Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
hajde da se i ja pohvalim :D
moja jaca polovina :D i ja smo bili na lefkadi pocetkom juna.isli smo sve u sopstvenoj reziji,autom.u odlasku smo spavali na ohridu i imali malo problema da se snadjemo kad smo usli u grcku ali brzo smo shvatili kako kod grka (ne) funkcionise saobracaj.
hotel smo nasli i rezervisali jos u martu preko booking.com .smestaj nam je bio odlican.nismo slikali apartman iznutra ali evo ga sajt pa pogledajte http://www.alkyon-lefkada.gr/ .cena je bila 45 eur dnevno po apartmanu.naravno u sezoni je cena dupla:( stvarno je sve kao na slikama a apartman je bio super.zena koja ga drzi je genijalna.inace nisam spomenula da je hodel u lygiji,malom "selu" izmedju lefkade i nidrija, samo 10 m od glavnog puta ali je mirno i super izolovano.njen muz u nidriju ima agenciju za iznajmljivanje automobila i motora pa im je sve i porodici :super: .stalno su nam menjali posteljinu,peskire,cistili apartman,ujutru nam davali razne neke domace slatkise da probamo.bas stvarno divno.
po ostrvu smo u pocetku lutali jer su putokazi ako ih ima mahom zapaljeni,prelepljeni ili sta god.svi su i sve preopusteni.parkiras se gde hoces,radis sta hoces.mi smo cak (mojom greskom) jedno vece kolima izbili u pesacku zonu u nidriju i bez problema se kroz nju provozali da nam niko nista nije rekao,zaustavio nas ili nam naplatio kakvu kaznu :klap: . moj utisak je da je lefkada neka vrsta mediteranske kube,bukvalno.
plaze na istocnoj strani nismo obilazili.isli samo na zapadnu stranu na porto kastiki,katismu,milos i kad smo otkrili egremni to je postala nas plaza.CA-RO-BNO!!!!skroz.plaza od 2.5 km do koje se silazi niz 350 stepenika od kojih su nekih poslednji 60 drvene :zcepanje::zcepanje: ali na kojoj mozes da uzivas potpuno izolovan od svega.isli smo i u vasiliki ali nam se plaza tamo nije dopala mada jeste raj za windsurfere.
cene su strava.mi bas nismo stedeli ali smo prosli mnogo jeftinije nego sto bi bilo gde.npr. vecera u nidriju,u jako dobrom restoranu nas je najvise izasla 42 eur (skampi salata,garlic bread,salata od hobotnice,marinara spagete,2 flasice vode i 1 l vina) i jos su nas castili svasta nesto na racun kuce :o.kakvi divni ljudi. te neke "ozbiljnije" klope za dvoje koje podrazumevaju dosta ribe,morskih plodova i sl su nas izlazile cirka 40 ojra.kad smo hteli samo da gricnemo po giros pitu i tzaziki to bi nas sa sve flasicama vode izaslo oko 10 ojra.
isli smo do vodopada koji je samo 3 km od nidrija i jako je simpaticno.to je jedan bas uzak slap koji pada sa stene od nekih 10m.nije nikakav spektakl,ima malko i da se tabana i uspinje ali je ok za videti kad ste vec tamo.
obisli smo i sela unutar ostrva od kojih je karya najrazvijenije i super nam je bilo.imaju neke babe koje prodaju rucne radove,svasta zanimljivo za slikanje i super rasta kafic :worth:
