Tinejdžerka u dilemi...Upomoć

M1l1c4

Početnik
Poruka
34
Ovo je moj problem: Dobila sam menstruaciju prošle godine, imam sad 12 i po godina. Sada su velike vrućine pa bih voljela plivati, a ne mogu jer sam juče dobila. Mama kaže da djevojčice mojih godina ne bi trebale nositi tampone, a ja ne mogu izdržati na ovoj vrućini. Mislim, danas je bilo 40°C... Upomoć, pomagajte hitno je...Može koji savjet? :oops:
 
Колико знам девојчице твојих година могу носити тамопоне, данас постоје тампони разних величина, а број година и ношење тампона нису ни у каквој вези...
Проблем је што не верујем да би ти успела да добро ставиш тампон, јер то баш није једноставно... Требало би да добро познајеш своје тело и грађу да би могла успешно да га ставиш...

Мислим, зар ти није једноставније да сачекаш пар дана да ти прође меца? Цело лето је пред тобом.
 
M1l1c4:
Pa vjerovatno i jeste najbolje da sačekam da mi prođe...A jel Vi znate koliko je ovde u RS vruće? Ubijam se. Ali zar tampon ne mogu koristiti samo djevojke koje su imale seksualne odnose?

Ne...tampone mogu koristiti i one koje nisu imale seksualne odnose....mislim, da nebi bio toliki problem da stavis tampon na pravo mesto....uz malo vezbe lako naucis kako da ga ispravno stavis....
Ali bas zbog toga ti je jednostavnije da sacekas par dana da menst.prodje..pa se onda brckaj do mile volje.... ;)
 
ne verujem da pravite umetnost od korishtenja tampona ! :shocked:
ima lepo u svakoj kutiji uputstvo za upotrebu, ne znam shto bi nekom koliko god imao godina bio problem da ga koristi ?

sve gledam hoce li neko dati i neku vremensku odrednicu kad su devojchice najuspeshnije u postavljaju tampona u sopstvenu vaginu :roll:
 
M1l1c4:
Ovo je moj problem: Dobila sam menstruaciju prošle godine, imam sad 12 i po godina. Sada su velike vrućine pa bih voljela plivati, a ne mogu jer sam juče dobila. Mama kaže da djevojčice mojih godina ne bi trebale nositi tampone, a ja ne mogu izdržati na ovoj vrućini. Mislim, danas je bilo 40°C... Upomoć, pomagajte hitno je...Može koji savjet? :oops:
Pravo mesto za tvoje pitanje http://forum.krstarica.com/threads/35583
 
Mozda bi i uspela da ga postavi ali tesko da bi mogla onako natopljenog da ga izvadi. Tamponi su nuzno zlo i ako se na pravilan nacin ne koriste mogu izazvati puno problema a to devojcica od 12 god nije bas upoznata kao i mnoge tete koje samo njih koriste. :sad:
 
raindog:
ne verujem da pravite umetnost od korishtenja tampona ! :shocked:
ima lepo u svakoj kutiji uputstvo za upotrebu, ne znam shto bi nekom koliko god imao godina bio problem da ga koristi ?

sve gledam hoce li neko dati i neku vremensku odrednicu kad su devojchice najuspeshnije u postavljaju tampona u sopstvenu vaginu :roll:

:)
Mislis, kad su u optimalnoj formi za otpocinjanje?


Ma daj...ja ne mogu da verujem da nekoga meca sprecava da pliva i da se KUPA!! :lol:
 
raindog:
ne verujem da pravite umetnost od korishtenja tampona ! :shocked:
ima lepo u svakoj kutiji uputstvo za upotrebu, ne znam shto bi nekom koliko god imao godina bio problem da ga koristi ?

sve gledam hoce li neko dati i neku vremensku odrednicu kad su devojchice najuspeshnije u postavljaju tampona u sopstvenu vaginu :roll:
hehe i ja se to isto mislim,jbt koja nauka oko tampona :lol:
ja sam tampon od prvog puta gurnula na pravo mesto,isto tago lako ga izvadila,nista mi se nije desilo,i dosta su mi pomogli...a i pred kraj mentruacije nemam nameru da nosim pelenu kada tampon dobro obavlja funkciju....redovna higijena,pranje,kupanje i nikakvih problema nisam imala :neutral:
 
za početnice su odlični tampax tamponi sa sadapterom;)
a i ispitivanje sopstvene anatomije je odradila do sada, te ne vidim
zbog čega bi bio problem ubaciti,
a pogotovu izbaciti tampon?
u ostalom za posednice himena se preporučuju mini tamponi, koji i naj natopljeniji nisu veći od malog prsta na ruci;)
i ae bre, koji ste papani ne kupate se kada imate mecu?
provincijooooooo
 
U jbt. kako su neki odgovori "zatucani"....pa sta ako devojka ima 12 godina...sad je kao nesposobna da stavi tampon u vaginu? Kao mlada je jos, ne treba joj to ionako ce joj dosaditi upotreba tampona? Zuri da odraste i sl blebetanja.....
Ne mogu da verujem da su pojedine zene toliko neinformisane.. :roll: Nije ni cudno sto se mlade devojke "plase" da odu kod ginekologa, sto ne razgovaraju sa majkom o mnogim stvarima....aooooo....i onda traze informacije na pogresnom mestu i eto ti belaja... :roll:

Seljacki i prosto receno...jedini bi joj problem bio sto bi osetila bolove dok stavlja tampon,..verovatno sama nebi ni uspela da ga stavi u vaginu jer je nevina ( pretpostavljam )...iako kod nekih devojcica nije ni to problem...nek joj kupi mama ( moze i sama ) o.b. silk touch tampone za manja krvarenja ( ona mini ), sa siljkom za lakse stavljanje...i nek pokusa da ga stavi...ako zeli i ako je bas toliko zapela....

Koja fantastika jbt.Dete treba da zna kako i sta...a ne da je plasite raznim pricama kako nece moci da stavi jer ne poznaje svoje telo...pa pobogu upoznace ga...
 
Koja fantastika jbt.Dete treba da zna kako i sta...a ne da je plasite raznim pricama kako nece moci da stavi jer ne poznaje svoje telo...pa pobogu upoznace ga...
Овај форум је чудо...
ЈА сам та која је рекла да теоријски нема препреке да дванаестогодишња девојчица користи тампон јер неће оштетити химен, и д ајој једина тешкоћа може бити то што још увек не познаје довољно своје тело и грађу, па може имати тешкоћа са стављањем...
Све што написах је тачно, зар не? (Колико видим и то то исто, само мало другачијим речима, рече)...

А онда се, пост по пост...изроди то како плашим малу децу....
Јеееее...
 
Hellen:
Овај форум је чудо...
ЈА сам та која је рекла да теоријски нема препреке да дванаестогодишња девојчица користи тампон јер неће оштетити химен, и д ајој једина тешкоћа може бити то што још увек не познаје довољно своје тело и грађу, па може имати тешкоћа са стављањем...
Све што написах је тачно, зар не? (Колико видим и то то исто, само мало другачијим речима, рече)...

А онда се, пост по пост...изроди то како плашим малу децу....
Јеееее...

Post se nije odnosio na tebe...niti si samo ti napisala kako nece umeti, da stavi tampon... Bas iz tog razloga sto tampon moze da osteti himen, ginekolozi ne preporucuju da se u tim godinama koristi tampon...ne zato sto nebi umela da ga stavi...

Biti nevin i nepoznavati svoju gradju nije isto....
 

Back
Top