Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ipak, napomenucu da mi se cini da smo jako imali srece sa terminom jer, npr. Kathisma od 02.07 i Kathisama od 11.07. nisu isto. 02. je to bila poluprazna plaza, sa vodom besprekorne cistoce, savrsene boje, mirom koji odmara, i stotinama slobodnih parking mesta, dok je deset dana kasnije vec bila popunjena, voda vise nije bila bas onako savrsena i cista. Zato, ako mozete da izbegnete period 10.07-20-08 (spic sezone po recima mestana) - ucinite to, da bi vas utisak o Lefkadi bio sto snazniji!

Нема то никакве везе са шпицом сезоне. Наравно да је Катизма полупразна плажа понедељком, а пуна као око недељом, тако је целе сезоне. Грци користе викенд да скокну до мора, а Катизма им је омиљена плажа на Лефкади.
 
Zdravo, procitala sam sve sa ove teme i pala je odluka da nas cetvoro idemo krajem avgusta i plan je da za sada sami organizujemo smestaj. Dobili smo ok ponude za studio Sofia-Ponti, apartmane Mytos-Vassiliki, Porto Katsiki Studios-Athani. sve ponude su za 60e po danu za apartman za nas cetvoro. Sta biste mi vi preporucili za mesto boravka, a ako znate o kojim smestajima pricam onda savet i oko toga? Postoji opcija i neki smestaj u Nidriju preko agencije, ali kako sam razumela forumase Nidri bas nije dobro mesto kao pocetna tacka. Imacemo kola, a malo bismo i izlazili. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Molim upucene da mi razjasne samo jednu jaaako bitnu stvar u vezi sa Lefkadom...
Da li je voda generalno hladna,ili to zavisi od vremenskih prilika?Je l' ima dana kada je more mirno i toplo? :confused:
To je jedino sto me jos uvek drzi u nedoumici da l' da krecem ili ne??
Ne bih volela da stignem i da ne mogu da se okupam :(
Hvala!
 
Molim upucene da mi razjasne samo jednu jaaako bitnu stvar u vezi sa Lefkadom...
Da li je voda generalno hladna,ili to zavisi od vremenskih prilika?Je l' ima dana kada je more mirno i toplo? :confused:
To je jedino sto me jos uvek drzi u nedoumici da l' da krecem ili ne??
Ne bih volela da stignem i da ne mogu da se okupam :(
Hvala!

Био сам четири пута на Лефкади и сматрам да имам довољно искуства.:)
Вода је топла већ у јуну и веома пријатна за купање. Некада, па чак и у августу, деси се да је вода ледена на Егремнију и Порто Кацикију, а само неколико километара даље, са исте, западне стране, на Каламицију, Катизми или Милосу топла и пријатна. Отворено је море са те западне стране и могуће да се појаве неке хладне струје. То нема везе са временом нити таласима.
У 15 дана боравка, могуће је да буде чак и пет ветровитих дана са таласима, па ко их не воли, а колима је, може да иде на купање на источној страни острва...:)
 
Potvrdjujem gornji komentar o temperaturi vode. Zaista je prijatna za kupanje i nema govora o tome da je hladna. Jedan dan su talasi bili zaista veliki, dok bi se za ostale dane moglo reci da je more bilo relativno (neznatni talasici) ili zaista mirno.

Sto se tice komentara o izgubljenom vremenu na krstarenju, ne bih se slozio. Nama je bilo super. Nidri-Egremni-Fiskardo(Kefalonija)-Itaka-Meganisi(Papanikolis pecina)-Onazisova ostrva, uz 2 puta po oko 45-50min za kupanje, je meni licno sasvim zadovoljavajuca tura. Uostalom, ako trazite vise kupanja, niko vas ne tera da idete na krstarenje, mozete se organizovati, pa otici do neke od zeljenih plaza autom, autobusom ili sl.

-
Нема то никакве везе са шпицом сезоне. Наравно да је Катизма полупразна плажа понедељком, а пуна као око недељом, тако је целе сезоне. Грци користе викенд да скокну до мора, а Катизма им је омиљена плажа на Лефкади.

Nisam siguran da si u pravu, osim ukoliko se nedelja znacajno ne razlikuje od subote. Na kathismi smo bili ceo dan u subotu 03.07, kao i u nedelju 11.07 i razlika je bila drasticna, kako sam naveo u postu.

