Sta tvoj dragi ne zna o tebi?

Kako te vidi tvoj partner?

  • Garderoba za kucu mi je podjednako atraktivna ili atraktivnija od one za posao

  • Izbegavam poze u kojima mi je celulit vidljiv, a anticelulitkremu sam sakrila od njega.

  • Sminkam se i vikendom, i kada znam da ne izlazim i da cu celi dan biti samo sa njim

  • On me najbolje poznaje. Nebitno je sta nosim kada sam s njim.

  • Za kucu nasumicno biram garderobu, boje ne moraju da se slazu, ves moze i neki stari.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kalaz:
ps: ni bakine savete ne treba primati zdravo za gotovo.

Ko kaze da je zdravo za gotovo? Kao da sam ja o tome razmisljala pre nego sto sam pocela da zivim sa muskarcem... I to doterivanje nije zbog toga da se muskarac zadrzi, nego da se zadrzi licno dostojanstvo... da se ne bih osecala pobedjeno, porazeno i syebano - kao spremacica i kuvarica, jednom recju - u sta zivot sa muskarcem moze da se pretvori ako se ne zadrzi neka doza zenskog prkosa i ponosa...
 
Kalaz:
Jednom za svagda zene sve sto radimo na sebi trebalo bi da radimo pre svega zato sto postujemo same sebe i zato sto nam je stalo ba budemo zadovoljne sobom, biti negovan i uredan je stvar zdravog odnosa prema sebi, a ne puka potreba za nekim "savrsnstvom" ma sta to znacilo???
Dali je moguce da smo toliko nesigurne u sebe i da su jedino izdepilirane povrsine koze ili "sveza" lica jedino sto imamo da ponudimo???
Bas o tom sam i pricala. Ne mogu jednostavno ne mogu da se do te mere opterecujem izgledom. U principu medju ljude tj. napolje ne idem u suknji ako mi nisu noge izbrijane ni na plazu. Ne obuvam sandale ako nisam sredila stopala itd.

Ali prosto mi deluje glupo da sad samo zato sto cu se videti s njegovim velicanstvom ja treba ceo zivot da crkvam od krema voskova i kojecega.
 
Kalaz:
Draga posto sam ovde, pitam dali si SVE procitala sta sam napisala?? :)

jesam :lol:
na ostalo nisam imala primedbe :)

Nego, a o cemu da pricamo nego o izgledu? O duhovnom bogatstvu? Pa meni bi bilo gore da pisem o tome kako treba da - sta? - citamo knjige i idemo na izlozbe... to valjda zavisi od interesovanja... a higijena je univerzalna stvar :lol:
Bar sam tako mislila.

Uostalom, ja rekoh da ne pricam o bivsim frajerima i o novcu (kad ga imam). I to je po mom misljenu vrlo mudro - to su glavni motivi za ubojstvo, uvek: novac i seks :lol:
 
CakiCoka:
Medju poznatim Babinim ljubavnim savetima pronadjoh jedan jako zanimljiv:

...Baba me učila da u kući nikad ne idem nesređena, sa viklerima na glavi , u kućnom penjoaru...Taj tvoj, govorila je, na ulici će sretati sređene , doterane i lepe žene.Ne zna on u prvom trenutku kakva je koja u stvarnosti- samo ga zaslepi ona sređenost i lepota. Onda dođe kući i zatekne tebe sa viklerima, u zarozanim čarapama, sa cigaretom međ' zubima, odmah počneš nešto da mu zvocaš...To nikad nemoj da radiš prvo zbog sebe a onda zbog svog muža...

