SUP da li postupaju u skladu sa zakonom ???

Dulle_Bagljas

Aktivan član
Poruka
1.910
E ovako imam 17 godina, i u konfliktu sam sa policijom , to jest smatraju me obelezenom osobom , znachi kada god me vide ( odredjeni policajci ) me pretresaju ne bitno da li sam sa devojkom skidaju me prete shamarju ..
zanima me da li se to deshava vama??? Poshto u glavnom oni koji su bili maltretirani u osnovnoj srednjoj zavrshe kurs od 5-6 meseci KURSADZIJE :) i onda okache znachku i tripuju da su neko i neshto . da li se vama deshavalo slichno ?
 
Ne mora da znaci da se decko kurci! Stvarno ima bezobraznih pandura, nervoznih ne znam ni ja zasto. Valjda zato sto prethodno vece nisu dobili picku pa onda moraju da se izive nad nekim! Meni se licno nikad nije dogodila neka neprijatnost sa policijom ali znam ljude kojima jesu! Nije da ja sad nesto mrzim pandure, i moji u familiji maju veze sa panduracijom, ali dosta njih je prepotentno i to su uglavnom te sestomesecne kursadzije koji su do juce varili po budzacima, rasivali se po kafanama, a danas odrzavaju javni red i mir na nivou! Cast izuzecima!
Koliko znam, pandur ne sme bez razloga da udari osobu koju je zaustavio. Ukoliko postoji neko opiranje od strane te osobe onda moze da primeni silu, da se strucno izrazim. :P Ali opet, i da prijavis pandura koji te je maltretirao bez razloga, mislim da ce zakon uvek biti malo vise na njegovoj strani nego na tvojoj! On je ipak, zaboga, pandur! Zar ne mislite tako?
 
imao sam ja zanimljivo iskustvo sa tim kurs-pandurima... drugar i ja pre jedno dve god oko ponoci cekali pljesku da se ispece, i pandur tu muvao neku ribu, ona ga opusteno otkaci i onda da pokaze kako je baja, krene nas da legitimise i ispituje, ***** nam nesto... kad smo trazili da nam da ime i prezime i broj legitimacije ( znacke ), baja samo vratio licne karte i zahvalio se!
 
ma ljudi evo sinoc shta je bilo :
Sedimo drugar i ja na klupi oko ponoci i zezamo se ono opushteno chekali smo drugara , i dolazi policajac i dobro veche dobroveche lichnu nemamo , ajde momci sve iz dzepova napolje ustani skini patike , ja reko necu poshto ja sam obavezan da prihvatim razgovor sa policajcem ali nisam obavezan da odgovaram na njegova pitanja ako mi tu nisu roditrlji ili branioc , i on tu dza bu pocheo da viche da preti , i mi mu kazemo da iskulira poshto ga znamo iz osnovne shkole svi su ga muchili niko i nishta zavrshio kurs neki za pandura , i on besan gurna mene shta je bilo ovo ono i udari u chelo kod slepoochnice sa pesnajom... i sada mi recite da je to zakon .. a da vas ne smaram posle smo ishli u sup .. ali duga je to pricha da se pishe na forumu
 
FAMAS:
Tesko da ce neko bez razloga da se tako izivljava. Pogotovu zato sto imas 17 godina, znaci jos si deriste. Preispitaj se ti malo, mozda si ipak nesto zajebo stvar

nemoj molim te znam sve zakone i svoja gradjanska prava kao maloletnik , oni mene ne smeju smatrati obelezenim licem , a da ne pricham o tome da me svako veche pretresaju zato i glume neko ludilo pred ribama ..
 
FAMAS:
a ti se neki opasan faktor kad se cela policija okomila na tebe a??????

nisam ja opasan faktor , samo kazem da policija , ne svi neki odredjeni policajci moraju malo da iskuliraju poshto ne poshtuju neke zakone a predstavljaju zakon , inache nemam nishta protiv policije , eto jedino to shto su se odredjeni kreteni okomili na mene , zato shto im ne damo da nas skidaju svako veche , ako su ****** neka idu u gay bar ..ha ha
 
Chuj mali ...poshto sam duplo stariji od tebe u bukvalnom smislu rechi.......odlichno znam kako se ponashaju.I u pravu si 100%.Evo mene su pre par dana, neshto navatali i pocheli da pretresaju.I to interventa sa onim pajerom.E koji su papani....Kako sam i zaebo.....

