Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam bila na Lefkadi u Myrto apartmanima...imali smo apartman u prizemlju,poslednji u nizu,pa smo mogli da koristimo veliki deo baste kroz koji niko drugi nije prolazio
Sto se tice pogleda,mislim da je u sustini isto da li si na spratu ili u prizemlju..vila je na vrh brda i pogled je svakako fantastican
Posto imate psa mislim da je bolje da budete u prizemlju...ipak ste na spratu ograniceni samo na sedenje na terasi,a u prizelju vam je na raspolaganju kompletno dvoriste :)
 
Ja sam bila na Lefkadi u Myrto apartmanima...imali smo apartman u prizemlju,poslednji u nizu,pa smo mogli da koristimo veliki deo baste kroz koji niko drugi nije prolazio
Sto se tice pogleda,mislim da je u sustini isto da li si na spratu ili u prizemlju..vila je na vrh brda i pogled je svakako fantastican
Posto imate psa mislim da je bolje da budete u prizemlju...ipak ste na spratu ograniceni samo na sedenje na terasi,a u prizelju vam je na raspolaganju kompletno dvoriste :)

HVALA!!! :D
 
Pa valjda je uvek bolje na spratu, lepsi pogled, sem ako taj u prizemlju nije neki komforniji. U kom terminu idete, dobro izgleda vila i ja sam je gledao, nego ne znam da nije previse u brdu, to mi je bila dilema. Mada, valjda ako si kolima nema veze, ja jos nisam odlucio.

Rezervisala sam apartman od 23.07 do 06.08. Nekoliko dana sam gledala razne ponude i ovo je po meni idealno u svakom pogledu. Interesantno je da mi vec nekoliko godina letujemo u Italiji, poslednje dve na Elbi i dok sam birala smestaj nekako mi je on izgledao bas "italijanski" kad ono u instukcijama za placanje vlasnica vile je italijanka!!!!. Sto se tice lokacije, po meni je ona idealna za osobe koji vole prirodu mir i tisinu, daleko od vecernjih i jutarnjih sparina,guzve i galame. Mi ionako planiramo da svaki dan idemo na drugu plazu i obilazimo ostrvo a ovo mesto je stratesko za obilazak svih najlepsih plaza.

Ovaj sajt sam otkrila kada sam se vec odlucila za Myrto vilu i Lefkadu ali mi je Jelenino iskustvo i iskustvo drugih potvrdilo da ce to biti sigurno lep odmor! Pozdrav svima!;)
 
Da li je neko isao na Lefkadu u sopstvenoj reziji, i kako je prosao sa cenom apartmana.

Ja sam rezervisao u Kastro Maistro dva studija, ide nas cetvoro od 20 Juna, pa videcemo. Cena po danu po studiju je 35 evra.
Rezervisao sam preko booking.com jer mislim da je to najsigurnije.

http://www.booking.com/hotel/gr/kas...-26;srfid=1f923616a3b1e5795afa560852db0714X3#

Takodje sam slao email za jos nekoliko smestaja u tom delu, npr u Vili Verde za taj period su trazili isto 35 eura po danu a u Vili Verde Fenia 25 evra po danu, iako mislim da su te dve vile u istom dvoristu.

Za lokaciju sam se odlucio jer u samom gradu Lefkasu nema smestaja a ovo je 5 minuta kolima od Lefkasa a mnogo je blize plazama od Nidrija....

Kada se vratim mogu da napisem utiske.

Samo da napomenem da nam je ideja da prespavamo u Metorima, a da posle Lefkade odemo do Atine na par dana koja je samo 300-400 km od Lefkade...
 