Da li se vi gospodjice i gospodje pojavljujete uvek u tip-top izdanju pred svojim dragim? Ovaj savet mudro zvuci, ima logike, ali ne drzi vodu. :lol: Pa ne mogu valjda da u svakom momentu budem doterana? Kad se farbam, sakricu se u spajz, dok sredjujem kucu, frizura mi je stilizovana trakom koja se slaze divno uz moj autfit :?: :wink:
Pitanje je da li mislite da treba od partnera kriti one male, neljupke nedostatke, negracioznosti i nepodobnosti, koje svaka od nas makar u najavi kod sebe pronadje? Mislim na nekoga sa kim ste u ozbiljnoj vezi, ili braku. I kako da stavljam masku kad dodjem kuci, da budem savrsena zena? :roll:

Da li se nekad pametna zena mora sluziti prefinjenim lukavstvima, ili se moze ocuvati mir u kuci, bez manipulacije, bez ulagivanja, da bi nas princ na belom konju (na duge staze) to i ostao?I jos nesto! Kako bre da zena ne zvoca?! Pa to joj je u opisu radnog mesta, makar samo malo, slatko zvoc-zvoc...

Hvala Caki Coki što čini da moj index citiranosti raste!
Elem, taj savet moje bake( koji sam dobila neposredno pred udaju) primenjujem i danas. Naravno, to ne znači da se šetam u zavodljivom erotskom rublju kad očekujem muža da uđe u kuću( jer često bane nenajavljen, sa poslovnim prijateljima, jelte, pa da ne izazovem srčane smetnje kod istih :lol: ), ne znači i da sam našminkana kao za večernju zabavu ( tad idem kod šminkerke) ,već znači da sam "skockana " za kućnu varijantu, onako kako ja mislim da je potrebno...I funkcioniše, evo već 15 godina! Stoga, žene, toplo preporučujem bakin savet jer sve iako Vaš muškarac u prvi mah to i neprimećuje, verujte- taj sve upija i to negde skladišti a uostalom, i vi ćete se osećati bolje!Pozz
 
Naravno da ce nekoga muz videti u svim mogucim izdanjima ako zive zajedno jer nije moguce apsolutno uvek biti sredjen.

Ovde jedini problem vidim u stavu prema sredjivanju.

Neki smatraju da je to ponizenje za zenu. Ne znam zasto bi bilo. Kao eto ona mora da zaluzi da bude primecena i da mu drzi paznju. Ne znam sta je normalnije od toga da i on i ona zele da budu lepi i prijatni svom partneru.

Uvek mi je antipaticna ta arogancija koja se cesto srece i u temama sta ko za koga cini od obicnih svakodnevnih stvari, npr kuvanje i sl.

VOLIM da budem lepa i kada smo kod kuce. Ne zrtvujem se vec UZIVAM u tome.

Nisam dovoljno disciplinovana da bas uvek budem sredjena, ali imam svest o tome da je vazno. Izmedju ostalog i to je poruka kao i sve ostalo: vazan si mi, zelim da budem lepa za tebe ;)
 
O,kakvih sve krajnosti ima ovde!
Svaka žena kojoj je stalo do sebe (ne samo do muža,pa ne kupate se valjda zbog njega?),kad ustane,umiće se,oprati zube,istuširaće se.Ako ima vremena i potrebe izdepiliraće se(pazuh bez pogovora,a noge ne moraju uvek baš biti čisto savršenstvo).Ne znam,to je neka osnova higijene i nijedna žena ne bi trebalo da je sprovodi zbog muža,već zbog sebe.Što reče Harmony,reč je o sopstvenom stavu prema sebi i prema higijeni i sređivanju.
Jedino mi je ogavno kad se dvoje toliko opuste i otvore da prisustvuju obavljanju raznih fizioloških fja u toaletu! E, to već ne mora da vidi ( i oseti ) druga polovina! Lično me baš uopšte ne interesuje kako bi izgledao moj muž dok *****! Mislim...stvarno..!!
 