Ishao sam sa mojim Yugicem, koji se raspada u bukvalnom smislu rechi i koji je opran pre dve godine i pun djubreta i ko zna chega unutra (vodokotlic :) ) ,uveche u bioskop sa drugom.I video sam ih kada su me startovali sa dzipom odnosno kada su napravili polukruzno i nacrtali se iza mene.Ja mrtav ladan skrenem u drugu ulicu a oni za mnom.I tek onda oni kao sirena i duga svetla u mene.Izashli stali onako ruke na prangije...kao da sam najveci kriminalac.A najveca fora drug u kloima stranac.Lelelele kako se oduzeo.....a ja mrtav ladan.Reko momci sta se deshava (a znao sam u podsvesti da ce biti pretres) i oanko se smejem kad budu poceli da vade djubre iz kola.
Kao fora da li ste privodjeni nekada? ja rekoh asto da budem privodjen?Da li izgledam tako da bih bio privodjen?Ovaj se zbunio itd.Da neduzim.........Kada su pocela da prtetresaju kola, pa to je bio cirkus.(kartoni od pizza,prazne flashice,kese....) ma pish zivi.Ali vodokotlic je bio najjachi......kako samo odzvanja...:)
Odoshe dok si rekao keks......eh da najjacha fora nisu mi cahk ni trazili ni saobracajnu i vozachku dozvolu.A auto se ne vodi na mene i istekla mu je saobracajna....:).
A ovaj drug stranac me je cak pitao kako sam ih pusti da mi pretresaju kola bez naloga ili ti odovdjenja u stanicu.Ja mu rekoh nek traze ko ih **** ionako nisht nece naci.


Zato mali je u pravu........nema sta oni tebe da cimaju bez naloga ili prisustva advokata ili roditelja.Ti cak ne morash nista ni da im odgovarash kad te pitaju.

Zato samo malo procitajte prava gradjana i ostalo i mozete da ih oladite veoma brzo.....
 
.odlichno znam kako se ponashaju.I u pravu si 100%.Evo mene su pre par dana, neshto navatali i pocheli da pretresaju.I to interventa sa onim pajerom.E koji su papani....Kako sam i zaebo.....

da, ti su najgori...mene su isto tako na sred ulice...

u svakom slucaju, iako je dule u pravu, sa druge strane je pandur. dzabe prava, dzabe ovo dzabe ono...jos kad mu kazes "necu"...ode svaka rasprava dodjavola...
 
ja sam kao klinac imao slican slucaj ....ali kad sam imao negde 4 - 5 godina .... jedan policajac me je znao olesiti od batina :)))) ....... nisam ja kriv sto mi je cale pandur ... ali zato sam i ja tukao pandure .... posto mi je mladji brat pandur :)))))

da te neki policajac samara bez razloga ..... nema sanse ... ocigledno si nesto zajebao cim se tako ponasaju prema tebi .......
 
Dulle,

Mogao bih da pisem i pisem na ovu temu, ali mnogo je vrucina.
Ukratko. Sa 17 godina imati probleme sa policijom nije ono sto ti treba u zivotu. Jel tako?
Delom vidim i zasto imas probleme. Rekao bih da si i ti gledao malo previse filmova.
Lepo je sto si svestan svojih prava kao gradjanina i tako i treba da bude. Presumpcija nevinosti je tacna. No, upitaj se koliko se to u zivotu postuje? Zasto mislis da ces ti biti izuzetak?
Insistirati na tome u zemlji u kojoj nista ne funkcionise, to ti je ratovanje sa vetrenjachama iz kojeg ces samo ti izaci ostecen. Osim ako ti roditelji nisu Rokfeleri i imas para za advokate.
Ti si za njih prosto klinac koji se "kurchi" Naravno, to im ne daje pravo da te shamaraju. Potrazi na netu njihov sajt, imaju neko odelenje koje prima prituzbe na rad policajaca. Ako ti moj savet ne pomogne, obrati se njima, ali povedi svedoke. I dobro obrati paznju da nesto stvarno nisi zajebao prethodno.

