Christopher Nolan

Garfield_Mo

Zainteresovan član
Poruka
171
Po meni najbolji od novije generacije redatelja.Ima samo 5 filmova,ali svaki od tih 5 filmova je ... strasno dobar.

Following (1998)
Memento (2000)
Insomnia (2002/I)
Batman Begins (2005)
The Prestige (2006)

Od Batman-a je napravio najbolji Batman-ov film.
Memento stavljam ga medju top 10 svih vremena
Insomnia sa legendarinim Al Pacino i uvjek dobrim Robin Williams nije mogao pogrjestiti.
The Prestige (2006) po meni najbolji film 2006
Following (1998) to mu je prvi film i stvarno svaka cast

Sta reci.Covjek zna svoj posao i obavlja ga vise nego dobro.
Ne znam jeste li gledali sta od ovih filmova, i zanima me sta mislite o njima i o Christopher Nolan-u kao redatelju
 
Gledala sam sve osim Following, i nista me nije oborilo sa nogu: Prestiz je bio OK za gledanje, ali sa dosta propusta - nisam fatala beleske dok sam gledala, pa ne mogu da ti kazem tacno na sta mislim, al mi je delovao nekako nedoradjeno - Betmen Begins mi se uopste nije svideo - nije mi se svideo scenario :) - Insomni ja bila OK - mislim pa naravno, Al Pacino - a Memento mi nista ne znaci... Verovatno je covek OK reziser, ne znam, ali ne bih ga bas nesto izdvajala...
 
Da li ima priliku da cita "milione" scenarija ili sta je vec u pitanju ali za "kratko vreme" je svoje ime dao fenomenalnim filmovima ("Memento" _ "Batman Begins") ?!

Sto se tice Batmana, iskreno ocekujem da ce "THE DARK NIGHT" biti najbolji film ikada snimljen o Batmanu.
Joel Schumacher je od njega (Batmana) napravio sra**e. Nolan ga "vratio u zivot".
Od "The Dark Knight" ocekujem nesto najbolje sto se Batmana tice...
 
FORSETI:
Da li ima priliku da cita "milione" scenarija ili sta je vec u pitanju ali za "kratko vreme" je svoje ime dao fenomenalnim filmovima ("Memento" _ "Batman Begins") ?!

Sto se tice Batmana, iskreno ocekujem da ce "THE DARK NIGHT" biti najbolji film ikada snimljen o Batmanu.
Joel Schumacher je od njega (Batmana) napravio sra**e. Nolan ga "vratio u zivot".
Od "The Dark Knight" ocekujem nesto najbolje sto se Batmana tice...

Slazem se s tim.Kad je izasao Batman & Robin nisam mogao da vjerujem da moze biti onako los iako ni Batman Forever nije nesto puno bolji.Joel Schumacher je zivi dokaz da dobri glumci uvjek ne cine dobar film.
Kad je izlazio Batman Begins bio sam pravo skeptican.Nakon onakvih Batman-ovih filmova nije mi se dao gledati, dok ga ljudi nisu poceli hvaliti.I to je Batman koji sam dugo cekao.Sto se tice The Dark Knight ima jos dok on ne izadje.Nadam se da ce biti dobar.Posto je Christopher Nolan napisao i prica za taj film
 
samo prvi nisam gledala ili bar mislim da nisam :confused:
od svega navedenog, jedino memento izdvajam kao jedan od najboljih filmova uopste, a Insomnia: teško razočaranje, jer je sve već viđeno (osim Robin kao zlikovac što je skroz 8-) ) Prestige isto! Potencijal u priči, zapletu koji je do samog kraja banalizovan do gole patetike. Verovatno sam ja kriva jer često tražim od filmova neko pomeranje granica, što u ovim nisam videla, a očekivala sam posle Mementa.
jedino me Amenabar u tom smislu još nije razočarao
 
Ja te ocene uzimam na imdb uzimam sa rezervom. Ljudi gotive i Titanik, pa to ne znaci da je Titanik dobar film.
Definitivno, Nolanov najbolji film je Memento.
Ostali filmovi su u najmanju ruku solidni. Jedini ocigledan nedostatak koji sam mogao da uocim jesu akcione scene koje je veoma lose odradio u Betmenu.
 