Za e_millu:
Sa Spirosam se dogovorio bez ikakve potvrde i dogovor je maksimalno ispostovan...Mi smo bili na prvom spratu. Polozaj svih studija je takav da je prepodne hlad, tako da mozes na miru da doruckujes u hladu, spremis se za plazu itd. Sto se tice krova, stvarno nisam obracao paznju na smestajne kapacitete gore, pa tu ne bih mogao da ti pomognem. Rekao bih da je velicina ista, ali nisam siguran. Mozda da posaljes Spirosu mail da ga pitas, mada ti je prvi sprat sasvim dobra opcija.
Ciscenje soba je svakog treceg dana i stvarno nemam ni najmanju zamerku na cistocu.
Wi-fi sam koristio samo u dvoristu, tako da ne znam kakva je snaga signala po sobama. U dvoristu je signal bio sasvim pristojan, nema logike da gore bude slabiji...
Vila Verde i Verde Fenia su zapravo ista stambena jedinica. Posmatrano ka prozorima i terasama studija, od centralnog stepenista levo je Verde, a desno Verde Fenia. Ulazi u svaku su na dva suprotna kraja dvorista, svaka ima svoj parking, a Spiros vodi samo ovu - Verde. Pretpostavljam da je unutrasnjost prostorija ista u obe vile....
 
Poslednja izmena:
Slike Vile Verde za e_millu...
 

Prilozi

  • IMG_2659.jpg
    IMG_2659.jpg
    14,4 KB · Pregleda: 51
  • IMG_2661.jpg
    IMG_2661.jpg
    15,5 KB · Pregleda: 48
  • IMG_3153.jpg
    IMG_3153.jpg
    50,2 KB · Pregleda: 58
  • IMG_3154.jpg
    IMG_3154.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 49
  • IMG_3155.jpg
    IMG_3155.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 52
Sto se tice komentara o izgubljenom vremenu na krstarenju, ne bih se slozio. Nama je bilo super. Nidri-Egremni-Fiskardo(Kefalonija)-Itaka-Meganisi(Papanikolis pecina)-Onazisova ostrva, uz 2 puta po oko 45-50min za kupanje, je meni licno sasvim zadovoljavajuca tura. Uostalom, ako trazite vise kupanja, niko vas ne tera da idete na krstarenje, mozete se organizovati, pa otici do neke od zeljenih plaza autom, autobusom ili sl.

Крстарење је прави доживљај и видети све то за само 15 евра није никада изгубљено време. Треба одабрати дан када је море мирније и провод је загарантован.
Од три брода која из Нидрија воде на крстарење, најбоље је ићи Ептанисосом зато што је највећи, а и најдуже се крстари са најдужим паузама за купање или ручак.
Док остала два брода се у Нидри враћају већ у 18:30, Ептанисос остаје све до 19:30-20:00.
 
Крстарење је прави доживљај и видети све то за само 15 евра није никада изгубљено време. Треба одабрати дан када је море мирније и провод је загарантован.
Од три брода која из Нидрија воде на крстарење, најбоље је ићи Ептанисосом зато што је највећи, а и најдуже се крстари са најдужим паузама за купање или ручак.
Док остала два брода се у Нидри враћају већ у 18:30, Ептанисос остаје све до 19:30-20:00.

ovaj poslednji deo nije istina, bar ove godine. sva tri broda se vracaju jedan za drugim oko 19:00-19:15. kada god si u Nidriju u to doba, i ako ne vidis da se vracaju cujes sirene kojim se oznacavaju kraj krstarenja i sve tri su u tih petnaest minuta. ;-)
a defintivno stoji da je krstarenje dozivljaj i da treba izabrati miran dan!
 
Poslednja izmena:
Slike Vile Verde za e_millu...

Divan si! Hvala ti puno, naročito na fotografijama! :worth:

Sa Spirosom sam imala neku prepisku juče (a, već sam uplatila depozit) gde mi on odjednom kaže da ima sobu u prizemlju, a ne na spratovima... Grk ko Grk, proba, pa ako prođe-prođe...
Sreća pa me je tvoj post umirio, nisam paničila, insistirala sam na smeštaju na spratu, te se on izvinio što je to prevideo u ranijim mailovima i zagarantovao mi dobar smeštaj. Izgleda da je poslovnost na nivou.
Rekla sam mu da ljudi preporučuju njegov smeštaj :)

Što se Fenie tiče, ako ljude zanima, pošto je to ista zgrada (potvrdio mi i Spiros), njih kad smo kontaktirali dali su nam jeftiniji smeštaj od Spirosa, dakle 25 evra u septembru. Oni se manje reklamiraju nego Verde, tako da pretpostavljavam da im i nije neka gužva i da lakše obaraju cene.
 
ovaj poslednji deo nije istina, bar ove godine. sva tri broda se vracaju jedan za drugim oko 19:00-19:15. kada god si u Nidriju u to doba, i ako ne vidis da se vracaju cujes sirene kojim se oznacavaju kraj krstarenja i sve tri su u tih petnaest minuta. ;-)
a defintivno stoji da je krstarenje dozivljaj i da treba izabrati miran dan!

