Njegove drugarice...

Ne generalizujem, naravno, ali mislim da se u mnogim slucajevima musko - zenskog prijateljstva javi neka sexualna privlacnost... no, nije to tema...

Ukoliko bi moj suprug bio veoma blizak s nekom zenom, u smislu da joj prica nase probleme ili bilo sta o nama ili da jednostavno s njom provodi previse vremena i to bez mene, pucao bi vatromet... nisam ljubomorna, al ja to dozivljavam kao uvredu casti nase veze... nas odnos je samo nasa stvar...

Hocu da kazem da je Sandrina u pravu sto ga je otkacila... Ja bih se s njim pomirila, samo ako mi obeca da ce "redefinisati" svoje odnose sa zenskim prijateljicama ili cak prekinuti druzenje s onom prijateljicom za koju se ispostavilo da nije uopste dobronamerna.
 
stvarno ..pomalo mi se povraca od te recenice..zena je zeni ovo ono..ne mnogo..malo..ono kao kad pojedes nesto pokvareno

nemam pojma kakvo je konkretno sandrinino iskustvo..mozda se osnovano buni..ima zena koje su zbilja kucke
ali..kad bi meni dosao neki muskarac, i rekao ili ja ili ti tvoji drugari(a imam ih bogu hvala), rekla bih mu-ajde idi ti negde plesi:D
ne radi se tu o drugaricama koje ce muvati decka, ili u mojim drugarima koji ce mozda muvati mene.radi se o poverenju izmadje mene i mog decka, ili sandrine i njenog.ili verujes ili ne verujes.tacka.vernost se ne moze dokazati.

jedno znam.zene koje nemaju prijateljice, jer -zena je zeni vucica, a izgleda ni prijatelje-jer musko-zenska prijateljstva ne postoje, i koje dele ljude na one iz, i one van beograda, zaista ne simpatisem preterano.prihvatam da su ljudi razliciti.tj.i ja volim pozoriste.ali ne u mojoj kuci.puj, puj
 
gossca:
Ne generalizujem, naravno, ali mislim da se u mnogim slucajevima musko - zenskog prijateljstva javi neka sexualna privlacnost... no, nije to tema...
.

Da li ce se javiti sexualna privlačnost ili ne prilično zavisi i od postavke obe strane.
U većini slučajeva ce se javiti ako se ponasas zavodljivo. Zna se kakav se odnos ima sa drugom.
Kod mene su te stvari vrlo jasno definisane. Onaj muskarac sa kojim sam drugarica, ima prilike da vidi moju ''ortačku'' stranu'' i ako sam vrlo flerta kad hocu (ali zna se i s kim se flertuje!) .

Ja imam drugaricu ( i to jako dobru) sa kojom sam isla u gimnaziju. Sve je momke iz razreda zvala drugovima, a sa svima flertovala. Niko se nije džabe na nju primio, svima,koji su zagrizli udicu, je davala povoda.

Znas, ja ne verujem u onu priču '' toliko sam doooobra riba, j.ebote svi se lože na mene''....isto važi i za muškarce koji su hiper omiljeni medju ženama.
 
SANDRINAbg:
Skoro da i nisam dolazila na ovaj muški pdf, ali naidjoh negde na sličnu temu, pa me interesuje kako vi razmišljate.

Naime, počeću od svog primera :

Pre nekoliko meseci sam započela jednu vezu koja je "pretila" da izraste u nešto zaista lepo i obećavajuće...
Dečko mi se zaista svideo u potpunosti...masa tema koje smo započinjali, pokazivale su da su nam pogledi na život i svet skoro stopostotno podudarni...njegov smisao za realnost, a i humor su bili očaravajući... :smile:

Hm...'ajde da skratim ovaj hvalospev...u neko doba, kada sam već pomislila, da, to je to iliti on je taj , pojavilo se krdo nekakvih njegovih drugarica. :roll:

Niti su one mene znale, niti ja njih...okolnosti su bile takve, da ja o njima ni nisam mogla bilo šta saznati...nismo živeli u istom gradu. :?

Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:

O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala... :roll: :confused:

Spomenula sam mu par puta, onako usput, da mi i one i njihove priče, a i njegovo druženje sa istima smeta...da me povredjuje...Nisam bila direktnija, a ni postavljala uslove, jer mi to nije manir i ono što ne volim da meni rade, ne radim ni ja drugima, ali budući da je isti i pametan i inteligentan, očekivala sam da i sam izvede zaključke iz svega ovoga...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...nisam poznavala ni jednu osobu iz njegovog grada.

On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

Naravno da sam celu tu šaradu stopirala, prekinuvši sve kontakte sa njim..baš sve..!

