promena imena JAT AIRWAYS-a

djole9904

Početnik
Poruka
45
pozdrav svima.Cesto sam se pitao dok sam radio na aerodromu "NIKOLA TESLA" u Beogradu zasto vec jednom ne promene ime nase jedine avio kkompanije u neko drugo ime?dokle da vucemo ta imena iz vreme TITA.Zasto recimo ne bude SERBIA AIRWAYS.Sta vi mislite o tome?
 
djole9904:
pozdrav svima.Cesto sam se pitao dok sam radio na aerodromu "NIKOLA TESLA" u Beogradu zasto vec jednom ne promene ime nase jedine avio kkompanije u neko drugo ime?dokle da vucemo ta imena iz vreme TITA.Zasto recimo ne bude SERBIA AIRWAYS.Sta vi mislite o tome?
rekli su da nece menjati zbog, pazi sad, renomea brenda jat-a koji postoji u svetu
koji bre renome??
 
djole9904:
pozdrav svima.Cesto sam se pitao dok sam radio na aerodromu "NIKOLA TESLA" u Beogradu zasto vec jednom ne promene ime nase jedine avio kkompanije u neko drugo ime?dokle da vucemo ta imena iz vreme TITA.Zasto recimo ne bude SERBIA AIRWAYS.Sta vi mislite o tome?

Meni se vishe svidja Air Serbia, a mozhe i SSSS Airlines (safety, silence, speed, service za strance, za nas samo sloga srbiju spasava).
 
Vladimir Putin:
Meni se vishe svidja Air Serbia, a mozhe i SSSS Airlines (safety, silence, speed, service za strance, za nas samo sloga srbiju spasava).


Nije lose, ali me malo asocira na .....Ta cetiri s - samo sloga srbina spasava razumemo jedino mi srbi jer to je na neki nacin nas kredo. Stranci to nebi razumeli. A ovo AIR SERBIA mi se svidja. Kratko i jasno.
 
@VLADIMIR PUTIN
Slazem se da ne treba da se pominje Jugoslavija koje vise nema. Ali, ne zaboravi da je tu i takvu Jugoslaviju na okupu drzao samo TITO, da su to bila srecna vremena kada smo svi sa ponosom pevali o Jugoslaviji. Nemoj da se zameras jugonostalgicarima, jednostavno, u pravu si.
Ponovo podvlacim da je tvoj gore naveden predlog odlican!!!
Ali, ipak bih i uvek ponovo s ponosom pevala "Od Vardara pa do Triglava".....Eh, da je Tito ziv....("do svega ovoga ne bi doslo da je Pera, odmah otisao u policiju..."Jedan od najboljih beogradskih grafita, nad kojim treba malo da se zamislimo...)
 
djole9904:
pozdrav svima.Cesto sam se pitao dok sam radio na aerodromu "NIKOLA TESLA" u Beogradu zasto vec jednom ne promene ime nase jedine avio kkompanije u neko drugo ime?dokle da vucemo ta imena iz vreme TITA.Zasto recimo ne bude SERBIA AIRWAYS.Sta vi mislite o tome?

Jel to jedini razlog sto bi trebalo ime da se menja?

Zato sto je to bilo, kako ti kazes : " imena iz vreme TITA."
 
lilyl:
@VLADIMIR PUTIN
Slazem se da ne treba da se pominje Jugoslavija koje vise nema. Ali, ne zaboravi da je tu i takvu Jugoslaviju na okupu drzao samo TITO, da su to bila srecna vremena kada smo svi sa ponosom pevali o Jugoslaviji. Nemoj da se zameras jugonostalgicarima, jednostavno, u pravu si.
Ponovo podvlacim da je tvoj gore naveden predlog odlican!!!
Ali, ipak bih i uvek ponovo s ponosom pevala "Od Vardara pa do Triglava".....Eh, da je Tito ziv....("do svega ovoga ne bi doslo da je Pera, odmah otisao u policiju..."Jedan od najboljih beogradskih grafita, nad kojim treba malo da se zamislimo...)