tamo dan traje do pola 10 uvece!heeej!tako da smo mi bili na plazi do pola9 /9,dok dodjemo u apartman(to je nekih 35km) ,tusnemo se,obucemo vec je 11 i glaaadni smo.uvece smo odlazili ili u lefkadu ili u nidri na klopu.u lefkadi je super ako ste za giros,rostilj ili nesto slatko ali nikako nije za ribu.imaju jako losu ponudu i slukpo je.u nidriju od tih morskih klopica imate sta god pozelite i cene su bas ok,imaju i odlican rostilj i nesto manje girosa.sladoled,palacinke,wafle imate gde god da izaberete. meni se u nidriju jako dopao restoran el greco i preporucujem ga svima.u lekfadi je super taverna spitiko.u vasilikiju smo samo popili kafu jedno posle podne i ono sto sam videla je da imaju svasta ali je skuplje nego u 2 gore spomenuta grada.
putovanje od istocne do zapadne strane je svaki put nova avantura.bukvalno i u pozitivnom smislu.bas uhvatite kako oni tamo zive i koliko su opusteni i na svojoj planeti.
ne nasedajte na fore sa restoranima koji su na putu i maju fantastican pogled jer osim toga nemaju nista drugo.naravno ok je da se popije kafa,sok ali nikako ne klopajte.
porto katsiki je neverovatna plaza.ako vam se ne ide kolima na nju staje brodic kad se ide na izlet pa mozete tako da se brcnete.mi smo prvi dan odmah tamo otisli i odusevili se.
katisma je ok ali je prava ona velika plaza sa krdom poredjanih suncobrana i gomilom kafica.to ne volim tako da smo se brcnuli,popili kafu i razgulili dalje.
ag. nikitas je mala plazica do koje se spustite jednom kaldrmisanom ulicom punom restorana i suvenirnica.fino je ali smo mi do nje sisli samo jer su nam rekli da odatle ide brodic do milosa.koji ne ide,hrkljus!
do milosa se ide tako sto se skrene pored jednog od tih restorancica i onda pocinje pentranje i veranje uz kilimanzaro i potom spustanje.kad smo dosli do plaze pomalo smo se i razocarali jer smo ocekivali da tako nepristupacna plaza bude mnogo bolja.kupnuli se i opet preko kilimadzara posteno deleci pola male flasice vode:zag:
EGREMNI!!!!jao stvarno nemam reci da opisem tu plazu.nas je odmah kupila tako da smo se svaki dan vozali tih 35-40 km ne bi li se tamo kupali,suncali ili uzivali u igranju sa ogrooomnim talasima.
inace mi smo do tih plaza dolazili sa svih strana.put preko lefkade je mozda losiji ali je nama nekako bio drazi.mnog manje se vozi po "glavnom" putu i za cas ste na uskom lokalnom putu kroz sela gde vam iskacu koze,penzioneri,rakuni...:DD
put preko istocne strane i vasilikija je bolji u smisli da ste duze na tom glavnom putu ali se vozite kroz unutrasnjost ostrva i nema toliko spektakularnih pogleda.put preko karye u kombinaciji sa lokalnim putavima je mozda cak i najkraci ali smo to otkrili tek 2 dana pred polazak.
isli samo na izlet i to nas nesto nije odusevilo.odvezu vas na porto katsiki na kom smo mi vec bili,potom na kefaloniju i kazu vam kod kog njihovog prijatelja da jedete,onda na itaku gde vam isto kazu gde da jedete i na scorpios gde se malo brcnete i nazad.brod je stvarno super,oni tu peku suvlaki,pustaju grcku muziku ali mi smo ocekivali da vidimo nesto zanimljivije.ovako odvedu vas na po sat vremena kod njihovih hababa na klopu.mada priznajem moj buda je napravio neke fantasticne fotke.rado bih vam ih pokazala ali ne znam kako ovde da okazim slike :o,plavusa :D
i eto tako...to je to od mene
svima preporucujem da pozure na lefkadu jer vidim da vec od ove sezone postaje popularna sto ce je sigurno za kratko pokvariti.
ako mi neko kaze jos kako i fotke da okacim imacete pravi dojam :D
pozzz
 