To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?
Pazi,ako su prijatelji,normalno da mi je stalo do drustva koje znam,bilo da je musko ili pak zensko.Ali,ako se tu pojave ljubomorne "drugarice",onda ga se resi(bez razmisljanja).Jer,one ce sutra da mu kazu da ga ti(mozda)varas(a istina je mnogo drugacija),hoce da te saplicu kad hodas(znas na sta mislim) i tako te stvari,jer ne mogu da dozvole da decko koji im je mozda najbolji frajer ima novu devojku.A posto se,kako kazes,nije obazirao na tvoja osecanja i na to kako je tebi i ostalo u vezi toga,ti bi trebalo da ga sutnes.A posto si to vec uradila(bar si tako navela u postu),ne dozvoli da te kumi i moli da mu se vratis,jer ce biti sve po starom,bez obzira na obecanja koja ti(eventualno)da.Mada sumnjam da ce se ista od toga desiti,ali ako se eventualno desi,nemoj mu se vratiti.Postuj iskrene prijatelje svoga decka(koji ce na tebe 100% gdedati kao na drugaricu,ili eventualno kao sestru,ali ne dozvoli(opet ti kazem)da mu neko drugi soli pamet,upravlja i misli njegovom glavom,jer onda nema ono svoje "ja".Pozdrav i slusaj svoje srce(i ne dozvoli da te neko prevari).
 
A ja sam na drugom topiku vec rekao da su musko-zenska prijateljstva nemoguca,jer ce se kad-tad javiti neka hemija izmedju njih dvoje,musko i zensko su to,nikad se ne zna kada ce vulkan strasti da eksplodira.Ozboljno,ja se sa tim ne bi zezao,ne bih te stvari olako uzimao.
 
macak willy:
A ja sam na drugom topiku vec rekao da su musko-zenska prijateljstva nemoguca,jer ce se kad-tad javiti neka hemija izmedju njih dvoje,musko i zensko su to,nikad se ne zna kada ce vulkan strasti da eksplodira.Ozboljno,ja se sa tim ne bi zezao,ne bih te stvari olako uzimao.

Života ti tvoga , a kako objašnjavaš činjenicu da nas se bar cetiri ovde oglasilo koje imamo ta famozna musko-zenska prijateljstva, koja usput traju GODINAMA!!! :roll:
 
SANDRINAbg:
Skoro da i nisam dolazila na ovaj muški pdf, ali naidjoh negde na sličnu temu, pa me interesuje kako vi razmišljate.

Naime, počeću od svog primera :

Pre nekoliko meseci sam započela jednu vezu koja je "pretila" da izraste u nešto zaista lepo i obećavajuće...
Dečko mi se zaista svideo u potpunosti...masa tema koje smo započinjali, pokazivale su da su nam pogledi na život i svet skoro stopostotno podudarni...njegov smisao za realnost, a i humor su bili očaravajući... :smile:

Hm...'ajde da skratim ovaj hvalospev...u neko doba, kada sam već pomislila, da, to je to iliti on je taj , pojavilo se krdo nekakvih njegovih drugarica. :roll:

Niti su one mene znale, niti ja njih...okolnosti su bile takve, da ja o njima ni nisam mogla bilo šta saznati...nismo živeli u istom gradu. :?

Ima jedna poslovica, a ja kao žensko potpuno verujem u nju, jer sam i na svojoj koži osetila . " Žena je ženi vučica"..! :twisted:

O spletkama, tračevima, izmišljotinama kojekakvim i nebuloznim, a sa njihove strane njemu, ne bih vam ovom prilikom uopšte pričala... :roll: :confused:

Spomenula sam mu par puta, onako usput, da mi i one i njihove priče, a i njegovo druženje sa istima smeta...da me povredjuje...Nisam bila direktnija, a ni postavljala uslove, jer mi to nije manir i ono što ne volim da meni rade, ne radim ni ja drugima, ali budući da je isti i pametan i inteligentan, očekivala sam da i sam izvede zaključke iz svega ovoga...da sam shvati da me njihovo " mahalanje" i povredjuje i vredja i da mi uopšte nije prijatna pomisao, kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...nisam poznavala ni jednu osobu iz njegovog grada.

On ništa nije uradio po ovom pitanju...Smatrao je da samo njemu treba da verujem, na " majke mi"...nije se obazirao na moja osećanja...nije razmišljao kako je meni... :?

Naravno da sam celu tu šaradu stopirala, prekinuvši sve kontakte sa njim..baš sve..!

To je bilo i ne ponovilo se, ali mene interesuje muško razmišljanje na ovu temu, a konkretnije, kako biste vi reagovali kada bi ste znali da vašoj lepšoj polovini zaista smetaju vaša ženska prijateljstva...da li bi bili fer i ista nastavili ali isključivo u prisustvu vaše devojke, žene ili se ne bi osvrtali, misleći da joj je dovoljno da vi znate da ste ( ako ste) bezgrešni..??? :?



