HELP! MOLIM VAS!!!!! ISKRENO!!!!

  • Začetnik teme NINA-IVANA
  • Datum pokretanja
N

NINA-IVANA

Gost
Ovako, trbam bas iskreni savet vase misljenje. Imam nepunih 20 kao i moj decko, i trudna sam, nisam htela abortirati iako sam premlada i on me je podrzao kao svi, moji i njegovi roditelji, prijatelji, rodbina... znam da sam sve moje na neki nacin razocarala je sam bila odlicna ucenica a nisam nista upisala tj. posto sam zatrudnela ne nisam mogla! Inace on mi je prvi decko, i nije iz Srbije ali je tu dosao da bi se maknio od problema koje je stvarao u zemlji gde je ziveo, drogirao se, pravio probleme, nije zavrsio skolu... i na kraju je tu bio zbog mene i stvarno je prestao sa svim glupostima. Znate kakva je situacija u nasoj zemlji i njegovi se insistirali da dodjemo tamo (tj. tu odakle sad pisem), i kad se sreo sa starim drustvom poceo je i sa starim navikama znate na sta mislim naravno svi smo primetili i stvarno smo se trudili da mu pomognemo, mozete misliti koliko je on daleko otisao kad je mene udario par puta a trudna sam u 6 mesecu! Mozete misliti kako sam se osecala, izvinjavao se i rekao da nikad vise nece ali... Na neki nacin smo ga ubedili da prestane sa tim svim njegovi su toliko puta pricali sa njim, nedelju dana je trajala ta "frka" u kuci svi oko njega ne pustaju ga ni minut ali kad je navotno trebao u wc tamo je uzimao provalili samo ga ali ne on je govorio da nije, i kad je polako dolazio sebi svaki put je plakao kao malo dete(i jeste dete sa svim ovim je to pokazao, ali ipak zbog deteta se trebao kontrolisati nije to trebao dopustiti) i onda opet kao treba u wc znaci bezao je nije smeo da se suoci sa stvarnosti sta je sebi dopustio, da ga svi vidimo takvog i kakav je haos pravio... I sad je navodno prestao proslo je jedno 3 nedelje... ali pre dva dana sam nasla "nesto" kod njega u djepu i sakrila, i kad je primetio da toga nema a to je bilo jer je krenio u wc odma je znao da sam ja i trazio da mu to dam jer mora to nekom dati(koji jeftini izgovori a stalno ih je imao i sad ih ima, strasno) i ja nisam htela i opet me je udario par puta, i posle kad sam mu to dala izvinjavao se kao nikad vise nece i bla bla... jednostavno mu ne verujem vise ne mogu! Ali volim ga mi tek treba da zivimo a ja nemam osecaj da cemo mi biti jos dugo zajedno a VOLIM GA ali mu ne mogu sve to oprostiti sto me je udario vec sad i kad sam trudna, sto se stalno dere na mene, sto me laze a tvrdi da nikad ne laze, jednostavno toliko stvari stoji izmedju nas... Problem je u tome sto sam trudna sa njim ne bojim se ja sama odgajati dete ako ga ostavim vec mi je zao mojih roditelja opet cu ih razocatati a jako smo bliski! on mi stalno govori da me voli igrli me i ljubi a ja toliko ne pokazujem prema njemu i on oseca da nesto nije redu... Nikom nisam nista rekla od mojih jer necu da brinu, a svi njegovi ovde sve znaju sta se desilo i podrzavaju me! Ali niko ne zna kako se ja osecam to sto sam napisala zato vas molim da mi date neki savet i vase misljenje sta i kako da postupim!!! Inace je navodno medju nama sve ok, o svemu smo mogli da pricamo i sad pricamo i normalno se ponasamo kao pre sve je kao ok, ali ovo drzim u sebi i ne mogu mu raci! Sta da radim? Necu nista pricati sa njm dok se ne porodim jer vise nemam snage a opet sve drzim u sebi...Sta mislite hoce li se promeniti jer takav posto je premlad pa se boji obaveza tako njegovi misli ili sta? :?:
 
