Lazna dilema: Gucha vs Exit

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gucha

Početnik
Poruka
10
Претурајући по старим темама (http://forum.krstarica.com/threads/152563) упада ми у очи једна од многих лажних подела: или Гуча или Exit.

Као да је немогуће да вам се свиђају обе ствари или да их обе мрзите, или сте једноставно равнодушни према њима.

Подсећа ме мало на мржњу Звезда - Партизан. Постоје многи клубови, градски или национални ривали који су супростављени. У огромној већини случајева (Рома - Лацио, Барселона - Мадрид, Селтик - Глазгов, Севиља - Бетис,...) ради се о националним или јако класним сукобима. Код нас је то глупа и примитивна подела на ову или ону боју дреса...

Као да у Србији нема места за различите укусе.

Као да је на Exit-у сва модерна, дрогирана, урбана, итд. (наставите сами по жељи) Србија, а у Гучи сва примитивна, национална, здрава, антиглобалистичка, итд. (наставите сами по жељи) Србија. Сваки од претходних епитета је обична етикета за лепљење, ограничавајућа и донекле понижавајућа.

Преврнуто "м", Преврнуто "м", Преврнуто "м", гуцха тачка цом

defile21.jpg
 
pa to dvoje je neusporedivo

Na Guči nisam bio al sam vidio na telki, a Exit sam vidio nešto malo a prijašnjih godina vidio na telki

to su potpuno dva različita svijeta što se tiće muzike

to kao da pitate šta je bolje opera ili rock koncert :confused:
 
"КО НЕ РАЗУМЕ ГУЧУ - НЕ РАЗУМЕ СРБИЈУ" (В.Коштуница)

ахахахаааааааааа..........уживам у овој изјави, признајем и то да имам неколико изванредних снимака трубача из Гуче - и волим да их слушам у посебним приликама...

п.с. Не волим масовну хистерију и велику гужву тако да не посећујем ни Егзит ни Гучу......
 
ma sve sto vole mladi, valja...


btw... guca se izrodila u paradu krkanluka i sljokacenja... bio sam redovni posetilac guce do 2000 godine... ranije je to bio dozivljaj...

ono sto ja pod trubom podrazumevam nisu (nisma rasista, nemojte mi prebacivati) romski orkestri iz juzne srbije, vec dragaceevski, zlatiborski,zapadna srbija uopste, sumadijski, moravski ipomoravski i istocna srbija....
 
topmodelsica:
U Guci seljaci. Samo sto se su oni neidentifikovani seljacki pijani objekti, drze jezik za zubima, pa ne moras da ih primecujes, mozes da gledas samo one koji nisu seljaci. A Exitovci imaju kolektivnu svest o Exitu, svi, svi, svi!

ne smetaju meni toliko seljaci, smeta mi jedna druga stvar a to je

De_Sisti
guca se izrodila u paradu krkanluka i sljokacenja...
e to mi je odvratno
 
Naravno da je lazna dilema i stoga je neuporediva sa sportskim i navijackim rivalitetima tipa Roma-Lacio ili Rendzers-Seltik .Znam ljude koji idu na oba dogadjaja tako da treba i jedan i drugi odzavati mada je licno ne bi isao u Guchu jer mi zvuk trube nije nesto bliaz a i ne svidja mi se stoo se pretvorilo u najprimitivniji vasar i brljavljenje al ko voli nek ide sto da ne .
 
eremita:
А волиш зурле.....ааааааааа......сад ће Де систи да ти пошаље неколико фотки... :lol: :lol: :lol:

п.с. Ниси ми одговорио ЧИЈИ СИ ДРЖАВЉАНИН........ :lol: :lol: :lol:

e Mito sjetio se ja tebe dok sam bio u Hramu Svetog Save

i šetao Vračarem, sve u sebi mislim koji je od ovih Eremita ;)

al bez brige bio sam fin i lijepo se prekrstio i pomolio čak, napravio par fotografija i htio se spustit na Savu i zalutao u onom KBCu :lol:

trebalo mi 15 minuta da se iskopetljam i siđem do Mostarske petlje da odem u pravcu Novog beograda

Mita a reci ti meni kako bih se proveo da odem na Guču? 8-)
 
Kostunica je pored ""КО НЕ РАЗУМЕ ГУЧУ - НЕ РАЗУМЕ СРБИЈУ" rekao i da svaki Srbin u srcu nosi Kosovo, ili ga oseti ili nesto slicno uglavnom poenta je jasna. Ako je on konjina koja voli da generalizuje i da na svoj ukus dodaje "sve Srbe", ja to ne moram. Necu ici u Gucu. Gledao sam par snimaka i ja tu muziku ne volim. Nije da mi se trube ne svidjaju, obozavam ih u drugim vrstama muzike. I nije mi zelja da odem i da se uroljam od hrane i alkohola. Neka hvala. To nije moj nivo. Odo ja gde je kulturna masa, na exit. A vi koji pricate da se tamo svi drogiraju serete. Ja sam tamo svake druge godine i ni dim nisam uzeo. Pricate to zato sto vas je strah, zato sto to ne razumete, zato sto u dubini osecate da je to nesto kvalitetno ;)
A i sta ako se neki drogiraju?! Jel' to vas problem. Pa takvi su upravo zog vas.
 
Не занима ме ни једно ни друго. Једино ми је криво, што прошле године нисам била на Билијевом концерту.
Отишла бих рецимо на Љубичевске коњичке игре.
 
Meni nije sad gotiva da idem negde kao "Idemo, izlazimo, ne sedimo kod kuce, zezanje", meni je na primer gotiva da sutra odem u Jagodinu u Akva park, prekosutra na Djerdap, nije meni gotiva nista sto pokrece mase, i nesto sto treba sad da se lozim na to, kao, idemo na more, pa pripreme, pa traze odmore, pogodnosti... Samo mi je gotivno sve opusteno da ide.
 
svetolik trpkovic:
Naravno da je lazna dilema i stoga je neuporediva sa sportskim i navijackim rivalitetima tipa Roma-Lacio ili Rendzers-Seltik .Znam ljude koji idu na oba dogadjaja...

Да ли схваташ да ривалитет Рома - Лацио није (само) спорт већ више класна и социјална нетрпељивост левичара, комуниста и сиротиње - десничара, неофашиста и богатих?

http://www.footballderbies.com/honours/index.php?id=33

преврнуто м преврнуто м преврнуто м тачка гуцха тачка цом
 
topmodelsica:
Meni nije sad gotiva da idem negde kao "Idemo, izlazimo, ne sedimo kod kuce, zezanje", meni je na primer gotiva da sutra odem u Jagodinu u Akva park, prekosutra na Djerdap, nije meni gotiva nista sto pokrece mase, i nesto sto treba sad da se lozim na to, kao, idemo na more, pa pripreme, pa traze odmore, pogodnosti... Samo mi je gotivno sve opusteno da ide.

mislim, brate, yebote, ludilo :grin:
 
По мени треба да постоје обе манифестације.
-Егзит (био на свим осим 2004 и 2007) треба да постоји због:
1. људи који воле квалитетну музику свих врста.
2. упознавања српске омладине са својим вршњацима из целог света.
3. туризма'
-Гуча (никад био, и вероватно никад нећу) треба да постоји због:
1. ''аграрних ликова'' који тамо могу до миле воље уживати у чарима ждрања и драња
2. пентрања на астал, лепљења новчаница на чело...
3. туризма
Дакле оба су добра за туризам Србије и зашто бисмо укидали било који. Нека иде свако тамо где му души годи.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top