Radikalsko negiranje Srebrenice

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
......

Radikalsko negiranje Srebrenice
20. jul 2007. | 20:04 | Izvor: B92, FoNet
Beograd -- "Dok sam živ neka mi niko ne govori da su Radovan Karadžić i Ratko Mladić zločinci", izjavio Tomislav Nikolić.

"Onda bi morali i da me ubede da hodam na četiri noge", izjavio je večeras zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić, otvarajući skup pod nazivom "Istina o Srebrenici", na kome je negirao zločine i genocid u Srebrenici i brat haškog optuženika Radovana Karadžića.

Nikolić je rekao da je dosta sa svaljivanjem krivice na srpski narod. "Dosta više, nismo mi najgori, već najbolji narod na svetu. Nemojte da naše najhrabrije stavljate na stub srama, to nisu zaslužili", rekao je on na skupu u Domu sindikata u Beogradu.

Luka Karadžić, brat haškog optuženika Radovana Karadžića, rekao je da je Srebrenicia najveća laž i prevara onih koji su zavadili narode na prostoru bivše SFR Jugoslavije.

Karadžić je rekao da za četiri godine rata u BiH nije bilo velikih ratnih zločina, pa je pred kraj "izmišljena Srebrenica" i to uz pomoć, kako je rekao, francuske obaveštajne službe.

Nikolić je rekao da "izdajnička i poltronska vlast hapsi junake i šalje ih dželatima", ali neće to još dugo činiti jer će radikali doći na vlast.

Književnica Ljiljana Bulatović ustvrdila je da Ratko Mladić i Radovan Karadžić ne razmišljaju o predaji, iako nije navela odakle joj ta informacija.

doduse neki idu i sami, ali ne znam zasto
 
Ha-Nocri:
Pa jeste, samo ne mislim da je stanje u okolnim zemljama i na Kosovu mnogo bolje.
Naravno da jeste!
U Bosni i Hercegovini vladaju partije centra(SDA i Stranka za BiH), i umjerena desnica(HDZ, PDP) i nešto čudno ni tamo ni ovamo(SNSD)!
U Hrvatskoj vlada umjerena desnica HDZ-a!
U Crnoj Gori ljevica (DPS i SDP)!
Nigdje radikali....
 
adem_ks:
iskreno ne verujem da je tako. npr. ako lider PDK-a [druga partija na kosovu] i bivsi komesar UCK-a kaze da nije za samostalno proglasenje nezavisnog kosova onda....
Pa ja znam da je Srpska vlast napravila najvise sranja 90-ih prema drugim narodima i sada nas oni vide kao sto smo mi Nemce posle II SR, mozda malo blaze, to ti mozes posvedociti. I znam da mi imamo ostataka toga jos jako puno u nasim zivotima, ali ja takodje znam da ekonomska razvijenost jedne zemlje zavisi od svesti ljudi koji u njoj zive.
 
Ha-Nocri:
Pa ja znam da je Srpska vlast napravila najvise sranja 90-ih prema drugim narodima i sada nas oni vide kao sto smo mi Nemce posle II SR, mozda malo blaze, to ti mozes posvedociti. I znam da mi imamo ostataka toga jos jako puno u nasim zivotima, ali ja takodje znam da ekonomska razvijenost jedne zemlje zavisi od svesti ljudi koji u njoj zive.

ne govorim o tome koliko npr. vas mrzimo nakon tih sranja ili sl.
ali zaista nemamo niti 10% vasih radikalcica
 
Ha-Nocri:
Pa jeste, samo ne mislim da je stanje u okolnim zemljama i na Kosovu mnogo bolje.

mislim da grijesis...U Hrvatskoj je HSP bio krajnje desni i s obzirom da nemoze prikupiti ni 10 % glasova mijenja se u konzervativno desu stranku (nesto poput CSU).. cak ni oni nisu nikada govorili o Velikoj Hrvatskoj i slicne nebuloze...stranka poput radikala ne postoji u Hrvatskoj, a kad i bi mislim da nebi dobila vise od 2-3%
 
Bošnjak:
Naravno da jeste!
U Bosni i Hercegovini vladaju partije centra(SDA i Stranka za BiH), i umjerena desnica(HDZ, PDP) i nešto čudno ni tamo ni ovamo(SNSD)!
U Hrvatskoj vlada umjerena desnica HDZ-a!
U Crnoj Gori ljevica (DPS i SDP)!
Nigdje radikali....
A koliko od tih partija na vlasti prica da je Oluja bila legitimna recimo? Zna se ko je bio HDZ. Od kada su dosli na vlast su potpuno drugaciji, to stoji. O politickom stanju u Bosni stvarno ne znam puno. Isto vazi i za Kosovo. Zbog toga su verovatno krivi nasi mediji...
 
Ha-Nocri:
Pa ja znam da je Srpska vlast napravila najvise sranja 90-ih prema drugim narodima i sada nas oni vide kao sto smo mi Nemce posle II SR, mozda malo blaze, to ti mozes posvedociti. I znam da mi imamo ostataka toga jos jako puno u nasim zivotima, ali ja takodje znam da ekonomska razvijenost jedne zemlje zavisi od svesti ljudi koji u njoj zive.

izvini, ne samo srpska vlast nego i dio srpskog naroda...
 
licno mislim da je naveca sramota srbije sto ima tih 30 %... mnoga bi se pitanja resila brze, bolje, sa vise kompromisa na obe strane itd. kada bi ih bilo manje. ne mislim samo na kosovo, vec uopste. jos ako nedaj boze pobede... ne bih pozeleo biti u vasoj kozi tada
 
fuuuuuuuuuuu, al' smrdi na ovom threadu.......nije ni cudo:
toliko mnogo.....na tako malom prostoru :roll:

pa ovde mozda jedino nijagara pomogne...valjda ce ih SVE odneti do jutra :roll:
Niagara_pakavs2.jpg
 
Ha-Nocri:
A koliko od tih partija na vlasti prica da je Oluja bila legitimna recimo? Zna se ko je bio HDZ. Od kada su dosli na vlast su potpuno drugaciji, to stoji. O politickom stanju u Bosni stvarno ne znam puno. Isto vazi i za Kosovo. Zbog toga su verovatno krivi nasi mediji...

svaka stranka u Hrvatskoj smatra Oluju legitimnom, ali ne i ono sto se, nepotrebno. dogadalo nakon nje, to su bili zlocini i za njih se odgovara...ali to ne dovodi u sumnju legitimnost Oluje
 
adem_ks:
licno mislim da je naveca sramota srbije sto ima tih 30 %... mnoga bi se pitanja resila brze, bolje, sa vise kompromisa na obe strane itd. kada bi ih bilo manje. ne mislim samo na kosovo, vec uopste. jos ako nedaj boze pobede... ne bih pozeleo biti u vasoj kozi tada
Pa jeste, tu se slazem i nema potrebe to meni da pricas :)

Ali to se ne moze odjednom pocistiti. Nista se ne radi preko noci. Moglo je dosta brze, ali se to ne svidja mnogima. Zato su nam i ubili "coveka s' vizijom pa sad' supu husamo viljuskom" (Marcelo)
 

Back
Top