Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro vece ljudi, imam dva pitanja u vezu sa Lefkadom koju cu poseiti sa momkom u julu :heart: jedva cekam jer je vec godinama vrbujem i evo sada idemo definitivno.
pitanje 1. > kako je najlaske uplatiti depozit za letovanje? videla sam neku pricu o tome na ovom forumu ali iz 2010 pa sam htela da vidim kakva je situacija sada, vlasnica apartmana u koji idemo nam je poslala sve podatke na mail i kaze da je njen racun u Narodnoj banci grcke, da li je dovoljno otici u Vojvodjansku banku ili EFG banku ciji je vlasnik Narodna banka grcke i jednostavno uplatiti depozit? Da li mi banka izdaje neku vrstu potvrde da je novac uplacen na taj i taj racun?
pitanje 2. > da li neko zna neki povoljan rent a car u solunu?

Hvala unapred!
:manikir:
 
Lefkada je četvrto ostrvo po veličini u Jonskom arhipelagu, smešteno južno od Krfa i severno od Kefalonije. Jedino je grčko ostrvo odvojeno od kopna uzanim moreuzom, koje su prokopali Korinćani u 7. veku pre nove ere, danas premošćenim pontonom dugačkim 50 m. Lefkada je ostrvo beskrajnih peščanih (i manjim delom šljunkovitih) plaža, strmih stena i planina prekrivenih borovom šumom. Klima je mediteranska sa dugim i toplim letima i blagim i kišovitim zimama. Idealno je polazište za obilazak najznačajnijih istorijskih mesta - Meteori, Delfi, Olimpija. Preko puta njegove istočne strane nalazi se zeleno ostrvo Scorpios - privatno ostrvo Onazisa, jednog od najpoznatijih brodograditelja 20. veka.

Ostrvo je nadaleko poznato po svojim prelepim peščanim i šljunkovitim plažama i tirkiznom moru. Porto Katsiki, Egremni i Kathisma su plaže poznate u svetu, kao Vassiliki i Agios Ioannis koje predstavljaju utočište za sve surfere i ljubitelje ostalih sportova na vodi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam jedno pitanje. Planiram da idem ove godine na Lefkadu u mesto Nidri. E sad, zanima me posto sam cuo da je u tom mestu bzvz plaza, da li ima neka druga plaza blizu koja je ok i do koje bih mogao peske da odem? Unapred hvala :)

peske nikakao ali :D kao sto sam pisao skuter ili renta a car su pod obavezno...
na 10ak kilometara od Nidrija ka Lefkasu ima K beach club koji je savrsen za blejanje i sve sto more cini morem...tj. pice na plazi hebe keve lezaljke lak pristup vodi mi tisina sunce celog dana (ne brini imaju i suncobrane) i tako to... uzivaj LEFKADA JE KEVA :D
 
Svi odgovaraju uglavno isto u vezi lefkade,ali niko ne pise koliko kosta iznajmljivanje skutera,auta,kolike su cene pica,hrane i ostalih stvari koje se moraju tamo uzimati! Ako neko zna i ima malo vremena neka odgovori na ovo pitanje,bicu mu neizmerno zahvalan!!!:hvala:

skuter zavisno od broja dana na koji se iznajmljuje od 7-10e (cenjkanje obavezno)
pice u proseku 2-4e tj kao u Beogradu po lokalima
hrana citaj giros 2.2-2.6e VAFLI 4-9e (obavezno probati)
ostalo ne mora da se uzima :D a cene suvenira su od 0.5e pa navise
i da najbitnije pekara je jako skupa recima kifle su 0.5e krofne od 1.5-2.5e savet hrani se u LIDLU

eto :mrgreen:
nema na cemu i drugi put
 
Da li se do plaze Porto Katsiki moze stici skuterom od 50cc ako se dvoje voze na njemu,i koliko je udaljena od lefkasa a kolko od Nidrija?

:D ah porto ali EGREMNI JE BOLJA I LEPSA !!! e sad bolje uzmi jaci skuter jer ima dve uzbrdice koje mogu da vam prave problem sa brzinom. Cela Lefkada je u obimu oko 120km tako da je Nidri keva jer sve je na sat vremena voznje skuterom i manje :D
 
Dragi forumasi,

Da li je neko bio ili cuo nesto u vezi smestaja u vili Dimitris u Agios Ioanisu. Mi smo dobili ponudu za trokrevetni studio za period od 20.-30. juna po ceni od 30 evra za noc. Sama vila mi na njihovom sajtu deluje pristojno, ima i bazen ali mi je cena nesto relativno jeftina obzirom na cene drugih vila u okolini za koje sam poslala upit.

Svaki komentar je dobrodosao
 
Dragi forumasi,

Da li je neko bio ili cuo nesto u vezi smestaja u vili Dimitris u Agios Ioanisu. Mi smo dobili ponudu za trokrevetni studio za period od 20.-30. juna po ceni od 30 evra za noc. Sama vila mi na njihovom sajtu deluje pristojno, ima i bazen ali mi je cena nesto relativno jeftina obzirom na cene drugih vila u okolini za koje sam poslala upit.

Svaki komentar je dobrodosao

to je trenutno realna cena jer su braca Grci u DUBIOZI jezivoj da nisu ni svesni otuda ta "slika nerealne cene" a u mne bivsa braca naplacuju NEREALNO cene to je druga prica i zato nam se cini da je nesto jeftino a u stvari je realna cena jer je to 10e po osobi a to je za apartmanski smestaj ok. hoteli su vec nesto drugo :D
 
to je trenutno realna cena jer su braca Grci u DUBIOZI jezivoj da nisu ni svesni otuda ta "slika nerealne cene" a u mne bivsa braca naplacuju NEREALNO cene to je druga prica i zato nam se cini da je nesto jeftino a u stvari je realna cena jer je to 10e po osobi a to je za apartmanski smestaj ok. hoteli su vec nesto drugo :D

Hvala za odgovor. Znam da je to delimicno realno ali opet kazem drugi mi daju dosta skuplju ponudu pa mi je ovo kao nesto sumnjivo. Nadam se da je bar neko bio u toj vili pa da ce ostaviti svoje utiske
 
Ipak smo se odlucili za Vasiliki, tako da ako nekog zamina iznajmljivanje apartmana u Nidriju 30 evra je noc, a studija 25 evra, neka kaze da mu posaljem mail na koji da se javi, mi smo rezervisali za 16.07.-26.07. pa posto cemo otkazati moze neko drugi da ih rezervise, cena je stvarno super za taj period!:ok:

Pozz druze,jel mozes da das mail za te stufije u Nidriju??
Hvala unapred
 
teta moderatore.....hahahahahahha
pa kad niko nece da mi odgovori za prevoz...:(

ne citas pazljivo temu :D
hebes brodic i ostalo veruj mi Lefkada je keva da se dozivi na skuteru !

i jopet skuter je nas (mene i moje :heart: ) izasao za 9 dana 72e sa sve osiguranjem tj u prevodu ne treba ti dozvola niti ti ko trazi jedino sto je litar goriva bio 1,79e ali sipas 4 lit i prelazis cca 120km (a to ti je Lefkada u obimu) pa sad vidi da li bi i jedan taxi io tako jeftin a o camcima da ne pricam

i opet naravno preporuka na 10km od Nidrija ima "K beach club" koji je za blejanje dusu dao...

eto malo surfuj po netu naci ces dosta info o Lefkadi

:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top