Njegove drugarice...

Ovim osobama iznad...'alo, ko spominjao lance...ko spominjao zabrane...ko o tome priča, ili je to samo da se nešto kaže..?
Niko vama dvema ne spori da ste ribetine, a ja posle ovoliko pisanija ponovo nekom nešto da objašnjavam ne pada mi na pamet...neko to ovde govori, ma samo rejv i uživajte...

U poslednjem postu ja sam rekla šta ja ne bih volela da doživim od čoveka sa kojim sam, a ne da bih mu stavila zvonce oko vrata da se bolje čuje gde je...kao što sam i navela mnoštvo situacija koje se dešavaju i izmedju koga...al' Bože moj, pojedinke su pred monitorom vazda iznad situacije i njima se ništa od navedenog ne može desiti, te ko sam ja da ih razuveravam...ako ih život do sada već i nije razuverio, al' ovde svi možemo glumiti šta hoćemo, pa ko uživa u tim transformacijama, na volju mu...

Уф, Сандрина, како реагујеш ирационално и емотивно....
Па што се сад вређаш? Нико овде није причао ''ја сам толика рибетина па ме мој драги неће преварити, могу слободно да га пустим да се дружи са женама''. У питању је поверење, ОДНОС између двоје зрелих људи, а не то да ли је неко риба или није.
Однос који је базиран на забранама (од стране партнера), на ''допуштеном'' и ''недопуштеном'' тешко може да буде успешан однос.
Ако твој мушкарац заиста ЖЕЛИ да те превари, он ће то учинити па макар кад изађе да баци ђубре... Ту нема бога и никаве забране га неће спречити...
О томе се ради.С друге стране, уколико те тај човек заиста воли (мислим, причам сада у 2. лицу, а односи се на све) ти га можеш пустити у крдо другарица, па му тако нешто неће пасти
на памет јер те поштује, јер те воли, јер жели да те задржи, је рне жели ни јенду другу жену сем тебе, јер зна да би те тиме повредио...и тако даље...

Осигурације од преваре нема, а оно што би могло да је бар делимично предупреди није сакривање свог мушкарца од контакта са другим женама, него грађење односа пуног поштовања према партнеру, односа у којем ће се свако осећати слободан, а да ту слободу неће злоупотребити на начин који би оног другог могао да повреди... А за такав однос је прво потребно да оба партнера имају довољно личног самопоуздања и самопоштовања и сигурност у себе и своје вредности.
 
ja sam sretna jer su me poslali bash na ovu planetu da se rodim..od svih ponudjenih destinacija, ova mi se uchinila naj5zvezdica za zivot i usluge...jer na ovoj planeti caruje drugarstvo, ljubav i poshtovanje
-supruge nisu posesivne prema svojim muzevima, pa chak ni kad su u pitanju i chlanovi njihovih porodica
-a muzevi opravdavaju to poverenje
-drage sestrice nikad nisu meshale se u bratove veze i brakove, niti pravile ljubomorne scene zbog toga
-drage majke nikad nisu posmatrale mile sinove kao bebe od vishe decenija koje nisu u stanju da sami sebi srede zivot nit se obuku i okupaju pored zle zene
-drugarice nikad nisu drzale na uzici drugove kojima nikad nece dati...ali im odgovara da budu tu kad im zatrebaju da urade ovo ili ono, a njihove djevojke smatraju kokoshkama
-drugarice nikad nisu chuvale druga kao ''privatnu svojinu'', chak i od svojih drugarica, a uvek su se radovale kad neka druga njegova drugarica neshto pogreshi i naljuti ga ''one su jedine i neponovljive''

shta bih rekla josh ima primjera
...mi smo takmichari, na trzishtu i naravno da je plijen dragocijen

prijateljstvo je svetinja ali nisu sva ''prijateljstva'' prava
nisu sve zene zeni vuchice, ali veliki broj jeste
vjerujem u prijateljstvo bez obzira na pol, jer mi je muka od kokoshaka koje u svakom prigodnom mushkarcu vide priliku za udaju, kao shto i na drugoj strani imamo one kojima ne treba drugarica nego p. i tu su stvari chiste...
pitam se da li su dobre ribe one kojima su drugovi gejovi ?
a ove Sandrinine iz priche...mozda jesu njemu drugarice, ali nisu njoj
potichem iz podneblja gdje je tradicija da se muva sve shto leti, shto iskreno, shto u zaebanciji, pa gdje upali, upali...i chesto mi je smijeshno kad vidim nenaviknute da ''secanje na muvanje''nose kao hranu za sujetu...