Poslednja izmena:
Ja sam rezervisao u Kastro Maistro dva studija, ide nas cetvoro od 20 Juna, pa videcemo. Cena po danu po studiju je 35 evra.
Rezervisao sam preko booking.com jer mislim da je to najsigurnije.

http://www.booking.com/hotel/gr/kas...-26;srfid=1f923616a3b1e5795afa560852db0714X3#

Takodje sam slao email za jos nekoliko smestaja u tom delu, npr u Vili Verde za taj period su trazili isto 35 eura po danu a u Vili Verde Fenia 25 evra po danu, iako mislim da su te dve vile u istom dvoristu.

Za lokaciju sam se odlucio jer u samom gradu Lefkasu nema smestaja a ovo je 5 minuta kolima od Lefkasa a mnogo je blize plazama od Nidrija....

Kada se vratim mogu da napisem utiske.

Samo da napomenem da nam je ideja da prespavamo u Metorima, a da posle Lefkade odemo do Atine na par dana koja je samo 300-400 km od Lefkade...

Mi smo prošlog leta rezervisali sami VIlu Verde, platili jednodnevni najam kao rezervaciju, i nismo imali nikakvih problema. Vlasnik Ville Verde je super čovek, i u pravu si da su u istom dvorištu, jedino nisam sigurna gde je parking za Feniu...

Lefkada je divna!!! Svima koji idu ove godine želim lep provod ;)
 
Pozdrav društvo,

Treba mi vaša pomoć.

Treba mi preporuka za agenciju, mesto i smeštaj(vilu) na Lefkadi.

Ide nas osmoro, odnosno 3 para i dvoje male dece (beba od 6 meseci i beba od godinu i po).

Znači, treba nam 3 apartmana.
Ovo su neki uslovi koje jurimo:

1. Da su apartmani blizu plaže.
2. Da je ta plaža OK da ne moramo svaki dan kolima da idemo na drugu plažu, da nije prevelika gužva i da po mogućstvu ima hlad.
3. Da su sami apartmani OK (ne tražimo nikakav luksuz ali ne bismo ni u neki krš)
4. Više bi nam odgovaralo neko mirno selo nego ovi "glavni" gradovi

Unapred hvala,

Nikola
 
Ja sam rezervisao u Kastro Maistro dva studija, ide nas cetvoro od 20 Juna, pa videcemo. Cena po danu po studiju je 35 evra.
Rezervisao sam preko booking.com jer mislim da je to najsigurnije.
.

vidimo se tamo, i ja sam od 20.juna u vilagiu

zahvaljujem forumasima na opisima, samo na osnovu ove diskusije o lefkadi je doneta odluka o destinaciji i smestaju za ovo leto
 
Pozdrav društvo,

Treba mi vaša pomoć.

Treba mi preporuka za agenciju, mesto i smeštaj(vilu) na Lefkadi.

Ide nas osmoro, odnosno 3 para i dvoje male dece (beba od 6 meseci i beba od godinu i po).

Znači, treba nam 3 apartmana.
Ovo su neki uslovi koje jurimo:

1. Da su apartmani blizu plaže.
2. Da je ta plaža OK da ne moramo svaki dan kolima da idemo na drugu plažu, da nije prevelika gužva i da po mogućstvu ima hlad.
3. Da su sami apartmani OK (ne tražimo nikakav luksuz ali ne bismo ni u neki krš)
4. Više bi nam odgovaralo neko mirno selo nego ovi "glavni" gradovi

Unapred hvala,

Nikola

Lefkada bas i nije za parove sa malom decom, vise je za avanturiste.
Na plaze se dolazi samo kolima i silazenjem drvenim stepenicama kako kazu negde i 350 stepenika.

Ako ste se vec opredeili za Jonsko more, onda mislim da je sa decom je mozda bolje ici na Krf jer tamo ima smestaja blizu plaza pa moze i peske. Relacija Ipsos-Barbati npr.
A Zapadni deo Krf-a je isto nepristipacan.

A za Egejsko more, imate vise mesta, tamo je sve ravno, sto se tice regije oko Katarine, preporucujem Nei Pori jer je najbistrija voda i najveca plaza.
 
