Clamidiya u trudnoci

veneraopet

Početnik
Poruka
6
Ja sam vec u treci mesec u trudnoci i pre jedno mesec dana sam prokrvavila i celo vreme ginekolog nece da mi uzme briseve a ovo mi je druga trudnoca i ja znam kako to ide.I sad na moj zahtev obavila sam briseve i otkrila sam da imam Clamidiyu.Stvarno mi je tesko jer pre trudnoce obavila sam sve briseve i na Rapid testu uspostavilo se da imam Clamidiyu ali samo kao trag a ne i u krvi.I to sam lecila pa onda sam zatrudnela.Ali mi doctor nije reko da i moj partner treba da se leci pa sad otkrili smo (normalno) da i on ima Clamidiju.I izbezumeni smo jer ne mogu da primam antibiotike plod sad formira vitalne organe i razmisljam dali je najbolje da abortiram.Stvarno ne znam kako ce sve ovo da utice na plod.
I sigurno ima neke druge testove jer sam citala da ima a kod nas su samo test sa brisom-Rapid test,krvlju i ne znam kako ali mom partneru su testirali urinu.Pomoc treba mi odgovori brzoooooooooo
 
nemam iskustva sa tim, ja sam imala esarihu...u brisu u 15 nedelji i pila antibiotike...
Sto se tice antibiotika postoje lekovi koji su odbreni za trudnice,izmedju ostalog pentraxil cefalexun odobreni od strane FDA.
Moj savet ti je da se sto pre konsultujes sa lekarom i krenes sa terapijom.
 
Koliko sam ja upucena (ja sam babica),klamidija ne moze direktno nauditi tvom detetu dok je u stomaku,jer cepic u grlicu sprecava da se infekcija prenese u uterus.Beba se normalno razvija,a jedina opasnost po bebu je ta sto klamidija moze u toku porodjaja da inficira bebine oci ili da izazove upalu pluca kod novorodjenceta (klamidijom se inficira 20-50% beba od zarazenih majki).Dobro se raspitaj,poseti vise lekara,ne zadrzavaj se samo na misljenju jednog.Ja bih na tvom mestu iskljucila abortus kao opciju.
Ukoliko se beba zarazi u toku porodjaja,u roku od deset dana nakon porodjaja bebi oteknu kapci i oci pocrvene kao da ima konjuktivitis.A sto se upale pluca tice ona se javi od 3-6 nedelja nakon porodjaja.
Premda ja se iskreno nadam da ces se ti do porodjaja vec izleciti,jer tek si na pocetku trudnoce.Beba je zasticena,nece joj klamidija poremetiti razvoj organa.Prava opasnost po bebu nastaje porodjajem,koji je kod ove infekcije obicno prevremen.
 
Zaboravila sam da kazem najvaznije,a to je da se klamidija u trudnoci leci Eritromicinom ili Amoksicilinom.Ovi antibiotici se obicno uzimaju jednom dnevno nedelju dana,i oko 90% zena se izleci.Preporucuje se da se trece nedelje nakon terapije zena ponovo testira.
Srecno!
 
Ne bih se bas slozila, hlamidija i ureaplazma su vrlo cesto uzrocnici i prevremenih porodjaja i spontanih pobacaja.
Naravno postoje lekovi kojima se moze leciti, eritromicin je jedan od njih ali terapija mora da bude i jaka i dovoljna duga.
U svakom slucaju savetujem lecenje, no to lecenje mora da bude istovremeno kod oba supruznika.
Ne treba razmisljati o abortusu nego se lepo posavetuje sa svojim ginekologom.
Gde zivis?
 
Hvala vam na odgovoru o Clamidiyi ali se bojim da je sad pre rano za da pijem antibiotike ili mozda ne sta ja znam bas sam laik za medicinu.Danas sam dala da mi ispitaju dali nosim ovu bacteriju i u krvi pa tek posle da pocnem sa lekarstvama jer sam je otkrila preko brisa.
Hvala lepa
 
Zivim u Macedoniji i savetovala sam se sa doctorom jos odma ali mi je rekao da pre 15-17 nedelje uzimanje antibiotika je rizicno zato sto tad se formiraju organi deteta.A ja vec imam takvo iskustvo i stvarno sam uplasena prvo dete mi se rodilo sa tri rupama u srcu(koje zahvaljujuci bogom)posle 6 meseci su se zatvorile ali svi lekari su me pitali dali u prvih meseci trudnoce sam pila antibiotike a ja nisam ih pila i nikad ih ne pijam takva sam osoba protivim se lekovima.I bas meni sad se ovo desava.Ali ok mislim i nadam se da ce sve dobro da zavrsi.
Hvala svima opet na savetima
 

Back
Top