Iskreno i ja imam par drugarica sa kojima se svakodnevno družim, ali da mojoj ženskoj polovini to za smeta ja bi im se izvuinuo ili eventualno objasnio da hoće intimne trenutnke samnom a ne ono prikolice . ebiga
 
Ajd i neko mushko neshto da kaze:P
1- Ne slazem se ni sa Hellen ni sa Sadrinom.Normalno je da ima covek drugarice , kakve god bile, cak je i bolje jer ce pre da te skapira ako je ok lik, od njih moze da chuje svashta neshto shto ti riba nikada ne bi rekla. Shto se tiche onog, prisni smo, skidam se pred njima i spavamo u istom krevetu i nikad nishta mi nije rekao za 20 godina prijateljstva, svaka chast, ali nije mi ni to bash normalno, mora da postoji neka granica, jer smo ipak razlichiti polovi.
2- Iskrena musko zenska prijateljstva su moguca samo ako je vec prethodno neshto bilo pa se pretvorilo u prijateljstvo ili kad apsolutno ne postoji ni trunka fizichke privlachnosti (mada i ovo moze da pukne ako se kao osobe idealno kapirate)
3- Nikada nisam imao problem ni sa drugarima od moje devojke, niti je moja devojka imala problema sa mojim drugaricama. Sve je stvar normalnih odnosa, naravno i iskrenih. Kada sam sa devojkom sa kojom zelim vezu, jedva cekam da je upoznam sa svoje dve super super drugarice, cak me i one cimaju da je sto pre upoznaju. Kada se i desi neki negativan komentar , znaju kako da mi ga saopshte,kao i ja njima uostalom.To je uvek bilo dobronamerno i nikada nisam dao niti dobio savet: "ma on/ona nije za tebe", svako ipak zna shta je za njega najbolje, a prijatelji su tu i u dobru i u zlu. Izlazci, vidjanja i sl. ukljuchuju i moju devojku i drugare i drugarice, naravno ne u 100% sluchajeva, vec u vecini. Napravish dobru atmosferu, bez sumnji, bez deljenja (danas se vidjam sa drugaricom, sutra sa ribom i tako u krug-naravno da pravish problem), i tako imash svoju ekipu ljudi sa kojom ti je super i ne deshavaju se gluposti. To ne znachi da trebaju da postanu najbolje drugarice, niti da ce meni njeni drugari postati moji ortaci, ali smo u svakom sluchaju svi ok i vremenom se upoznajemo vise, jer ako mi je devojka ok, teshko da ce da ima kretene od drugara, i obratno.
 
Само да допуним: па не спавам ја редовно са својим друговима у истом кревету и не скидам се редовно пред њима...побогу!
Рекла сам само да смо и то све прошли - на камповањима, после журки када се нас седморо стрпа у три кревета јер нема места, виђали су ме у топлесу по цео дан на плажи, зар би требало после, у шатору, да их терам напоље кад пресвлачим мајицу?
Од тада је прошло пар деценија, и замисли - још ме нико од њих није мувао?!

Третирам их као браћу, они мене као сестру, не размишљам о њима као о сексуално привлачним мушкарцима...једноставно, наш однос је од почетка тако закотрљан и ту нема никакве бојазни да може ''нешто'' да се деси, ни са једне стране...

Па не једе се све што лети!
 
SANDRINAbg:
kada insinuiraju a i otvoreno govore o svojim izlascima, provodima i to sve znajući da ja mogu svašta pomisliti, a kao što već rekoh, ništa ne znati...
a sta ako one uopste ne razmisljaju o tripovima koje ti imas u glavi?
sto bi neko ko te uopste ne poznaje bio cuvar tvojih "svasta pomisliti" stanja koja su pritom, sasvim moguce, neosnovana?
o izjavi da je zena zeni vucica mislim da je cista glupost.

devojka jednog mog dobrog druga bila je bas ljubomorna na mene, pitaj boga zasto (niko od nas dvoje nema niti je ikada imao aspiracije prema onom drugom). i dosla je do recenice: "ili ona ili ja". na to je on mirno rekao - u tom slucaju ona. ja sam sve vreme znala da riba ima fiks ideju, i to je stvarno neprijatno. ni kriv ni duzan izlozen si necijoj nenormalnoj i neosnovanoj ljubomori.
 