Savet za tebe. Promeni pristup. Umesto da se kurchis i pozvas na svoja prava, opusti se, budi stalozen, uradi sta ti kazu, a kad zavrse, pitaj lepo sto si tako sumnjiv, u cemu je problem, cime to izazivas, reci da ne zelis probleme sa policijom, da kapiras da im je posao tezak i zajeban itd...pozovi nekoga od njih na pice kad mu prodje smena....itd.

Nije to uvlachenje, to je samo stvaranje normalnih odnosa sa ljudima koje znas bar iz vidjenja.
Videces, i to su ljudi kao ti, neki su smradovi, neki su samo manje dobri, neki su sjajni momci, samo im je posao glup, tezak, rizican, svi ih smatraju i tretiraju kao glupu stoku i nemaju zivaca za tvoje budalastine.
Probaj da nadjes nekog od njih za koga si bar cuo da je OK pa se njemu pozali. Ako zna te kolege, a ti mu pokazes da nisi ni lud ni propalica, reci ce im....ostavice te na miru.
U zivotu ces bolje proci stvarajuci prijatelje, gde god mozes, pa i sa njima, nego stvarajuci neprijatelje.
Ako ne pomogne ovo sto ti rekoh, onda primeni ono sto ti rekoh gore.
 
Dulle_Bagljas:
lyon69 mislim da cu te poslushati , probacu tako .. samo mi je krivo shto se sve to deshava , znam neke policajce i ok su ljudi , ali neki... sa nekima ne mozesh prichati jbg... sve jedno hvala na savetu :)

Krivo je i meni. Da, neki jesu prostaci i obicne siledzije koje se kriju iza uniforme i znachke. Ali, tako ti je recimo i na fakultetu. I tamo ima ljudi koji su iskompleksirane budale koje izivljavaj svoje frustracije na studentima, krijuci se iza profesorske i doktorske titule.

Ja ih uvek gledam kao individue. Nikad kao glupu jednolicnu masu. Mada sam od 91-2000 potrosio mnogo djonova i grla na demonstracijama i bio svedok kako su krvnichki mlatili ljude ni zbog cega. Ali, to ti je takva profesija. Teska, rizicna, slabo placena, drkaju ih njihove staresine koji su jos veci papani od njih....najgore je biti obican policajac. Mnogi od njih bi stvarno sprovodili zakon, ali kad vide kako se svaki lokalni kriminalac najmanjeg formata uvek izvuce, kako mu se ne isplati da radi svoj posao i ugrozi sebe i svoju porodicu za skromnu platu, kad vidi da ga njegov staresina nece zastititi, kad vidi da zakon nije isti za sve....******, smuci se i njemu zivot i okrene glavu.

A kuci ima porodicu, ima probleme, ili ako nema u slicnom je sranju kao i vecina. I on bi izveo devojku, i on bi da vozi dobar auto i on bi da letuje, da se lepo obuce.....i njega nervira devojka...zena....i on ima lose dane....i onda mu samo falish ti :)


Dakle, mlad si, a ja vise nego duplo stariji od tebe, pa te savetujem krajnje dobronamerno.
Mnogo te slicnih situacija ceka u zivotu. Umesto glavom kroz zid, probaj malo i diplomatski
Videces da medju njima ima sasvim ok momaka, od kojih sa nekim MOZDA, postanes i prijatelj. To ti je bolji nacin da od sebe odbijes one druge kojih se i njihove kolege cesto stide.
 
Dule, da ti nemas krivicni dosije?
Koliko znam takvi su im uvek na meti, a narocito ako se okupljaju oko mesta koja su poznata kao narko dilerski standovi.
Nema svadje i rasprave sa njima, sta god bilo.
Oni rade svoj posao, a tacno je da neki preteruju u tome pokazivanju sile. Bas zbog toga ti ne treba sebi d aotezavas situaciju jos vise.
 
Nije tachno , eto vidish ja sam se raspitao malo , i po nekoj mojoj logici oni imaju svoje porodice i zovtore normalne kao svaka normalna osoba , a krimosi nemaju ( zato ja ne zelim da budem krimos )
i onda se policajci sigurno boje za svoje porodice .. mislim postoji neki strah sigurno... shta ja znam
ja samo zelim da se oni mene okanu , a i uspeva mi ovih dana sam ok sa njima , nemam nikakvih problema;)
 

Back
Top