muvalo:
ratatat,
ja bi ti ladno odvalila samar da te vidim dlakavu na plazi :lol:
Kako to ne volis dlake, a NISI STIGLA da se depiliras?
Pali nekog drugog. Za to ti treba samo nekoliko minuta (obrijem cele noge za manje od 5 minuta, a baas su dugacke :lol: ). Ti si prosto lenjivica, ako mene pitas. Brrr.
svako ima svoje prioritete u zivotu
tebi da budes obrijana, a ja se borim nekad za dva min da odem da piskim

o .d .j .e .b .i
smaras
 
Sto se mene i mog muza tice definitivno smo u kul fazonu. Znamo jedno o drugom dovoljno. Nemam sta posebno da krijem od njega i sve sto me pita ja mu kazem - a ne pita mnogo - i mislim da je to najbolje, jer ono sto je bilo iza nas bilo je - najvaznije je ono sto je sad i ono sto ce biti sutra.
Sto se mene tice ne krijem slike bivsih, ali mu ih ne stavljem bas ni pod nos. Meni takodje ne smetaju slike njegovih bivsih jer je to uspomena i niko nema prava da to unistava.
Ja imam jedo jastuce koje sam dobila od simpatije pre petnaest i vise godina i jos je u funkciji. Rekla sam mu da je to poklon od jednog decka. Iskomentarisao je da su macke na jastuku mnogo sasave i to je to. On ima pandu od bivse devojcice sa kojom ce se sutra igrati nasa deca - meni ta lutkica ne smeta - to je draga uspomena.
Sto se tice sredjivanja za muza, kod mene je opusteno. Najvise volim da uskocim u njegovu majcu - imam jednu njegovu crnu koju koristim kad kuvam. On se najvise smejao sto sam uspela da je isflekam na ledjima i stalno me zbog toga zeza:lol: . Naravno, kad je ulje pocelo da prsti ko ludo, ja sam okrenula ledja i eto fleka.
Oblacim normalnu garderobu, ali nikad prljavu i pocepanu. Kosu skupim u rep,ne volim da sam cupava - mada njemu ne smeta - obozava da me zadirkuje da sam cupava veverica:)
Sto se tice sexi vesa svaka zena voli da ga nosi, ali se ja ne opterecujem time. Lepo je kad kupis nesto novo i obuces da ga iznenadis. Nekad idem po kuci opusteno - majca i sorc, nekad se malo doteram, sve zavisi od toga koliko sam umorna i sta treba da radim po kuci.
Najvaznije je da je zena uredna, oprane kose, zuba i tela (da ne skici prasence ispod miske) jedino na to obracam paznju, jer i ja ne volim kad neko smrdi na znoj i kad ne mogu da ga pomazim po kosi a da ne umastim ruke:shock:
Moj savet devojkama i zenama : budite ciste i mazite svoje muzeve, da se ne osecaju zapostavljeno, jer oni su kao mala deca. Sve ostalo ide u rok sluzbe.
 
Harmony:
Naravno! I uz prijatan izgled pozeljno je povesti racuna i o ponasanju (ako je moguce bez zvocanja) sto je daleko tezi zadatak :rolleyes:

Jel i da mu operem noge kad dodje kuci? I naravno kad god pozeli da rasirim svoje (oprostite na vulgarnosti).

Joj sto vi lupetate. O higijeni vodim racuna zbog sebe. Redovno perem zube, perem kosu lice i telo. Redovno vodim racuna da nisam dlakava ispod pazuha. Ali ne radim to da bi muz/decko ko god imao prijatan ugodjaj za oko. Vec zbog sebe. I samo zato.

Mislim, zasto bih se ja opterecivala time da li sam mu savrsena zena?? Zar ne treba da me voli takvu kakva jesam? Kao i ja njega?
 
Moj momak i ja znamo skoro sve jedno o drugom. Imam srece pa nemam problema sa dlakama, (male i plave) a svaki dan brijem pazuh i cupkam obrve(ako ih ima), ujutru uz umivanje i pranje zuba. Noge i prepone kad obrijem mirna sam 2 nedelje tako da sam ja uvek uredna i cista. Sorceve, sportske majice i trenerku nosim po kuci(naravno uvek mirisljava)-to jednostavno volim. Kad izadjem iz kuce uvek sam sredjena(retko koristim sminku(sem maskare), samo u nocnim izlascima)I nikad ali nikad sebi ne bi dozvolila masnu kosu!!! Moj dragi je pedantan do bola, kod njega uvek sve mora da bude na svom mestu, kad opere auto mozes ga lizati :D :D :D . A da ga vidite kad namesta frizuru, to traje 45 minuta- preteruje!!!!! Nekad se cak sredjuje duze od mene. Kupa se po 5 puta dnevno ako su vrucine, bas je pedantan- zbog toga ga obozavam(jer mozemo da se kupamo together). :D :D
Inace ne krijem nista od njega. Jednom mi je cak sredjivao i prepone.

