ABSINTH-PICE IZ PAKLA

Probao sam ga,ali ne cistog,nego shat sa mlekom.Popio sam jednu malu casicu,a pre toga 3 loze,a posle 2 piva(0,5) i dve teqile.Imao sam najgori moguci osecaj,nije mi se povracalo,nisam bio pijan,ko da si....neopisiv osecaj,ne mozes da se opustis,jednostavno ko da si u nekom medju svetu.
 
eX:
Ljudi ako niste culi za ovo pice to ide na vasu stetu!Inace je poznatije kao KOKAIN 19-veka,pa ako ga je neko probao neka nam prenese svoje iskustvo :twisted:

Probao sam ga- atraktivne je fluorescentne, plavo-zelene boje i teskog, specificnog ukusa. Recimo, najblize pelinkovcu, ali dovoljno drugacije da ga je tesko porediti. Inace, kao sto verovatno znas, apsint je decenijama bio zabranjen(u V. Britaniji se od nedavno moze opet popiti javno od pre nekoliko godina) zbog navodnih halucinogenih efekata, koji, istini za volju, bar iz mog iskustva (nisam preterivao) nisu narocito izrazena, ako ne popijes previse. Ako trazis neko spektakularno iskustvo, bolje trazi nesto drugo- ako popijes previse apsint moze biti veoma opasan, cak i po zivot- zato je i zabranjen. Inace, izaziva odredjenu mucninu.
 
rasta:
Jeste, deco, chuli ste da je bio zabranjen, pa sad svi haluciniraju....Tishina tamo...

Chika Rasta, pozdravlja te najstarije dete na forumu (bar kad je o kategoriji "deca" rec) :lol: !
Nego, drzi se ti gandze(u skladu s nickom), a ostavi se davanja saveta matorijima i iskusnijima- lepo sam ti napisao da je glavni efekat (kad se pije u manjim kolicinama) mucnina i nista vise. Dakle- no LSD, no horse either...
Uostalom, procitaj bolje moj post, a kod nas ionako ne moze da se nadje, pa ti je zdravstvena zabrinutost za mladje generacije vrrrlo neosnovana 8) :wink: ... E, ima i druga varijanta- skokni u London,(nije vise zabranjen) pa probaj- nije kao domacica, to ti garantujem... :P 8)
 
ako je nekad neko sljakao "poperse"...
e pa to ali traje i traje, zadnji put kum krenuo da sipa i sipa a ja bio bez dzidze pa rek'o ajd' i suuper, brz i tvrd ne smori ali kad je sve krenulo silaznom putanjom boleli su me satima uglovi glave koji nikad i niodceg ne bole.
 
greyjaguar:
rasta:
Jeste, deco, chuli ste da je bio zabranjen, pa sad svi haluciniraju....Tishina tamo...

Chika Rasta, pozdravlja te najstarije dete na forumu (bar kad je o kategoriji "deca" rec) :lol: !
Nego, drzi se ti gandze(u skladu s nickom), a ostavi se davanja saveta matorijima i iskusnijima- lepo sam ti napisao da je glavni efekat (kad se pije u manjim kolicinama) mucnina i nista vise. Dakle- no LSD, no horse either...
Uostalom, procitaj bolje moj post, a kod nas ionako ne moze da se nadje, pa ti je zdravstvena zabrinutost za mladje generacije vrrrlo neosnovana 8) :wink: ... E, ima i druga varijanta- skokni u London,(nije vise zabranjen) pa probaj- nije kao domacica, to ti garantujem... :P 8)


Pa nije bas istina da ne moze da se nadje, ima ga u onoj specijalizovanoj prodavnici pica na crvenom krstu i to od razlicitih proizvodjaca, ali naravno po katastrofalno ceni.
 
becari tema vam je super interesantna samo vidim nepoznajete dobro pice iz jura planina. Koj London ili butika u Beogradu ? "L'absitnhe" ili "jura anis" se pravi eksluzivno u Pontarlier znaci Francuska a prave ga jurasko brdjani i u Svajcarksoj, koji su istog roda kao i francuzi. "Absinthe" je sveto pice jos u vreme druida (pre Hrista). Istina je da covek moze da dodje do halucinacija i da su poneki u proslosti poludeli, samo treba da znate da oni koji su otkacili zbog apsinta su pili to pice kao nasa deca koka kolu. Elem, apsint vise nije zabranjen i nepravi se vise po starim receptima kao pre, ali jos zna da dovede coveka do zesceg tripa pogotovu ako se mesa sa drugim kifom. Onaj ko nezna da lebdi stim je jednostavno zbog toga sto se trudi da ostane trezan. http://www.narbey.com/pontarlier/ neznam dal ce webmajstor da me grdi ali evo vam adresa pa narucite original(nu) absinthe, (skoro) po starim receptima. ziveli i vive le jura
 
van gog je sebi odsekao uho pod uticajem ovog pica.
ja fa jesam probala, meni nije udario u glavu vec u noge. sank me spasao da ne padnem, triput ura za sank.
inace, meni to jako, tesko mi je da to pijem, dobijam povratnu.
 
Proudhone nemoj da pričaš! Absint se pravi od ekstrakta biljaka pelena, vermuta ili anisa. Ja ga jurim već mesec dana aktivno, a kada ga nađem pravim absint party. Svratite ljudi... Inače kod nas su dozvoljene samo dve čašice po 0.05, dok je u ostalim BJR zabranjen totalno! COOL, zar ne?
 
dominator:
Proudhone nemoj da pričaš! Absint se pravi od ekstrakta biljaka pelena, vermuta ili anisa. Ja ga jurim već mesec dana aktivno, a kada ga nađem pravim absint party. Svratite ljudi... Inače kod nas su dozvoljene samo dve čašice po 0.05, dok je u ostalim BJR zabranjen totalno! COOL, zar ne?

