ABSINTH-PICE IZ PAKLA

Listam juce PC-Press-ov PC, i naletim na reklamu casopisa 'Caffe&Bar', i na reklami izdvojeno par naslova/slika iz casopisa, a jedan od njih: Bar-restoran Absinthe...

Pustim Google, i nadje mi adresu: Kralja Milana 33, telefon: 324-0266 ... Deluje kao prijatno mesto, ali mi je isuvise 'dnevni' lokal... I pitanje je da li ima neke veze sa Absinth-om (recimo da imaju vise vrsta od one dve koje sam naveo a koje je lako naci u BG-u) sem u nazivu...

Pa eto, ako neko tamo zabasa, neka prenese utiske...
 
To sto se tice Absinth bara.... Nisam bila ali moji burzuji kolege stranci obicavaju da veceraju tamo.
Mesto ko mesto vazi za super ekskluzivu : diplomate, svi eminentniji stranci i direktori grada :roll: BLJAK i po koja veca faca sa bembarom sumnjivog porekla parkiranom ispred sto je inace retkost u ovoj nasoj novoj "ociscenoj" drzavi..
Kazu da je super hrana ali i preskupa!!! Ne znam koje vrste tog pica imaju. Ja mogu da komentarisem ambijent, preko dana nije lose ali uvece.. Too fancy for me! Bolje otici preko puta u DZ K C :lol:
 
Kali-Guli:
Absinth.

Ne mit, vec legenda.


Pio sam fabrichku proizvodnju (to su te flashe koje se kupuju po prodavnicama, jelte) i to je *.

Pio sam domatji, pravljem po receptu iz tamo neke 1800 i neke. Zelenkast, gorak. Pije se sa shetjerom i vodom.
I nije kokain 18tog i 19tog veka, vec LSD tog veka.

Pice je inache omiljeno bilo medju slikarima chija imena svi vi znate.
Halucinacije, ooo da!!!
I neodoljiva volja i zhelja za seksom!

Dakle, ako ikad dodjete do flashe pravog, nemojte ga piti sami.

Ima istine u ovome o zelji za sexom :oops: iz licnog iskustva :oops: Ali nije bilo halucinacija....samo vrtoglavice...mozda jer nisam popila puno...samo par gutljaja...nisu mi dali vise :roll: Dakle zakljucak:sexualno frustrirani ...navalite
 
Molim Vas da mi pomognete da nadem pice koje se na nemackom zove Tastino mleko.U stvari treba mi ovaj izraz na nemackom.

Inace cuo sam za njega na robiji i kazu da je Apshint za njega kisela voda.Uostalom samo ime kaze :!: :twisted:
 
Smaragdni napitak sumnjivog porekla simbol je boemskog života u beogradskim kafićima i noćnim klubovima. Zovu ga flaširano ludilo ili piće genija. Cenjeno, obožavano i zabranjeno. Absint je bio muza umetnicima Pariza 19. veka. Mone, Verlen, Dega, Tuluz-Lotrek, Van Gog, Vajld i Pikaso predavali su se eliksiru, čak i kada ih je dovodio do ivice samouništenja. Zakonom zabranjen od Prvog svetskog rata, smaragdni napitak se vratio da obeleži početak trećeg milenijuma. Absint, koji sadrži 70 odsto alkohola, THC, sastojak koji jedino ima još marihuana, i opijata u tragovima, legalizovan je prvo, gde drugde, nego u Holandiji, a zatim se histerija proširila na ostatak sveta.

Iako je ovo piće zabranjeno u svim državama bivše Jugoslavije, iz nekog čuda kod nas je legalizovano prošle godine, mada je to regulisano poprilično čudnim zakonom koji glasi da je legalno popiti dve čašice od 0,05, a sve preko toga je kažnjivo i za uživaoca i za vlasnika kluba! Međutim, pošto je Srbija to što jeste i pošto milicioneri imaju pametnijih poslova od brojenja čašica, absint se koristi u velikim količinama i prodaje se čak i maloletnicima.

U razgovoru s jednim vlasnikom kafića koji je želeo da ostane anoniman saznali smo da absint gosti uglavnom koriste tako što ga zapale, pa u drugoj čaši koju stave iznad plamena skupljaju alkoholna isparenja, zatim eksiraju zapaljeni deo napitka, a potom slamčicom usisavaju alkoholna isparenja iz druge čaše, što sve ukupno dovodi do onoga što šankeri zovu `samoubistvo s predumišljajem`.