Јесте и ове године, само си вероватно потрефио када је капетан устао на леву ногу...:D
 
KONAČNO neko o Vili Verde osim Putnice pre 1.600.00 strana :D
Juče sam uplatila Spirosu 100 evra depozita za 12 dana (kraj avgusta, početak septembra). Vidim da ti kažeš da treba 50, ali tražio je 100, tako da je 100 i dobio :D Nisam htela da pravim tu problem, jer zaista želim da me sačeka smeštaj kada dođem...vidim da su se dešavale i druge situacije na Lefkadi.

Elem, moje pitanje je: na kom spratu ste bili smešteni? Ja sam prvobitno za mene i mog dečka rezervisala 1. sprat, ali sad se razmišlajmo da uzmemo studio na krovu. Da li je wi-fi gore ok i da li su sobe iste veličine kao i ostale? Koliko često čiste?

U čemu je fora sa Vila Verde i Vil Verde Fenia? Je l to ista vila?

danas i ja uplatih Spyrosu rezervaciju, e_milla vidimo se jer je inas termin kraj avgusta pocetak septembra. Jedva cekam... :whistling:
 
Pošto sam od 20.06 do 05.07 bio na Lefkadi da napišem i ja nekoliko utisaka.

Krenuli u subotu ujutro 19.06. ali ne previše rano – nešto posle 7:00. Svratili na pljeskavice sa kajmakom u Predejane. Zadržavanje na makedonskoj granici oko 45 minuta – očigledno subota nije baš najbolji dan za putovanje jer mnogi tada kreću. Ispred Metsova 30-tak kilometara je bio zatvoren autoput i tada smo shvatili koliko su hrabri bili oni što su nekada išli na Krf. Put je u odličnom stanju ali uzan i krivina do krivine. Srećom odmah posle Metsova smo se ponovo uključili na autoput. (U povratku smo tu deonicu vozili autoputem – ne znam zašto je bio zatvoren tada). Sa autoputa sišli za Paramitiu – poslednji silazak pre Igumenice. Pošto je bio već mrak našli smeštaj i prespavali odmah u blizini. Ujutro krenuli dalje. U Paramitiji, simpatičnom mestašcu, pokušali bezuspešno da nađemo radnju ili pekaru koja radi – bila je nedelja. Cilj nam je bio Glyki i Aheronovi izvori. Uz put nas zahvatio prolazni pljusak. Aheronove izvore vredi posetiti. Bili i na kratkom raftingu – vožnji gumenjakom po rečici, a zatim i šetali po reci sve do mesta gde treba zaplivati. Voda na trenutke (pogotovo na samom početku) veoma hladna. Negde oko 14:00 krenuli za Lefkadu i to za Mikros Gialos iliti Poros iliti Rouda bay – ni manjeg mesta ni više naziva. U Lefkasu nisu radile prodavnice – nedelja pa smo samo prošli. Stigli u apartman oko 17:00. Apartman sam rezervisao još u aprilu u Rouda bay hotelu – 60€ dnevno za nas troje. Na samoj plaži je. Plaža šljunkovita uvučena u veliki zaliv i pomalo dosadna što nam je savršeno odgovaralo za pravi odmor.
Odmah sutradan smo išli u Lefkas u nabavku i to u Lidl i Marionopulos – ovaj drugi preporučujem (u njemu smo kupovali i na Skijatosu).
U sredu je vreme bilo očajno pa smo krenuli u obilazak ostrva. Put oko ostrva sa zadržavanjem u Vasilikiju, Porto Katsiki i Egremni i na kraju obilazak laguna kod Lefkasa. Bio je potreban ceo dan a nismo videli sve što smo hteli.
Inače prve nedelje vrlo promenljivo vreme a u sredu izuzetno loše. More ne preterano toplo. Tek smo se druge nedelje ugrejali i voda je dostigla željenu temperaturu.
Jedno veče bili u Nidriju – simpatično ne preterano veliko mestašce.
Problem je što od našeg apartmana do puta koji vodi oko ostrva ima 5km serpentina po kojima se vozi 20km/h.
U povratku krenuli oko 12:00 svratili u Lefkas i iz njega krenuli oko 14:00. Prelep je deo puta pre Janjine uz rečicu na čijoj su obali ogromni neobični platani. Vredi stati i popiti kafu. Bez gužve na granici, uz (obavezno) svraćanje u Predejane na pljeskavicu u lepinji, stigli u NS u 02:00 što je 13 sati puta od Lefkasa (računajući razliku u vremenu)
Sve u svemu Lefkada je lepo ostrvo i vredi ga posetiti. Preporučujem smeštaj na zapadnoj obali. Mislim da je Ag.Nikitas idealan.
I za kraj rang lista koju sam pre Lefkade poslao na temi Skijatos, ali stvarno (Mada je ovo lična rang lista pošto izražava moj utisak zavisi od niza ličnih okolnosti) :
1. Skijatos – i dalje prvi između ostalog i što je malo ostrvo i sve ti je pri ruci
2. Kefalonija – možda zato što smo bili smešteni u dobrom hotelu kraj Xi plaže koja je fantastična (sve što čovek poželi za dobar odmor – peščana, duga bez velike gužve)
3. Krit
4. Lefkada
5. Tasos
 
Pošto sam od 20.06 do 05.07 bio na Lefkadi da napišem i ja nekoliko utisaka.

