problem sa rezacem

mute

Početnik
Poruka
12
imam asus dvd rezac sa oznakom drw-1608p. problem je u tome od kada sam reinstalirao operativni sistem moze da reze diskove samo na 4x dok ostale brzine neceda pokrene (8x,12,16x)
unapred hvala !!!!!!!!
 
Control Panel - System - Hardware - Device Manager - IDE ATA/ATAPI Controlers:

Primary IDE channel Properties - Advanced Settings: postavi Transfer Mode na DMA if Available ( tako za device 0 i device 1 ).
Sve to isto ponoviti za Secundary IDE channel.
 
Control Panel - System - Hardware - Device Manager - IDE ATA/ATAPI Controlers:

Primary IDE channel > desni taster >uninstal .
Sve to isto ponoviti za Secundary IDE channel.
Restart!
pri podizanju sistema , Windows prepoznaje sve uređaje na obe IDE grane , posle toga opet restart i to bi bilo to!
 
Pogledaj da li je Hdd i rezac na isti ide kabel. Ako jesu probaj da stavis na poslebni kabel, posto to Windows ponekad i blokira rezac zbog nekih sigurnosnih razloga ( znam da ovo nije taj slucaj al vredi probati) Takodje probaj da reinstaliras drivere za Chipset
 
Bugzy:
Pogledaj da li je Hdd i rezac na isti ide kabel. Ako jesu probaj da stavis na poslebni kabel, posto to Windows ponekad i blokira rezac zbog nekih sigurnosnih razloga ( znam da ovo nije taj slucaj al vredi probati) Takodje probaj da reinstaliras drivere za Chipset
Svašta , stvarno svašta , izgleda da je nekada nešto čitao o nečemu i sada pokušava da nam to dočara na svoj način.
 
Moj problem je sledeci:
Imala sam do skoro DVD citac i CD rezac.Pre dva-tri meseca rezac je poceo da se ponasa cudno.Npr.narezem na cd podatke od 20 MB i kada sledeci put hocu da narezem jos nesto na isti cd,on mi prijavljuje da nema vise prostora na disku i pokazuje pravo stanje kolicine podataka na njemu(znaci tih 20 MB).Da dodam jos i to da nisam zakljucala disk i da koristim Nero.
Skoro sam kupila nov DVD rezac koji se ponasa identicno kao i CD rezac(znaci sve ovo gore opisano sem sto je ovog puta u pitanju dvd disk).
Sta mislite u cemu je problem?Svaka sugestija ce mi znaciti.
 
Jesam.Nije problem u nacinu rezanja,tj.do mene.Fora je da koji god disk da ubacim,bilo cd bilo dvd,a koji su narezani pravilno i ostavljeni za dorezivanje,dvd sad cita potpuno netacne podatke.Medjutim,kada taj isti cd ubacim u cd rezac ,on procita onako kako jeste i dozvoljava dalje rezanje.
Nisam jos posumnjala u ispravnost novog dvd rezaca,jer mi se to isto desavalo i ranije,s tim sto je cd rezac brljavio a stari dvd citac pokazivao prave podatke(a desavalo se da bude i obrnuto).
Da li bilo ko ima ideju sta da radim?
Probala sam i svoje diskove,a i diskove koji su narezani na drugom kompu.
 
Problem nije u softveru trebas da ocistis rezac a to ces da uradis ovako: prvo iskljuci racunar, zatim uzmi jednu spajalicu i nabi je u rupicu koja se obicno nalazi ispod vratanca, tako da otvoris vratanca, zatim odsrafi ceo rezac i izvadi ga iz kucista, da bi skinuo prednju masku i sve ostalo, kada skines sve i prednju i one sa strane postoji mogucnost da naidjes na metal, sto je slucaj kod pioneera, skini i njega i videces laser, sada uzmi stapic za usi i natopi jedan kraj alkoholom, pazljivo ocisti laser jer on stoji na dve zicice koje ako pokidas zajebo si sve... sad sve ponovo sastavi kako je bilo i vrati u racunar, udji u BIOS da bi proverio da je ukljucen i reziiiii,
P.S. Za optiku ne postoje drajveri sarane jedan...:)
 

Back
Top