Lefkada i okolina - vodic za avanturiste

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
И ја ћу на Лефкаду, оф корс...:D
.Ja cu ove godine opet na Lefkadu..
Za vas dvoje pitanje, znaci toliko vam se dopala Lefkada da idete ponovo (ljudi obicno promene, kao da vide nesto drugo i sl.) toliko je dobro?

За леп и лаган обилазак целе Лефкаде довољно вам је три дана.:)
Posto si poznavaoc, nemam razloga da ti ovo ne poverujem, samo nije mi jasno zasto svi ovde spominju onda da si na Lefkadi bez kola-nista:dontunderstand: Kao kola su [potrebna svih 10 dana, ako mozes malo da mi pojasnis?
 
За леп и лаган обилазак целе Лефкаде довољно вам је три дана.:)

ja se ne slazem da je tri dana dovoljno da se obidje Lefkada!!! mislim, moguce je ako pod obilaskom podrazumevas da dodjes do svake plaze bez kupanja, prodjes kroz sva sela bez zaustavljanja i ponegde nesto pojedes. :-) Ne bi se niko ponovo i ponovo vracao na Lefkadu da je tako dosadana da je tri dana dosta, zar ne? ;-)
moja preporuka je da, ako ne idete svojim kolima, auto rentate bar pet dana a ako je moguce i ceo boravak jer isplati se, svaki dan cete otkriti nesto sto ce vas oduseviti!
 
Sestra i zet bi najverovatnije da idu na Lefkadu i zanima ih da li neko zna da li je medjunarodna dozvola obavezna za iznajmljivanje kola i na koliko dana je neophodno iznajmiti kola da bi se sve lepo obislo. Onako, da vide, ne moraju sad svaki dan da se voze do neke super plaze, vec da obidju celo ostrvo.

ja se ne slazem da je tri dana dovoljno da se obidje Lefkada!!! mislim, moguce je ako pod obilaskom podrazumevas da dodjes do svake plaze bez kupanja, prodjes kroz sva sela bez zaustavljanja i ponegde nesto pojedes. :-) Ne bi se niko ponovo i ponovo vracao na Lefkadu da je tako dosadana da je tri dana dosta, zar ne? ;-)
moja preporuka je da, ako ne idete svojim kolima, auto rentate bar pet dana a ako je moguce i ceo boravak jer isplati se, svaki dan cete otkriti nesto sto ce vas oduseviti!
Ја сам на лепо питање дао леп одговор...:)
 
Za vas dvoje pitanje, znaci toliko vam se dopala Lefkada da idete ponovo (ljudi obicno promene, kao da vide nesto drugo i sl.) toliko je dobro?


Posto si poznavaoc, nemam razloga da ti ovo ne poverujem, samo nije mi jasno zasto svi ovde spominju onda da si na Lefkadi bez kola-nista:dontunderstand: Kao kola su [potrebna svih 10 dana, ako mozes malo da mi pojasnis?

Лефкада = :heart:

Ја свуда идем колима, не само на Лефкаду. Корисник је лепо питао колико му је дана довољно да узме рентакар "Онако, да виде...да обиђу цело острво...".
Ви се купате у једном месту већи део времена, чамцем (бродом) обиђете цело острво и још Кефалонију, Итаку, Меганиси и Скорпио ( свуда купајући се), узмете кола на три дана и окупате се на 6 најлепших плажа на Лефкади...:)
 
Лефкада = :heart:

Ја свуда идем колима, не само на Лефкаду. Корисник је лепо питао колико му је дана довољно да узме рентакар "Онако, да виде...да обиђу цело острво...".
Ви се купате у једном месту већи део времена, чамцем (бродом) обиђете цело острво и још Кефалонију, Итаку, Меганиси и Скорпио ( свуда купајући се), узмете кола на три дана и окупате се на 6 најлепших плажа на Лефкади...:)

Ne zezaj ljude Sasha...;)
Zgodno je imati auto sve vreme boravka na Lefkaddi...i zbog plaza i zbog nocnog provoda :)
 
Iskreno,posle Lefkade,vise ni jedno mesto nije tako lepo...i uvek se uporedjuje bas sa Lefkadom..eto,to je jedan od razloga zasto sam se ja odlucila da idem ponovo,ove godine :)