Verovatno ne zelis da cujes ono sto ces cuti, ali ja ne verujem da ce se on tek tako promeniti... Ocigledno je da i ta sredina negativno utice na njega, a kao sto si i sama primetila - nezreo je.
Ono sto ja mislim da je zaista najbolje, to je da se ipak vratis kod svojih uz dogovor sa njegovim roditeljima i, ako je moguce, njihovu podrsku. Recimo da je sasvim moguce i vrlo verovatno da bi on dosao za tobom i da bi u toj sredini, uz tvoju pomoc, ljubav i podrsku ponovo mogao da prestane sa drogom. Ne verujem da ce ta rodjenje deteta promeniti, niti da ce se bilo sta popraviti... Tvoj muz je bolestan, bolesti zavisnosti nisu ni malo naivne i neophodno je lecenje...
Inace, svaka ti cast na hrabrosti, odlucnosti i zrelosti. Poznajem mnogo dosta starijih devojaka i zena koje ne poseduju ni deo toga...
Pozdrav uz najlepse zelje...
 
HVALA NA SAVETU STVARNO MI MNOGO ZNACI NE ZNAM KOLIKO IMAS GODINA ALI MI SE CINI DA SI JAKO RAZUMNA OSOBA! I HTELA SAM DA ODEM I NJEGOVI SU ME PODRZAVALI ALI UVEK MI GA JE ZAO, JER ZNAM TOLIKO PUTA MI JE RAKAO DA BI BEZ MENE ODAVNO PROPAO! ISTO TAKO MI JE I ZAO MOJIH ALI NE MOGU SE JOS VRATITI, AKO SE NE PROMENI NI KAD SE PORODIM ONDA... ZNAS I DA SE PROMENI SVA TA DESAVANJA STOJE IZMADJU NAS I NE ZNAM JEL MOGU DA IH ZABORAVIM STVARNO CU DATI SVE OD SEBE...
 
Tako si mlada, premlada za takvo breme. I dete, i muz koji je...takav. Zasto mislis da ce se bilo sta promeniti kada se rodi dete? Sve mi se cini da moras strasno brzo da odrastes. Ne ljuti se, ali strasno mi je zao kad se neko tako mlad strmoglavi u takve ogromne probleme.
 
Iako sam mlada trdicu se da to prebrodim, zrtvovacu sena neki nacin ali znam da mi mozda sutra niko nece reci ni hvala! znas puno puta se bitam cime sam to zaslusila uvek sam bila i sad sam prema svima ok i odlicna ucenica i dobar prijatalj i on mi je prvi decko... sto sto se to meni desava ne razumem? Stvarno mi je tesko ali boricu se IMAM SAD ZA KOGA! Sto mislim da ce se promeniti ej pa nadam se bar to mogu bar to! Nadam se...
 
Dakle... to sam ja (sad sam se setila da se prijavim)...
Elem... Nista se nece promeniti kad se porodis!
Osim sto ces imati i bebu i jako puno obaveza oko nje sto moze tvog muza dodatno udaljiti od tebe. On je na stramputici, toga si svesna i sama i ovako kako je sad iluzorno je bilo sta planirati sa njim.
Naravno da najpre moras sama sa sobom da rascistis zelis li i mozes li da mu pomegnes da iz toga, eventualno, izadje i da njemu, vama, vasoj ljubavi das jos jednu sansu.
Zaista je strasno to sto tako mlada moras da se suocis sa ovako ozbiljnim problemima i krupnim odlukama, ali nikako ne smes zanemariti cinjenicu da ces uskoro roditi bebu i da, pored oca koji je narkoman, sva briga i odgovornost ostaju na tebi.
Ponavljam da je najvaznije da ti sama o svemu dobro razmislis i ne zanosis se nerealnim mislima tipa "kad bi" i "sta bi bilo da je bilo". Tu si gde si, u situaciji kakva jeste i vazno je da za sebe i dete nadjes najbolje (ili najmanje lose)resenje...
Srecno i sve najbolje.
 
