Problem adsl

mefhisto

Zainteresovan član
Poruka
340
Ovako, net (adsl) mi je radio kako treba, i jedan dan instaliram zone alarm pro, i poshto koristim avast! antivirus, izbacio mi je poruku da nisu kompatibilni (avast! i zonealarm), i pita me da li da promenim proxy server, i ja odem na "no" i sada mi net skoro pa ne radi. Stranice ni ne uchitava (posle nekog vremena samo izbaci "timed out") dloadi mi staju kad god neshto skidam itd.....
I ja uzeo sys restore i vratio par dana "unazad" kad nije bilo Zone Alarma i opet nishta...
Problem nije sigurno u provideru ili bilo chemu vezano za net jer na drugom kompu u kuci radi sasvim normalno.......
 
Blokirao ti je zone alarm verovatno ima unblock ili tako nesto uzmi Kasperskog i Ad-aware i nemas problema rade 100%. Svi sui ti programi golo go**o. Pet meseci nisam koristio nista od antivirusa i nikad nista :)
 
Agent Orange:
Glupo pitanje: Da nemas asusovu plocu mozda?

Gigabyte plochu. Nego prob. je malo rtd. Kao shto sam rekao, sve sam izbrisao i ZA i avast! i prebacim ja na kom instalaciju za ZA basic i kad odem na setup restartuje mi se rachunar!!! Svaki put kad 2 - click na setup za taj ZA, komp mi se resetuje...
 
Totalno sam promasio komponentu. Htedoh da pitam da nemas mozda Semprona a ne asus plocu :mrgreen:
Pa imas li? LOL
A jesi gledao ta proxy podesavanja? Da se nisu ona ipak promenila cak i ako si "no" odgovorio.
Probaj na net bez ZA da izadjes...Probaj da instaliras neku stariju PRO verziju.
 
Agent Orange:
Totalno sam promasio komponentu. Htedoh da pitam da nemas mozda Semprona a ne asus plocu :mrgreen:
Pa imas li? LOL
A jesi gledao ta proxy podesavanja? Da se nisu ona ipak promenila cak i ako si "no" odgovorio.
Probaj na net bez ZA da izadjes...Probaj da instaliras neku stariju PRO verziju.

gigabyte plocha, intel P IV procesor. Znash gde da pogledam za te proxy servere, i... ok... pokushacu da instaliram neku pro verziju.....
 
Nope, ne moguce je instalirati bilo koji Zone Alarm, kad god odem na setup, on se restartuje. Bio mi je otkachen direct conn. u mozili (mislim nisam mogao ni sa jednog browsera da idem na net). Probao sam sa brisanjem drivera za modem i sa ponovnim instaliranjem svega ali uzalud, mislim stvarno je rtd, izbrisao i avast i za, i isho na sys restore kada je sve radilo iopet nece....
 
NICS:
...Pet meseci nisam koristio nista od antivirusa i nikad nista :)

To sto ti se nije desilo nikad nista bez anti virusa, ne znaci da nemas ni jednog virka. :roll:
Ja sam takodje koristio racunar neko vreme bez zastite i kad sam nakon par meseci instalirao Avast pronasao mi je oko 80-ak komada:wink:
 
mefhisto:
Nope, ne moguce je instalirati bilo koji Zone Alarm, kad god odem na setup, on se restartuje. Bio mi je otkachen direct conn. u mozili (mislim nisam mogao ni sa jednog browsera da idem na net). Probao sam sa brisanjem drivera za modem i sa ponovnim instaliranjem svega ali uzalud, mislim stvarno je rtd, izbrisao i avast i za, i isho na sys restore kada je sve radilo iopet nece....


Jbga...Po meni ima samo jedno reshenje...Napravi josh jednu particiju...Nov sistem na novoj particiji...Neki backup fajlova sa stare particije(normalno prvo chekuj sa nekim anti-virus programom) pa na kraju format stare i sa novim sistemom i novom particijom bi trebalo da radi....Ako ti ZA pravi s**** ubudce ga izbegavaj i uzmi neki AdAware...


kako se ono kazhe...A da predlog: napravi josh jednu particiju od 5 giga sa 98 na njoj
FAT 32 naravno i koristi je kao backup ( 5 gb) jer ako su ove dve zarazhene da mozhesh
na tu malu i XP...I da ako napravish tu malu od "5" leta NE KORISTI dok NE BUDE POTREBNO!!!
 
korisnik2007a:
.Ako ti ZA pravi s**** ubudce ga izbegavaj i uzmi neki AdAware...
Ako se nadimas od pasulja, jedi saksije. :roll:

mefhisto:
Bio mi je otkachen direct conn. u mozili (mislim nisam mogao ni sa jednog browsera da idem na net).
Sta to znaci "otkacen"? Da li je ta opcija bila selektovana ili nije? Ukoliko jeste onda je ok, program nije svojevoljno ukljucio proxy.


Meni to smrdi da je pobenavio win ali mozda i gresim.
Deinstaliraj ZA sa nekim programom koji sluzi iskljucivo za detaljnu deinstalaciju programa (brise fajlove, registry kljuceve, repove itd ), restartuj pa probaj da se kacis bez ZA.
Ako je net i dalje mrtav - probaj da `opravish Windows sa nekim programom te namene kao sto je System Mechanic. Kad to zavrsis, restart pa probaj da se kacis ( Ne instaliraj ZA )
Ako sve radi - probaj da instaliras ZA pa onda opet kacenje. Ako sa ZA nece, opet totalna deinstalacija ZA pa probaj sa nekom starijom verzijom.

Moras da ustanovis kako se ponasa rabljen win sa/bez ZA tj da li te pusta na net ili ne, i kako se ponasao sredjen win sa/bez ZA.
Nesto jbe nase koke a nije petao sto bi u prevodu znacilo da nesto zesce smeta i to iz nepoznatog razloga i moras da ustanovis sta je, a da bi to uradio moras da cackas dok ga ne iscackas...Alternativno resenje je svemocni format. :mrgreen:

Ja sam imao slican problem. Instaliram neku noviju ( to je bilo prosle godine ) verziju ZA ( da me je neko pitao zasto sam je stavio, ne bih umeo da mu odgovorim ) i posle toga net totalno mrtav. Vrti, obrci,skidaj,instaliraj ponovo,cackaj, podesavaj, dubi na glavi, bajaj....Ma ni da cuje..mrtvo totalno.
Nakon sto sam isprobao SVE moguce i nemoguce kombinacije i resenja, setovanja, sredjivanja itd koja sam mogao da primenim, pronadjem slucajno na netu neki text u kome je pisalo da bas ta verzija ( verzija tipa 6.1.2.35.847122 TRT MRT ) ima problema sa Sempronom iz nepoznatih razloga i moze da napravi zesci problem :mrgreen:
Resenje - ubacio nov disk i na njemu podigao sistem, nakacim se na net - sve radi...Instaliram predhodnu verziju ZA, nakacim se - sve radi :mrgreen:
I posle toga mi nije palo na pamet da instaliram neki noviji ZA :lol:
 

Back
Top