Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,
i ja se sa porodicom spremam na Lefkadu. Polazak 14.07. Spavanje na Meteorima, pa nastavak do Nidri-a.. prvi put idem kolima, procitah sve komentare. Po svemu sudeci, ocekuje nas jedno od lepsih letovanja. Ako se neko skoro vratio, bio bih zahvalan da napise koju rec, kako je dole, koje su sad cene.. i sl.. :)

...vidimo se na granici ;) pa na meteorima srecan put pa menjamo utiske na forumu....
 
...vidimo se na granici ;) pa na meteorima srecan put pa menjamo utiske na forumu....

Krecem iz BG oko 05h... pauze i ostalo.. oko 10.. racunam granica..sa MK.. grcka granica.. oko 13h... pa do Kalampake ili Kalambake..spavamo u KOSTA FAMISSI nocenje s doruckom..sutradan obilazak manastira pa put Lefkade do Nidri-a ATHINA STUDIOS.. apartman s doruckom.. * cena za 4 osobe 760 juraja.. ondak..uzivancija 10 noci - 11 dana.. jedva cekam.. jejeeee :super:
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima,

planiram sa devojkom na lefkadu sada u Nedelju 15.07. Krenuli bi preko agencije njihovim autobusom do Lefkade (grada), pa da onda trazimo smestaj dole. Interesuje me da li je to pametna ideja po Vasem misljenju. Takodje me interesuje za koliko se moze naci smestaj, ne mora u samom gradu. Planiramo i da iznajmimo skuter, pa ako je neko iznajmljivao zanimala bi me cena i da li je to uopste pametna ideja :))

molio bih Vas za brz odgovor jer je Nedelja vrlo blizu :D

unapred hvala svima.
 
i mene bi ovo zanimalo... jel se neko skoro vratio, pa da nam pruzi informacije?

Evo :

Što se tiče cena imajte u vidu da je sve skuplje nego u Srbiji. No nije sve tako crno. Ukoliko dolazite na Lefkadu u junu ili septembru, što je van sezone, imaćete tu sreću da prođete jeftinije nego u sezoni. Evo i nekoliko primera cena sa kojima smo se mi susretali:


Pića:

Voda (pola litre flaširana): 0.5-1.0
Voda (litra flaširana): 1.0-1.5
Koka-kola: 1.5 – 2.5 eura
Sokovi: 1.5-2.5
Pivo: 2.00 – 3.50
Vino: 1.5 – 2.5 čaša
Kokteli: 8-10
Kisela voda – 1-1.5
Kafa: 1.5 – 2.5
Čaj: 1.5-2.0
Ouzo: 1.5-2.0 (čaša)


Jela:

grčka salata: 5.5-7.5
giros: 1.8 – 2.5
suvlaki: 1.5 – 2.00 (štapić)
suvlaki: 7.5 – 9.5 (porcija)
musaka: 7.5 – 8.5
lignje: 8.5-10.00
riba: 10.00-15.00
stifado: 8.5-10.50 (goveđe meso sa lukom)
tzatziki salata: 2.00


Poslastice:



jogurt sa medom: 2.5-3.5
sladoled: 1.0 – 2.0 (kugla)


Suveniri:

Magneti: 1.5-3.0 eura

Gorivo:

Dizel: 1.44 najjeftinije
Benzin: 1.7
Plin: (plin nema na samoj Lefkadi, ali je najbliža pumpa sa plinom nešto pre grada Preveze).
 
