Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav forumašima,

Da li neko ima iskustva sa rezervacijama preko Booking.com, pošto ja to nisam nikad radio... da li je to sigurno, šta je potrebno, kreditna kartica, devizna, pretpostavljam, ako im ostavljaš neke brojeve sa kartice, da li to znači da mogu da ti skidaju neki novac sa nje i koliko... uopšte kakav je postupak i koje naše banke podržavaju ovakve transakcije?

hvala unapred

Ja redovno rezervisem hotele preko booking.com
Za neke hotele ti je potrebna kreditna kartica i ona sluzi SAMO kao potvrda rezervacije. Booking nikad ne skida pare sa tvog racuna,vec to urade u hotelu tokom tvog boravka u istom.
Procedura je sledeca: ulogujes se na booking,nadjes hotel koji ti se svidja i sobu koju zelis da rezervises i onda pratis korake koje ti booking postavlja. Jedan od tih koraka je da ostavis podatke o kreditnoj kartici. Kartica moze da bude tvoja ili bilo cija druga(ja nekad rezervisem na svoje ime,a dam broj kartice od muza :lol: )
Sto se tice nasih banaka,meni nisu htele da prodju kartice banke INTESA,a kartice Rajfajzen,Credit agricole i Erste banke su uvek prolazile,svejedno da li je VISA ili MASTERCARD u pitanju.
Kad zavrsis sa rezervacijom,od booking-a na tvoj e-mail (naj koji si ostavio prilikom rezervacije) stigne potvrda da je soba/apartman rezervisan i to ti je to!
Odstampas tu potvrdu,ponese je u hotel i uzivas :zpozdrav:
 
Pozdrav forumašima,

Da li neko ima iskustva sa rezervacijama preko Booking.com, pošto ja to nisam nikad radio... da li je to sigurno, šta je potrebno, kreditna kartica, devizna, pretpostavljam, ako im ostavljaš neke brojeve sa kartice, da li to znači da mogu da ti skidaju neki novac sa nje i koliko... uopšte kakav je postupak i koje naše banke podržavaju ovakve transakcije?

hvala unapred

Ја никада нисам резервисао преко њих, већ сам само користио њихов сајт да видим који су хотели у понуди а онда директно резервисао преко хотелског сајта.
Сваки пут је цена била нижа а услови и трошкови превременог отказа резервације далеко повољнији.
На пример, за неке хотеле у градовима за време сајма или већег конгреса букинг.ком скида паре одмах у вредности 100% аранжмана а рефундира 90% за отказе раније од 30 дана, само 10% за отказе од 30 до 7 дана, а све паре задржава ако се собе отказују мање од 7 дана пре доласка. Директним одласком на хотелски сајт, ти су услови много повољнији и за отказивање до 7 дана пред долазак не наплаћују ништа, а непосредно пред датум резервације узимају највише 30%.
Што се тиче картица, и Виза и Мастер функционишу без проблема.
 
Ja redovno rezervisem hotele preko booking.com
Za neke hotele ti je potrebna kreditna kartica i ona sluzi SAMO kao potvrda rezervacije. Booking nikad ne skida pare sa tvog racuna,vec to urade u hotelu tokom tvog boravka u istom.
Procedura je sledeca: ulogujes se na booking,nadjes hotel koji ti se svidja i sobu koju zelis da rezervises i onda pratis korake koje ti booking postavlja. Jedan od tih koraka je da ostavis podatke o kreditnoj kartici. Kartica moze da bude tvoja ili bilo cija druga(ja nekad rezervisem na svoje ime,a dam broj kartice od muza :lol: )
Sto se tice nasih banaka,meni nisu htele da prodju kartice banke INTESA,a kartice Rajfajzen,Credit agricole i Erste banke su uvek prolazile,svejedno da li je VISA ili MASTERCARD u pitanju.
Kad zavrsis sa rezervacijom,od booking-a na tvoj e-mail (naj koji si ostavio prilikom rezervacije) stigne potvrda da je soba/apartman rezervisan i to ti je to!
Odstampas tu potvrdu,ponese je u hotel
i uzivas :zpozdrav:

bas tako. a sve to pise na njihovom sajtu, kao i informacija da ako neko nadje povoljniju ponudu od njihove treba da im prosledi validan link i dobice - 10% na tu cenu. takodje, booking tj. hotel skida odmah pare sa kartice samo u slucaju da nemate prava na besplatno otkazivanje hotela, u svakom drugom slucaju placate po izlasku iz istog !
meni prolazi i Intesina kartica
 
Pozdrav svima, novi smo ovde i interesuju nas utisci nekoga ko je mozda boravio u vili Hristo, (ili Hristos kako negde pise) u Nidriju...
ono sto nam unosi zabunu jeste to sto na tazlicitim linkovima vidimo totalno razlicite objekte, a istog naziva.. evo primera, prvi

http://www.soleazur.rs/vila/vila-hristos-lefkada/

gde su pomesane fotke novog i starog objekta, sto je ok...ali zbunjuje npr. ovo

http://74.207.224.237/hotel/vila-hristos-2

dakle, zna li neko o cemu je rec?? :think:
hvala unapred!!:D
 
izgleda da sam ja bas dzab dzaba letovao tamo pocetkom septembra u Lefkasu. apartmancic cca 40 kvadrata 5 kreveta u dve sobe za 35 jura/dnevno. smestaj me je izasao 70 jura za 10 dana, corba tamo i nazad do Bga 70 jura (tj 210 posto nas je bilo troje u kolima) i klopa isto oko 70 evra (doduse imali smo klope koju smo poneli. jos tamo nesto sto sam troskarao, potrosio sam 350 evra ukupno.

jako lepo ostrvo.

ta Egremni plaza je meni tek na nekom cetvrtom petom mestu. em je bilo prevruce na njoj (u septembru) em su mi kamencici nagrdili stopala.

