UNAPRED ZAHVALNA

tedi

Početnik
Poruka
3
Volela bih da mi neko objasni pojmove kao sto su hosting, domen... Naime POTPUNO mi je nejasna faza koje nastupa nakon zavrsenog sajta. Nista ne znam o tome. Koliko sve to moze da kosta? Vidim da ponesto tu moze biti i besplatno ali mi nije jasno sta i da li to onda ima neke nedostatke? Koje? Molim nekog strpljivog i ljubaznog da mi objasni step by step.
Cemu sluze Fireworks
Director
ColdFusion
Freehand
TopStyle
Audiograbber
Sound Forge
 
hostovati prezentaciju - uploadovati je na neki http server tako da je vidljiva iz celog sveta...

domen - recimo www.krstarica.co.yu --> .yu je domen za nasu zemlju, co jedan njegov poddomen i prakticno ako ides na levo iza svake tacke je sledeci poddomen. domen mozes slobodno da shvatis i kao naziv tvog sajta

Ima hostinga i domena za dzabaka. Ono sto je mana ovog hostinga je to sto serveri lepe svoje reklame (pop-up, frejmovi, baneri...) bna tvoju prezentaciju. Njima je to nacin da zarade a tvojim klijentima dosada i uz to im znatno usporava ucitavanje iste. Prednost ovog hostinga je prilicno primamaljiva cena:-)

Sve ove aplikacije nameju bas mnogo zajednickog... A sta te konkretno interesuje, neka aplikacija koja ima veze sa pravljenjem web strana?
 
Posto je prvi deo pitanja odgovoren, evo ti cemu sluze programi koje si navela:

Fireworks - Generalno, editor rasterskih slika, sa nekim opcijama eksporta za web. Nesto slicno 'osiromasenom' Photoshop-u, odnosno paketu koji ide uz njega: ImageReady
Director - Aplikacija za izradu prezentacija. Najvise se koristi za izradu prezentacija koje idu na CD-u, jer je sam plugin 3 MB, a i .dcr fajlovi umeju podosta da budu veliki, pa se ne koristi preterano na Web-u
ColdFusion - Backend Markup programski jezik. Vrlo nepraktican, slab i spor, tako da ga ne bih preporucio.
Freehand - Macromedia-in pokusaj da naprave editor vektorske grafike. Daleko je slabiji od lidera na tom polju: Adobe Illustrator-a, i retko ko ga koristi.
TopStyle - Prvi put cuo
Audiograbber - Program za ripovanje muzike sa diskova.
Sound Forge - Trenutno najbolji editor zvucnih zapisa.

to je to...
 
sve ste lepo rekli,a kako da se moj ili ciji vec sajt vidi iz kako neko rece celog sveta-ako mozete da mo to kazete bas bi bilo lepo od vas?i mozete mi reci tu free verziju-za probu?molim vas :D
 
neuka:
sve ste lepo rekli,a kako da se moj ili ciji vec sajt vidi iz kako neko rece celog sveta-ako mozete da mo to kazete bas bi bilo lepo od vas?i mozete mi reci tu free verziju-za probu?molim vas :D
Napravi svoj sajt na masini kod kuce, skokni na www.google.com i potrazi neki od milion servera koji nudi Web Hosting za dz. (evo ti neki www.geocities.com www.tripod.com www.dzaba.com)
Onda se lepo registruj i uploaduj svoj sajt i to je od prilike to....
 

Back
Top