Brzi ADSL za iste pare ???

A zasto da ne? Ne daju oni time bog zna sta, samo sto mi nismo navikli na takve poteze pa nam njihovo malo izgleda kao jako mnogo! U Zrenjaninu od pre dva meseca funkcionise adsl i od tada su neki provajderi duplirali brzinu za wirelles a cena ostala ista, sve je to konkurencija!!! Pa nece valjda 10 godina drzati ovu brzinu?!
 
Ko ovde prica o Svedskoj?
Meni je bas super sto upload ostaje isti.
Ima ljudi koji internet koriste za posao i neke pametnije stvari nego sto je nabijanje upload statusa na privatnim trackerima. Sto se mene tice, mogu i da smanje upload za pola, meni bi bilo sasvim dovoljno.
 
Corto Malteze:
licno sam se zeshce smorio skoro, kada mi se drug
koji zivi u amsterdamu pohvalio
kako kuci ima adsl vezu sa 3gbs protokom
sto je u odnosu na mojih 256 kbs fascinantno
kaze nema paketa ispod 1000 mbs
auuuuu :D

Dechko ti neznash shta prichash....
-1 gb/s = 1000 mb/s lol
-ne znam koju plocha ima na LAN-u 3 gb/s lol
-8b = 1B = osam bit-a jednako je jedan bajt lol
:lol:
 
ArkantoS-Vrbas:
U Svedskoj, bar sto mi drug kaze, imaju broadband 10mbps (kaze da brzina NE VARIRA, stalno je 1.25mB/s download.... Cena: 25E / mesecno (ko kod nas ADSL 512/128)

To je ADSL2. ADSL ide do 8 Mb/s. ;) Ne mora se upoređivati sa Švedskom. Dovoljno je pogledati cene i brzine u Mađarskoj i sve je jasno.

Agent Orange:
Smrdi ovde nesto debelo.
Telekom=drzava da radi na svoju stetu? Kao sto rekoh - smrdi meni tu nesto debelo...

Neko je još pre koji mesec na ES forumu napisao da EU zahteva da se povećaju brzine širokopojasnog interneta i da će se to dogoditi polovinom godine. Istina ili ne, ne znam.

ArkantoS-Vrbas:
3mb/s je malo za sve drzave sem za ovu nasu :)

ADSL manje-više svuda startuje sa brzinama 1 ili 1,5 Mb/s u Evropi.
 
Corto Malteze:
licno sam se zeshce smorio skoro, kada mi se drug
koji zivi u amsterdamu pohvalio
kako kuci ima adsl vezu sa 3gbs protokom
sto je u odnosu na mojih 256 kbs fascinantno
kaze nema paketa ispod 1000 mbs
auuuuu :D
Mislim da nisi dobro cuo ili ti je drug u Amsterdamu duvao travku dok ste pricali. Mora da je govorio o 3TBps, to je vec realnije.
 
o cemu smo sve pricali vise se i ne secam
ali, sve u svemu bio je to diwan jedan susret
posle duzeg vremena
bili smo mi, ja mislim i na vecem protoku od 3Gbs-a :lol:

u pravu ste sirim dezinformacije, ah tesko je ne znanje :D
u pitanju je optika- vrlo dostupna tamo :D
 

Back
Top