Pa mi Srbi kad se ne bi razlikovali od ostalih, nista ne bi bilo. Inace najpoznatiji proizvodjaci su Sebor, La Fee, Logan (koji ima cuveni "Logan 100", trenutno najjaci apsint) William Hill (ili tako nesto) i kod nas najrasprostranjeniji Fruko-Schulz sa mizarnom kolicinom tijona.
 
Absinth.

Ne mit, vec legenda.


Pio sam fabrichku proizvodnju (to su te flashe koje se kupuju po prodavnicama, jelte) i to je sranje.

Pio sam domatji, pravljem po receptu iz tamo neke 1800 i neke. Zelenkast, gorak. Pije se sa shetjerom i vodom.
I nije kokain 18tog i 19tog veka, vec LSD tog veka.

Pice je inache omiljeno bilo medju slikarima chija imena svi vi znate.
Halucinacije, ooo da!!!
I neodoljiva volja i zhelja za seksom!

Dakle, ako ikad dodjete do flashe pravog, nemojte ga piti sami.
 
Kali-Guli:
Dakle, ako ikad dodjete do flashe pravog, nemojte ga piti sami.

Shto? ... Da se neka dama ne nabode na menjac? :lol: :lol: :lol:

Ma Absinth se uopste ne pravi kao sto se nekad pravio, i danas je to nista drugo do zelenkasto gorko pice... Ono sto je izazivalo halucinacije nije samo pice vec tijon u njemu, cija maksimalna kolicina je danas propisana zakonima u zemljama gde je proizvodnja istog dozvoljena, a sama kolicina je toliko mala da bi morao da popijes 5 flajki da dobijes 'utisak' kakav je recimo imao Vinsent Van Gog posle jedne casice... A od tih 5 flajki, mnogo vise ce te ubiti alkohol nego tijon...

Inace, mnogi uporedjuju tijon sa tetrahidrokanabinolom (aktivna komponenta u marihuani) zbog nekako slicnih dejstava na mozak, s' tim sto je tijon dosta jaci otrov (da, oba su otrovi od kojih se moze umreti ako se unesu u preteranim kolicinama).

U svakom slucaju, ako hocete halucinacije, kucnite na vrata LSD-u... Od Absintha koji se moze naci u slobodnoj prodaji necete videti nista drugo sem, kao sto rekoh, gorkog zelenkastog pica... Koje usput ljudi ovde i ne znaju kako da piju... Sad od kako je ukinuta zabrana u Engleskoj i kod nas postalo popularno, pa ljudi misle da su otkrili duha u boci... Gde god da udjes, cujes ljudi pricaju izmisljene storije o istom, stigne li u neki lokal flasa nestane iz cuga...

Mada, moram priznati da je genijalno osmisljena ta misticnost... Smesu biljaka sa pelinom malko prokrckati i tako to, a onda to prodavati po $200 i kusur po flasi (Ako se ogranicimo na Logan... mozda ima i skupljih)... Sta je sledece? Prodavanje caja od kamilice za $10 po kesici? ;)
 
Prerusheni, lepo recheno.

Samo Tijon i THC se uopshte ne daju uporedjivati.
(provereno)

Od jednog si 'vakav, od drugog 'nakav.


I da, jebeni su volani, josh shvatih da devojchice ne vole BMW'je bash zbog tih 'kratkih' volana u njima.
 
I imao sam prilike da popijem skoro celu flajku Logan Fils-a (onaj ekstremno skupi, oko $200-$300, kao pravljen na tradicionalni nacin) od 1l... Naravno, niti je delovalo to na mene (cak se nisam ni pripio i ako ima dosta alkohola), niti na mog ortaka (koji je dosta manje popio, a on ume da se napije i od par piva)...

Tek posle par sati sam se ubio Smirnoff-om koji kosta daleeeeeeeeeeeko manje ;)

Dakle, Absinth je danas samo legenda, a pisu se novi mitovi o istom jer - autosugestija je cudo! ;)
 
Ma kod nas ima samo Fruko-Schulz (ceski... 70% alkohola) i neki francuski (ne mogu da se setim ime, 68% alkohola)...

Mozes ih naci na terazijama, diskont pica (i ostalog) pored hotela Moskve, kao i u 29. Novembru (mala radnjica ima neku 'Balantines' streju iznad... Malo teze uocljivo, ali nekih 500m kad krenes od 'staklenca' nanize...

Ima verovatno i negde drugde, ali na ovim mestima imas 100%... Lugan-a jos ne videh u BG-u...

U svakom slucaju, www.absinth.com ce ti dati vise objasnjenja sta je to... Danas je to nista drugo do alkohol sa raznim biljima (pre svega pelinom) ali sa jako malom kolicinom tijona da ces se pre ubiti od alkohola (posto je to izuzetno jako pice) nego od tijona...

Ako hoces samo da testiras, da ne kupujes celu flajku, kafic Downtown u Cika Ljubinoj ima na meniju Absinth (nazalost Fruko-Schulz)...

Bilo kako bilo, ovo sto se danas prodaje nema ni A od Absinth-a...
 
Dodao bih samo da je mnogo dobar sa red bull-om i da jos mozes da ga pijes u "Salvadoru Daliju" - lokalu ispod Politike (ne znam koja je tacno ulica), gde je atmosfera mnogo bolja za ovo pice nego u Downtown-u. Inace Downtown sam mnogo cesto 'pohodio' ali sad mi je malo smoran. Isto kao i Street.
 

Back
Top