Delujes mi kao jako emotivna osoba. Volis ga, ne zelis da ga ostavljas samog uprkos svemu... Kuci ne zelis da se vracas da ne bi povredila svoje roditelje...
Sve je to OK ali mislim da ovoga puta ipak moras uraditi nesto "sebicno" a to je: Da mislis pre svega na sebe i svoje dete. Jako je teska odluka koju treba da doneses ali kad je budes donosila razmisljaj pre svega o svojoj sreci i sreci svoga deteta. Verujem da ces, uprkos svemu imati podrsku roditelja.
 
Koliko god si svesno ulazila u tu vezu i u taj brak, toliko svesno moras i da izadjes iz njega. On te samo obmanjuje govoreci ti da bi bez tebe propao, a poceo je vec da te tuce. Ne samo da nece prestati, nego ce sve da se pogorsa. Nisam bila u takvoj situaciji, ali neko veoma blizak meni jeste, tako da znam sta govorim.
Ako su te roditelji do sada podrzavali, podrzace te i sada, i to jos vise kada je beba na putu, a muz se izmice kontroli. Oni samo zele najbolje za svoje dete, a ne da njihovu cerku neki narkoman bije. Moras priznati da je on narkoman i da treba da se leci. Dolazak deteta nece nista na bolje promeniti za njega, nego samo na gore. On je nezreo i nepsreman za obaveze, tako da ce samo bezati od njih i traziti utehu znas i sama gde. Otidji dok je vreme, ne dozvoli da upropastis sebe, a pogotovu svoje dete. Sto vreme vise prolazi, bice ti teze, ali moraces da ucinis taj korak ako imas imalo razuma i zdrave pameti. Misli na svoje dete!!!
 
Ali on mi stalno govori kad ga pitam da nista ne uzima, ne znam ponekad mu i verujem jednostavno on moze tako nekog ubediti da je to ne verovatno. Opet sa druge strane osecam da... ma ne znam ni sama mozda grezim mozda stvarno ne uzima ali... Mozda tako osecam jer se sve to desilo skoro pa mi treba vremena da to prebrodim stvarno ne znam! :?: Ostavicu da vreme pokaze svoje mozda stvarno ne uzima mozda gresim ne znam...
 
Ali on mi stalno govori kad ga pitam da nista ne uzima, ne znam ponekad mu i verujem jednostavno on moze tako nekog ubediti da je to ne verovatno. Opet sa druge strane osecam da... ma ne znam ni sama mozda grezim mozda stvarno ne uzima ali... Mozda tako osecam jer se sve to desilo skoro pa mi treba vremena da to prebrodim stvarno ne znam! :?: Ostavicu da vreme pokaze svoje mozda stvarno ne uzima mozda gresim ne znam...
 
Ali on mi stalno govori kad ga pitam da nista ne uzima, ne znam ponekad mu i verujem jednostavno on moze tako nekog ubediti da je to neverovatno. Opet sa druge strane osecam da... ma ne znam ni sama mozda grezim mozda stvarno ne uzima ali... Mozda tako osecam jer se sve to desilo skoro pa mi treba vremena da to prebrodim stvarno ne znam! :?: Ostavicu da vreme pokaze svoje mozda stvarno ne uzima mozda gresim ne znam...
 
Ali on mi stalno govori kad ga pitam da nista ne uzima, ne znam ponekad mu i verujem jednostavno on moze tako nekog ubediti da je to neverovatno. Opet sa druge strane osecam da... ma ne znam ni sama mozda grezim mozda stvarno ne uzima ali... Mozda tako osecam jer se sve to desilo skoro pa mi treba vremena da to prebrodim stvarno ne znam! :?: Ostavicu da vreme pokaze svoje mozda stvarno ne uzima mozda gresim ne znam...
 