Pa, iskreno, ja sam bas odlepio na ove slike sa Lefkade i ja naginjem ka tome da idemo tu. Ali, moja devojka gledala Skijatos i svidja joj se, kao ima smestaj na plazi, pa malo ostrvo, sve blizo i sl. A ono sto je najvise uplasilo, ta hladna voda na Lefkadi. Ona voli ono, bara, pa satima u vodi.Da li postoji neki period kad ta voda nije hladna, na tim super plazama sigurno? Kad si ti isla, u kom terminu, kako je bilo? I da nisi slucajno bila i na Skijatosu, pa da mi uporedis :D
 
Pa, iskreno, ja sam bas odlepio na ove slike sa Lefkade i ja naginjem ka tome da idemo tu. Ali, moja devojka gledala Skijatos i svidja joj se, kao ima smestaj na plazi, pa malo ostrvo, sve blizo i sl. A ono sto je najvise uplasilo, ta hladna voda na Lefkadi. Ona voli ono, bara, pa satima u vodi.Da li postoji neki period kad ta voda nije hladna, na tim super plazama sigurno? Kad si ti isla, u kom terminu, kako je bilo? I da nisi slucajno bila i na Skijatosu, pa da mi uporedis :D

Ne mogu da uporedim Skijatos i Lefkadu jer na Skijatosu nisam bila. Na Lefkadi sam bila u periodu 20.06-10.07. i ni jednog dana voda nije bila hladna.Moja deca se inace ne vade iz vode po ceo dan,tako da to znam.Mislim da treba da povedete racuna o tome da uzmete apartman koji ima klimu,jer noci umeju da budu izuzetno tople,pa bez klime bude nezgodno za spavanje...:)
 
hmm sve domaci .. pa dobro domaci zaista se sve vise i vise odusevljavam ovim ostrvom...
ima li neko od vas koji idete tamo svake godine neki broj telefona za rezervaciju ili nesto sl. ili svi idete save godine preko agencije ? koje su cene smestaja ovako u privatnoj reziji ? znate valjda cims te se odomacili tamo :)
 
Ne mogu da uporedim Skijatos i Lefkadu jer na Skijatosu nisam bila. Na Lefkadi sam bila u periodu 20.06-10.07. i ni jednog dana voda nije bila hladna.Moja deca se inace ne vade iz vode po ceo dan,tako da to znam.Mislim da treba da povedete racuna o tome da uzmete apartman koji ima klimu,jer noci umeju da budu izuzetno tople,pa bez klime bude nezgodno za spavanje...:)

E, ovo mi se dopalo. Kad mogu deca, valjda ce i njoj biti dobroi :lol: Nego, brine me jos nesto (ovo joj nisam rekao) te plaze, one su sljunkovite jel tako? Ona voli pescane, ove bas ne obozava. Jel nije neki problem ulaska u vodu, neko ogromno kamenje i to. Jednom se isekla, pa od tada ne voli. Izvini sto te ovoliko davim, ali ne bih bas da je prisilim, a da joj bude bezveze.
 
Има и доста пешчаних плажа. А оне шљунковите су лепе и приступачне, испод воде је песак...:)
Додуше, има дивљих прелепих плажа где је камење али тек на дубини од 3-4 метра.
Ја сам био више пута на Лефкади, није вода хладна.
 
E, ovo mi se dopalo. Kad mogu deca, valjda ce i njoj biti dobroi :lol: Nego, brine me jos nesto (ovo joj nisam rekao) te plaze, one su sljunkovite jel tako? Ona voli pescane, ove bas ne obozava. Jel nije neki problem ulaska u vodu, neko ogromno kamenje i to. Jednom se isekla, pa od tada ne voli. Izvini sto te ovoliko davim, ali ne bih bas da je prisilim, a da joj bude bezveze.

Ma opusteno,ne davis me uopste...zadovoljstvo mi je da prenesem svoje utiske..ja sam se zaljubila u Lefkadu na prvo gledanje :lol: i ni jedno mesto mi vise nije tako lepo...:D
Jedva cekam leto :)

Има и доста пешчаних плажа. А оне шљунковите су лепе и приступачне, испод воде је песак...:)
Додуше, има дивљих прелепих плажа где је камење али тек на дубини од 3-4 метра.
Ја сам био више пута на Лефкади, није вода хладна.