Porto Kaciki je vrh. Dva puta smo bili na njoj koliko nam se svidela. A tek kad ima talasa...zaista uzivanje.

Milos - isto jako lepa, izolovana, klot, mirna. cak mi se svidelo i pentranje po toj kozjoj stazi (ili monaskoj) da bi dosli do nje.

Ima dosta jos lepih plaza, sad ne mogu da se setim, ali znam da je bila jedna gde ima dosta kamenja. trip je kad mozes da stojis na kamenu 40 - 50 metara od obale...

p.s. za corbu po ostrvu treba oko 50eur.
ne znam koliko je rent a car. drugar mi rece oko 50eur dnevno cini mi se....
 
Poslednja izmena:
Putujem 03.07 na Lefkadu, smeštaj sam locirao na GoogleEarth, kontaktirao mailom i dogovorio - konkretno VillaVerde pored grada Lefkade.
Zatim bez problema uplatio depozit preko banke Intesa (bez ikakvih papira), valjda neće Euro propasti u sledećih 15 dana.

spreman sam na vozikanje po ostrvu, menjanje plaža i opredeljivanje za onu koja mi pruža najbolji odnos blizine i lepote.

Inače imam dvoje dece 7,11g i ovo je prvi puta da idemo na odmor u koji nije kuća-plaža varijanti, tj smeštaj blizu plaže. Za sada nisu svi ukucani (čitaj žena) potpuno ubeđeni u sve ovo, ali mislim da baš ovakve varijante koje odstupaju od uobičajenih na kraju dobro ispadnu.

Obzirom da volim pešaćenje u prirodi kao i planinarenje, video sam dve,tri staze tako da i time planiram da upotpunim odmor.
Putovanje nameravam da podelim u dva dela i da prenoćim na Ohridu, malo se promuvam, odmorim i prošetam. Naime i od puta treba napraviti zadovoljstvo.

Kada se tome doda da mi je dosta posla i firme, jedva čekam da krenem,
Pozdrav,
 
Ipak smo se odlucili za Vasiliki, tako da ako nekog zamina iznajmljivanje apartmana u Nidriju 30 evra je noc, a studija 25 evra, neka kaze da mu posaljem mail na koji da se javi, mi smo rezervisali za 16.07.-26.07. pa posto cemo otkazati moze neko drugi da ih rezervise, cena je stvarno super za taj period!:ok:
 
Pozdrav forume,
uplatih i ja Lefkadu,:D mi idemo 14.7. u Lygia-u apartmani su u vili Olga...za sada obecava ako neko ima iskustva sa ovim smestajem molim vas pisite.

I mi cemo podeliti putovanje, zapravo spavamo uz Meteore....to je kao tri u jednom povoljno, daleko i blizu a i moja zelja za obilazak.
Upravo pravim strategiju za obilazenje plaza i eventualno za izletom na Itaku ili Kefaloniju pisite kakva su vasa iskustva sa ovim krstarenjima
 
odlicna pozicija. jel mozes da napises koliko para po osobi?
bio sam u Lefkasu smeste prosle godine i bilo je extra.
ako ides kolima - imas sve uslove da uzivas maksimalno...

Ne znam tacno koliko je po osobi posto je nas cetvoro pa je nama 700e 10 noci i 11 dana.
Mi idemo u Studio ali ima i Apartman.
Ako bas zelis da znas koliko je po osobi posalji Dimitrisu poruku i ja sam poslao pa mi je odgovorio evo ovde napise sve podatke i posalji Contact
Odgovor ces dobiti odmah sutradan oko 11 sati ujutru.

I da idem kolima.Kako si se ti proveo?
 
Poslednja izmena:
Ne znam tacno koliko je po osobi posto je nas cetvoro pa je nama 700e 10 noci i 11 dana.
Mi idemo u Studio ali ima i Apartman.
Ako bas zelis da znas koliko je po osobi posalji Dimitrisu poruku i ja sam poslao pa mi je odgovorio evo ovde napise sve podatke i posalji Contact
Odgovor ces dobiti odmah sutradan oko 11 sati ujutru.

I da idem kolima.Kako si se ti proveo?

to je ok cena.
Lefkada je vrh. na forumu imas objasnjeno koje plaze da obidjes. i ta plaza pored koje ste smesteni je sasvim lepa, meni je recimo bila na nekom mozda cak 3 ili 4 mestu po utisku, bolja od cuvene Egremni (nije lepsa dakle ali celokupan utisak mi je bio pozitivniji). Lefkas je mirno mesto, mada mi nismo ni trazili nocni provod. ima ulicu tipa Knez u Bgu sa dosta mesta za kuliranje i neki sitni soping. mi smo se navukli na slatko pa sam jedva usao u farke posle letovanja ..:)
kazem ti, nemas gresku u planu za sad..
 
to je ok cena.
Lefkada je vrh. na forumu imas objasnjeno koje plaze da obidjes. i ta plaza pored koje ste smesteni je sasvim lepa, meni je recimo bila na nekom mozda cak 3 ili 4 mestu po utisku, bolja od cuvene Egremni (nije lepsa dakle ali celokupan utisak mi je bio pozitivniji). Lefkas je mirno mesto, mada mi nismo ni trazili nocni provod. ima ulicu tipa Knez u Bgu sa dosta mesta za kuliranje i neki sitni soping. mi smo se navukli na slatko pa sam jedva usao u farke posle letovanja ..:)
kazem ti, nemas gresku u planu za sad..

Hvala i vidim da nisam pogresio sto sam izabrao to mesto. :D
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top