Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako si upucen, voleo bi da mi kazes koliko je to povoljno u avgustu,tj. od 15. avgusta, studio za dvoje?
Da li moze da se nadje za 35 evrica po danu? Riba mi je nasla neku kombinaciju, sa nekim silnim popustima, za neke clanove kluba, ako se uplati za koji dan, bla, bla, nista je nisam razumeo, ali uglavnom to bude neka cena za nas dvoje, za studio. Pa, ne znam da li da uplacujemo ili da trazimo na licu mesta? Hajde, dajte predlog.

Знам за добре апартмане, тј. студије на добром месту по 40 евра. Можда може да се нађе и по који евро јевтиније на лошијем месту. Ја радим у принципу- дођем, видим, допадне ми се, цењкам се и то је то...Јесте да увек остајем минимум 15 дана и причам одлично грчки, али вреди се потрудити. Не бих ником ништа да препоручим, што се мени допада, можда се неком не допада. Зато, пут под ноге, и где вам се допадне-цењкајте се...:) и проћи ћете дупло боље него преко агенције.
 
Poslednja izmena:
Не видим чему тајновитост у вези ове плаже > AVALI BEACH, такође и > AVALI BEACH 2

Није ствар у никаквој тајновитости, него не могу моје слике којих имам пуно да качим негде на неки фото албум сајт па да их линкујем овде. Једноставније је да човеку слике са рачунара пошаљем за минут преко електронске поште...:)
А и свако може да нађе на интернету неку слику те плаже, а ја их имам око 50-ак (мислим на Авали).
 
Dakle meni je potrebna pomoc dobrih dusa, ukoliko moderatori ne nalaze da je post pogodan za temu o Lefkadi slobodno neka ga teleportuju na prikladnije mesto.
Elem, dobila sam letovanje u Pargi, najpre nisam bila odusevljena buduci da je polovina maja u pitanju a i meni nije po jusu kontinent ali kada sam videla slicice iste kao i blizinu susednih ostrva predomislila sam se. Svesna sam da ce voda biti a la Gorske oci u aprilu pa tako planiram obilazak jonskih ostrva buduci da sam uvek letovala na egejskim pa su mi jonska ostala veliki "skolski" propust, nosim se mislju da provedem dva dana u Kerkiri, zatim bih otisla na jedan dan na Kefaloniju i na kraju bih volela da provedem dva dana na Lefkadi, ili obratno buduci da skupljam tek informacije. Deo koji me buni odnosi se na sledece, da li postoji opcija nalazenja smestaja na licu mesta tokom proleca? Da li se isplati uopste videti Lefkadu na samo par dana? Da li ima nekih lepih sela i gradica vrednih paznje i da li je moguce setati dok ne popadamo u nesvest?

...inace nisam tip za kupanje i lezanje na plazi, vise volim arhitekturu nego prirodu iako se istoj divim ali je to moje divljenje kratkog daha, funkcionisem po principu - vidi kako je divno, bas lep pesak, lepo more za kupanje 'ajmo u setnju...svaka preporuka bi mi znacila...
 
Постоји опција смештаја али апартмани се "отварају" почетком јуна. Они који живе у градовима на копну сигурно неће доћи на острва у мају и откључавати и чистити апартмане за појединачне госте којих скоро да неће бити. Једина шанса је налетети на газду који станује на острву и живи у истој вили у којој издаје апартмане, па вам може припремити апартман за два сата. Наравно да се исплати видети Лефкаду на два дана. У граду има музеј, доста старих цркава, две тврђаве и уске уличице. Рибарско село Св. Никита је веома лепо. Водопад код Нидрија такође. Ако имаш времена пођи до плажа Порто Кацики и Егремни. Боје и призор су нестварни, одузимају дах...
 
Moze li neko napisati ceu rentiranja skutera na Lefkadi i da li je dovoljan 1 za mene i curu za obilazak celog ostrva ili moraju kola?

За скутер нисам сигуран, мислим да су бољи око 20 евра, знам да су ови моји Руси рентирали квадрацикл за 30 евра. Ако си добар возач можеш да обиђеш острво са њим, а ако ниси, боље је да узмеш ауто. Има доста низбрдица и серпентина, није баш наивно...
 
Planiramo ovog leta na Lefkadu i to u mesto Agios Nikitas.Da li je neko išao preko agencije i to u apartmane na obali?
Koliko sam uspela da primetim sve agencije rade uglavnom Nidri ili sam grad Lefkada a meni se to čini malo daleko da bi obišli sve plaže na zapadnoj strani.

Sto se tice Ag. Nikitasa, to je malo mestasce, i nije lose. Ali ima razloga zasto agencije rade Nidri uglavnom. To je dobra polazna tacka za celo ostrvo, ima infrastrukturu, i sve sto ti je potrebno. A Ag. Nikitas je malo malo mestasce i sve je mnogo nabijeno. Jedina dobra stavr kod njega je sto je blizu plaza Milos, i do nje mozes doci pentranjem prkeo brda za neki pola sata, a da ne ides brodicem sa plaze. Isto tako plaza u Ag. Nikitasu je tako mala, i puna ljudi, kao plaze u Cg. Pa ako nemas kola ili skuter za sve dane letovanja, bices osudjen na tu malu plazicu ili svaki dan da placas brodic do Milosa ili da ides peske. U Nidriju imas vise plaza i jedna je malo veca, bez guzve.
Iz Nidrija do plaza na jugu-Egremni, Gialo i Porto Katsiki stizes za 30-45min. Iz Nikitasa mozda za 20, tako da ti to nije neka razlika. Vise ti savetujem Nidri, jer u njemu imas sve, a opet nije pretrpan ljudima. lakse ce ti biti da tu nabavis neke potrpstine, ne moras da razmisljas da li si svracala u Lidld ili ne.
 
Mogu ti poslati i sliku ako zelis. Ta plaza se nalazi kod restorana Ana Maria, ima jedan prolaz do nje, to je odmah na poectku Nidrija, na samom ulasku, kad se ide iz pravca grada Lefakada. Ne znam tacno kako se plaza zove. Ali nama je dobro dosla posto smo kola imali za 7 dana letovanja, a za ostala tri nismo imali.
Mnogi pljuju Nidri, ali to su uglavnom ljudi koji letuju u nekom drugom gradu, pa im se Nidri ucini malo vise pozerski. Medjutim onda kukaju kako u ostalim mestima sem grada Lefkada i Vasilikija mozda, ima slabo i prodavnica i mesta za izlazak (pri ovom ne mislim na klubove jer na Lefkadi je slab nocni zivot, vec mislim na kafice sa koktelima i muzikom).
A Nidriji je super i zbog toga sto iz njega mozes kolima i trajktom direktno do ostrava Meganisi i Itake, Kefalonije. Naravno ko ima mogucnosti za to.
Veruj mi da ce ti zivot biti mngo opusteniji u Nidriju i lagodniji, nego u nekim mnogo manjim mestima, gde nema nista osim smestaja. Nije ni Vasiliki los, tamo je mozda i jefitiji smestaj, ako ga trazis preko neta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top