NINA-IVANA:
Ali on mi stalno govori kad ga pitam da nista ne uzima, ne znam ponekad mu i verujem jednostavno on moze tako nekog ubediti da je to neverovatno. Opet sa druge strane osecam da... ma ne znam ni sama mozda grezim mozda stvarno ne uzima ali... Mozda tako osecam jer se sve to desilo skoro pa mi treba vremena da to prebrodim stvarno ne znam! :?: Ostavicu da vreme pokaze svoje mozda stvarno ne uzima mozda gresim ne znam...

Zar nisi rekla da si sama nasla nesto u njegovom dzepu i da su i njegovi provalili kad je odlazio u WC i uzimao? Zasot sama sebi bacas prasinu u oci? Neces se probuditi i odahnuti jer je sve bio samo ruzan san. Ti taj ruzan san PROZIVLJAVAS i sto pre izadji iz njega.Ne unistavaj sebi, i sto je jos vaznije, svom buducem detetu zivot. Ej, on te je vec udarao (i to trudnu), pa sta ce biti za par godina-tuci ce te za dobro jutro!!!
 
Da u pravu si ali mozda je stvarno prestao sada jer znam da me voli, osecam to mozda je video koliko me povredjuje sto to radi... ali ono sto sam nasla u njegovom djepu je bacio pred mojim ocima videla sam, to sam zaboravila napisati... Mislim ja na dete zato se i borim tako zato se ne predajem jos, znas
iako on mozda vise nista ne uzima sve ovo sto se izdesavalo stoji izmedju nas pricali smo mi rekli da cemo sve zaboraviti, ali ja ne mogu boli me to, i ne znam sto ne mogu da zaboravim htela bi ali mi taj osecaj neda mira da mogu biti sretna sa njim i da imam nadu da cu biti sretna! ALI VREME CE POKAZATI SVOJE... :?:
 
NIsam mnogo starija od tebe,imam 25 godina dete u stomaku (7 mesec) i razvela sam se pre dva meseca.MOj bivsi muz nije pokazivao znake agresivnosti prema meni,to sigurno nije tvoj slucaj,ja nisam nasla sa njim zajednicki jezik osecala sam ravnodusnost sa njegove strane.Kada sam se udala za njega posla sam od cinjenice da ga volim i to je bilo najbitnije,tada,medjutim nisam zelela dete odmah,vreme je prolazilo i ja sam polako shvatala cinjenicu koju i TI MORAS DA SHVATIS,NE VOLI TE NE VOLI NI SEBE,teska ti je situacija,on je i bice problem uvek,shvati.Ne verujem da ces da poslusas bilo koga od nas vec samo svoje srce,ali ces pogresiti.Ja sam i imam podrsku moje brace sestre i majke pre svega jos malo p[a ce beba doci na svet,za mene postoji samo ona i sta god mislila sve se svodi na nju,cak i na sebe i svoju srecu ne mislim jer ja sam jako nesrecna u ljubavi,ne verujem da ce neko moci toliko da mi da koliko ja zelim ikada u zivotu.
Kao sto rekoh u naslovu samo hrabro,ma koliko tesko izgledalo uvek postoji SUTRA,A TO JE NOVI DAN I NOVA NADA.Veruj da nije sve tako crno i nisi jedina koja ima probleme time se tesi i bice ti lakse.
 
lady me:
Delujes mi kao jako emotivna osoba. Volis ga, ne zelis da ga ostavljas samog uprkos svemu... Kuci ne zelis da se vracas da ne bi povredila svoje roditelje...
Sve je to OK ali mislim da ovoga puta ipak moras uraditi nesto "sebicno" a to je: Da mislis pre svega na sebe i svoje dete. Jako je teska odluka koju treba da doneses ali kad je budes donosila razmisljaj pre svega o svojoj sreci i sreci svoga deteta. Verujem da ces, uprkos svemu imati podrsku roditelja.
Ispravno!
Dobar savjet slazem se u potpunosti!
 
