trebam odgovor pod hitno

stvorena_za_tebe

Početnik
Poruka
3
cao svima,
imam 19 i po godina i skoro sam prvi put spavala sa deckom.I meni i njemu je bilo prvi put.
Prvi put kad smo spavali, nismo koristili zastitu al nije ni svrsio u mene...pazio je,al opet smo se bojali i uradila sam test i bio je negativan.Poslije toga nam se osladilo pa smo ucestali skoro svaki drugi dan i ponekad koristimo zastitu al nije neko uzivanje kao bez.I do sad kad god smo bez zastite spavali nikad nije svrsio u mene.I na vrijeme mi je bila menstruacija....ovaj mjesec mi kasni menstruacija i sad svaki put imam bol pri dnu stomaka kad mi ga stavi.Pravo jaku bol,jer i kad izvadi mene zna boliti cijeli dan.Ziga pravo.Nismo spavali ima 20-ak dana i sad me ne boli.Al se bojim sto mi kasni mjesecnica i imam osjecaj da mi je pi... nenormalno crvena i kao neki svrab se pojavio.
Da idem ginekologu,nema sile.Starci mi ne znaju za ovo i stvarno ne znam sta bi moglo biti.
 
E, devojko...stvarno ne mogu da verujem sta citam.
Prvi put spavala sa deckom...nismo koristili zastitu!!!!!
Da idem ginekologu, nema sile. Starci mi ne znaju za ovo...!!!!!!!

Pa znas sta...leci se onda ovde na forumu ako mislis da je to pametnije resenje.
I da...nemoj ni ubuduce da koristis zastitu...Ma koji ce ti to djavo...nije to taj osecaj
Mislim...koja si ti ....
 
Osoba zenskog pola tvojih godina, seksualno aktivna morala bi da prihvati da ce tokom zivota ici na ginekoloske preglede bilo da postoji neki problem bilo da ne postoji. Do kraja zivota.

Seksualno aktivna osoba bi morala da ima svest o mogucoj trudnoci, da ima odgovoran pristup prema svom zdravlju i da ima u vidu da postoje seksualno prenosive bolesti i da tokom odnosa koristi zastitu makar to malo i kvarilo zadovoljstvo.

Starci nemaju nikakvo pravo da ti sole pamet jer si:
- punoletna i nisi bas premlada stupila u odnose
- cak i u slucaju da si trudna i da odlucis ovako ili onako to je tvoj zivot i tvoja odluka
- neko ko je sacekao da mu cerka napuni 19 godina, a da nije uvideo potrebu da joj objasni da zene treba da idu na ginekoloske preglede i neko ko nista svoju cerku nije naucio o kontracepciji do tih godina nema prava ni da se ljuti iako to nije ono sto je pozeljno.

Na pregled idi sa deckom, bice ti lakse.Nikome nisu prijatni ti pregledi, narocito prvi put, ali niko ne ide rado ni kod zubara pa ipak ide...

Dilemu da li si trudna mozes da resis testom (uradi dva za svaki slucaj posto nekad omanu), ali u svakom slucaju treba da odes na pregled zbog tih simptoma koje imas.
 
DA SE UKLJUCIM U PRICU........Tvoji simptomi su zabrinjavajuci bolje ti je otidji kod ginekologa a prije toga pitaj svog dragog osjeca li on kakve simptome poput peckanja,osipa ili neke vrste iscjedka...........moglo bi se raditi o jako agresivnoj bakteriji, a moze biti i bezazlena kontrakcija himenalnog otvora
 
nemas portrebe da se ustrucavas razgovarati sa roditeljima o odlasku kod ginekologa to je sasvim normalnoi, bolje receno sasvim racionalno rjesenje jer samo od sebe te nece proci moze ti se samo zakomplicirati jos vise i dovesti do katastrofalnih posljedica.Nisi se trebala upustati u seksualni odnos ne zasticena to je najveca glupost!Pa zar zelis napraviti sebi problem za citav zivot zbog 10 minuta zadovoljsta..............................Dobro razmisli sta sve stavljas na kocku
 
Замисли да неко напише ово: ''Осећа ми се непријатан мирис распадања из уста, један зуб ми се сломио и сав је црн унутра, кажите ми шта да радим, јако сам забринут, а да идем код зубара - нема шансе!!!???''
Који савет би му дала???