Pozdrav svima!
Vec duze vreme trazim smestaj na Lefkadi po nekoj malo nizoj ceni i ujedno pratim ovaj fenomenalni forum koja je vila OK a koja ne. Nasla sam na sajtu grckainfo.com vilu Laertis u mestu Perigiali po povoljnoj ceni ali nigde ne mogu da procitam na forumu da li je OK i uopste koja je prica za ovu vilu. Da li je neko bio u ovoj vili ili da li zna bilo sta o njoj? Bilo koja informacija je dobrodosla!
 
Pozdrav svima!
Mada je tema prilicno zapustena, ali ipak se nadam da ce se neko pojaviti i dati mi odgovor na pitanje....
U potrazi sam takodje za neku povoljniju varijantu smestaja na lefkadi, za dve osobe, polazak u periodu 20.-25. avgust (10 dana).
Na raznim sajtovima gledala sam razne smestaje i uglavnom tamo gde pise cena ona je 70e u avgustu a onda drastican pad na 35e u septembru.
Poslala sam mail za vilu Verde Fenia, gde je cena 40e za taj period. I to je sve sto sam do sada saznala.
Pretpostavljam da cene objavljene na sajtovima nisu potpuno realne i da je drugacije kada se posalje upit ili kada se trazi na licu mesta.
Ukoliko znate neke cene smestaja, znacilo bi mi da ih napisete....
Hvala....
 
PUTNICE,SVAKA ČAST NA REPORTAŽI. OPREDELILA ME JE ZA LEFKADU PROŠLE GODINE. OVE GODINE SAM NEODLUČNA. ČINI MI SE DA SAM PRE PAR MESECI VIDELA JOŠ NEKE TVOJE FOTO-TURE, ALI SU U MEĐUVREMENU NESTALE. JESU LI SKINUTE SA FORUMA ILI JA NE ZNAM DA NAĐEM.MISLIM DA SE RADI O KEFALONIJI I SKIATOSU.

Molim te smanji slova...ova velika izgledaju kao da vices :)
I...dobrodosla na PDF Putovanja :)
 
Zdravo svima...Dali mozda neko bio u ovoj vili
http://www.villavita-holidays.com/index3en.html
Planiram da sutra uplatim deposit,ali jos nisam sasvim sigurna.Bukirali smo cetvoro krevetni apartman ama nisam sasvim siguna dali se radi o posebnim spalnama.
Ne obracajte paznju na moj srpski...Iz Makedonije sam :)
Hvala vam unapred ako odovorite

Четири кревети соба, е само тоа, со четири кревети, и можеби заливи и екстра кревет, тоа не е добро, бидејќи тие се преклопен и доста непријатно. Треба да се препорачливо да се провери што се легла во овие простории за кои ви нудиме. Сакам убаво време. :)
 
Четири кревети соба, е само тоа, со четири кревети, и можеби заливи и екстра кревет, тоа не е добро, бидејќи тие се преклопен и доста непријатно. Треба да се препорачливо да се провери што се легла во овие простории за кои ви нудиме. Сакам убаво време. :)

Hvala na odgovoru...ali postavila sam Grku nekoliko puta isto pitanje,o kakvim aprtamanima se radi ali nije hteo da mi odgovori,tako da sam odustala i od ove vile i idemu krajem avgusta da trazimo smestaj na licu mesta.Nadam se da cemo imati srecu...Pozzz :)
 
