Pitanje za DR

  • Začetnik teme John Carter
  • Datum pokretanja
J

John Carter

Gost
Da li gledate ER? Zanima me kako medicinari gledaju ovu seriju, da li grese u seriji (oko naziva bolesti itd)? Nikada nisam bila u nekom nasem urgentnom centru, pa me zanima kakvi su u poredjenju sa onim iz serije?
 
smejeao sam se u toku prve epizode a posle nisam vise ni gledao jer je serija totalno sranje..djon karter..cudo ...radi torakotomiju.. amputaciju bubrega...dize reznjeve..sije gospodje..kraniohirurgiju..stvarno smesno..samo jos ne j..sestre...dodji kod nas da vidis prave stvari
 
drboki:
smejeao sam se u toku prve epizode a posle nisam vise ni gledao jer je serija totalno *..djon karter..cudo ...radi torakotomiju.. amputaciju bubrega...dize reznjeve..sije gospodje..kraniohirurgiju..stvarno smesno..samo jos ne j..sestre...dodji kod nas da vidis prave stvari

Jel ti radis na urgentnom? Sta je to kada je neko cijanotican? Kad ces da mi organizujes posetu (turisticku) nasem "ER"?
 
:lol: E pitanje ti je svaka cast! :lol:
Cijanotican ti u prevodu znaci da je poplaveo zbog toga sto ne dise kako treba,ima problema sa srcem...bla,bla.Pa dobri su,nisam primetila da se frljaju sa izrazima.
A kako kod nas izgleda... pa imala sam prilike na studijama da budem na delu ortopedije jedan petak vece...bila sam pod utiskom 2 nedelje,majko moja pa tamo sta imas da vidis.
Sto se tice onoga sto mi zovemo urgentna interna medicina i to izgleda malo sokantno,struja prsti na sve strane,defibrilacije se rade,masaze...to je kul gledati na tv ali u praksi,hladan znoj te obliva.
E sad nisam bila u kontaktu sa lekarima iz inostranstva ali ne znam bas koliko jedan doktor moze da operise sve zivo ili jos ide na operaciju pa uci vene vrata i jos kao kaze pa ima ih mnogo...kad se setim driblanja na nasoj anatomiji.Doduse kad sam gledala neke njihove uzbenike kako su napisani u odnosu na nase to je kao za dete debila,i moja baba bi naucila.
Sto je rekao jedan moj asistent za teoriju smo ispred njih ,nas student u odnosu na njihovog je profa ali zato praksa,tu smo slabi...nemanje para,losa organizacija,puno studenata.
To ti je ukratko.
 
John Carter:
Da li gledate ER? Zanima me kako medicinari gledaju ovu seriju, da li grese u seriji (oko naziva bolesti itd)? Nikada nisam bila u nekom nasem urgentnom centru, pa me zanima kakvi su u poredjenju sa onim iz serije?
pratila sam seriju pre par godina...a onda sam "posetila" nas urgentni(kao pacijent,naravno)i zgranula se..imala sam alergijsku reakciju na lek,glava totalno naduvena(i usi i celo),citavo telo pod odvratnim osipom...i tako,ja izbezumljena ocekujem da ce svi da se rastrce kad me vide,a ono svi nesto lagano,polako..a onda kad sam konacno dosla na red,cujem kako doktorka kaze(neko je iznervirao gadno):"ma sve bi to trebalo nogom u glavu,ali sta ces kad ne smes!" :roll: ovo TO su pacijenti,naravno.
i tako prestadoh da gledam seriju... :wink:
 

Back
Top