock:


Jarry, ti i ja smo već imali ovakvu diskusiju. Ljudi zovu dobrovoljce da idu da gase požare. Šta još tražiš na forumu? :confused:

Ti si enigma čoveče, nisi bio u ratu, pljuješ ljude koji su bili, a kažu da ne bi ponovo išli, Srbija gori, ti kukaš po pdf umesto da ideš da pomažeš. Jarry, to je licemerno.

Ko je kriv što nema aviona? Ko je kriv što ima požara? Ko je kriv što Kosovo traži otcepljenje. Šta je tebi čoveče? :lol: :lol:
 
BG11091:
Jarry, ti i ja smo već imali ovakvu diskusiju. Ljudi zovu dobrovoljce da idu da gase požare. Šta još tražiš na forumu? :confused:

Ti si enigma čoveče, nisi bio u ratu, pljuješ ljude koji su bili, a kažu da ne bi ponovo išli, Srbija gori, ti kukaš po pdf umesto da ideš da pomažeš. Jarry, to je licemerno.

Ko je kriv što nema aviona? Ko je kriv što ima požara? Ko je kriv što Kosovo traži otcepljenje. Šta je tebi čoveče? :lol: :lol:


alo covece, ja i ti placamo porez i od tog poreza se izdvaja za vatrogasne jedinice u srbiji i kupovinu vatrogasne opreme. e sad ko je kriv sto ta oprema nije kupljena? ja? ti? patrijarh pavle?

ili ipak neodgovorna vlast?
 
Jerry Ropero:
alo covece, ja i ti placamo porez i od tog poreza se izdvaja za vatrogasne jedinice u srbiji i kupovinu vatrogasne opreme. e sad ko je kriv sto ta oprema nije kupljena? ja? ti? patrijarh pavle?

ili ipak neodgovorna vlast?

hehhee
jednom se*onja, uvek se*onja.
pa da znas da si u pravu, i meni je lepse da sedim kuci ukljucim klimu, i pijuckam ladnu limunadicu....koga briga za srbiju....
 
Jerry Ropero:
alo covece, ja i ti placamo porez i od tog poreza se izdvaja za vatrogasne jedinice u srbiji i kupovinu vatrogasne opreme. e sad ko je kriv sto ta oprema nije kupljena? ja? ti? patrijarh pavle?

ili ipak neodgovorna vlast?


Malo odvajamo, Jarry. Nema dosta za sve. Ovo je nenormalna godina u smislu vremenskih prilika i normalno je da se ovakve stvari dese. Hrvatska i Grčka gore svake godine, nama se ovo nije dešavalo. Nije u ovim razmerama. A nije ni bilo temperatura od 42-45 stepeni, jel tako? Nije normalno što nemamo avione, ali nije normalno mnogo toga ovde, pa ćemo da gasimo crevom i kofama. Šta drugo da ti kažem. Dok ne kupimo avione.
 
Jerry Ropero:
mene interesuje zasto srbija nema svoje letilice za gasenje pozara?

putare opet iznenadio sneg u februaru?

Основно је питање КО је расходовао, онеспособио или распродао летилице - неће ме нико убедити да је од целе некадашње опреме постојала само једна летилица за гашење пожара.......е........Борисе, Борисе.......цепаницо од човека...... 8-)

Шта је било са "реформом" ------- да као у средњем веку људи кофама гасе пожар.......стока издајничка.........
 
KANADERI: O zapetljanosti "poslova s vojskom" na specifičan način govori i slučaj "kanadera", onaj koji je pre izbora objašnjavao Milan Milutinović (koji je tvrdio da je neke "kanadere" prodao na molbu JAT-a, a da buku pravi crnogorska mafija koja je htela da proda te iste avione). U taj slučaj bile su upletene dve vojske, dva šefa države, bar jedan ministar i dve posredničke agencije. Po pisanju grčke štampe moglo se tada zaključiti da postoje mućke prilikom nelegalnog prenosa novca iz SRJ u Grčku i Kipar, kao i utaje u aferi prodaje kanadera (8 miliona 400.000 dolara). Reč je o četiri aviona tipa CL-215 canadair, specijalizovana za gašenje požara, vlasništvo počivše SFRJ. Jula 1992. godine preuzeo ih je JAT ugovorom o prenosu sredstava sa Saveznim sekretarijatom za pravosuđe i upravu. Do oktobra 1995. godine - dakle uoči Dejtonskog sporazuma - avioni leže na Surčinu, a onda se kradom prebacuju za Solun i Eleusinu, pod lažnim češkim oznakama. Avione je od JAT-a preuzela kiparska firma "Stigman Air Support Ltd" u vlasništvu jednog Grka i jednog Jugoslovena. Zbog ekonomske blokade Jugoslavije posao je obavljan preko posrednika. Kuknjava Vojske Jugoslavije u pismu grčkoj armiji da su avioni u stvari njeni i da se mogu prodati samo preko ovlašćene (privatne) firme "Target" ignorisana je i februara 1997. godine; grčka država dobila je 4 aviona, 13 rezervnih motora i oko tri i po hiljade komada raznovrsne opreme. Grčka štampa je tvrdila da su tamošnje državne pare potrošene na avione čiji je vlasnik neko drugi (VJ) i podsećala na to da i ostale republike stare Jugoslavije polažu pravo na deo od prodaje tih letelica, koje su u stvari imovina bivše federacije itd.
http://www.vreme.com/arhiva_html/475/03.html
 
eremita:
Основно је питање КО је расходовао, онеспособио или распродао летилице - неће ме нико убедити да је од целе некадашње опреме постојала само једна летилица за гашење пожара.......е........Борисе, Борисе.......цепаницо од човека...... 8-)

Шта је било са "реформом" ------- да као у средњем веку људи кофама гасе пожар.......стока издајничка.........

znaci i ti su pre za varijantu sedenja kod kuce sa klimom na prijatnih 25 stepeni...
 

Back
Top