Krenuli u subotu ujutro 19.06. ali ne previše rano – nešto posle 7:00. Svratili na pljeskavice sa kajmakom u Predejane. Zadržavanje na makedonskoj granici oko 45 minuta – očigledno subota nije baš najbolji dan za putovanje jer mnogi tada kreću. Ispred Metsova 30-tak kilometara je bio zatvoren autoput i tada smo shvatili koliko su hrabri bili oni što su nekada išli na Krf. Put je u odličnom stanju ali uzan i krivina do krivine. Srećom odmah posle Metsova smo se ponovo uključili na autoput. (U povratku smo tu deonicu vozili autoputem – ne znam zašto je bio zatvoren tada). Sa autoputa sišli za Paramitiu – poslednji silazak pre Igumenice. Pošto je bio već mrak našli smeštaj i prespavali odmah u blizini. Ujutro krenuli dalje. U Paramitiji, simpatičnom mestašcu, pokušali bezuspešno da nađemo radnju ili pekaru koja radi – bila je nedelja. Cilj nam je bio Glyki i Aheronovi izvori. Uz put nas zahvatio prolazni pljusak. Aheronove izvore vredi posetiti. Bili i na kratkom raftingu – vožnji gumenjakom po rečici, a zatim i šetali po reci sve do mesta gde treba zaplivati. Voda na trenutke (pogotovo na samom početku) veoma hladna. Negde oko 14:00 krenuli za Lefkadu i to za Mikros Gialos iliti Poros iliti Rouda bay – ni manjeg mesta ni više naziva. U Lefkasu nisu radile prodavnice – nedelja pa smo samo prošli. Stigli u apartman oko 17:00. Apartman sam rezervisao još u aprilu u Rouda bay hotelu – 60€ dnevno za nas troje. Na samoj plaži je. Plaža šljunkovita uvučena u veliki zaliv i pomalo dosadna što nam je savršeno odgovaralo za pravi odmor.
Odmah sutradan smo išli u Lefkas u nabavku i to u Lidl i Marionopulos – ovaj drugi preporučujem (u njemu smo kupovali i na Skijatosu).
U sredu je vreme bilo očajno pa smo krenuli u obilazak ostrva. Put oko ostrva sa zadržavanjem u Vasilikiju, Porto Katsiki i Egremni i na kraju obilazak laguna kod Lefkasa. Bio je potreban ceo dan a nismo videli sve što smo hteli.
Inače prve nedelje vrlo promenljivo vreme a u sredu izuzetno loše. More ne preterano toplo. Tek smo se druge nedelje ugrejali i voda je dostigla željenu temperaturu.
Jedno veče bili u Nidriju – simpatično ne preterano veliko mestašce.
Problem je što od našeg apartmana do puta koji vodi oko ostrva ima 5km serpentina po kojima se vozi 20km/h.
U povratku krenuli oko 12:00 svratili u Lefkas i iz njega krenuli oko 14:00. Prelep je deo puta pre Janjine uz rečicu na čijoj su obali ogromni neobični platani. Vredi stati i popiti kafu. Bez gužve na granici, uz (obavezno) svraćanje u Predejane na pljeskavicu u lepinji, stigli u NS u 02:00 što je 13 sati puta od Lefkasa (računajući razliku u vremenu)
Sve u svemu Lefkada je lepo ostrvo i vredi ga posetiti. Preporučujem smeštaj na zapadnoj obali. Mislim da je Ag.Nikitas idealan.
I za kraj rang lista koju sam pre Lefkade poslao na temi Skijatos, ali stvarno (Mada je ovo lična rang lista pošto izražava moj utisak zavisi od niza ličnih okolnosti) :
1. Skijatos – i dalje prvi između ostalog i što je malo ostrvo i sve ti je pri ruci
2. Kefalonija – možda zato što smo bili smešteni u dobrom hotelu kraj Xi plaže koja je fantastična (sve što čovek poželi za dobar odmor – peščana, duga bez velike gužve)
3. Krit
4. Lefkada
5. Tasos


Ja sam u isto vreme bila na makedonskoj granici...mozda smo se sreli ;) :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top