Lefkada bas i nije za parove sa malom decom, vise je za avanturiste.
Na plaze se dolazi samo kolima i silazenjem drvenim stepenicama kako kazu negde i 350 stepenika.

Ako ste se vec opredeili za Jonsko more, onda mislim da je sa decom je mozda bolje ici na Krf jer tamo ima smestaja blizu plaza pa moze i peske. Relacija Ipsos-Barbati npr.
A Zapadni deo Krf-a je isto nepristipacan.

A za Egejsko more, imate vise mesta, tamo je sve ravno, sto se tice regije oko Katarine, preporucujem Nei Pori jer je najbistrija voda i najveca plaza.

Источна обала је за парове са малом децом, западна је за авантуристе. За породични одмор, право откровење острво Меганиси преко пута Лефкаде, са Источне стране. Колима до Лефкаде па трајектом 15 минута до Меганисија (из Нидрија).
 
Pozdrav svima!
Vec duze vreme trazim smestaj na Lefkadi po nekoj malo nizoj ceni i ujedno pratim ovaj fenomenalni forum koja je vila OK a koja ne. Nasla sam na sajtu grckainfo.com vilu Laertis u mestu Perigiali po povoljnoj ceni ali nigde ne mogu da procitam na forumu da li je OK i uopste koja je prica za ovu vilu. Da li je neko bio u ovoj vili ili da li zna bilo sta o njoj? Bilo koja informacija je dobrodosla!

P.S. Ako neko zna za neki smestaj koji je do maximum 400 evra (studio za dvoje od 25.07-04.08.) neka predlozi
 
Evo ja se vratio i kao sto sam obecao da kazem svoje utiske za Kastro Maistro.

Bilo je mnogo bolje nego sto smo ocekivali sa fotografija.
Ovog proleca su radili na preuredjenju tako da su sve sobe nove, sa novim izgledom i namestajem a sad ima i prelep bazen za koga je lep pogled.

Sobe su dovoljno velike, pricam sa studio koji smo imali, ima jedan bracni krevet i jedan standardni, veliki frizider i normalan sporet, i svo posudje osim dzezve za kafu. Tus kabina, fino kupatilo, lcd tv, sef.

S terase smo imali lep pogled na bazen i okolinu i na terasi su 3 udobne stolice i sto.

Bili smo u gornjoj zgradi (u ovoj zutoj).

Placali smo 35 evra dan u junu. Pitao sam ih, kazu da je u julu 50 u avgustu 70 a u septembru opet 35.

Na ostrvu nije bilo guzve pa smo uzivali.

Od plaza koje smo posetili one na istocnoj strani su odvratne, lepsa je beogradska ada, a na zapadnoj strani su prelepe plaze, po meni je najbolja Kalamitsi jer je pescana a okolo ima i stena a i voda je najtoplija, mada je sakrivena i to nje se teze dolazi. U sustini sve lepe plaze smo posetili a to su: Mylos, Kalamitsi, Kathisma, Egremni, Porto Katsiki na zapadnoj strani.

Na istocnoj strani isli smo na Desimi i Mikros Galos, obe su sljunkovite i voda je bila hladna, i boja mora ne moze da se poredi za zapadnom obalom.

Saljem slike smestaja a ako treba poslacu i slike svih plaza ako nekog interesuje.

Posle ovog letovanja ne odvajam se od jonskih ostrva :O)
 

Prilozi

  • IMG_9220.jpg
    IMG_9220.jpg
    73,3 KB · Pregleda: 28
  • IMG_9221.jpg
    IMG_9221.jpg
    67,3 KB · Pregleda: 27
  • IMG_9222.jpg
    IMG_9222.jpg
    69,9 KB · Pregleda: 30
  • IMG_9228.jpg
    IMG_9228.jpg
    29,4 KB · Pregleda: 34
  • IMG_9229.jpg
    IMG_9229.jpg
    26,4 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top