...ima i komplikacija, ne znam da li A. Dzoli ima drugove koji su joj samo drugovi, ali pretpostavljam da su drugovi ako ih ona smatra drugovima, a shta oni misle, boli nju uvo
...i josh samo ovo...chesto u zivotu nije samo 'ebanje ono shto chovjeku treba...ima mnogo situacija kad ljudi pomazu jedni drugima u svakom pogledu...a i poshtuju se...a i da se zna gdje ti je mjesto u nechijem zivotu u svakom trenutku...a to zahtijeva mnogo truda i pazljivo postupanje...ko ce da ti da savjet kad te neko krme iznevjeri ? onako realan sirov iz drugachijeg ugla ? imam utisak kad ne bi bilo toliko predrasuda da bi se m/z mnogo bolje poznavali, da nije tih fora...ako postupim, kazem ovako moze pomisliti da ja ovo, ono i sva ta sr... zbog chega smo vazda uvezan, shta ce ko da kaze
i

kako god bilo svako hoce svoje parche ...pite
 
Gljiva zjajelovka, divan post... :smile:

Toliko realan i bez preterivanja, a pri tom, nadasve istinit... :wink:

U masi odgovora na moje, u neku ruku i pitanje, zbog čega su "drugarice" postupile tako kako jesu, jedina ti si se dotakla suštine problema, a bez prebacivanja lopte na moju stranu...poput " mojih kompleksa...moje nesigurnosti...moje ljubomore...moje nesposobnosti da zadržim pomenutog...moje...šta li već"...! :smile:

Daleko sam ja od idealne, ali brate mili, niko ni abera o zlotvorkama "onijem", il' da me đevojke bolje shvate "onim cvećkama njegovim", uvijenim u celofan "drugarica"... :roll: :lol: :lol:
 
Хмммм...ја бих пре рекла да је изазивање судбине ако ривализирамо са његовим другарицама, захтевамо да се не дружи са особама женског пола и правимо му проблема због тога... Милим, већа је шанса да ћемо му допиздети тим форама...
Јер, овде се не ради о НАМА, ради се о партнеру... Нисмо МИ ти који у том случају можемо или не да нешто спречимо против његове воље...
 
Hellen:
Хмммм...ја бих пре рекла да је изазивање судбине ако ривализирамо са његовим другарицама, захтевамо да се не дружи са особама женског пола и правимо му проблема због тога... Милим, већа је шанса да ћемо му допиздети тим форама...
Јер, овде се не ради о НАМА, ради се о партнеру... Нисмо МИ ти који у том случају можемо или не да нешто спречимо против његове воље...

Mi se očigledno opet ne razumemo, ukoliko se ovo odnosi na moj slučaj...nikada, ali nikada u životu mi nije bilo do rivaliteta u odnosu sa " njegovim" drugaricama...mamama...sestrama i bitnim osobama iz njegovog okruženja. Ja sam reagovala na bezobrazluk i zlobu, pakost i podmetanja...o tome se ovde radilo... :smile:
 
Evo i iz moje prethodne dugogodišnje veze jedan primer :

Kako je dotični bio Novosadjanin, a početak našeg zabavljanja se potrefio sa njegovim prelaskom u Beograd, draga mu mama, koja ga je btw sama odgojila i nije propuštala priliku da mu to napomene kao svoju žrtvu, je u meni videla otimačicu dragog joj deteta iz okrilja doma i krila njenog. :?

Nebitno što mu je i posao i napredovanje i budućnost bila vezana za ovde, dežurni krivac je morao da se nadje, a kud će bolje od menbe, tada klinke od jedva 18 godina...baš sam bila zavodnica i opajdara...aha... :lol:

Ne treba posebno da naglašavam da kada bi mene videla na vratima, više bi se obradovala Hitleru '41. da je živela u to vreme. :cry:

I šta...pomirila sam se sa situacijom...shvatila...trudila sam se da izmislim, ako ih stvarno nisam imala, hiljadu neodložnosti, danima kada se išlo mami u posetu, što me s druge strane nije sprečavalo da joj šaljem pune kese poklona, specijalno namenjenih njoj, a koje sam donosila sa putovanja koje-kuda... :smile:

Pregrmela bih jednom mesečno ručak u trajanju od dva sata, posle koga bi mi bila potrebna masaža vilice koja bi se tada ukočila od smeškanja...ali šta sad...tako je kako je... :lol:

Dok god ti je stalo do nekog čoveka, ne možeš istovremeno da mrziš bitne osobe iz njegovog života...to je moje mišljenje, moje iskustvo i niko me ne može ubediti u suprotno...naročito ako nema potrebe i ne deliš životni prostor sa tim osobama...ostalo se sve da izdržati... :smile:
 
SANGRINAbg:
Ne...moj momak nema šta da se nasamo vidja, kafeniše i ko zna šta radi sa " svojim drugaricama"...ako takve osobe i postoje u njegovom životu, šta bi NJIMA smetalo da sam i ja tu ako se meni hoće...ako im smetam...on je taj koji će to rešiti na obostrano (ne)zadovoljstvo...njihovih, "drugarica mu" ili moje...obostrano je nemoguće
Bile drugarica i ja na moru i sada se nama nekako nakači jedan par... Njega znamo od ranije, ne dobro, ali ga svakako znamo bolje nego nju. I to sa razlogom.
Jedina želja koju sam imala tamo je da ih se otresem, ne zbog njega (koji je btw jako naporan i pomalo nekulturan i netolerantan prema svojoj devojci), već upravo zbog nje koja se mrštila na svaki predlog, svuda joj je bilo dosadno, a bilo joj je dosadno i da ništa ne radi, pa je stalno tripovala da je neko dužan da je uveseljava da se ne bi mrštila, ionako krajnje "interesantna osoba, puna priča", da skratim - zaista mi nije bilo zadovoljstvo da je upoznam i smetalo mi je njeno prisustvo jer je njena nadurenost i moja podsvesna neprijatnost da uopšte osećam obavezu da se vraćam kući sa tim ljudima, jednostavno stvarala preveliki pritisak i mnogo više štete nego koristi. Da smo izašle samo sa njim bila bi druga priča, ali on to nije radio, ne bi bilo u redu, uostalom, pošli su njih dvoje.
Da mi je bolji prijatelj ne bih mu postavljala ultimatume već bih mu bila prijatelj i po cenu da me smara razmaženost njegove devojčice, ali to više ne bi bilo to.
Suština - problem nije u prijateljstvu već u nakaradnom shvatanju veze nezrele, razmažene i pasivno-agresivne devojke, kao i njegovom tretiranju iste.
Što, žali Bože, završi u vezi, a ne mogu ni da zamislim šta rade kad su sami.
 
@Sandrina
Hehehe...najveci problem je ako je vidjela da te voli...onda si katastrofa, a on kao da je osudjen na smrt
Stvarno ima zena primjeraka za izlozbu
-------------------
Hellen, izvini na pitanju ali ne mogu da odolim?
Shta si u horoskopu ?
(mogla bi se zakleti da si ovan, ali eto pitam)

Opet ja na ovu temu...
Ovo shto hellen pishe je lijepo i ja bih voljela da svijet tako funkcionishe...da su partneri zreli i da ako imash druga kojeg cijenish, budesh realan da kad se ozeni, njegova supruga bi trebalo da mu je prijatelj broj 1 u zivotu, a tvoje mjesto da ostane prijateljsko...ne da se radujesh kad se iznervira zbog zene i da ga podrzish kad pochne da pravi gluposti zeni/djevojci itd...da ne gledash nju ispod oka, kao da ti je neprijatelj...pa ja se neshto nadam da svaka zena moze da procijeni da li si skot koji joj radi o glavi ili nisi (ako je i ona normalna)...naravno kao prijatelj da prihvatish situaciju da vas je zivot odveo svojim putevima, shto ne znach da nece biti radosti u srcu kad se sretnete, jer se gotivite kao osobe...ali on mora da svakoga postavi na svoje mjesto i sve je to idealno...
ne moze se generalisati da su zene naivne...meni je trebalo dugo vremena da mi se sredi frapantni shok u glavi zbog misli i postupaka mojih drugarica...a i mojih sopstvenih, ponekad...kao odgovor na sve i svashta, postala sam ''uchenik''koji brzo savladjuje gradivo, da bi opstao...samo se najezim kako li tek mushkarci ne mogu da provale tu dubiozu uma...zena ne mora biti kuchka prema svakome, ali prema nekome ako hoce i moze, nishta je nece sprechiti...pogotovo kad je ljubav ili manipulacija muzjakom u pitanju a josh sladje je rivalitet ...najcheshci motiv''zashto ona da ima '', ''ko je ona da ga ima''...imam drugarice koje su za'ebani mozgovi...i chesto u shali kazem''daj Boze da sve imaju sredjene zivote i dovoljno srece i ljubavi''onda su mirne...hahaha onda mogu i ja da se smirujem polako...samo da ne budem u bilo chemu , u njihovim ochima''sretnija od njih'' ...onda belaj nastaje...shalim se :smile:
 