Inače, `Fruko Šulc absint` se pravi po tradicionalnom receptu, pa ga neki i probaju na tradicionalan način. Ritual počinje sipanjem pića u visoku čašu. Na nju se postavi absint kašičica sa kockom šećera preko koje se polako sipa ledena voda. Zaslađena voda kaplje u absint, bojeći ga u mlečnozeleno. Zlatno pravilo odnosa je pet prema jedan u korist vode. Da li će se korišćenje ovog pića koje ima i svojstva droge (blage halucinacije) biti ubuduće malo bolje kontrolisano, zavisi uglavnom od obaveštenosti organa vlasti i njihove dobre volje.

Stigao iz Hrvatske - Absint koji je se prodaje na našem tržištu stigao je iz Hrvatske. Tamo je, kako nezvanično saznajemo, fabrika za proizvodnju i distribuciju ovog zabranjenog alkoholnog pića, a izvozi se u zemlje istočne Evrope i Balkana. 8)
 
Absinhte ili La Fee Verte - liker zelene boje koji u kontaktu sa vodom postaje beo. Proizvodi se destilovanjem dugogodišnje biljke Artemisie absinthium koja sadrži Thujone (ima sličnu molekularnu strukturu kao THC, aktivna materija u kanabisu).

SLIKA BR. 1: Pariz. 1871. Rembo i Verlen sede u Absinthe-cafe-u, gledaju se zaljubljenim pogledom i piju piće koje popularno zovu "zelena vila" i smatra se pićem više klase. Smatra se da absint izaziva halucinacije i pruža inspiraciju. Sto pored njihovog sedi Čarls Kros. Pesnik, medijum, hemičar, slikar i muzičar. Priča se da mu je dnevna doza 20 čašica. Rembo i Verlen su posle krajnje okrutnih igara pod uticajem absinta i Verlenovih heteroseksualnih preljuba, okončali svoju vezu 1873. Rembo je pucao u svog ljubavnika i završio u zatvoru. Obojica su okončali svoje živote usamljeni. Verlen je na svojoj samrtničkoj postelji proklinjao i krivio Le fee verte. Posle njegove smrti, pod jastukom su otkrili prazne flaše absinta.



SLIKA BR. 2: Tih godina, još jedan slikar otkrio je blagodet i pakao likera. Ime mu je Vinsent Van Gog. Već poprilično zavisan od terpentina koji koristi za prepariranje slika i lekova za ublažavanje napada epilepsije, Van Gog je uvrstio i absint u dugu listu opijata. Igra svetla i senke na njegovim platnima smatra se rezultatom delovanja absinta i terpentina. Sumnja se da je absint pokrenuo ruku slikara ka njegovom desnom uhu koje kasnije završilo u rukama jedne pariske prostitutke.



SLIKA BR. 3: Mladi pozorišni pisac postavlja na scenu svoje delo apsurda "Kralja Ibija". Konzervativci ga preziru, ali kulturni establišment koji ima pravo da postavlja i skida sa trona sedi u Mulen Ružu i Alfred Žari je nova ikona. 70% snage absinta je konstanta u njegovoj krvi.



Dega je među prvima naslikao "L'absinthe". Mone ga sledi i slika "Ženu koja pije absint".

Od 50-ih 19. veka, počinje izvoz u SAD. U Nju Orleansu otvara se absint cafe, ali ga ujedno piju i dame u čajdžinicama.



SLIKA BR. 4: 1905.;28 dec. Žan Lanfrej pod dejstvom absinta ubija svoju suprugu. Ovaj zločin postaće poznat kao absint-ubistvo & laquo. U toku suđenja psihijatrijski krugovi su ustanovili da absint izaziva posebnu vrstu psihičkog poremećaja tzv. absintizam. I pored zvanične zabrane po članu 32 u švajcarskom zakonu, pod okriljem "zelene vile" u Parizu boemija živi svoje zlatne dane. Pikaso stvara dve slike i jednu skulpturu u slavu absinta, na scenu je postavljena i jednočinka Čarlsa Folija pod nazivom "Absint".



