Zvonko Bogdan

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Ovu temu sam vise otvorio zbog mojih staraca.Jedine pesme koje mi se svidjaju od Zvonka su Govori se da me varas,U tom Somboru,Zenio se stari Cigan,Bolujem ja,bolujes ti,Te san laco trgovco i naravno Ko te ima,taj te nema!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    16,7 KB · Pregleda: 9
Че Гевара:
Ovu temu sam vise otvorio zbog mojih staraca.Jedine pesme koje mi se svidjaju od Zvonka su Govori se da me varas,U tom Somboru,Zenio se stari Cigan,Bolujem ja,bolujes ti,Te san laco trgovco i naravno Ko te ima,taj te nema!
Pa zar Bolujem ja, boluješ ti nije Cunetova pesma? A ova Ko te ima taj te nema je od onog lika iz Garavog sokaka, pa posle Zvonko obradio....A i ove ostale zar nisu starogradske? Mislim, ja mislim da ih je Zvonko samo prepevao, ali svi misle da su njegove originalno....
 
Ines1864:
Pa zar Bolujem ja, boluješ ti nije Cunetova pesma? A ova Ko te ima taj te nema je od onog lika iz Garavog sokaka, pa posle Zvonko obradio....A i ove ostale zar nisu starogradske? Mislim, ja mislim da ih je Zvonko samo prepevao, ali svi misle da su njegove originalno....
Te pisme kako on ima ovbicaj da kaze,samo su ukrali od njega.Pa zar hoces da kazes onda da ova pesma Ko te ima taj te nema Kebina pesma,tesko njemu.
 
Ja obozavam Zvonka sto zbog pesama,sto zbog toga sto je ljubitelj zivotinja (mozda sam generacija tvojih `staraca` ;) ).Znam da je svake godine imao svoje nastupe u hotelu `Union`...ne znam dal` jos uvek.Sjajnu pesmu `ko te ima taj te nema` napisao je Bane Krstic-pevac grupe `garavi sokak`.
 
grebicka:
Ja obozavam Zvonka sto zbog pesama,sto zbog toga sto je ljubitelj zivotinja (mozda sam generacija tvojih `staraca` ;) ).Znam da je svake godine imao svoje nastupe u hotelu `Union`...ne znam dal` jos uvek.Sjajnu pesmu `ko te ima taj te nema` napisao je Bane Krstic-pevac grupe `garavi sokak`.


E slatka ti slikica!!! :lol:
 
sedela sam za mashinom shila sam
pitali me oficiri chija sam
maro mariiiceee

jer to njegova pesma? :confused: :lol: :lol:
volim onu "moja mala nema mane niko nema tako lepe dragane" :) ne znam kako se zove
i "8 tamburasha s' petrovaradina" 8-) tu Obozhavam
 
Ines1864:
Ha? :confused:
Ko je spominjao Kebu?
citala sam intervju gde su autora pesme `ko te ima taj te nema` Baneta Krstica pitali otkud da je i Keba snimio tu pesmu,covek nije imao komentar.
Moguce je sasvim da taj jadnik Keba sve radi inkognito.A tako divna pesma nikako ne zvuci dok izlazi iz njegovih celjusti.
 
"Kad sam bio mladjan lovac ja,jedna me je moma volila,
divnog oka a jos lepsi stas,za lovca je to najveca slast...
.................................................................................
Zec,lisica,jarebica,
divlja patka,prepelica,
pa i golub i grlica,
i po koja komsinica,joj
"
 
Ines1864:
Pa zar Bolujem ja, boluješ ti nije Cunetova pesma? A ova Ko te ima taj te nema je od onog lika iz Garavog sokaka, pa posle Zvonko obradio....A i ove ostale zar nisu starogradske? Mislim, ja mislim da ih je Zvonko samo prepevao, ali svi misle da su njegove originalno....
"Болујем ја" спада у оно што се назива - "староградска песма".
Којима је, најчешће, аутор непознат, то јест, није запамћено ко је.
Временом постала "општенародна".

И њу, као и остале такве певају још многи.

(Ја рецимо, имам још и верзије Жарка Данчуа и Дубравке Нешовић)

"Болујем ја" у ствари, по свему судећи, је, изворно једна, мало измењена, сефардска романса. (Коју такође имам у тој верзији). И, доиста, сличност је очигледна.
 
Иначе, Звонко је - генијалац.

Све што пева, пева сјајно.

(Друга је ствар, што наравно, не волим подједнако све песме.

ја ту, баш "Ко те има...", рецимо, уопште не готивим).


Али ми се нарочито допадају, на пример Звонкове изведбе "Тужна је недеља", "Кад сам био војник у том Сомбору..." (То је у ствари она "Седела је за машином...")
и "Кад ми пишеш мила мати..."
 

Back
Top