Hellen:
Хехе, зар је толико очигледно?? :lol:

Hahaha...ma nije uopshte... :lol:
...a vec duze vrijeme razmishljam da te pitam

...i ja sam isto...tachno sam prepoznala rezon...a mnogo puta mi se obio od glavu pa pokushavam da menjam mozak...a i zahvalna sam nekim shkorpijicama jer mi je promatranje njihovih metoda mnogo koristilo da se ''opametim'' i otvorim ochi za mnoge stvari koje mi nikad ne bi pale na pamet i nikako mi ne leze na srcu :-D
 
Hellen:
Хехе, зар је толико очигледно?? :lol:

To je još i najmanje očigledno... :lol:

p.s. Nego, znam sasvim razumne ovnove sa kojima se može fino diskutovati, a bez potrebe da čovek digne ruke i kaže " Ma ok, misli šta hoćeš, baš me briga", što uglavnom i radim kad su u pitanju nedokazani ljudi...ili su im motivi...hahahah...to već nije za ovu temu... :lol: :lol: :lol:

Primetila sam nešto interesantno...kada je potrebno nekoga " napasti", "opljuvati", diskvalifikovati, pojedine žene/devojke, nastupaju u trojkama...Bože me oprosti k'o one zloglasne, fašističke trojke u Dr.Sv. ratu... :-? ...ili je to, može biti, da kad "glavna" nasrne, one dve manje pametne joj služe k'o logistička podrška za pridržavanje sa strane... :lol: :lol: :lol:
 
Uh...tek sad vidoh... :?

'ebote, na godišnji odmor se ide jednom, do dva puta godišnje i to je vreme da dragi i ja baš uživamo jedno u drugom il' u prijatnom okruženju, ako ne starih prijatelja, a ono nekih interesantnih ljudi... :smile:

Kada bi on iz ko zna kojih razloga, našoj maloj, parnoj zajednici, pridodao neke dve , kakve god ženske osobe i to iz dana u dan...ne verujem da bih se zadovoljila pravljenjem kisele face...velikodušno bih ga prepustila novim "poznanicama", jer može biti da bi učinio dobro delo koje mu poboljša karmu...ono, kad već same ne mogu da nadju nikog drugog, a što bar nekom pristojnom da ne pokvare letovanje...da, poznati su mi ovakvi tipovi, al' u mom životu za iste, zaista nema mesta... :lol: :lol: :lol:
 
Uh...'ebem ti, kad me bzvz izbaci...mis'im server koči, da se mase ne ponadaju... :lol:

@Gljiva zjajelovka,
Sa zadovoljstvom pročitah tvoj prethodni post 117...da, sve mi je to poznato, a imam takvih primera iiihhhaaaaj...mis'im, sve je to isto, samo njega nema...tako beše pesma... :lol: :lol: :lol:

Interesantna je i jedna uobičajena pojava...kada se dešava nešto sjajno u životu, a sve ti krene...pa posao ok, pa dečko koji obećava, pa roditeljka u fazi da mnogo ne davi...odjednom su drugarice oko tebe većinom sa kiselim facama, uz poneko kroz zube komentarisano " pa lepo"... :?

A kada ti se na glavu navrze nova šefica, uglavnom neka klimakterična, nedo'ebana histerija...naidješ na muflona kome je životni cilj da od tvog bivstvovanja u najboljem slučaju pravi haos, a još kad te prevari il' bar pomišlja na to...mama ti upadne u fazu kada joj nikako ugoditi, te ti dodatno otežava i ovako komplikovan život...eeeee...tu se drugarice regrutuju...ne moš' ih skinuti s vrata od naglo im probudjene znatiželje i lažnog saosećanja...o mnogobrojnim savetima...ne bih ovom prilikom... :roll: :lol: :lol:
 

Back
Top