P.S. Naravno da me je video i u gorim izdanjima, dok pravim generalku kuce, i ja njega dok se vraca iz teretane ili sredjuje dvoriste.(ali tada nemamo blizi kontakt)he.he,he....


I da prirodno imam duge i jake nokte, koji su uvek sredjeni i izlakirani(samo francuski)-to mi je bolest. :-D :-D :-D
 
Harmony:
Depilacija je stvar pristojnosti bas kao i cesljanje npr ;)
ja se cesljam samo pred pranje kose,tj nekoliko puta nedeljno :neutral: imam takvu kosu da mi je urednija kad je neocesljana nego kada se razleti na sve strane i izgubi oblik od cetke :neutral:

ali depilacija redovno.licno sam nekako gadna sebi kada porastu dlake,i lepsi mi je dodir sopstvene koze kada su noge glatke...ali to je moja stvar ljubavi prema gladtok,cistoj i mirisnoj kozi....inace kada vidim zenu sa dlakama pod pazuhom,prvo omislim da je krajnje neuredna...za takve stvari dovoljan ti je jedan minut.
 
Mislim da ne treba posebno naglašavati- ja-se-spremam-i-udešavam-prvenstveno-zbog-sebe! Pa,naravno da sve te stvari radim prvo sebe radi! Ja pričam o onom koraku br.2, kad žena iz raznoraznih razloga ne uspe da se bar malo uredi ( a to potraje više dana, meseci, a ponekad pređe i u godine).Ili, žene domaćice( nemojte kolutati očima, ništa loše ne mislim o domaćicama, naprotiv!) Poznajem jednu komšinicu koja je sticajem okolnosti ostala bez posla, posvetila se kući i kecelji. Ali bukvalno!I ne bi bilo ništa loše da sebe nije zapostavila,prestala da ( redovno) ide kod frizera( dal' za kuću da se spremam!!?), dobila pojas za spasavanje oko struka i u večitoj je dilemi- šta sutra da se kuva...O svim mogućim zaprškama koje se osećaju sa njene odeće- da i ne pričam! Najžalosnije kad to njen dragi ( koji drži tempo sa životom!) počne kao u šali da priča o tome a sve pod parolom- ma, volim ja nju i ovakvu...Možda, ali mu ipak to smeta- ne bi se inače stalno "šalio" na njen račun... :roll:
Šta vi mislite, jesam li u pravu?!
 
marina.c:
Mislim da ne treba posebno naglašavati- ja-se-spremam-i-udešavam-prvenstveno-zbog-sebe! Pa,naravno da sve te stvari radim prvo sebe radi! Ja pričam o onom koraku br.2, kad žena iz raznoraznih razloga ne uspe da se bar malo uredi ( a to potraje više dana, meseci, a ponekad pređe i u godine).Ili, žene domaćice( nemojte kolutati očima, ništa loše ne mislim o domaćicama, naprotiv!) Poznajem jednu komšinicu koja je sticajem okolnosti ostala bez posla, posvetila se kući i kecelji. Ali bukvalno!I ne bi bilo ništa loše da sebe nije zapostavila,prestala da ( redovno) ide kod frizera( dal' za kuću da se spremam!!?), dobila pojas za spasavanje oko struka i u večitoj je dilemi- šta sutra da se kuva...O svim mogućim zaprškama koje se osećaju sa njene odeće- da i ne pričam! Najžalosnije kad to njen dragi ( koji drži tempo sa životom!) počne kao u šali da priča o tome a sve pod parolom- ma, volim ja nju i ovakvu...Možda, ali mu ipak to smeta- ne bi se inače stalno "šalio" na njen račun... :roll:
Šta vi mislite, jesam li u pravu?!