Ja nisam nishta rekao protiv Tita.
Ime se jednostavno mora menjati, jer Juge vishe nema. Bar prvo slovo JAT-SAT.
Nazive ulica recimo ne treba menjati, jer je to licemerno. Svidja ti se NBGD, a ne svidjaju imena koja su davali njegovi graditelji.
 
Vladimir Putin:
Ja nisam nishta rekao protiv Tita.
Ime se jednostavno mora menjati, jer Juge vishe nema. Bar prvo slovo JAT-SAT.
Nazive ulica recimo ne treba menjati, jer je to licemerno. Svidja ti se NBGD, a ne svidjaju imena koja su davali njegovi graditelji.

Pa, pobogu covece, gde ti zivis kad ne znas da su Novi Beograd gradili DJindjic, Kostunica, Tadic!!!??? :roll: :roll: :roll:
AT-SAT o.k. :grin:
 
Pa sad, ime ovako ili onako i nije toliko vazno, neka avioni budu bezbedni i pouzdani, kad se srusi svejedno je kako se zove, siguran sam da je to vecini putnika jedino u glavi.
Ja licno nemam nista protiv da se zove kako god hoce, AIR SERBIA, SERBIA AIRWAIS, SRBIA UNITED, svejedno, ali JAT je ipak JAT, sa rejtingom ili ne, to je duga tradicija, i po tome su nas prepoznavali, ako je to danas uopste nekome i vazno.
Na kraju krajeva, i rejting mozemo da popravimo ili pogorsamo, do nas je, tj. do drzave.
 
hektorius:
Pa sad, ime ovako ili onako i nije toliko vazno, neka avioni budu bezbedni i pouzdani, kad se srusi svejedno je kako se zove, siguran sam da je to vecini putnika jedino u glavi.
Ja licno nemam nista protiv da se zove kako god hoce, AIR SERBIA, SERBIA AIRWAIS, SRBIA UNITED, svejedno, ali JAT je ipak JAT, sa rejtingom ili ne, to je duga tradicija, i po tome su nas prepoznavali, ako je to danas uopste nekome i vazno.
Na kraju krajeva, i rejting mozemo da popravimo ili pogorsamo, do nas je, tj. do drzave.
Kakvo joj god ime dali, kako god je nazvali, za nas ce J A T uvek to ostati! :-D
 
SEX Airliner ( Serbian Expres Airliner ) provokativan naziv koji privlaci znatizeljnike, garantuje popularnost i osmeh...
NASA ( National Agency of Serbian A....bla, bla...) Svaka slucajnost sa...je namerna ! Bezobrazno poredjenje sa necim tako...
LSD ( Large Serbian D....) Reklama koja mami...
USA ( United Serbian Airlines ) E zbog ovoga bi mogli naderati
UFO ( dopuniti ) Zamisli pometnju u kontroli leta...
 
hektorius:
Pa sad, ime ovako ili onako i nije toliko vazno, neka avioni budu bezbedni i pouzdani, kad se srusi svejedno je kako se zove, siguran sam da je to vecini putnika jedino u glavi.
Ja licno nemam nista protiv da se zove kako god hoce, AIR SERBIA, SERBIA AIRWAIS, SRBIA UNITED, svejedno, ali JAT je ipak JAT, sa rejtingom ili ne, to je duga tradicija, i po tome su nas prepoznavali, ako je to danas uopste nekome i vazno.
Na kraju krajeva, i rejting mozemo da popravimo ili pogorsamo, do nas je, tj. do drzave.
U, bre vrati onog Vendetu... :lol:
 
A-man:
SEX Airliner ( Serbian Expres Airliner ) provokativan naziv koji privlaci znatizeljnike, garantuje popularnost i osmeh...
NASA ( National Agency of Serbian Aircrashes....bla, bla...) Svaka slucajnost sa...je namerna ! Bezobrazno poredjenje sa necim tako...
LSD ( Large Serbian DomesticAirliner....) Reklama koja mami...
USA ( United Serbian Airlines ) E zbog ovoga bi mogli naderati
UFO ( Unidentified Flying Obersturmfuefrer :D ) Zamisli pometnju u kontroli leta...

Sta kazes na ovo... :-D
 

Back
Top