buve???

mojickamala

Zainteresovan član
Poruka
319
Pre neki dan sam skontala da nam je jedna maca na tavanu izrodila macice, oni porasli i otisli i... ostavili punu kucu buva!!!
Ne znam sta smem da koristim od praskova u kuci.
Napominjem da u kuci imam troje male dece (2,2 i 4 god).

Taman sam naucila kako da se zastitimo od komaraca, a sad mi decu pojedose buve.
Pomagajte!!!
 
mojickamala:
Pre neki dan sam skontala da nam je jedna maca na tavanu izrodila macice, oni porasli i otisli i... ostavili punu kucu buva!!!
Ne znam sta smem da koristim od praskova u kuci.
Napominjem da u kuci imam troje male dece (2,2 i 4 god).

Taman sam naucila kako da se zastitimo od komaraca, a sad mi decu pojedose buve.
Pomagajte!!!

Kako si primetila buve?
Mozes da koristis Neostomosan da se oslobodis buva.

Decu ti pojedose buve... Ne preteruj. Buve ne idu na ljude.
A sto se komaraca tice, nista prostije od Autana, nikakva nauka.
 
posto sam odrasla na selu, znam kako buva izgleda, a videla sam ih par puta i na mojim nogama. Par sam rucno ubila.
Ako ti naslikam tufnice od ujeda, hoces li mi onda verovati da ujedaju?
Znam i ja da ne idu na ljude, ali se nastanile u tepisima, pa iskoce da prezalogaje i onda se uredno vrate.
btw. hvala na odgovoru!
 
Inace, za autan se apsolutno slazem, ali mu je dejstvo samo 4-5 sati (onaj za decu).
Ne mogu klince da budim posle 5 sati da ih ponovo mazem, pa sam uzela zujalicu kikovu da kombinujem sa Autanom.
I opet sam nasla komarca malisi pored uzglavlja.
 
buve ujedaju i te kako.
kupi front line i zapraši kuću, prskalicom.
tri puta na po nedelju dana.
bićeš mirna do sledećih mačiča:p
 
Neostomosan ampule sam ja koristila za preventivno pranje kucice od moje kuce dobrice. To jeste za zatvorene prostore i ne ispira se....ali naveli su mi da je za kucice za pse, stale...
Pitaj u nekoliko apoteka za bezbednost, za svaki slucaj
 
Imali smo i mi isti problem. Prvo smo zvali dezinsekciju koja nas je odrala sa 3000 dinara, posle nedelju dana opet buve, onda smo u poljoprivrednoj apoteci kupili neku tecnost za 120 dinara , poprskali i za nedelju dana su se opet pojavile.
Dosla neka baba i rekla " znas onaj beli prasak vajgon ? e to je dobro" Kupili ga u prodavnici za 70 dinara, posuli sve tepihe, za par sati usisali i nikad vise buve nisu dosle. To cini mi se pravi hemofarm iz vrsca, okrugla kutija sa nacrtanim mravima i bubama.
 
Ja sam dovlačila svakakve mačke u kuću i nikad nismo nijednu buvu zatekli niti me je ujela...
A Frontline se ne prodaje više u pet shopovima nego valjda samo kod veterinara.
 
Uvece kad polegnu ukucani "napuderisi " NEOPITROIDOM sve sto mislis da treba izmedju ostalog i tepihe, pa ujutru sve lepo usisaj i neces imati problema. Inace nije stetan za toplokrvne. Btw buve ujedaju i te kako i nemogu da razumem kako ih delite na macje i one od psa , sve su to iste buve i ostavljaju malu crvenu tufnicu posle ujeda.
 
za sada sam izbacila tepihe i dobrano usisala kucu.
Posto je nedelja i ne radi nista, cekam do sutra da nabavim neko resenje...

Frka mi je bilo kakve hemije, posto mi je jedno dete u "jedem sa poda" fazonu.
Prospe smoki na pod, pa onda jede.
Videcu da se iscistimo svi iz kuce makar na dva dana.
 
Ја сам имала пса у стану, који је у пар наврата имао и по коју буву, и никада нису прешле на нас...
Али, једном сам се враћала са неког дужег пута бусом, и у бусу осетим како ме је нешто јако изуједало по бутинама... Бланде су црвене, много јаче сврбе од уједа комараца и много дуже трају, по десетак дана ме сврби исто место уједа... како тих неколико бланди (које су биле као нанизане једна за другом) нису прошле, одем код лекара и он ми каже да је то ујед буве, да је могуће да сам их покупила негде са седишта аутобуса од ко зна кога...
Добијем неку терапију, а после неколико дана и моје дете изуједано исто тако...
Онда сам узела Бајгон (или Вајгон - то је иста ствар) и напрашила мадраце, око кревета и све... После неког времена позвала дубинско усисавање да то усисају, и тако се решила напасти...

Срећом, то је изгледа била само та једна бува коју сам донела... Кажу људи да је ужасно тешко истребити их из куће кад се намноже...
 
_Look_Of_Expectancy_:
O boze kakva preporuka. Frontlineom da prska kucu. Svasta.
Ne znam kolika ti je kuca al za to ces da das jedno 10000 dinara, a pritom Front line nije za kucu nego za zivotinje.
o da!
mislila sam da imaš pojma o buvama:lol:
mačije su napast.
negooo...preporuka je dobra, jer radi.
imam ko čiča fočo od stotinu ljeta iskustva sa buvama.
gajimo ih leti;)

tamo gde ih baš ima radi front line i te kako , pomešan sa vodom.
i ako nij eza kuću nego za životinje-svakako je za buve;)
a tamo gde postoji osnovana sumnja..
radi i mortein-boca na jednu prostoriju.
eto.
tucite gamad da se nenamnože!
 
Izgleda da je nesto do ovih vrucina. Samo nesto leti, zuji, skace.
U polednjih 10 min sam (u kuci) ubila 5 buva, 3 komarca i jednu ogromnu osu (a moze biti cak i strsljen, nikad nisam umela da ih razlikujem).
 
Marge Simpson:
Imali smo i mi isti problem. Prvo smo zvali dezinsekciju koja nas je odrala sa 3000 dinara, posle nedelju dana opet buve.
ovo je prvi razlog protiv dezinsekcije
Drugi je to sto nemam trenutno gde da se iscistim iz kuce sa troje dece ni na jedan dan a kamoli vise.
 
mojoj prijateljici je macak napatio buve u stanu,i znam da je definitivno resila problem-kupila je u apoteci `asepsol` od 1litra(oko 160din.),rastvorila ga po uputstvu,prebrisala je ceo stan sa njim (i tepihe naravno,gde ih je bilo i najvise),i buvama stvarno ni traga...asepsol ostavlja tzv `film` na prebrisanoj povrsini koji traje i narednih par dana.
 

Back
Top