Naravno da si u pravu. I ja pricam o istoj stvari.
 
marina.c:
Mislim da ne treba posebno naglašavati- ja-se-spremam-i-udešavam-prvenstveno-zbog-sebe! Pa,naravno da sve te stvari radim prvo sebe radi! Ja pričam o onom koraku br.2, kad žena iz raznoraznih razloga ne uspe da se bar malo uredi ( a to potraje više dana, meseci, a ponekad pređe i u godine).Ili, žene domaćice( nemojte kolutati očima, ništa loše ne mislim o domaćicama, naprotiv!) Poznajem jednu komšinicu koja je sticajem okolnosti ostala bez posla, posvetila se kući i kecelji. Ali bukvalno!I ne bi bilo ništa loše da sebe nije zapostavila,prestala da ( redovno) ide kod frizera( dal' za kuću da se spremam!!?), dobila pojas za spasavanje oko struka i u večitoj je dilemi- šta sutra da se kuva...O svim mogućim zaprškama koje se osećaju sa njene odeće- da i ne pričam! Najžalosnije kad to njen dragi ( koji drži tempo sa životom!) počne kao u šali da priča o tome a sve pod parolom- ma, volim ja nju i ovakvu...Možda, ali mu ipak to smeta- ne bi se inače stalno "šalio" na njen račun... :roll:
Šta vi mislite, jesam li u pravu?!
Naravno!
 
mishka:
Mislim, zasto bih se ja opterecivala time da li sam mu savrsena zena??
Nije ovde rec o savrsenstvu vec o tome da li treba ili ne da se potrudimo da pruzimo nesto vise od svog minimuma svojim muzevima/momcima. Kome je to teret, ne treba da se muci, meni je zadovoljstvo da mu cinim zivot lepsim na razne nacine pa i tako sto cu biti ipak malo doterana i u kuci. Na taj nacin postujem i sebe i njega. I on se trudi da mi bude lepo i da mi bude lep.

Mislim da nema razloga da vredjas. Ne treba ti to, zaista...
 
marina.c:
Ali bukvalno!I ne bi bilo ništa loše da sebe nije zapostavila,prestala da ( redovno) ide kod frizera( dal' za kuću da se spremam!!?), dobila pojas za spasavanje oko struka i u večitoj je dilemi- šta sutra da se kuva...O svim mogućim zaprškama koje se osećaju sa njene odeće- da i ne pričam! Najžalosnije kad to njen dragi ( koji drži tempo sa životom!) počne kao u šali da priča o tome a sve pod parolom- ma, volim ja nju i ovakvu...Možda, ali mu ipak to smeta- ne bi se inače stalno "šalio" na njen račun... :roll:
Šta vi mislite, jesam li u pravu?!
Ne moze mu imponovati zena koja je odustala i od sebe i od njega.
(Nije poenta u tome koliko je ko maskare stavio)
 
ja sam pristalica toga da zena uvek treba da bude koliko-toliko doterana.Naravno,ne preporucujem ni jednoj zeni da se sminka i kada provodi vreme samo u kuci(jer pre svega nije dobro za kozu),ali nikad sebi nisam dopustila dok sam bila udata da idem po kuci cupava,prljava,iscepana...ne zbog njega,ili zbog nekog prijatelja koji ce slucajno da svrati nego zbog sebe.Tako i danas radim,iako sam sama.Odvratno mi je kada vidim zenu iscepanu i prljavu.Bilo gde i u bilo kojoj situaciji.Naravno moj muz je znao da se depiliram,video me je bezbroj puta sa maskom na licu.......nije me video da se farbam to radim kod frizera,ali ne bitno.Uvek treba pokazivati da se trudis,da ti je stalo,da zelis da mu budes lepa.Isto vazi i za njega.Najgore je videti dvoje zapustenih ljudi koji misle eto sad smo nasli srodnu dusu,ne moramo vise ni da se tusiramo.Uzas.
 

Back
Top