:aha:
opet me je pretekao s odgovorom :mrgreen:
 
Има и доста пешчаних плажа. А оне шљунковите су лепе и приступачне, испод воде је песак...:)
Додуше, има дивљих прелепих плажа где је камење али тек на дубини од 3-4 метра.
Ја сам био више пута на Лефкади, није вода хладна.
E, ovim odgovorom smo odusevljeni i devojka i ja :D

Ma opusteno,ne davis me uopste
E, onda jos malo...:)
Guglao sam i video da ima neka Pefkoulia plaza, koja je pescana (nasli za devojku :) ) a meni se mnogo dopala neka Agiofili, pa me zanima kako doci do nje kolima, iz Vasilikija ili ima neki drugi put,(jer izgleda kao da na jednoj deonici nema bas pravog puta)a polazi se iz Nidrija?
I koliko je udaljena Pefkoulia i Agiofili iz Nidrija? Mislim vremenski za koliko se stize?
 
Guglao sam i video da ima neka Pefkoulia plaza, koja je pescana (nasli za devojku :) ) a meni se mnogo dopala neka Agiofili, pa me zanima kako doci do nje kolima, iz Vasilikija ili ima neki drugi put,(jer izgleda kao da na jednoj deonici nema bas pravog puta)a polazi se iz Nidrija?
I koliko je udaljena Pefkoulia i Agiofili iz Nidrija? Mislim vremenski za koliko se stize?

pefkoulia jeste pescana plaza ali... kada se ulazi u vodu nailazis na krupno kamenje cak ponegde i stenje tako da tu plazu ne bih preporucio nekome ko voli bas pescane plaze. da znas, sam levi kraj porto katsikija je pescan! ;-) od nidrija do pefkoulie ima nesto manje od 30km.
agiofilia je lepa sljunkovita plaza na koju nikako ne treba ici autom, pogotovo svojim. jedini put vodi od vasilikija i naizmenicno je zemljani i betonski (ali je beton samo nabacan) i zavrsava se kod jedne kapije kod koje nema parkinga od koje treba da pesacis do plaze. ipak je bolje da iz vasilikija krenes nekim od brodica koji idu na sat vremena, doduse samo u spicu sezone, tj. julu iavgustu. ;-) od nidrija do vasilikija ima 20km i od vasilikija do kapije (ako se odlucis da ides ovim putem) jos nekih 3-4km

pozz
 
Izvini, ako moze malo pojasnjenje: kakva kapija? Nesto kao neki ulaz na plazu (ima tako na Tasosu kad ulazis u Makrijamos) ili necija privatna kapija? I gde bih onda ostavio kola, da li bi nekom smetao? A misli da cemo verovatno biti tamo i kad pocnu ti brodici da voze, pa za svaki slucaj i taj info-koliko kosta karta(povratna) i koliko se ostaje na plazi (nisam bas u fazonu ono sat vremena, jer mi jako lepo deluje), ako znas?
 
Pa, iskreno, ja sam bas odlepio na ove slike sa Lefkade i ja naginjem ka tome da idemo tu. Ali, moja devojka gledala Skijatos i svidja joj se, kao ima smestaj na plazi, pa malo ostrvo, sve blizo i sl. A ono sto je najvise uplasilo, ta hladna voda na Lefkadi. Ona voli ono, bara, pa satima u vodi.Da li postoji neki period kad ta voda nije hladna, na tim super plazama sigurno? Kad si ti isla, u kom terminu, kako je bilo? I da nisi slucajno bila i na Skijatosu, pa da mi uporedis :D

na lefkadi sam letovala tri puta, a na skiathosu samo jednom i ne planiram da se na njega vraćam. skiathos je malo ostrvo, sa načičkanim plažama, koje se po lepoti ne mogu uporediti sa top plažama lefkade (egremni, milos, kalamici, porto kaciki, agiofili, katisma).

što se tiče vladnoće vode - išla sam krajem avgusta/početkom septembra i verovatno sam imala sreće da nikad ne zakačim hladne struje. kupala sam se svaki dan i voda je bila sasvim prijatna. niko ne može da ti garantuje da u periodu tvog letovanja neće naići hladne morske struje, pa bio to i jul mesec.

peščane/šljunkovite plaže - pefkulija mi nijednom nije bila dovoljno privlačna za kupanje, pa se na njoj nisam zadržavala...milos je predivan i tamo sam provodila najviše vremena (pešačenje preko brda iz sela Agios Nikitas, nisam gubila vreme na čekanje taksi-brodića koji polazi sa seoske plaže), on je peščan kao i kalamici, egremni i katizma. porto kaciki ima krupan šljunak, a agiofili sitniji šljunak. lako ćete pronaći plažu po sopstvenom ukusu.

kola su vam neophodna sve vreme boravka - prvi dan kad stignete, idite na plažu u blizini mesta u kome ste odseli. sutradan rentirajte kola i koristite ih do pretposlednjeg dana. pretposlednji dan ostavite za krstarenje i imate ispunjen ceo boravak.
 