Uzimam i ja, ali ipak... Kao prvo Titanik i nije pretjerano dobro ocjenjen.Ima 7,1, a drugo ne mozes reci ni da je los.Ipak to je film koji je osvojio mislim 11 oskarai film u istoriji koji je najvise zaradio ($1,835,300,000) tako da ... Mozes ga volite ili ne voliti, ali kad uzmes sve u obzir ipak mora da nesto vrijedi.
 
Garfield_Mo:
Uzimam i ja, ali ipak... Kao prvo Titanik i nije pretjerano dobro ocjenjen.Ima 7,1, a drugo ne mozes reci ni da je los.Ipak to je film koji je osvojio mislim 11 oskarai film u istoriji koji je najvise zaradio ($1,835,300,000) tako da ... Mozes ga volite ili ne voliti, ali kad uzmes sve u obzir ipak mora da nesto vrijedi.
Slazem se sa tobom,Titanik treba da ima mnogo vecu ocjenu.
 
samo prvi nisam gledala ili bar mislim da nisam :confused:
od svega navedenog, jedino memento izdvajam kao jedan od najboljih filmova uopste, a Insomnia: teško razočaranje, jer je sve već viđeno (osim Robin kao zlikovac što je skroz 8-) ) Prestige isto! Potencijal u priči, zapletu koji je do samog kraja banalizovan do gole patetike. Verovatno sam ja kriva jer često tražim od filmova neko pomeranje granica, što u ovim nisam videla, a očekivala sam posle Mementa.
jedino me Amenabar u tom smislu još nije razočarao

Nolanovi filmovi su apsolutno nepredvidljivi do samog kraja."Prestige" je remek delo i apsolutno se ne slazem sa tom tvojom konstatacijom.Zaplet je fantastican i nema,ama bas nikakvu crtu banalnosti,a tek kraj filma... :worth::worth::worth: Naravno ti imas svoj ukus,ja svoj,ali po meni je Nolan jedan od najboljih reditelja mladje garde u Holivudu
 
Meni je Nolan užasno pretenciozan i dosadan, dijalozi su mu prepuni ekspozicije i gotovo svi likovi se svode na skice, a posebno me nerviraju njegovi (predvidljivi) obrti u zapletu u stilu Najta Šajamalana. Najgori mu je Betmen počinje, koji je tek za nijansu bolji u odnosu na Šumaherovu verziju.
 
Meni je Nolan užasno pretenciozan i dosadan, dijalozi su mu prepuni ekspozicije i gotovo svi likovi se svode na skice, a posebno me nerviraju njegovi (predvidljivi) obrti u zapletu u stilu Najta Šajamalana. Najgori mu je Betmen počinje, koji je tek za nijansu bolji u odnosu na Šumaherovu verziju.

Za Betmena ne mogu da pricam,jer ga nisam gledao,ali za ostalo ti konstatacije ne stoje.Pogotovo sto se tice zapleta.Ali opet ponavljam,svako ima pravo na svoje misljenje ;)
 
Poslednja izmena:
Covjek je stvarno genije.Meni se stvarno svidjaju njegovi filmova, ali izgleda da prolaze opcenito kod publike.

The Dark Knight je 4 po zaradi svih vremena (T$1,001,921,825).Nadam se da ce

Nadam se da ce i Inception (2010) biti dobar.Ima dobru glumacku postavu (Leonardo DiCaprio, Michael Caine, Tom Berenger...)
 
Denkerk i Memento su precenjeni filmovi, ne kazem da su losi, samo ih je publika precenila...
Interstellar je super..

Vec sam negde napisao, Nolan kao reditelj nije nista posebno, scenariji su mu dobri, ali to su uglavnom originalne ideje njegovog brata.
Dobro je sto postoji jer bez njega Holivud bi u 21. veku bio sa 10 blokbastera manje, ali da je sad neki genijalac, nije.
 

Back
Top