Dalje nechesh mochi!

PRIMUS

Domaćin
Poruka
4.126
Filaret ne može u Crnu Goru
20. jul 2007. | 10:46 | Izvor: Beta
Podgorica -- MUP Crne Gore potvrdio da je vladika Filaret sprečen da uđe u tu zemlju jer se nalazi na spisku pomagača optuženima za ratne zločine.

Portparol Uprave policije Tamara Popović objasnila je da je vladika Filaret 8. jula vraćen sa graničnog prelaza Ranče kod Pljevalja, na osnovu obaveza iz domena saradnje sa Međunarodnim sudom za ratne zločine u Hagu.

Te obaveze nalažu preduzimanje restriktivnih mera za osobe koje su naklonjene optuženima za ratne zločine.

Sedište vladike Filareta je u manastiru Mileševa kod Prijepolja, a njegova eparhija obuhvata i severni deo Crne Gore.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tako se to radi..chisto i sterilno..
 
nesha taxista:
Od kad su sveštenici službena lica?

Е, Нешо, НЕшо......почињем да те сажаљевам ..... ти подржаваш оне ликове КОЈИ НЕ ДОЗВОЉАВАЈУ Владики да обиђе своју епархију...... јадан си......... и због таквих као што си ти је нама Србима овако ужасно лоше као што јесте.......
 
Не спадам у љубитеље "лика и дела" владике Филарета. Штавише, управо супротно. Имам о њему негативно мишљење.

Али, баш ме интересује шта им је то, тај "списак помагача оптуженима за ратне злочине".

По којој основи се такви "спискови" формирају?

Дакле, пука политичка ствар.
 
eremita:
Е, Нешо, НЕшо......почињем да те сажаљевам ..... ти подржаваш оне ликове КОЈИ НЕ ДОЗВОЉАВАЈУ Владики да обиђе своју епархију...... јадан си......... и због таквих као што си ти је нама Србима овако ужасно лоше као што јесте.......

Mozda je mislio da su sluzbena lica samo ona koja pripadaju: DB,BIA,VBA, Milicija ili Policija,UMNIK,KFOR i ima toga puno racaku, dok SPC po takvom shvatanju nema sluzbena lica. ;) :lol:
 
Norma Kampl:
Не спадам у љубитеље "лика и дела" владике Филарета. Штавише, управо супротно. Имам о њему негативно мишљење.

Али, баш ме интересује шта им је то, тај "списак помагача оптуженима за ратне злочине".

По којој основи се такви "спискови" формирају?

Дакле, пука политичка ствар.
ne bih bas rekao da je to samo politicka stvar. a narocito o tom Filaretu se svasta prica. bio je blizu hapsenja zbog pomaganja u skrivcanju ali je to izgleda malo poznato
 
eremita:
Е, Нешо, НЕшо......почињем да те сажаљевам ..... ти подржаваш оне ликове КОЈИ НЕ ДОЗВОЉАВАЈУ Владики да обиђе своју епархију...... јадан си......... и због таквих као што си ти је нама Србима овако ужасно лоше као што јесте.......
Nikog ja ne podržavam, samo navodim da je pominjanje sveštenika kao službenog lica glupost.
malaaleja:
Mozda je mislio da su sluzbena lica samo ona koja pripadaju: DB,BIA,VBA, Milicija ili Policija,UMNIK,KFOR i ima toga puno racaku, dok SPC po takvom shvatanju nema sluzbena lica. ;) :lol:
Mislio sam na one koji se po zakonu tako vode. Sveštenici tu ne spadaju. To što je on nosio onomad mitraljez ne menja stvari.
 
Kartman:
ne bih bas rekao da je to samo politicka stvar. a narocito o tom Filaretu se svasta prica. bio je blizu hapsenja zbog pomaganja u skrivcanju ali je to izgleda malo poznato
Да, стварно.

Ништа ми није глупље него то, непроверено - "прича се".

За СВЕ, па тако и у овом случају.
 
1. За неуке, каже се Владика Филарет!
2. Ко оптужује Владику без доказа има велику казну пред Богом!
3. Владика Филарет је доста помагао Р.С(хум.помоћ и сл)
 
Ja inače imam loše mišljenje o sveštenicima koji se parčaju u politiku, oni moraju biti iznad toga, ako ne žele podele u svom narodu, time što će veličati ili osuđivati neke od ovih naših haških "zvezda". Neka se drže Boga, krštenja, popularizacije i približavanje vere vernicima i grade hramove. Politiku po strani.
 
filatelista:
Ja inače imam loše mišljenje o sveštenicima koji se parčaju u politiku, oni moraju biti iznad toga, ako ne žele podele u svom narodu, time što će veličati ili osuđivati neke od ovih naših haških "zvezda". Neka se drže Boga, krštenja, popularizacije i približavanje vere vernicima i grade hramove. Politiku po strani.

Sve je to lepo, ali ZABRANITI čoveku da uđe u CG samo zato što "misle" (jer, šta je to ako ne nečije mišljenje) da pomaže haškim optuženicima ? :shock:

U stilu Del Ponte - proveriti sve Karadžiće u CG...Eno ga Mima, pustio bradu da ga ne poznaju u Budvi... :lol:
 
Karlito Brigante:
Crnogorci su taman 100 godina daleko od svojih predaka,i moral im se okrenuo za 180 stepeni.I to je sve što ima da se kaže o njima.
Црногорци ДА!
Али Срби из Ц.Г њих 45 % у Ц.Г НЕ! То су остали ПРАВИ,ПРАВОСЛАВЦИ И СРБИ!
Како их је Владика Његош описивао!
 
filatelista:
Ja inače imam loše mišljenje o sveštenicima koji se parčaju u politiku, oni moraju biti iznad toga, ako ne žele podele u svom narodu, time što će veličati ili osuđivati neke od ovih naših haških "zvezda". Neka se drže Boga, krštenja, popularizacije i približavanje vere vernicima i grade hramove. Politiku po strani.
Пази, то је у принципу тако.

Али, овде се и не ради толико о конкретној личности, колико о критеријумима за прављење некаквих спискова, који су заправо врло непоуздани и непроверени.
Састављени, како изгледа, на основу "рекла - казала", и нечиеј "слободне процене".
Која је, дакако, већ и по дефиницији не далеко од - манипулације, и политизовања.

Користе исте методе, као и свештеници из почетне премисе твог поста.
 
Norma Kampl:
Пази, то је у принципу тако.

Али, овде се и не ради толико о конкретној личности, колико о критеријумима за прављење некаквих спискова, који су заправо врло непоуздани и непроверени.
Састављени, како изгледа, на основу "рекла - казала", и нечиеј "слободне процене".
Која је, дакако, већ и по дефиницији не далеко од - манипулације, и политизовања.

Користе исте методе, као и свештеници из почетне премисе твог поста.
Filaret je odavno persona non grata, samo se traži povod i nisu mu mogli ništa dok je bila SCG, jasno da je politika u tome. Sada će protivnici istog tapšati po ramenu CG, a istomišljenici govoriti da je na delu povampireni ustaški režim :roll:
 

Back
Top