ABSINTH-PICE IZ PAKLA

Da vam cika kure kaze nesho....Radio sam apsinthe sad za novaka Mr.Jakyll (10mg tujona, 55% alc, 750ml, 640din)i to sam ga jedva nasao u pancevackom rodicu...izdvojio sam dva soma al naso sam taj od sesto.I?I popili smo ja i ortak po pola flase svako...nemogu da kazem da nam nije nista bilo ali - i nije.Zalivali smo sampanjcem,vudu picima (sok\votka),tonu guarane,....uglavnom.Pre nekoliko godina sam uzeo dve case sa drugom u jednom kaficu znaci ono lebdeo sam koliko sam se odvalio.Mora da je taj bio jaci!Ako me pitate dal bi opet radio absinthe (i taj od 600) reko bih- DA z:p
 
Pio sam Absinth cist i ima full ukus, a idejstvo.Uspavas se, a sutra nemas glavobolju.

Tacno tako.Samo,verovatno si malo vise popio pa ti se prispavalo.Apsent se inace pije solo za vece tj nemesa se sa nicim,i obicno po 2 case je dovoljno.Fora je da ti taj tujon nedozvoljava da te spici alkohol ko np da pijes votku...Iskustva su razna...sve zavisi :snesko2: Moja preporuka za cenu donekle dobrog apsenta kod nas je oko hiljadu i nesho dinara,skoro dve,ovaj sto sam ja pio od 600 je cista komercijala.Slabo "pipa".Sto se tice kupovine,def ne trzni centri i mega marketi,vec podrumi pica.I ako je kod nas dozvoljen uvoz samo do 55%,i 10mg tujona,u podrumima pica se cesto moze (ispod nalepnice) pronaci mnogo jaci alkohol.Zaviri ispod etikete,mozda si bas ti uboo 35mg tujona koliko sadrzi najjaci legalni apsent u svetu :zskace:
 
Znam da postoji slicna tema,ali bih voleo da se u ovoj vise pise o licnom iskustvu snjim.Ne zelim da se offuje nit pise sta je apsinthe,kako se pre haluciniralo od njega,itd.Ko ne zna sta je nek googluje absinthe i pogleda u wikipediji.Dakle,trazi se: koji se apsinthe pio,sa koliko alco & tujona,gde je kupljen i koliko je kostao....i na kraju kako je radio :) Mr.Jekyll na slicici ispod sam pio sad za novaka......sranje :(
 

Prilozi

  • mrjeckul.jpg
    mrjeckul.jpg
    15,4 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Tacno tako.Samo,verovatno si malo vise popio pa ti se prispavalo.Apsent se inace pije solo za vece tj nemesa se sa nicim,i obicno po 2 case je dovoljno.Fora je da ti taj tujon nedozvoljava da te spici alkohol ko np da pijes votku...Iskustva su razna...sve zavisi :snesko2: Moja preporuka za cenu donekle dobrog apsenta kod nas je oko hiljadu i nesho dinara,skoro dve,ovaj sto sam ja pio od 600 je cista komercijala.Slabo "pipa".Sto se tice kupovine,def ne trzni centri i mega marketi,vec podrumi pica.I ako je kod nas dozvoljen uvoz samo do 55%,i 10mg tujona,u podrumima pica se cesto moze (ispod nalepnice) pronaci mnogo jaci alkohol.Zaviri ispod etikete,mozda si bas ti uboo 35mg tujona koliko sadrzi najjaci legalni apsent u svetu :zskace:

Ne znam sta je to tujon, ali ja ovaj sto sam pio imao je 75% alkoholaz:mrgreen:...
 
Jednom sam probao ovo pice i nije mi se svidelo. Nema nista bolje od srpske seoske rakije....
A i postoji taj zakon da alkohol ne sme da bude jaci od 55%, a ovde kod nas je obicaj da ne bude slabija od 55%. A i ta od 55% se pece za osobe neznijeg pola. :)
I da... uopste nisam doziveo neke tripove, koje kao ljudi dozivljavaju kada piju Absint...
 
Da vam cika kure kaze nesho....Radio sam apsinthe sad za novaka Mr.Jakyll (10mg tujona, 55% alc, 750ml, 640din)i to sam ga jedva nasao u pancevackom rodicu...izdvojio sam dva soma al naso sam taj od sesto.I?I popili smo ja i ortak po pola flase svako...nemogu da kazem da nam nije nista bilo ali - i nije.Zalivali smo sampanjcem,vudu picima (sok\votka),tonu guarane,....uglavnom.Pre nekoliko godina sam uzeo dve case sa drugom u jednom kaficu znaci ono lebdeo sam koliko sam se odvalio.Mora da je taj bio jaci!Ako me pitate dal bi opet radio absinthe (i taj od 600) reko bih- DA


Pio sam Absinth cist i ima full ukus, a idejstvo.Uspavas se, a sutra nemas glavobolju.


