/ne/Vaspitana buduća Srbija

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ponekad sam se pitao pa kako ih ima toliko, znaci nije da mi smeta sto ih ima vec bas toliko.... mislim na odredjene osobe na ovom sajtu kojima nista ljdsko ili normalno nije "sveto" i naletah na ovaj blog...
nakon ovoga neke su mi stvari jasnije
B92 Blog Željko Mirković
/ne/Vaspitana buduća Srbija


porodica
Juče sam u jednoj dnevnoj novini pročitao da se prema israživanju Unicefa više od 70% dece u Srbiji vaspitava na pogrešan način. Roditelji, naime, primenjuju metode verbalnog i fizičkog kažnjavanja jer za druge ne i znaju jer su i sami tako vaspitavani. Te pogrešne metode ostavljaju različite posledice na ličnost i razvoj dece. Dakle, dobijamo u budućnosti jednu Srbiju sa generacijama koje imaju gomilu frustracija i problema iz kojih se mogu izleći razne socijalne i psihičke bolesti.

Ako su ovi sadašnji ispitanici – roditelji, primenjivali metode vaspitanja kroz koje su i sami prošli, to znači da smo živeli u zemlji poremećenih psiho-socijalnih vrednosti...

...možda je to i jedan od glavnih razloga svega onoga što nas je zadesilo svih ovih godina....

ili je ovaj način vaspitavanja dece samo uslov da se preživi u sredini u kojoj su vladali i vladaju ratovi, kriminal, korupcija, a i sada prvobitna akumulacija kapitala...

Mislim da ovaj podatak Unicefa zavređuje ogromnu pažnju države koja treba da nađe modele kako da u nova vremena u 21. veku ne uđe sa metodama vaspitanja iz 19. veka.

Vreme je za nove ljude...

ali oni se stvaraju u porodici...

a porodicu oblikuje društvo...
 
Kad smo išli kao klinci u selo kod babe i dede ... eh, tamo se neposlušno dete (čitaj: ja) za veća sra.nja tuklo koprivom...ebote, najgore batine u životu :lol: švić,švić dva-triput, u 2sec posla dete mirno k'o bubica...i ne može da zaboravi posle 5min...svrbi k'o sam đavo :lol:

Elem, da se uozbiljim: ako ne mislimo na one drastične slučajeve pravog prebijanja, psihičko i fizičkog zlostavljanja i iživljavanja, ova ocena mi zvuči kao dobar alibi za sve i svašta. I to i kod pojedinca i kod društva, ma mnogo li je.
 
Možda i ima nešto tako kod nas,ali su zato šiptari 100 puta gori.Štancuju decu,i izbace ih na ulicu,posle od njih postaju dileri droge i kriminalci!Dok je bilo Srba učili su ih da dok ne napune 18 godina mogu da kamenuju Srbe,a pošto su maloletni-neće biti kažnjeni.Srećom,Englezi i Ameri imaju patent i za to:ako maloletnici demonstriraju protiv njih,vojnici zaduže drvene palice i ubiju stoku od batina! :lol:
 
Ево савета Душка Радовића о васпитним методама... :-)

Туците своју децу чим приметите
да почињу да личе на вас.

Ако решите све проблеме своје деце,
она неће имати других проблема
сем вас.

Ако већ тучете децу,
туците их без разлога,
јер сви други разлози су глупљи.

Туците децу све док вам не признају
зашто сте их тукли.
 
eremita:
Могу мислити како ти је тешко када видиш шта овде неки пишу....кхм,кхм......




Уопште речено, ти Срби су ужасни...... у односу на вас дивне Шиптаре... :roll:

neki sta pisu je zaista uzas, ja to ne razumem kako mogu ziveti sa tim ako misle i pola od toga. a sto se tebe tice ti ne spadas u tu grupu, ipak nisi takav. ti si vise kao... kako se zvalo ono zanimanje po dvorovima u srednjem veku??? dvorski savetnik??? ne nije drugacije ali ne mogu da se setim
 
adem_ks:
ponekad sam se pitao pa kako ih ima toliko, znaci nije da mi smeta sto ih ima vec bas toliko.... mislim na odredjene osobe na ovom sajtu kojima nista ljdsko ili normalno nije "sveto" i naletah na ovaj blog...
nakon ovoga neke su mi stvari jasnije

Срби из 19 и 18 века су васпитавани на батинама и послушности, и били су далеко васпитанији а и већи људи од данашњих.
Иначе по процентима, сви али готово сви велики људи, научници, војсоковође, пици су потицали из највећим бројем патријахалних, строгих породица.
 
Древна мудрост каже: Батина је из раја изашла! :lol:
maxernstthevirginspankind7.jpg

Max Ernst - The Virgin Spanking the Christ Child before Three Witnesses, 1926

Чак је и мали Христ добијао батине од мајке!
 
Alekasandar3:
Срби из 19 и 18 века су васпитавани на батинама и послушности, и били су далеко васпитанији а и већи људи од данашњих.
Иначе по процентима, сви али готово сви велики људи, научници, војсоковође, пици су потицали из највећим бројем патријахалних, строгих породица.

mozda gresim ali po tvome ispada da vas malo mlate a??? a tamo kazu mnogo, valjda ona anketa nije uzela u obzir mesto gde se vrsilo ispitivanje

ps.licno slazem se sa vecinom sto si naveo
 
ko je pokrenuo temu?
Adem!!!!

pitanja za adema?