Krecem iz BG oko 05h... pauze i ostalo.. oko 10.. racunam granica..sa MK.. grcka granica.. oko 13h... pa do Kalampake ili Kalambake..spavamo u KOSTA FAMISSI nocenje s doruckom..sutradan obilazak manastira pa put Lefkade do Nidri-a ATHINA STUDIOS.. apartman s doruckom.. * cena za 4 osobe 760 juraja.. ondak..uzivancija 10 noci - 11 dana.. jedva cekam.. jejeeee :super:

Srecan put i lepo se provedite lepo je tamo. :D
 
Evo :

Što se tiče cena imajte u vidu da je sve skuplje nego u Srbiji. No nije sve tako crno. Ukoliko dolazite na Lefkadu u junu ili septembru, što je van sezone, imaćete tu sreću da prođete jeftinije nego u sezoni. Evo i nekoliko primera cena sa kojima smo se mi susretali:


Pića:

Voda (pola litre flaširana): 0.5-1.0
Voda (litra flaširana): 1.0-1.5
Koka-kola: 1.5 – 2.5 eura
Sokovi: 1.5-2.5
Pivo: 2.00 – 3.50
Vino: 1.5 – 2.5 čaša
Kokteli: 8-10
Kisela voda – 1-1.5
Kafa: 1.5 – 2.5
Čaj: 1.5-2.0
Ouzo: 1.5-2.0 (čaša)


Jela:

grčka salata: 5.5-7.5
giros: 1.8 – 2.5
suvlaki: 1.5 – 2.00 (štapić)
suvlaki: 7.5 – 9.5 (porcija)
musaka: 7.5 – 8.5
lignje: 8.5-10.00
riba: 10.00-15.00
stifado: 8.5-10.50 (goveđe meso sa lukom)
tzatziki salata: 2.00


Poslastice:



jogurt sa medom: 2.5-3.5
sladoled: 1.0 – 2.0 (kugla)


Suveniri:

Magneti: 1.5-3.0 eura

Gorivo:

Dizel: 1.44 najjeftinije
Benzin: 1.7
Plin: (plin nema na samoj Lefkadi, ali je najbliža pumpa sa plinom nešto pre grada Preveze).

Hvala na informacijama.. sad vec mogu da kalkulisem.. hehehe.. Po svemu kako je napisano, provod, nece da zafali... jeeee.. Hvala jos jednom!!! :klap:
 
ne znam ljudi za vas ali meni je ici na Lefkadu a ne iznajmiti skuter ili auto katastrofa tj potpuni promasaj.
iz Nidrija (gde smo :heart: i ja bili smesteni) do Porto Kacikija ili Egremnija dve najjace plaze po nama na Lefkadi ima cca 40km (da ne zeli neko gspom da ide na plazu :D )
cene su po meni kao u bg samo sto se mora placati iskljucivo u evricima jedino sto je gorivo za skuter bilo 1.77e/lit

preporuka da se obidje a blizu je Nidrija na 10km je BEACH CLUB K, najjaca fora je sto se ako se naruci pice na plazi ne placaju lezaljke a ima i teren za odbojku, stoni fudbal, stoni tenis sjajan wc na 35m od plaze...

uf....ko god da ide na Lefkadu nece zazaliti imas stosta lepog da se vidi

UZIVAJTE :pivce:
 
ne znam ljudi za vas ali meni je ici na Lefkadu a ne iznajmiti skuter ili auto katastrofa tj potpuni promasaj.
iz Nidrija (gde smo :heart: i ja bili smesteni) do Porto Kacikija ili Egremnija dve najjace plaze po nama na Lefkadi ima cca 40km (da ne zeli neko gspom da ide na plazu :D )
cene su po meni kao u bg samo sto se mora placati iskljucivo u evricima jedino sto je gorivo za skuter bilo 1.77e/lit

preporuka da se obidje a blizu je Nidrija na 10km je BEACH CLUB K, najjaca fora je sto se ako se naruci pice na plazi ne placaju lezaljke a ima i teren za odbojku, stoni fudbal, stoni tenis sjajan wc na 35m od plaze...

uf....ko god da ide na Lefkadu nece zazaliti imas stosta lepog da se vidi

UZIVAJTE :pivce:

Da , da svi su rekli da je jako lepo tamo , a najlepse je more - srebrno . :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top