(Не могу да верујем, а кажу да само 5% становништва у Србији користи нет, и то оних образованијих 5%, замислите у ком веку живи тек оних осталих 95%???)
 
... А пре пар година смо се пичили на некој теми о женским правима и многи ме нападоше када сам рекла на ком је нивоу здравствена култура наших жена....
 
moras da ides, zakacila si mozda neku infekciju, ili zaraznu bolest. ako neces kod vaseg lokalnog ginekologa, nadji nekog privatnog u okolini, ima ih sigurno. nemoj da cekas, ginekolog moze da ti prepise i pilule ili preporuci neko drugo kontraceptivno sredstvo, posto vec imas redovne odnose.
razumem da moze da ti bude neprijatno, meni se desilo da su na mom prvom ginekoloskom pregledu (a imala sam 16 godina) sestre iz sluzbe zvale mog oca jedva 5 minuta nakon sto sam usla u ordinaciju, da ga pitaju da nisam trudna...i sta cu kod ginekologa ako nisam. jos me mama pratila ne pregled i cekala me ispred ordinacije. bila sam sokirana bezobrazlukom tih kokosaka, ali sta sad, na prvom mestu je zdravlje. ako si dovoljno odrasla da imas odnose sa deckom, budi odrasla i nemoj da bezis od odgovornosti prema sebi (a mozda i prema nekom detetu u buducnosti)
 
E ne mogu da verujem sta citam... Ne mozes kod ginekologa? A jeli da te pitam... A sta ces da radis kad se budes poradjala? :shock: Ah, da, posto sad neces otici kod ginekologa, moguce je da ti to sto imas izazove strilitet, pa neces morati da brines kako ces kod ginekologa kad zatrudnis. Vid'te vi pametne devojke!
 
Ma cura je garant u frci rekla da nema sanse da ide ginekologu.Malo kad bude razmislila i procitala sta su ljudi ovde napisali shvatice da joj je to jedino resenje.Mislim,normalno je da se javlja frka od prvog odlaska ginekologu,ali samo taj prvi put ce biti nezgodno.Posle ide glatko.Ako si iz beograda preporucila bih ti institut za majku i dete,doktorke su vrlo fine,ali tu je potrebno malo pricekati,a pregled kod privatnog doktorka nije toliko strasno sa cenom,tako da verujem da ces moci da se snadjes za tih 1-2000din,zavisi sta zelis uraditi.ja sta bih preporucila to je ginekoloski pregled i vaginalni.Vrlo je bitno za zenu redovna kontrola reporuduktivnih organa,i redovne kontrole,pogotovu kad postanu seksualno aktivne.Hellen mi je bila tako smesna,ali skroz u pravu.Ako imam temperaturu ici cu doktoru,ali ako mi kasni ciklus,i boli prilikom odnosa necu.Mislim da je to glupo razmisljanje.Ne mora da znaci da je nesto opasno,mislim da neke polne bolesti nisu ako su jedno drugom prvi partneri..A ako vec ti se osladilo bez kondoma,a niste zaprskali do sad,i nije neka prolazna avanturica vec ozbiljna veza,mozes sa tim istim doktorom kod kojeg ces otici na pregled porazgovarati i o pilulama za kontacepciju.Toliko od mene.
 
Nije to Durex play
ali gulivera svakako treba obići.

Nego pored ovog crvenila i svraba, koje definitivno liči na gljivice (ništa strašno, jel), mene bre više muči izostanak menstruacije i bol pri odnosu... odmah mi deluje ko nešto... vanmaterična.. ili nešto. znaće većdoktorke odavde ako zađu.
Idi bre devojko kod ginekologa... nema tog blama u odnosu na sranje u kom možeš da se nađeš =(
 

Back
Top