1) koliko albanaca na KiM je pismeno?
2) koliko albanaca na KiM je zavrsilo osnovnu skolu?
3) koliko albanaca na KiM je zavrsilo srednju skolu?
4) koliko albanaca na KiM je zavrsilo visu skolu, fakultet?
5) koliko su diplome vasih fakulteta priznate u svetu?
6) koliko su strucnjaci sa vasih fakulteta cenjeni u svetu?
7) dokle ste stigli sa bolonjskim procesom
 
Ma pričajte šta hoćete, Adem sigurno nije u pravu, njihovi su kao bolji, al deca su nam generalno nevaspitana i napuštena. Od onih malih od godinu-dve do pubertetlija. A kažem generalno, zato što sam u toku. Ima svetlih izuzetaka, ali načelno, ovo je tuga gledati šta glupi idioti od roditelja rade s decom. Ili ih "pedagoški" puste da im se po*eru po glavi, ili ih mlate do ludila.

Imam par prijatelja, ne želim da mi dodju u kuću šta imaju od dece - u kakve to budale raste. A oni i srećni - deca su hiperaktivna, to je valjda pozitivno. A bila su normalna deca, nego kreteni polupismeni napravili od dece mentole.

Pa će kad napune 15 da se biju s njima na vratima kad budu iznosili televizore da bi kupili drogu. Najlakši put do toga, samo mu dozvoli da te razbije i vidi da je on tebi šef, a ne obrnuto.
 
Pa nego shta nego su nevaspitana,jer sistem vrednosti je potpuno urushen.
Ali krajnje licemerno je da nas jedan Albanac sa Kosova neshto proziva kad je kod njih 100 puta gore.
Pogledajte samo u basketu...otkazalo 20 kosharkasha....svi zbog najdebilnijih mogucih razloga.
I josh se neka deca javljaju da to opravdavaju...kao drzavi oni nishta ne duguju...ALO?
A shta duguju Spanci,Nemci,Italijani chak i Amerikanci?(imaju kvalifikacoje za Olimpijadu i sve same zvezde NBA-a se odazvale)
 
Enfroz2891.:
Pa nego shta nego su nevaspitana,jer sistem vrednosti je potpuno urushen.
Ali krajnje licemerno je da nas jedan Albanac sa Kosova neshto proziva kad je kod njih 100 puta gore.Pogledajte samo u basketu...otkazalo 20 kosharkasha....svi zbog najdebilnijih mogucih razloga.
I josh se neka deca javljaju da to opravdavaju...kao drzavi oni nishta ne duguju...ALO?
A shta duguju Spanci,Nemci,Italijani chak i Amerikanci?(imaju kvalifikacoje za Olimpijadu i sve same zvezde NBA-a se odazvale)


Pusti Badema, da gledamo mi šta ćemo s našim problemom. Tačno, sistem je potpuno urušen, a to ima veze i sa politikom i sa turbo-folkom i sa kriminalom i sa svim tim stvarima koje su nastale devedesetih.

Da smo 2000. mogli da odjednom živimo kao što smo živeli sedamdesetih i osamdesetih, taj sistem vrednosti ne bi vratili još uvek. Ne vredi, ušlo je u ljude da lažu, da budu nepošteni, da potkradaju svoju državu - ne plaćaju porez. U promilima u Srbiji imaš firme koje porez iskazuju pošteno. Pa šta te onda čudi što ovi klinci kažu da državi ništa ne duguju. Pa mi državu i nemamo već 15 godina - ovo je država? Ovo je *ranje jedno neopevano. Španci, Italijani, Portugalci u svoje gradjane ulažu, država čini da im bude bolje, a ova država je činila 10 godina sve da nas finansijski i mentalno uništi, pa normalno je da su ljudi kivni na državu, na koga će. Ko je Novaku Đokoviću pomogao, da nije država? A sad je Nole idol. Dbar je Nole kad oseća ovu državu kao svoju i kaže da igra za Srbiju. Svaka njemu čast i onim dvema devojkama. Ništa ova država nije uradila za njih.

Koliko puta si čuo da ljudi uče svoju decu da misle nakaradno - uči ga od malih nogu da ne treba da radi, neka tata će, pa jel to normalno, a onda očekujemo da će oni kad napune 18 da budu normalni. Pa neće - što si posejao to i žanješ.

Sami smo krivi, prijatelju, što smo dozvolili da nam deca budu ovakva, zato što ni sami nismo pametni kako da se ponašamo, zato što nas je ova država izludela, mi nismo normalni, na prvom mestu, pa kako da pravimo normalnu decu.
 
Кад сам добио прво дете био сам натеран (супруга или ти жена моја) да читам сра_ња попут "Слободна деца Самерхила", затим слушао разне "нове" методе комуникације ... Психолози су посебно надобудни а наука им је усуђујем се рећи ... ипак нећу рећи. :lol:

Наишао сам на разне глупости и погрешне закључке. У суштини, човек мора сам да ослушкује рекације своје деце (свако реагује различито) и успостави нешто што мисли да је најбоље ... Апсолутно не тући децу је глупост. Наравно, не ланцем за бицикл :lol: Често умеју да раде ствари које су опасне по живот (њихов), а ако не помаже прича тј. убеђивање, шта онда ? Везати га ?

И мене је кева макљала, понекад и ћале, па им ништа од тога не замерам и волим их јер кад "разум" уђе у главу све постаје јасно ...
 

Back
Top