SANDRINAbg:
Još iskrenije...ako bi moj muškarac imao i jednu samo drugaricu koja se ponaša kao Hellen ili razmišlja kao ona, a on nastavio da se druži sa njom...istog sekunda bi postao moj bivši muškarac...ali nisam valjda takav baksuz...ili ne više..! :lol:
ja mislim potpuno suprotno o ovoj temi. nemam pojma kako se helen ponasa, ali razmislja normalno, nije opsednuta tome da je teziste mz odnosa seks i proveravanje licne privlacnosti... ali bih debelo razmislila da li bih se upustila u vezu sa deckom kome si ti (dakle osoba koja paranoise i prica fraze o vucicama) najbolji prijatelj.
ne znam da li si isparanoisala u slucaju svog decka (tog, ah nedostojnog tebe, provincijalca) ali vidim kako procenjujes helen na osnovu pisanja... papaparanoja
 
Trebalo bi da su drugovi samo druogvi, a drugarice samo devojke koje povremeno piju kafu s njim i slusaju o njegovim problemima, ili uspesima. Ja nemam drugove, tj.imam dovoljno prijatelja, tako da mi ne treba taj nesigurni odnos ljudi sa kojima moras biti u svakodnevnom kontaktu da biste bili u dobri odnosima i imali zajednicke teme. Ako bi neki moj prijatelj imao potrebu da ucini da se moj decko, pa makar mi bio decko samo jedan dan, oseti lose, nepostovano i nepozeljno, tog bih prijatelja zanemarila na neko vreme. Isto tako, ne bih trpela neku veselu drugaricu koja insinuira sa mojim deckom o starim dobrim vremenima i dogadjajima koji nemaju veze sa mnom tako da samo sedim i gledam tupo dok se oni lludo zabavljaju. Razumem Sandrinu, u potpunosti, i mislim da si dobro postupila, sem sto si mu trebala reci zasto ne zelis vise kontakt sa njim.
 
Hellen:
... осудила сам његов поступак, а не све припаднике мушког рода и сва мушко-мушка пријатељства уопште!
Стновиште које је "Хелен" изнијела је апсолутно тачно.
Као мушкарац сретао сам се са "торокушама" оба пола и морам, тешка срца, да признам да смо ми мушкарци гори од жена.
Што се тиче конкретног проблема, који је поменула "сандринабг", мислим да је мало пренаглила у одлуци да прекине све контакте. И ако нам се за неког учини да је баш такав какав нам је потребан, морамо бити стрпљиви и дати шансу времену да оно открије права лица.
Поступак поменутог господина, доказује да он није зрео у употпуности. Његово понашање је далеко од зрелог и самосвесног мушкарца. Само онај мушкарац који жели да изазове дивљење код других може да говори о својим контактима са потенцијалном конкуренцијом свог саговорника.
Знајући у којим временима живимо и како се данас понашамо, тешко ми је да повјерујем да мушкарац који има везу на даљину има око себе више од двије праве другарице. Наравно, то не значи да он спава са свим другарицама, већ да има њих које или желе њега за себе или желе да га гледају самог и без особе која га воли.
Човјек највише може да има два права пријатеља, а то што ми приписујемо десетине људи у ту групацију око себе, заваравамо сами себе. Морамо да схватимо да постоје пријатељи и интересни сарадници( било какви интереси да су у питању)!
 
Човјек највише може да има два права пријатеља, а то што ми приписујемо десетине људи у ту групацију око себе, заваравамо сами себе. Морамо да схватимо да постоје пријатељи и интересни сарадници( било какви интереси да су у питању)!

Не бих се сложила са тобом. Моје искуство је другачије!
 
chika_doktor:
garant neke iz srebrenice? :)

Ne znam za Srebrenicu ali sad citam nesto, u Visegradu je bilo takvih slucajeva da su mozda izgorele porodice u kuci, a mozda ako je decko izbegao na vreme, ostao je i bez roditelja, i bez brace i sestara, ali opet, mozda je izbegla i neka njegova drugarica pa mozda ce zbog nostalgije da je potrazi po Srbiji. Svaki decko ima jos neke drugarice pa sta kome dopadne, tako je to kod vas obicnih smrtnika.
 
imam prijatelje sa kojima se druzim oko 20 godina...i nikada nisam osetila ni mrvu privlacnosti prema njima. racunam na njih, bliski smo ali nisu oni meni ni seksipilni, ni na bilo koji nacin privlacni. videli su me u svim izdanjima (i u brusu i bez njega, i uplakanu, i besnu, i srecnu sa nekim drugim...) i ne bih se odrekla druzenja sa njima niti bih pristala na neko nadgledano prijateljstvo. ne ocekujem od muza da prestane da se druzi sa svojim drugaricama, ne zelim da idem sa njim svaki put kod njih, mislim da je dobro da se izluftira bez mene...
moji prijatelji su deo mene, i cuvam ih. njihove veze ne komentarisem, kada se nadjemo pricamo o muzici, gledamo filmove, igramo igrice, citamo stripove, setamo, spremamo klopu...zezamo se, nema tu mesta za muvanje. osecala bih se izdano da neko od njih pocne nesto da mi muti, jos da ima devojku...meni prvoj takav ne treba. ne, ne mogu ni da zamislim takvu situaciju
 

Back
Top