Upravo smo se vratili sa letovanja na Lefkadi i moram priznati da sam fasciniran lepotom tog Grčkog ostrva i njegovim plažama.Bili smo smešteni u Lefkasu i upravo je to i moj savet svakome ko planira letovanje na Lefkadi.Naravno prvi uslov da letujete tamo jeste da imate sopstveni prevoz ili da iznajmite Rent-a-Car,pošto su plaže udaljene od 3 do 40 km od samog grada.Ima narvno i smeštaja na samim plažama ali mislim da je bolje biti u samom gradu pa ujutru ići na plaže kolima , a uveče se bezbrižno opustiti(...i popiti koju;)) u samom gradu gde vam prevoz apsolutno nije neophodan zato što je sve na 10-15 minuta peške.Što se tiče samog sadržaja i noćnog života,u Lefkasu može da se nadje za svakoga po nešto...
i za one koji žele da uživaju u romantičnoj večeri uz obalu i za one koji žele da se provedu po klubovima,u svakom slučaju ako izaberete da provedete odmor ovde nećete se pokajati. Kao što rekoh mi smo bili smešteni u samom Lefkasu u Abali Studiju i upravo je to razlog zbog koga i pravim ovaj forum,u znak zahvalnosti i ljubaznosti koje smo imali tamo.S obzirom na to da je bilo mnogo pitanja i nedoumica u vezi sa pomenutim studijom mogu slobodno da vas razuverim. Vlasnica studija Eleni je vrlo ljubazna i gostoprimljiva osoba i takodje jedna od redjih sa kojom se možete sporazumeti na engleskom jeziku;).Mi smo sa njom komunicirali putem mejla na koje je ona redovno i vrlo brzo odgovarala i poslali smo avans od 2 noćenja putem western uniona.Abali studio je smešten na uglu Džona Kenedija i Jordana Bruna na samo 5-10 minuta peške do samog centra,cene apartmana su od 35-60 evra u zavisnosti od veličine apartmana i od datuma kada letujete.Mi smo plaćali 45 evra apartman od 35 kvadrata koji je bio bukvalno savršen,besplatan WI-Fi, veliki kreveti koji su bili jako udobni, u kupatilu kada a ne tuš kabina,ogromna terasa i klima koja je uračunata u cenu.Evo linka http://abali-studioslefkada.clickhere.gr/ pa se uverite i sami kako to izgleda ali još je lepše uživo.I na kraju da kažem da sam jako zadovoljan svojim letovanjem i da cu sigurno opet ići tamo. Evo i nekih slika gde smo bili smešteni





lefkada
 
Da se upisem i ja ovde. Bilo je predivno :)) Put nas je malo izmorio, doduse, bus je putovao 20 sati..posto su pravili gomilu pauza i isli do Parge da ostave tamo deo putnika. Tako da za organizaciju nemam lepe reci, i vodic je bio nepismen i nesposoban. Sreca pa sam prespavala veci deo puta.
Ali Lefkada kao Lefkada - predivno.
Naravno da smo bili smesteni u Nidriju..simpa mestasce, plaza nikakva doduse, ali to sam znala unapred, da se necu kupati na gradskoj plazi..
Evo par slikica...Egremni naravno prelepa, najlepsa, a jedna simpaticna plazica kod Mikros Gyalosa nam se bas dopala, svega 10-tak ljudi je bilo tamo..divno
 
Sjajna reportaža i divne fotografije. Hvala Putnici. I ja želim na Lefkadu ali nema avionskog prevoza a put kolima je predug i zamoran za mene. Baš šteta.

Mozes da letujes na kefaloniji koja ima aerodrom a da napravis ekskurziju do lefkade trajektom uz neku rent-a-car varijantu...idealno 2-3 dana ...iz fiskarda trajekt putuje 1h do vasilikija i stizes bas kod najboljih plaza egremi, porto kaciki itd...pozz :bye:
 
Mozes da letujes na kefaloniji koja ima aerodrom a da napravis ekskurziju do lefkade trajektom uz neku rent-a-car varijantu...idealno 2-3 dana ...iz fiskarda trajekt putuje 1h do vasilikija i stizes bas kod najboljih plaza egremi, porto kaciki itd...pozz :bye:

Bili na Lefkadi autom ovu jesen i nismo mogli na Kefaloniju jer trajekt biše nije vozio - istekla mu plovidbena dozvola...
 
Veoma korisne informacije na lefkadausrcu.com

Prošle godine sa posetio ovaj sajt pre nego što sa krenuo put Lefdae i dosta mi je pomoglo. Putovanje kolima traje oko 11h bez jurcanja. Naravno zavisi od toga koliko često stajete. Olakšavajuća okolnost je ta što je putovanje bilo u junu mesecu kada su manje gužve.

Lefkada je mesto sa najlepšim plažama u kojem sam bio do sada!
 
Pozdrav forumašima,

Da li neko ima iskustva sa rezervacijama preko Booking.com, pošto ja to nisam nikad radio... da li je to sigurno, šta je potrebno, kreditna kartica, devizna, pretpostavljam, ako im ostavljaš neke brojeve sa kartice, da li to znači da mogu da ti skidaju neki novac sa nje i koliko... uopšte kakav je postupak i koje naše banke podržavaju ovakve transakcije?

hvala unapred
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top