E, ovim odgovorom smo odusevljeni i devojka i ja :D


E, onda jos malo...:)
Guglao sam i video da ima neka Pefkoulia plaza, koja je pescana (nasli za devojku :) ) a meni se mnogo dopala neka Agiofili, pa me zanima kako doci do nje kolima, iz Vasilikija ili ima neki drugi put,(jer izgleda kao da na jednoj deonici nema bas pravog puta)a polazi se iz Nidrija?
I koliko je udaljena Pefkoulia i Agiofili iz Nidrija? Mislim vremenski za koliko se stize?

od nidrija do pefkulije ti je potrebno nekih pola sata vožnje (zavisi i od gužve na putu). do agiofilija idi kolima od nidrija do vasilikija (potrebno ti je 25 minuta vožnje), parkiraj kola u luci i uzmi taksi-brodić do plaže agiofili (polasci iz vasilikija su u sledećim terminima: 11h, 12h, 13:30, 14:30, 15:30, a poslednji povratak sa agiofili plaže ide u 18h). cena povratne karte je 5 evra...tako da nema potrebe iz nidrija da krećeš pre 10:15, da se ne bi smorio u čekanju...
 
Pronasao sam dobru ponudu za Vasiliki, KOALA apartments. Od vlasnika apartmana sam dobio sve podatke gde, kako i koliko da uplatim. Kako se ti apartmani reklamiraju na nekoliko boljih saitova (greeka.com, lefkada-hotels.biz, vasiliki.eu) sa istim mailom i kontakt telefonima, mislim da mogu da im verujem. Radi se o Koala apartmanima u Vasilikiu. Dali postoji neka mogucnost provere, za svaki slucaj, mada mislim da bi trebalo da bude svde OK.
 
od nidrija do pefkulije ti je potrebno nekih pola sata vožnje (zavisi i od gužve na putu). do agiofilija idi kolima od nidrija do vasilikija (potrebno ti je 25 minuta vožnje), parkiraj kola u luci i uzmi taksi-brodić do plaže agiofili (polasci iz vasilikija su u sledećim terminima: 11h, 12h, 13:30, 14:30, 15:30, a poslednji povratak sa agiofili plaže ide u 18h). cena povratne karte je 5 evra...tako da nema potrebe iz nidrija da krećeš pre 10:15, da se ne bi smorio u čekanju...

Ja sam o ovome vec pisala...mi se zeznuli pa kao kolima na Agiofili...put uzasan(od Vasilikija)pa ostavis kola, a onda pesaka kroz nedodjiju po vrelcu...Samo brodic je za preporuku!!!
 
Da-moze. To pozivno pimo se zove IPEFTINI DILOSI i u njemu nakon popunjavanja svojih podataka,posiljaoc pise : "Odgovorno i poznavajuci posledice..bla,bla ..izjavljujem:.."
Onda moze da stavi da Vas poziva u goste ili da ste platili ili bilo sta sto je u zakonskim okvirima.To je bilo dovolno i za vizu(dok je trebalo).
Sto se tice Lefkade.... ko zeli tacnu informaciju i ponudu,neka poseti njihov stand na sajmu.Docekace Vas,jedna zaista divna srpska porodica koja zivi na Lefkadi i ponuditi smestaj kakav Vama odgovara.....ili na telefone: 062 162 519 048 - Aleksandra
063 163 716 2495 - Krsta
lefkadalex@yahoo.com

Ovi ljudi su pravi domacini svojim gostima na Lefkadi. Ove ljude ne treba NIPOSTO, zaobici prilikom izbora i samostalne rezervacije smestaja na Lefkadi....
Onako,kako je se provela nasa draga VesnaKS,kod nas na Skiatosu..tako isto mogu svi ocekivati i kod ovih ljudi na Lefkadi...
I ako vam ne bude odgovarala njihova ponuda... mogu vam reci "sto sta"... sto mi,koji smo daleko od Lefkade ne znamo.
ps. citati izmedju redova....
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top