SLIKA BR. 5: Absint je proteran iz većeg dela planete 20-ih i 30-ih godina 20. veka. Boemija odlazi u Španiju, poslednje utočište "zelene vile". Pred svaku borbu bikova, Ernest Hemingvej ispija svoju dozu absinta u nekom od madridskih bistroa. Priča se kako ovaj čudak iz Amerike bez straha trči pred krdom razjarenih bikova. Deo njegovog prtljaga prilikom putovanja u Sjedinjene Države je i prokrijumčareni absint. "Smrt u podne" i "Za kim zvone zvona" pisao je pod dejstvom absinta. 1961. izvršio je samoubistvo.

Danas su propisi EU učinili absint bezopasnim, ali je on zadržao svoju suštinu. Još uvek zahteva stav od onoga koji ga pije jer

"Viski i pivo su za budale, absint je za pesnike." - Ernest Doson

A, ako vas interesuje baš,baš evo i adrese
http://www.wineandspirit.com/absinthe.htm 8)
 
eX:
Ljudi ako niste culi za ovo pice to ide na vasu stetu!Inace je poznatije kao KOKAIN 19-veka,pa ako ga je neko probao neka nam prenese svoje iskustvo :twisted:

Pa jednom sam probala (bio je zelene boje, pila sam sa secerom). Popila sam dosta, oko 4-5 casa. Trip je, bilo mi je psihicki ok, ali mi je utrnula ruka, a posle i noga. Usrrala sam se i rekla sebi "nikad vise". :roll: :D
 
MUDRICA:
eX:
Ljudi ako niste culi za ovo pice to ide na vasu stetu!Inace je poznatije kao KOKAIN 19-veka,pa ako ga je neko probao neka nam prenese svoje iskustvo :twisted:

Pa jednom sam probala (bio je zelene boje, pila sam sa secerom). Popila sam dosta, oko 4-5 casa. Trip je, bilo mi je psihicki ok, ali mi je utrnula ruka, a posle i noga. Usrrala sam se i rekla sebi "nikad vise". :roll: :D

Ja sam isto pila sa secerom, tj stavis secer u kasicicu umocis u ABSINTH i onda zapalis secer,drzis iznad case sacekas da se otopi
i stavis u pice ono promeni boju u tamno braon i onda pijes.Ja popila 3 i nista mi nije bilo posebno
mozda ga onaj secer oslabio nemam pojma ali bilo je dobro.Pice je inace doneo moj direktor iz Ceske.Evo imano i sada jednu flasu, cuvamo je za neku posebnu priliku, najverovatnije Novu Godinu. Ziveli i nepreterujte :lol:
 
Ko nije probao, u Beogradu ima istoimeni klub (vrlo fancy), u jednoj uličici kod terazija, pa put pod noge!!! Osećaj je prilično.... Pa neopisiv... Ni dobar ni loš... Zavisi... To ti je kao gandžicu, može diže, može bedači....
 
plavusa ana:
probala sam i posle jedne case imas ogromne tripove
prividja se svasta..

Ne bih da budem bezobrazan, ali danashnji absinth je slabiji nego u originalnoj verziji, a takodje je i lishen halucinogenih trava. Zato imam blagi utisak, oj, Ana da ti ili malo lagish, ili si toliko zhelela da neshto utripujesh da si utripovala da si utripovala, get it?
 
dominator:
Proudhone nemoj da pričaš! Absint se pravi od ekstrakta biljaka pelena, vermuta ili anisa. Ja ga jurim već mesec dana aktivno, a kada ga nađem pravim absint party. Svratite ljudi... Inače kod nas su dozvoljene samo dve čašice po 0.05, dok je u ostalim BJR zabranjen totalno! COOL, zar ne?


ej bre, kakva alhambra, sta to pricas...?! to mi je omiljeni cafe u st. gallenu! nego sto se tice apsinta, imam ga u stanu, ali nisam nikad probala.

ajd pozdrav
 
dominator:
Proudhone nemoj da pričaš! Absint se pravi od ekstrakta biljaka pelena, vermuta ili anisa. Ja ga jurim već mesec dana aktivno, a kada ga nađem pravim absint party. Svratite ljudi... Inače kod nas su dozvoljene samo dve čašice po 0.05, dok je u ostalim BJR zabranjen totalno! COOL, zar ne?


ej bre, kakva alhambra, sta to pricas...?! to mi je omiljeni cafe u st. gallenu! nego sto se tice apsinta, imam ga u stanu, ali nisam nikad probala.

ajd pozdrav
 

Back
Top