Bezi iz te situacije!!!! Iskustvo govori...udari te jednom, udarice te i drugi treci put i tako u nedogled...i svaki put ce plakati i izvinjavati se s'tim sto ce razmaci postajati sve manji i manji. Jednog dana, prestace i da se izvinjava. Ako zelis da upropastis svoj zivot ostajuci sa takvom osobom...samo napred. Ali, misli malo na dete koje nosis...ono zasluzuje bolje.
 
Ma nema tu sta da se prica!!!
Bezi glavom bez obzira iz te situacije.Misli pre svega na sebe i dete koje nosis. Postoje jednostavno ustanove koje se bave tim problemom i ljudima poput njega.Gde pise da moras ti biti zrtva???Zasto on gospodin ne bi zrtvovao malo sebe i prisilio se da zarad tebe i vaseg deteta ode na lecenje. Ne .. lakse je pobeci u tamo neki svet a ostale -tebe- ostaviti da pate, bore se i zale ga.
OD TOGA NEMA NISTA.
Sigurna sam 100% da ces naci punu podrsku kod roditelja iako sad mozda drugacije mislis.
Moj savet: BRISI DOK JOS IMAS VREMENA INACE CE TI ZIVOT PROCI IZMEDJU BATINA, SUZA, BATINA, OBAVEZA, BATINA....
 
Da cula sam ali sta je tu je, i on mi je prvi decko po svemu mislim da je i to uticalo previse sam mu verovala ali i ja sam naravno kriva. Nemoj mi reci da nikad nisi cuo da je neko zatrudneo i pored toga pa cak i sa drugim stvarima zastite!!! Ja znam mali milion primera. Dobro krivi smo sto se nismo pazili ja ne bezim od toga, ali kad se to desilo... slusaj iako sam mlada nisam mogla abortirati nisam stvarno jer bi me to mucilo citavog zivota.I da ma koliko obozavam decu stvarno posle ovakog iskustva ne bi htela imati vise nego samo ovo sto ce tek doci na svet :D , to znaci da cu ubuduce jako paziti, ali kao sto sam ti rekla moze se i pored toga, jer kad te hoce... nemoj me pogresno shvatiti mozda sada zbog svega ovoga imam tako misljenje da ne bi htela vise dece i nadam se da me razumes!!!
 
Možda ću se negde ponoviti, pošto vidim da su ti svi dali zaista dobronamerne savete, ali osećam potrebu da se i ja negde "oglasim".
Moraš da shvatiš da je on bolestan i to tako da on više nije on! Razumeš? To je zaista specifična bolest koja zahteva specifično lečenje i - iznad svega - njegovu želju za tim! Ti tu ne možeš ništa da uradiš! A ako već želiš da mu pomažeš, možeš to i sa strane, mada nisam sigurna koliko je to uopšte moguće... Isto tako, mislim da si ipak dobila najveći dar i to treba da čuvaš. Dakle, ne smeš više da dopustiš sebi da budeš slaba, jer nisi samo ti u pitanju. Imaš sreće jer imaš podršku! Mlada si i čitav život je pred tobom - znam da je ovo fraza, ali stvarno je tako! Hej, 20 godina!!! Beba? Super! Ako i dalje budeš imala podršku , a hoćeš, verujem da će ti roditelji pomoći i pružiti sve što mogu da, ako želiš, upišeš nešto i napreduješ - za sebe i svoje dete! Sve to zavisi od tebe - želiš li ili ne! A njega ćeš ipak morati da pustiš da se sam izbori sa svojim demonima, kao što se svi mi borimo sa svojim!
Želim ti sve najlepše i želim ti da nikada ne prestaneš da veruješ u dobro, jer i ovo što ti se dešava - kao da predstavlja iskušenje za tebe samu! Mislim da ćeš odoleti, ako želiš!
Pozdrav
 

Back
Top