Нове државе у Европи до 2020!

AltinaBoy

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.130
"ДО 2020. године у Европи би се могле појавити нове државе: Република Српска, Херцег-Босна, уз Каталонију, Курдистан, Велс и Уједињену Ирску!
Ове прогнозе угледног лондонског дневног листа "Тајмс" пренио је у суботњем броју загребачки "Јутарњи лист" наводећи да су текст потписали дипломатски уредник Ричард Бистон и новинар Џереми Пејџ.
Повод за ову анализу су, каже се, резултати референдума у Црној Гори, након којег ће порасти број држава у Европи, као и вјероватна самосталност Косова у наредном периоду.
Aутори овог чланка сматрају да би референдумским путем ускоро могло да крене и молдавско подручје Трансдњестровље, које одбија да прихвати власт Кишињева, у којем су стациониране значајне руске снаге.
Садашњи предсједник Трансдњестровља Игор Смирно, најавио је већ за септембар ове године референдум на којем би народ овог региона требало да се изјасни о самосталности.
Он се у јавном наступу позвао на Црну Гору, наводећи да је то примјер који потврђује како "референдум постаје норма за рјешавање конфликта".
У Европи, каже се даље у тексту објављеном у лондонском "Тајмсу", постоји низ подручја која траже самосталност, као што су Баскија и Каталонија у Шпанији, или Корзика у којој се борба за самосталност води и бомбашким нападима. Курдистан је сан Курда који су као народ тренутно расцијепљени између више држава.
Проблем, међутим, не представља проглашавање независности, већ могућа опасност по стабилност региона, па и Европе у цјелини. (Вук Драшковић је изјавио да би независност Косова нашкодила стабилности регије), подсјећа се у тексту "Тајмса".
Даље се наводи да, кад је ријеч о Трансдњестровљу, јасно је да би се стварању нове државе врло оштро успротивила Молдавија, у чему би имала подршку и Румуније.
Ових дана се појавила и прича како Срби у Босни и Херцеговини, такође планирају референдум за самосталност, што су, како је наведено у "Тајмсовом" чланку, накнадно одбацили политички лидери тог ентитета.
Aутори текста у "Тајмсу" у том контексту наводе и могућност да Хрвати из, како су написали, Херцег-Босне затраже припајање Хрватској или самосталност, ако би исто важило за Србе у БиХ.
У тексту се не наводи како аутори, у случају таквог развоја ситуације, виде будућност Бошњака."


http://www.balvanderi.rs.ba/userfiles/mapa.jpg
 
Баскија је једна од држава која одавно треба добити независност.
Слична ситуација је са старим келтским земљама Шкотском и Велсом. Ех да ми је да видим кисело лице Лондона :? , када се одвоје келтске средњовековне краљевине које имају више права на независност од некаквих Словенија, Крватских, Бее и Хаа, којима повиЕст почиње 1991!
 
AltinaD:
Значи Бошњаци, ако оде Косово отићи ће и вама 65% "БиХ"! :lol: :lol: :lol:

ako se tako nastavi do 2020 će biti na balkanu više država nego u SAD-u :lol:
a gledajući površinu Balkana jeednaka je najvećoj 1 saveznoj državi u sklopu SAD

ludilo brale

tuga i jad


a ja se ponadao da će do 2020. biti lijepo živjeti na Balkanu jer ljudi će konačno početi koristiti malo više mozak u donošenju nekih odluka
 
DukeofSerbia:
AltinaD
О каквим ти Келтима причаш?

Држава под именом Баскија никада није постојала у историји.

Шкоти и Велшани су народи келтског порекла.
Баски су староседеоци Пиринејског полуострва, потиснути на крајњи североисток, и логично је да имају право на свју државу!
 
Стани па не може се дати ни један добар разлог Србима у Републици Српској да се не одвоје уколико,не дај боже,Косово и Метохија добију независност.Кажу то се неће третирати као преседан.Па ко и мало познаје право зна да се преседан не третира он се само догоди(што је и логично али има неких којима то треба појаснити) и на то се позивају касније други заинтересовани.Што значи да је за очекивати да ће у случају отимања Косова доћи до лавине цепања држава па самим тим и бих и да ће Р. Српска добити независност!
 
AltinaD:
Шкоти и Велшани су народи келтског порекла.
Баски су староседеоци Пиринејског полуострва, потиснути на крајњи североисток, и логично је да имају право на свју државу!
Pa šta i da je tako? Imaju pravo... I? Imamo svi milione prava, pa ih ne koristimo samo zato što ''imamo pravo''. Nekad je to glupavo, besmisleno i bespotrebno.
 
jomini:
Pa šta i da je tako? Imaju pravo... I? Imamo svi milione prava, pa ih ne koristimo samo zato što ''imamo pravo''. Nekad je to glupavo, besmisleno i bespotrebno.

Ако су Јевреји, вредан народ вековима расут по свету, након 2000 година добили свој вољени Израел, у коме су пре педесет година чинили мањину, онда ће сви ови народи који се нису одвајали од својих огњишта добити националне државе.
 
AltinaD:
Шкоти и Велшани су народи келтског порекла.
Баски су староседеоци Пиринејског полуострва, потиснути на крајњи североисток, и логично је да имају право на свју државу!

Шкоти и Велшани немају једни са другима ништа. Oви први су конгломерат разних етнија и народа.
 
DukeofSerbia:
Шкоти и Велшани немају једни са другима ништа. Oви први су конгломерат разних етнија и народа.

Па нисам ја ни рекао да имају било шта једни са другима (осим што припадају истој језичкој породици, као ми и Чеси на пример), а још мање имају са Енглезима...

http://en.wikipedia.org/wiki/Celtic_languages
 
AltinaD:
"ДО 2020. године у Европи би се могле појавити нове државе: Република Српска, Херцег-Босна, уз Каталонију, Курдистан, Велс и Уједињену Ирску!
Ове прогнозе угледног лондонског дневног листа "Тајмс" пренио је у суботњем броју загребачки "Јутарњи лист" наводећи да су текст потписали дипломатски уредник Ричард Бистон и новинар Џереми Пејџ.

Курдистан у Европи!!!
136.gif
136.gif
136.gif
 
AltinaD:
Па нисам ја ни рекао да имају било шта једни са другима (осим што припадају истој језичкој породици, као ми и Чеси на пример), а још мање имају са Енглезима...

http://en.wikipedia.org/wiki/Celtic_languages

Прича о келтским језицима је јако компликована. Сасвим сигурно ми и Чеси имамо много више сличности него Шкоти и Велшани. Иначе постоје Шкоти на југу Шкотске који су етнички пореклом Англи...
 
DukeofSerbia:
Прича о келтским језицима је јако компликована. Сасвим сигурно ми и Чеси имамо много више сличности него Шкоти и Велшани. Иначе постоје Шкоти на југу Шкотске који су етнички пореклом Англи...

Баш зато што нису слични, на Британским острвима постојале би следеће независне државе: Енглеска, Шкотска, Велс и уједињена Ирска.
 
tokyo:
ako se tako nastavi do 2020 će biti na balkanu više država nego u SAD-u :lol:
a gledajući površinu Balkana jeednaka je najvećoj 1 saveznoj državi u sklopu SAD

ludilo brale

tuga i jad


a ja se ponadao da će do 2020. biti lijepo živjeti na Balkanu jer ljudi će konačno početi koristiti malo više mozak u donošenju nekih odluka


Ima nas još, al nam patriote brzo razbiju iluzije. :twisted:
 

Back
Top