Tacno tako.Samo,verovatno si malo vise popio pa ti se prispavalo.Apsent se inace pije solo za vece tj nemesa se sa nicim,i obicno po 2 case je dovoljno.Fora je da ti taj tujon nedozvoljava da te spici alkohol ko np da pijes votku...Iskustva su razna...sve zavisi Moja preporuka za cenu donekle dobrog apsenta kod nas je oko hiljadu i nesho dinara,skoro dve,ovaj sto sam ja pio od 600 je cista komercijala.Slabo "pipa".Sto se tice kupovine,def ne trzni centri i mega marketi,vec podrumi pica.I ako je kod nas dozvoljen uvoz samo do 55%,i 10mg tujona,u podrumima pica se cesto moze (ispod nalepnice) pronaci mnogo jaci alkohol.Zaviri ispod etikete,mozda si bas ti uboo 35mg tujona koliko sadrzi najjaci legalni apsent u svetu


Ne znam sta je to tujon, ali ja ovaj sto sam pio imao je 75% alkohola...


Ne moze to... to je zabranjeno zakonom... Em dali maloletniku da pije, em mu dali nesto 20% jace od dozvoljenog.... Ko je taj olos koji te je upropastio... da ga odma zatvaramo?


Prebačeni novi postovi sa stare teme..stara tema ugašena..:)

Ja to nisam probala a niti ću posle ovih vaših preporuka...:mrgreen:
 
Znam opet da je spam, ali sam cuo da kvalitetan absinthe moze da se nadje samo u Ceskoj i u Francuskoj. Ne znam koliko je to tacno. Voleo bih da probam dobar absinth samo ne znam gde mogu ovde da nadjem, koliko kosta. 'Ajde vi koji ste probali kazite nesto. z;) Necu samo da se naroljam, to mogu i sa sljivovicom nego hocu da mi stvarno bude dobro. z:)
 
Znam opet da je spam, ali sam cuo da kvalitetan absinthe moze da se nadje samo u Ceskoj i u Francuskoj. Ne znam koliko je to tacno. Voleo bih da probam dobar absinth samo ne znam gde mogu ovde da nadjem, koliko kosta. 'Ajde vi koji ste probali kazite nesto. z;) Necu samo da se naroljam, to mogu i sa sljivovicom nego hocu da mi stvarno bude dobro. z:)

Pazi ja ga sad opet kupujem Mr.Jekyll,za srpsku novu (kad slavim i rodjendan).Bas me mrzi otici do beograda i kupiti.Dobar apsent mozes naci u BG podrumi pica.Evo i nekih lokacija pokupljenih po forumima:

Crveni krst
Mozes ih naci na terazijama, diskont pica (i ostalog) pored hotela Moskve, kao i u 29. Novembru (mala radnjica ima neku 'Balantines' streju iznad... Malo teze uocljivo, ali nekih 500m kad krenes od 'staklenca' nanize...
cvetkove pijace
market kriket, srpskih vladara kod terazijske cesme
radno vreme 00-24
manja flasha 800, veca (od 1l) 1200 ili 1400, nije bas sigurna
Ugao 27 marta i Starine Novaka,tacno kod Inex-a...ajd ziveli
Rodicevom Mega
merkator
CASH & CARRY marketima


E kupite bilo kakav samo izbegavajte ovaj Mr.Jekyll (ima slika dole na prvom postu) od sesto i nesto dinara jer jedva pipa...Samo te uspava.Fora kod apsenta je da popijes casu dve i da se odvalis dojaja
 
Pio sam dosta u Ceskoj , oni tamo sluze nerazblazen absinthe , mislim da je jacine 70% .....
kod nas nisam nailazio na neki kvalitetni absinthe, ali dosata sam pio Mr.Jekyll ...
on je kao klasican liker, samo jaci naravno....
sto se tice tripova od ovog naseg nista osim toga da se od njega gotovo i ne dobija mamurluk ...
a ceski je vec jaci i daje lep trip opustenosti i mnogo dobar san, :)
dakle moramo da pisemo peticiju da drzava pocne sa uvozom ceskog piva i absintha ....
 

Back
Top